Forum PCLab.pl: Adopcje psiaków i kociaków - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

• (8 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Ostania »
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Adopcje psiaków i kociaków czyli wybierz sobie przyjaciela Oceń temat: ***** 1 Głosów

#41 Użytkownik jest niedostępny   Canin 

• Wolf, that once was a men, And shall be him again...
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 07 Kwiecień 2008 - 16:07

Zobacz postBendiX, o 31 Marzec 2008, 22:26, napisał(a):

no dobra, ale jaka jest mniej więcej taka kwota za psa? bo może sie okazac że kupiłbym sobie za tą cenę jakiegoś rasowego pieska na targu

ŻADEN sznujący się hodowca nie sprzedaje na targu. ludzie którzy za takowych się podają i mówią że pies nie ma rodowodu bo..."tak jest taniej, bo nie chciało mi się wyrabiać, bo za dużo czasu, bo się nie opłaca bo rodzice z rodowodem ale..., bo był 6,8,10 w miocie i nie dostał a tylko pierwsze dostają papiery" i tym podobne bzdedy wciskają Ci wadliwy "towar". jeśli szczeniak nie ma rodowodu znaczy że albo
a. rodzice szczeniaka nigdy obok rodowodu nie stali i diabli wiedzą co z tego wyrośnie. A gwarantuje że najmniejszym problemem jest to że miał być pekińczyk a wyróśł dog.
b. rodzice i owszem mają papier ale w związku z poważnymi wadami psychicznymi lub zdrowotnymi lub innego pochodzenia nie zostali dopuszczeni do hodowli więc szczeniaki papieru dostać też nie mogą.
Z doświadczenia wiem że wyrobienie papierów dopuszczających psa do rozrodu nie jest wcale tak trudne i czasochłonne a przynosi same korzyści. Odrzucane są psy z poważniejszymi wadami reszta jak w tym czy tamtym trochę odbiega to się jakoś przeciśnie pod pieczątką z tym że mogą dawać "gorsze" mioty a więc będą one też taniej sprzedawane. Koszt wyprowadzenia dobrego szczeniaka czyli oprócz standardu szczepionek dodajemy dobrą karmę, smakołyki, socjalizacja z człowiekiem a więc i koszt mebli i innych zniszczeń, tatuaże, wpisy do ksiąg i inne bonusowe dobra które nabywamy za pieniądze wychodzi to razem ok.800-1000zł za 12tyg pieska. nie liczę oczywiście czasu hodowcy który ten poświęcił szczeniakom i matce często gęsto zawalając prace czy studia. pomyśl z czego zrezygnował facet na bazarku który sprzedaje psa za 400zł...

poza tym kwota wydana na kupno psa nie jest nawet 1% jego kosztów a wydanie więcej na starcie pozwala zaoszczędzić całkiem pokaźne kwoty później.
nie orientuje się obecnie w cenach bazarowych ale z tego co pamietam były granice:
100-200 za psa rasy "coś"
400-800 za szczeniaka który zdradza przynależność do rasy którą podaje sprzedający ale może równie dobrze okazać się pokraką jak i pięknym psem. generalnie loteria. IMO nie warto ryzykować
Ceny psów rasowych mieszczą się w granicach 1200-3500 zł w zależności od rasy, renomy hodowli, zapotrzebowania na szczeniaki. osobiście uważam że warto kupować od 1600-1800 do 2500-2700zł.

Ten post był edytowany przez Canin dnia: 07 Kwiecień 2008 - 16:08

#42 Użytkownik jest niedostępny   xandra 

• prywatna koteria
  • PipPipPipPipPip

Napisany 10 Kwiecień 2008 - 16:19

takie malenkie, zabawne cudo jest w Konstancinie, wiek około 4 mce
byłam z dzis z kolezanką, obie sie zakochałysmy, ale ja nie moge bo dziecko, koty i maz a ona ma zazdrosną rezydentkę :(
to on:
http://101kotow.koty.pl/adopcja.htm

Dodaj obrazek

Dodaj obrazek

koleżankę mam bardzo ładną, ale nie wiem czy sobie by zyczyła być na fotce ;) , wiec zamazałam, nieudolnie, ale nie mam żadnego programu by zrobić to lepiej czy jakoś przyciąć

mały szalał z radości, że ktoś mu poświęca uwagę, a że od pewnego czasu (kasa :( ) Pani Irena rozbudowuje wybieg dla kotow i kociąt na wypasik (!), to tarzał się więc w cegłach, między nogami panów robotników i kradnąc im narzędzia :D

szukamy dobrego domku!
kontakt wyłącznie przez Konstancin, Irena Jarosz - tel. 22 754 64 95, 22 756 48 82 , ja sie nie zajmuje tą sprawą

domów szukają oczywiście też koty z owego Azylu, piesek jest tam nadzwyczaj wyjątkowo, ludzie oddali z powodu alergii (?) dziecka - grunt, ze go juz w domu nie chcieli :(

mojego kota stamtąd mam, od Ireny wlaśnie - jest cudny... i tam właśnie pomagamy od tamtego czasu
http://101kotow.koty.pl/pomoc.htm

#43 Użytkownik jest niedostępny   xandra 

• prywatna koteria
  • PipPipPipPipPip

Napisany 23 Kwiecień 2008 - 09:42

piesek ma dom :)

#44 Użytkownik jest niedostępny   xandra 

• prywatna koteria
  • PipPipPipPipPip

Napisany 30 Kwiecień 2008 - 10:55

Franek
Dodaj obrazek
Dodaj obrazek

i Fela
Dodaj obrazek

Dodaj obrazek

szukają wspólnego domu (rodzenstwo), są już zaszczepione, odrobaczone, z książeczkami zdrowia, Warszawa

#45 Użytkownik jest niedostępny   Nataly 

• Powstały anioł
  • PipPipPipPipPip

Napisany 30 Kwiecień 2008 - 10:57

Cudo! :lovin:

#46 Użytkownik jest niedostępny   Szczurek 

• 鋼の錬金術師
  • PipPipPipPipPip

Napisany 03 Maj 2008 - 09:50

Jaaa... Te kotki są super. Szkoda, ze jeszcze nie mam opcji, zeby miec kota. Ale to sie zmieni, jak dobrze zdam mature i wyjade na studia- wtedy bede sie rozgladal za jakims milym kotkiem :)

Tak... wiem ze to dosc egzotycznie brzmi, jak sie spojrzy na mojego nicka :E

#47 Użytkownik jest niedostępny   xandra 

• prywatna koteria
  • PipPipPipPipPip

Napisany 18 Maj 2008 - 06:42

mała aktualizacja ;)
Franek to Frania ;) czyli dwie siostry do oddania
jakoś z mordki tak wyglądał na chłopaka, więc u weta - on, on, on... kontrola po lekach i babka mówi - przecież to dziewczyna :D

#48 Użytkownik jest niedostępny   Kai Wren 

• Tempered Iron Maiden :)
  • PipPipPipPipPip

Napisany 18 Maj 2008 - 08:06

A guziczki? :o

Znajome mi kocurki mają po dwa :P a kotki osiem :hmm:
Pomijam już różnice w budowie... podogonia, nawet po wycięciu :D

A to Frania-transwestytka :E

#49 Użytkownik jest niedostępny   xandra 

• prywatna koteria
  • PipPipPipPipPip

Napisany 19 Maj 2008 - 07:37

wiesz, porownywałam co sie dało ;)
ale ta MORDKA była taka męska... do tej pory nam sie wymknie - on ;)
a to ona, ona, slicznota przepiekna :)

#50 Użytkownik jest niedostępny   Kai Wren 

• Tempered Iron Maiden :)
  • PipPipPipPipPip

Napisany 19 Maj 2008 - 12:20

Po prostu kocia feministka! :E

Kiedyś, jako świeżo zakocona, wystraszyłam się strasznie łysym placuszkiem pośrodku brzuszka mojej ślicznoty. Zapomniałam, że koty mają też coś w rodzaju pępka :E

#51 Użytkownik jest niedostępny   Rafał. 

• .
  • PipPipPipPipPip

Napisany 05 Czerwiec 2008 - 19:06

Fajne kotki. :)

#52 Użytkownik jest niedostępny   xandra 

• prywatna koteria
  • PipPipPipPipPip

Napisany 17 Czerwiec 2008 - 22:41

W Lublinie w schronisku przebywa malamut, szuka domu
jesli ktoś ma dom z ogrodem i kawałek terenu to pies dla niego ;)
nic wiecej nie wiem, kopiuję z forum:

http://forum.alaskan...49c9cc4330d5a01

#53 Użytkownik jest niedostępny   Legion88 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 14 Lipiec 2008 - 17:26

Oddam malutkiego kocurka osobie z okolic Trójmiasta. Najwidoczniej zgubił się swojej kociej mamie. Chowa się za moim domem, niestety nie mogę go przygarnąć, bo mam już rocznego kocura, który na pewno nie zaakceptuje tego zwierzaka. Kot ma ok. 1,5 miesiąca, jest bardzo wystraszony, poniżej zdjęcia.

Dodaj obrazek

Dodaj obrazek

Zainteresowanych proszę o kontakt poprzez PW.

NIEAKTUALNE!

Kociak znalazł dom. :)

Ten post był edytowany przez Legion88 dnia: 14 Lipiec 2008 - 19:27

#54 Użytkownik jest niedostępny   xandra 

• prywatna koteria
  • PipPipPipPipPip

Napisany 15 Lipiec 2008 - 12:29

super ze kocio ma dom
co do pewnosci, ze kot by nie zaakceptował maluszka - skad to wiesz? własnie maluszka predzej by zaakceptował, bo by wiedział ze to kocie dziecko, ze trzeba sie opiekowac, pewnie by było kilka dni syczenia i prychania, ale z reguły koty lubią towarzystwo
nie chcesz sie dokocic? kot sam w domu sie nudzi, teskni... jak panstwo wychodzą to śpi lub broi ;) , drugi kot to bardzo dobry pomysł, wielka szkoda ze tamtego malucha nie wziałes...

#55 Użytkownik jest niedostępny   Endr3w 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 21 Lipiec 2008 - 18:54

Jakiś tydzień temu w mojej miejscowości w lubuskim pojawił się piesek, którego najprawdopodobniej ktoś wyrzucił z samochodu. Zwierzątko od tego czasu przebywa cały czas w tym samym miejscu, jest przeze mnie oraz innych dokarmiane, ma zbudowaną prowizoryczną budę.. Dopóki jest w miarę ciepło piesek sobie poradzi, ale wiadomo, że nie może tam tkwić w nieskończoność. Ja nie mogę go wziąć, bo mam już 2 psy i 3 koty w mieszkaniu i kolejny pies to byłoby już za dużo. W związku z tym mam pytanie: czy ktoś nie byłby chętny na pieska? Myślę, że w granicach woj. lubuskiego mogę w razie czego zorganizować dowóz. Oto zdjęcia psa:

Dodaj obrazek

Dodaj obrazek

Dodaj obrazek

Dodaj obrazek

Piesek wygląda na zdrowego, wydaje mi się, że ma około 3-4 lat, może nawet mniej. Jest bardzo sympatyczny, spokojny, garnie się do ludzi,

Zainteresowanych proszę o kontakt na PW.

#56 Użytkownik jest niedostępny   xandra 

• prywatna koteria
  • PipPipPipPipPip

Napisany 23 Lipiec 2008 - 10:31

idz z pieskiem do weterynarza, niech go obejrzy
porob fotki, moze sie komus zgubił, choc niestety - czas wakacji... :( , bardzo mozliwe ze jakas parodia człowieka go wyrzuciła...

#57 Użytkownik jest niedostępny   Pite(R) 

• She came to me one morning, one lonely Sunday morning...
  • PipPipPipPipPip

Napisany 23 Lipiec 2008 - 11:54

Witam, oddam w dobre ręce dwa młode kotki, w tej chwili mają jakieś ponad 2 miesiące. Mieszkam w okolicach Łodzi. Są dwie kicie i jeden (gruby ;)) kocurek. Jedna kicia jest już zamówiona ;P Kotki są szare, pręgowane (niepodobne do czarnej mamusi ;p), ostatnio dwa z nich zaczęły się robić rude na łebkach i karku xP Oto ich zdjęcia:
http://img76.imagesh...dsc03054hf8.jpg
http://img293.images...dsc03335yu1.jpg
http://img92.imagesh...dsc03340tb6.jpg
http://img512.images...dsc03389ca3.jpg
http://img401.images...dsc03455fi0.jpg
http://img401.images...dsc03466pk5.jpg
http://img504.images...dsc03540je2.jpg

Pytania itd. na PM.

Ten post był edytowany przez Piter (R) dnia: 23 Lipiec 2008 - 16:28

#58 Użytkownik jest niedostępny   xandra 

• prywatna koteria
  • PipPipPipPipPip

Napisany 27 Lipiec 2008 - 17:48

bry!

absolutnie awaryjnie (bawiły sie prawie na ulicy) sa u mnie dwa malutenkie rudzielce, 5 tygodni, ale juz same jedza
rodzenstwo - brat i siostra, rudy kocurek to rzadkosc, ale ruda dziewczynka to niemal wyjątek
sa juz odpchlone, jutro beda odrobaczone, na szczepienie jeszcze sa za małe

Dodaj obrazek

szukają super domków w trybie pilnym, co oczywiscie nie znaczy ze oddam byle oddac, ale z kilku wzgledów, w tym i finansowych, ogłaszam je gdzie sie da
komu, komu?

#59 Gość_Usunięty_*

• Grupa: Goście

Napisany 02 Sierpień 2008 - 22:49

@OT
co ty sobie żarty w sigu robisz pisząc "oddam kotki w dobre ręce" myślałem że o kobiety chodzi a to naprawdę były koty :E

#60 Użytkownik jest niedostępny   Przemo 

• Świat jest cudowny ponieważ mam Ją... :*
  • PipPipPipPipPip

Napisany 03 Sierpień 2008 - 11:26

rude już nieaktualne
chłopaczek jedzie do domu po weekendzie, mała jeszcze poczeka u nas na szczepienie i wtedy zostanie oddana bardzo miłej Pani :)
ale - jakby ktoś chciał, to kolezanka ma do oddania podobny "rudy zestaw" tylko ciut starszy, 8 tygodni, też kociaki po przejsciach, ale zdrowe, kuwetkowe itd.

x.

• (8 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Ostania »