Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Sergeant_Matt_Baker

Prototype

Rekomendowane odpowiedzi

Nie o to chodzi, żeby wywyyższać GTA4 a dołować Prototype, ( choć osobiście uważam, że GTA 4 to genialna gra a Prototypa to gra całkiem fajna), ale jest jeden czynnik, który trzeba zrozumieć: nigdy nie uważałem, że grafika w grach jest najważniejsza, wręcz przeciwnie: setki godzin utopiełem w serii FM czy EU, ale po paru miesiącach pykania w GTA 4 pierwszy kontakt z Prototype jest bardzo niekorzystny: schematyczne miasto, słabe tekstury, tłum sklonowanych ludzi- grafika mnie odrzuciła, po tem człowiek sie przyzwyczaja i jest ok.

O pod takim względem to się zgodzę....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O pod takim względem to się zgodzę....

 

A jak ktoś napisze coś, z czym się nie zgadzasz? Znowu napiszesz 3 posty pod rząd, których i tak nikt nie przeczyta? :(

 

Bardziej na temat: Wiadomo coś o polonizacji Prototype'a?

 

@down

 

Gratuluję wytrwałości i silnej woli. Poza tym nieładnie tak pisać post tylko po to, żeby napisać "nieprawda" :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak ktoś napisze coś, z czym się nie zgadzasz? Znowu napiszesz 3 posty pod rząd, których i tak nikt nie przeczyta? :(

 

 

tu bym się kłócił ponieważ wszystkie jego posty przeczytałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A i jeszcze jedno dla obrońców gta 4 bo nie mogę się powstrzymać (chociaż sam gram i bardzo lubię tą gierkę) skoro gta 4 jest taka super to dlaczego Nicko (główny bohater którym gramy) ma tak zaj.....ą komórkę która wygląda jak dachówka do samoobrony .... Albo czemu w ruskim sklepie jak Nicko w cokolwiek się ubierze to wygląda jak totalny frajer. Albo te buty tam dostępne kkkk... powiem jak dziecko żal żal żal .... A ALEX MERCER <>( "obczajeni"- [język potoczny] <= {dla wścipskich ortografów} w tematyce wiedzą o kogo chodzi) wygląda cool i naprawdę fajnie i co najważniejsze pasuje mu to a Nicko jak Pleb.

Świetne argumenty :thumbup:

Oceniać lepszość jednej gry nad drugą na podstawie wyglądu i ciuchów głównego bohatera :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Użyte słownictwo i interpunkcja też rządzą "wygląda super naprawdę cool", a potem obowiązkowo pięć kropek na zakończenie zdania.

 

Dziwne jest też to, że sam wyszydza ocenianie gry na podstawie rozmów przechodniów i podobnych bzdetów a potem sam wyskakuje z czymś identycznym :)

 

BTW: Pisze się "wścibstwo", nie "wścipstwo". Ciekawe na czym takie "wścipstwo" polega. Mam nadzieję, że to nie to co myślę :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Penerus wyjdz ;)

 

co do Prototype'a to gra mi przypadła bardzo do gustu, ale od GTA na pewno nie jest lepsza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Użyte słownictwo i interpunkcja też rządzą "wygląda super naprawdę cool", a potem obowiązkowo pięć kropek na zakończenie zdania.

 

Dziwne jest też to, że sam wyszydza ocenianie gry na podstawie rozmów przechodniów i podobnych bzdetów a potem sam wyskakuje z czymś identycznym :)

 

BTW: Pisze się "wścibstwo", nie "wścipstwo". Ciekawe na czym takie "wścipstwo" polega. Mam nadzieję, że to nie to co myślę :E

 

 

Zarun.. chłopaku ogarnij się skoro zwracasz uwagę na interpunkcję i wogóle to powinieneś też zauważyć że jest to porównanie właśnie wyśmiewające takie schematy jakie ludzie piszą typu lepsza bo tam przez komórki gadają i śmieci na ulicach widać .. Może masz wiele postów i coś sobą reprezentujesz, ale dla mnie to ty jesteś nowy mimo że to ja dla Ciebie nowy powinienem być. Nie chce się kłócić bo nie o to to chodzi. Ale siedzą ludzie na tym forum zamiast w temat to tylko krytyka, zwroty ortografii. gramatyka składnie.. A za komputerem połowa to dzieci. Ale jest jeszcze real life a tam w konfrontacji może być ciężko uwierzcie mi. Więc proszę żeby każdy tylko pisał na temat, a nie że w domu jest mały to na forum musi być duży . Sam zaczne bez krytyki od teraz .

 

Kiedyś nie wytrzymam i coś wam wszystkim powiem. Głównie po to założyłem tu konto bo znajomość komputera to ja od czasów amigi przechodziłem i znam się na tym lepiej niż jak połowa tu pseudo informatyków nawet informatycy zawodowi w Polsce są słabiutcy . Więc japa tam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bravo,wreszcie sensowna odpowiedź.

Zwracanie uwagi na interpunkcje tylko po to żeby zwrócić na siebie uwagę- co jest strasznie głupie.

Dosłownie dzieci onetu,wp etc.

Pozdro dla was.

Na tym forum ilość postów=respekt,więcej postów więcej respektu i nie ma co się kłócić.

EOT

Gre przeszedłem wałkuje teraz zdobywanie tych niebieskich kółeczek oraz kończę kompletować moją "sieć" z ludzkich wspomnień :E

91%.

Eventy to rzecz która mnie jeszcze trzyma przy tej grze.

I pozdrawiam forumowe kółko adoracyjne :*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zarun.. chłopaku ogarnij się skoro zwracasz uwagę na interpunkcję i wogóle to powinieneś też zauważyć że jest to porównanie właśnie wyśmiewające takie schematy jakie ludzie piszą typu lepsza bo tam przez komórki gadają i śmieci na ulicach widać .. Może masz wiele postów i coś sobą reprezentujesz, ale dla mnie to ty jesteś nowy mimo że to ja dla Ciebie nowy powinienem być. Nie chce się kłócić bo nie o to to chodzi. /ciach/. Więc japa tam

trochę za długi text na wrzucenie do sygnaturki. Interpunkcja, ortografia, składnia, styl;) Urocze, ale skoro nie potrafisz sprawnie złożyć zdania wielokrotnie złożonego, to może tego zwyczajnie nie rób, hm? Staż, ilość postów mam w du...żym poważaniu ale (przykro mi) analfabetyzm, który prezentujesz nie tyle odrzuca mnie od Twoich tl;dr ale zwyczajnie nie pozwala ich zrozumieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na tym forum ilość postów=respekt,więcej postów więcej respektu i nie ma co się kłócić.

EOT

 

Ale ja poza dużą ilością postów mam 67%. To jest -10 do respektu i -2 do charyzmy :(

 

Penerus - też nie mam ochoty rozmawiać. Sądzę jednak, że na tej Amidze trochę za dużo grałeś i odbiło się to na wykształceniu (przynajmniej na języku ojczystym). Pewnie jakiś profesorek czytając moje posty też by się za głowę łapał, chociaż ja przynajmniej ortami nie walę i nie wpadłbym na stawienie pięciu kropek na koniec zdania. No ale nie będę się szerszą analizę bawić nie będę. Bo to już by było "wścpistwo". Lub mówiąc językiem naukowym - ginekologia :E

 

Pytam się jeszcze raz - orientuje się ktoś jak to będzie z tym spolszczeniem Prototype'a? Kinówka czy będą się bawić w durny dubbing? Z drugiej strony, znając LEM spolszczenia pewnie nie będzie. Ale to nawet lepiej, bo jeszcze by mi się to po nocach śniło...

 

I dodatkowe pytanie - na ile czasu gdzieś starczy ta gierka? Bo za 5 godzin gry 100 złotych to im nie dam, wolę poczekać.

 

Może masz wiele postów i coś sobą reprezentujesz, ale dla mnie to ty jesteś nowy mimo że to ja dla Ciebie nowy powinienem być.

 

A ten cytat sobie gdzieś zapiszę. Bardzo ciekawa rzecz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie:

Idzie po przejściu gry pozbyć się raz na zawsze baz wojskowych i zainfekowanych budynków ?

Co do czasu gry... nie liczyłem, ale wydała mi się dosyć długa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gra ja kdla mnie rewelacja :D taka rozyebpierducha ze w rzadnej innej nie widzialem takich przekrętów tak overpowered bohatera , tak nie samowitej jatki i brutalnosci :E ze hohoho ta gra dla mnie to czysta rozrywka (dosłownie xD ) i odstress :P taka rozpierdzaczucha jakiej nie bylo w dodatku z naprawde ciekawa fabuła

Bardzo mi sie podoba system statystyk ,jest tak wszystko opisane od czasu gry ( u mnie prawie 18H ) bo ilosc zabitych i masa innych rzeczy, ja mam w sumie zabitych z 13 tys xD totalna chora miazga :P

I jeszcze to skakanie na 100 metrow bieganie 100 km/h i to po scianach ,latanie HIJacking i w ogole.. upgrade broni ,bardzo rozbudowana ta gra w gruncie rzeczy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiadomo kiedy wyjdzie spolszczenie ? ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

warto zamawiać tę grę na gry online czy może lepiej poczekać do premiery?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przepadam za grami nastawionymi wyłącznie na akcję gdyż zazwyczaj są mało złożone i strasznie liniewe dlatego do Prototypa podchodziłem raczej sceptycznie chciałem tylko zobaczyć co to jest i odłożyć na półkę a tu okazało się że jest to bardzo dobra gra. Śmiem twierdzić że będzie to jedna z najlepszych produkcji roku. Po screanach czy filmikach nie da się tej gry polubić trzeba w nią zagrać robi wrażenie.

 

A tu cytacik pewnego autora recenzji.

"Mówię to bez bicia: kiedy inni ekscytowali się zapowiedziami i filmami z Prototype’a, ja stałem obok ze zblazowaną miną. Napakowany mutant, wbiegający po ścianach wieżowców? Człowiek szybujący jak sterowiec wśród budynków Manhattanu? Supermoc, która wybija z ziemi gigantyczne kolce 40 metrów od uderzającej pięścią w ziemię postaci?

 

“E, przesadzili” - myślałem - “to przegięcie. Ewidentnie nie dla mnie“.

 

I teraz, zarwaniu dwóch nocy i ukończeniu gry, mogę stwierdzić: Prototype może się wydawać na początku, szczególnie podczas oglądania go w akcji, zbyt nierealny. Ale nawet ci, którzy nie lubią opowieści o klasycznych superbohaterach - choćby o Spider-Manie - nie powinni się tym zrażać, tylko dać mu szanse. Bo to jedna z lepszych gier o herosach od lat, a w dodatku głębsza i ciekawsza fabularnie niż X-Men Origins: Wolverine."

 

W 100% się z gościem zgadzam!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem. a mianowicie po po skonsumowaniu comandera(tego po retrospekcji) wyskakuje mi raport o błędach. dlaczego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gra nadzwyczaj podobna do spidermana, podobna taktyka podobne ciosy ruchy bieganie bo pudynkach etc fanom spidermana sie spodoba xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po włączeniu gry wyskakuje mi frequency of the range jak sobie z tym poradzić ??

Gdzie jest plik z konfigiem ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokonalem juz calą gre prototype ale nie wiem jak sie robi taki coś ze wbija rence w ziemie a dookola kolce wyhodzą albo z niego takie flaki wyhodzą i wsystkich zabija dookola ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pokonalem juz calą gre prototype ale nie wiem jak sie robi taki coś ze wbija rence w ziemie a dookola kolce wyhodzą albo z niego takie flaki wyhodzą i wsystkich zabija dookola ?

 

Musisz najpierw napełnić ten niebieski pasek koło życia co jest i wtedy to wychodzi a klika się chyba e i prawy myszki i trzeba przytrzymać a zresztą w grze pisze jak to się robi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pokonalem juz calą gre prototype ale nie wiem jak sie robi taki coś ze wbija rence w ziemie a dookola kolce wyhodzą albo z niego takie flaki wyhodzą i wsystkich zabija dookola ?

 

 

zobacz w ubgredach ta jest napisane bo oprócz e i LPM jest jeszcze kilka innych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pokonalem juz calą gre prototype ale nie wiem jak sie robi taki coś ze wbija rence w ziemie a dookola kolce wyhodzą albo z niego takie flaki wyhodzą i wsystkich zabija dookola ?

 

Eheh no ja terz pokonałem gre tylko rze ja ómiałem robić chwyty, rencami musisz myszkom kliknonć dwoma naraz jak masz ten pasek rzycia na niebiesko jusz na końcu, albo wciskujesz e i prawy pszycisk i jest hehe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bumpne bo giera calkiem fajna

zastanawia mnie czy moze powstaly juz jakies dodatki polepszajace grafike (albo cos w stylu realism mod do gta4 kalibrujace wyglad miasta)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minęło już trochę czasu od momentu, w którym po raz pierwszy usłyszałem tytuł "Prototype". Początkowo trailery czy gameplaye nie robiły na mnie większego wrażenia (ot, kolejny "średniak"). Z czasem jednak zacząłem się bacznie przyglądać poczynaniom jej twórców, aż w końcu stwierdziłem, że dla mnie jest to absolutny must have. No i w końcu, kilka dni po otrzymaniu swojego egzemplarza, mając na liczniku około 27 godzin gry, ukończony wątek główny i 100% eventów na GOLD + kilkanaście na Platynę, mogę co nieco o Prototype napisać.

 

Fabuła.

Myślę, że nie ma co zagłębiać się w detale, bo i tak pewnie większość z Was już wie o co w tym wszystkim chodzi.

 

Świat gry.

IMO nie ma co narzekać. Do dyspozycji gracza został oddany Manhatan (nie wiem czy cały, ale jego część na pewno), w którym twórcy zdołali upchnąć wiele atrakcji. Generalnie, jest on podzielony na dwie strefy wpływów - wirusa (HIVE ) i wojska . O ile jeszcze umieszczenie centrum wojskowego w budynku (bazie - swoją drogą - w późniejszych etapach gry całkiem dobrze strzeżonej) da się zrozumieć, o tyle moim zdaniem, wirus takowych robić sobie nie powinien ( :szczerbaty: ).

Oprócz tego po całej mapie rozsiane są tzw. Eventy (hmm nazwijmy to "wyzwania") dzięki którym po ukończeniu gry, mamy tu jeszcze sporo do roboty. I tak w KILL mamy za zadanie zabić określoną liczbę przeciwników (z tym bywa różnie, czasami są to helikoptery, czasami wojsko, czasami zarażeni wirusem ludzie) w ograniczonym czasie. MOVEMENT polega na zaliczaniu kolejnych checkpointów, rozsianych po dachach budynków (również na czas), GLIDE to coś w stylu skoków spadochroniarskich (bez spadochronu :P ). Żeby zdobyć tutaj złoto, nie trzeba się zbytnio napocić (wystarczy wylądować bliżej niż 5 metrów od celu), ale platyna to już według mnie przegięcie (do 0,5 m) . WAR (naprzeciw siebie staje ?armia? mutantów i wojska. My stajemy po którejś ze stron, co jest odgórnie ustalone przez twórców, i - a jakże - w określonym czasie mamy pokonać siły wroga) podobał mi się najmniej. Do tego dochodzi CONSUME (wg mnie jeden z najfajniejszych Eventów) w którym, po wchłonięciu żołnierza lub zarażonego, wykonujemy różnego rodzaju zadania (jak np. zniszczenie siedliska wirusa czy bazy wojskowej).

 

Upgrades

Za dużo ich, by je wszystkie wymienić. Za zabicie każdego przeciwnika, za ukończenie misji lub Eventa dostajemy punkty doświadczenia, które możemy rozdysponować na wszelkiego rodzaju "ulepszenia". Mniej więcej w połowie gry, dostajemy do dyspozycji devastatory (czyli ataki "masowe"). Szkoda tylko, że wykorzystując je zabijamy również swoich sprzymierzeńców (co szczególnie daje w kość w trybie WAR). Moją ulubioną mocą (poza miksem Blade + Armor) jest coś na kształt olbrzymiej macki, dzięki której możemy na przykład chwycić się unoszącego się nad nami helikoptera, wskoczyć na niego, wymordować załogę, i samemu zasiąść za sterami maszyny. Alex może także przejmować wygląd innych, co przydaje się szczególnie wtedy, gdy chcemy zakraść się do bazy wojskowej, lub próbujemy zgubić pościg. Jedyną niekonsekwencją jest to, że 85% z nich nie jest w żaden sposób uzasadnione fabularnie (po prostu je "kupujemy"), choć tak naprawdę, nie przeszkadza to w żaden sposób ogólnym odbiorze gry.

Jak to wygląda ?

Pierwsze wrażenie jest raczej mizerne. Niektóre tekstury (szczególnie budynków) są raczej marnej jakości, jednak im dalej w las tym więcej drzew. Po zobaczeniu animacji devastatorów, po pokonaniu setek mutantów, śmiało mogę stwierdzić, że w ruchu wszystko wygląda znacznie, ale to znacznie lepiej. W niektórych momentach naprawdę czuć siłę bohatera (np. przy skoku na ulicę z kilkusetmetrowego wieżowca, kiedy to pobliskie samochody wylatują w powietrze ? to trzeba zobaczyć). Przeciwnicy zostali wykonani naprawdę dobrze (ze "zwykłymi" ludźmi jest już trochę gorzej, ale to akurat da się wytrzymać).

Przerywniki filmowe w wątku głównym sprawiają wrażenie robionych w pośpiechu. Niemal w każdym z nich bohater wchodzi do pomieszczenia, w którym rozmówca siedzi przy biurku i zleca mu kolejne zadanie (w tym przypadku chodzi mi o Danę), albo "grzebie" w pacjencie (doktor z którym współpracuje Alex w późniejszym etapie gry).

Jednakże, i ta wada "blednie" w tym momencie, jeśli wziąć pod uwagę tzw. Web of Intrigue. W mieście bowiem funkcjonują ludzie, którzy wiedzą co nieco na temat pochodzenia Mercera. Po wchłonięciu ich, ukazuje nam się krótki, aczkolwiek tym razem dobrze zrealizowany filmik, prezentujący wybrane wspomnienia danego delikwenta.

Ujawnia się tu kolejna wada, mianowicie gra jest kiepsko zoptymalizowana. Na sprzęcie z sygnaturki, w rozdzielczości 1440x900, w obojętnie jakich detalach, mam około 25-30 FPS podczas jatki, i 60 podczas śmigania po mieście.

 

Dźwięk

Zarówno do dźwięków jak i muzyki nie ma się co przyczepić. Wszystko brzmi dokładnie tak jak powinno, aktorzy podkładający głosy postaciom spisali się również całkiem nieźle.

 

Podsumowując:

 

WADY:

- pomysł z umieszczeniem siedlisk wirusa w określonych budynkach

- słabo zrealizowane przerywniki filmowe (pomijając te z Web of Intrigue)

- kiepska optymalizacja

 

ZALETY:

- fabuła

- mnogość Eventów, dzięki czemu po ukończeniu gry, naprawdę mamy tu co robić

- umiejętności bohatera

- rewelacyjnie wykonane animacje

- GRYWALNOŚĆ

- KLIMAT

 

 

PROTOTYPE to naprawdę świetna gra. Za jej zakupem przemawiają przede wszystkim olbrzymia grywalność i klimat (budowany m.in. przez ogromną panikę jeszcze zdrowych ludzi ). Szczerze polecam wszystkim, którzy nie mieli okazji zagrać.

 

A teraz trochę screenów ode mnie:

5c42ba3321909541m.jpg 256dfd38f72d0b25m.jpg 58d4b019ff67c540m.jpg 3a4e4521a89d3a7dm.jpg 1340ba4c06baec0fm.jpg

 

bf9124c2de3f2698m.jpg 3683d4cb3dc180d7m.jpg f4c5adc27ad1ee89m.jpg 888c8b43446b2440m.jpg 3f7bef9d02f76c47m.jpg

 

e8437b69a5a0565bm.jpg e04caf688634a8e2m.jpg 19d0e9b0b28fff77m.jpg 9956d85027813778m.jpg 623ee7dcd3596f80m.jpg

 

9a2f6a2a972b742fm.jpg e5df95c84830810am.jpg 5a2b51356e5e3277m.jpg 33efe90fd9af9e23m.jpg 7075f16114a8f25em.jpg

 

ebee6ce02011eb8cm.jpg 846e024aa6616d07m.jpg 4da9cf34172d3f05m.jpg bde721eb3a92eb74m.jpg a5c157c980127ea3m.jpg

 

99ab5aa51c0800d2m.jpg 4173cdbbc6df09c7m.jpg a977abaa82aea696m.jpg 48f0df6536124a21m.jpg dfa0555a77983b77m.jpg

 

c096be4735d0ded9m.jpg b79ff35c35078b66m.jpg bee1b7b79c216558m.jpg 898ef51816e559d4m.jpg 7c561e7490c71b49m.jpg

 

89ef04febb3b7a23m.jpg d330383df274c5a7m.jpg c56ddda2008de80em.jpg bb7510d4f0cde0d3m.jpg ffe4cb1954126eccm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słabo zrealizowane przerywniki filmowe? Ale chyba nie chodzi o tą sieć intrygi? Przecież to jest świetny sposób prezentacji fabuły!

O kiepskiej optymalizacji też pierwsze słyszę... nic takiego nie zauważyłem, choć mam raczej "spoko" kompa (Athlon X2 6000, 3,2GB RAM, Radek 4850)

 

Przeszedłem 3 dni temu.. dwa razy musiałem użyć trainera.. przy dwóch bossach, bo cholery dostawałem.. taka nawalanka bez sensu mnie już nużyła też pod koniec.. ale (na szczęście?) się skończyło : ) tzn. fajna giera, ale jak już cię nuży, to pach - koniec : ) i wtedy nie ma czasu aby z fajnej stała się ogólnie nużąca - no jakoś tak, nie wiem jak to ubrać w słowa : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...