Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Szymon

Final Euro 2004 - Szpakowski vs Basalaj

Rekomendowane odpowiedzi

Final Euro 2004 byl nie tylko pojedynkiem miedzy Grecja a Portugalia, lecz takze mozliwoscia do porownania stylow komentatorskich Szpaqa i Basalaja, ktorzy co 10 min zmieniali sie w roli sprawozdawcy :)

 

Jakie sa wasze wrazenia ?

 

Ja osobiscie nie czuje sentymentu do Szpaqa i najbardziej irytuja mnie jego powtarzajce sie frazy np. "jeden i drugi zespol" (mozna powiedziec przeciez 'oba zespoly' albo 'obie druzyny'), a takze czeste przejezyczenia w wymiawianiu nazwisk zawodnikow np. nie wiem czy Vryzas wymawia sie jako 'Bryzas' czy 'Fryzas' jak to Szpaq walnal w drugiej polowie meczu finalowego ;)

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

osobiscie wole Szpakowskiego, mniej bredzi niz Basalaj... chociaz w pewnym momencie byl naprawde niezly...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odaj komentują jak szpaki :hahaha:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obaj bredzą, ale Szpakowski bredzi ładnym głosem i składnie, nie gubiąc się w swoich bredniach. Poza tym, zdarza mu się komentować naprawdę profesjonalnie - nie truje trzy po trzy, orientuje się w tym co się dzieje na boisku, nie sili się na anegdotki czy dowcipy - jak to mu się udało podczas bodajże któregoś półfinału. Poza tym, co tu dużo mówić, przyzwyczaiłem się już do niego...

 

Najlepszy, z braku laku, komentator tych mistrzostw ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda to prawda. Cytat z forum gazeta.pl :]http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=2...13383788:

 

•  Re: CUD!!! 

madziurex  04.07.2004 22:56 

POR-GRE:

"Cały czas próba sił: jedni...,drudzy..."

"Od KILKUNASTU CHWIL Portugalczycy nie schodzą z połowy Greków"

"Dla ludzi ubranych w czerwone koszulki to ciężkie chwile"

"Jak blisko szczęścia jest ten młodzieniec!..." (o Ronaldo)

"Tak jakby rozgrywali mecz w piłkę ręczną"

"Portugalczycy ciągle przesiadują w polu karnym Greków"

"600 sekund nadziei na drogę do piłkarskiego raju"

"8 minut dzieli Greków, żeby oszaleli ze szczęścia..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

komentatorzy dostosowali sie do meczu(kiepskiego) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obaj mają jedną zaletę: wiele entuzjazmu, przynajmniej u "wyposzczonego" Szpakowskiego. Ale zarazem jest to ich wada, bo popełniają mnóstwo różnych mniej lub bardziej drażniących błędów, nie tylko lapsusów językowych. Silenie się na superpoprawność w wymowie doprowadza do absurdów typu "Szira" (Shearer, dla niewtajemniczonych) i,ostatnio, "Runi". U Szpakowskiego drażni mnie poza tym ewidentna sympatia "proangielska" :E No i to jego zapatrzenie w naszego Prezydenta, kiedy pokazano go na trybunie; łojezuuu... [:|] Eee, szkoda słów; jest dwóch an(g)ielskich komentatorów na Eurosporcie, a szczególnie jeden, od których powinni się uczyć.

Lubię Smokowskiego i Twarowskiego z Canal+, także Borka - bardzo duża wiedza i do tego kulturalny język.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, witaj Depresjo :soczek: Pozwolisz, że się z Tobą nie zgodzę? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Lubię Smokowskiego i Twarowskiego z Canal+, także Borka - bardzo duża wiedza i do tego kulturalny język.

 

Borek jest ok. Co do panow z C+ wiele dobrego o nich slyszalem niestety nie mam tej stacji TV :(

 

Co do Kwasniewskiego to istnieje teoria ze Szpaq wylecial z redakcji sportowej (zostal odsunieity od komentowania) przez to ze podobno powiedzial na MS w Korei ze obecnosc prezydenta Kwasniewskiego na trybunach nie pomogla polskim zawodnikom (cos w tym stylu tylko bardziej niefortunnie). Dyr TVP - Kwiatkowski - usunal zatem Szpaqa w cien za te niepoprawna politycznie wypowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja juz wole Szpakowskiego. Basałaj gada pierdoły (wsumie Szpak tez gada pierodły... ale chyba mniejsze)...

 

[Edytowane: 4/7/2004 przez gkol]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hehe, witaj Depresjo :soczek: Pozwolisz, że się z Tobą nie zgodzę? :)

 

Witaj, drogi Burzynie :soczek: Ha, oczywiście, że pozwolę :) Cóż, nie przeczę, że zbyt dużego rozeznania w polskiej braci komentatorskiej nie mam - tyle, szczerze mówiąc, co usłyszę podczas jakichś większych imprez, wtedy mam okazję do posłuchania poziomu reprezentowanego przez towarzystwo. Niewysokiego, niestety. Więc, żeby być uczciwym, powinienem raczej powiedzieć o Szpakowskim - najlepszy komentator, jakiego słyszałem ( niestety ) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to bardziej podoba mi sie barwa głosu szpakowskiego i jakos kiedy on kometuje to mecz jakby ciekawszy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W sumie to bardziej podoba mi sie barwa głosu szpakowskiego i jakos kiedy on kometuje to mecz jakby ciekawszy :P

 

 

Tak, od razu lepiej graja i bramki padaja :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Lubię Smokowskiego i Twarowskiego z Canal+, także Borka - bardzo duża wiedza i do tego kulturalny język.
...True true...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałbym mieć możliwość wyboru - z komentarzem lub z samymi odgłosami ze stadionu , i żeby powtórki nie zajmowały całego ekranu tylko wydzielone okienko . :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obaj gadają głupoty, ale z nich 2 wolałem wczoraj Szpakowskiego. Pomimo tych jego licznych wpade. Przez całe mistrzostwa rozwalał mnie ten Mielcarski. Niby gadał czasami mądre rzeczy, ale sposób w jaki się wysławiał .... [:/] [:|] A TVP powinna w koncu zainwestować w jakiegoś komentatora z prawdziwym zacięciem do tego typu Borka. Smokowskiego i Twarowskiego nie znam bo nie mam Canal+ ale też są podobno bardzo kompetentni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szpaq gada lepirj hehe. Tyle że (np.:) jak jest za Portugalią to: TAK PORTUGALIA!!! PIĘKNY STRZAŁ!!! ALE BRONI TO NIEPEWNIE PAN X (nie wiem kto broni w Grecji). A jak strzela Grecja to: strzela X ale w prost w dobrze ustawionego bramkarza Portugalli (Ricardo).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie wole zdecydowanie Szpaka. Ten klimacik, lekka adrenalinka...jego "podnieta" z akcji z ktorej z giadomo, że nic nie wyjdzie :D ale jest fantastyczny....niektore teksty tez są mocne typu : Patrick Vieira-istny brutal, ale kocha dzieci :D lub Zizou-gdy była mały miał problemy z głową ( chodziło o to, że kiepsko grał głowką) :D Ale koles jest najlepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szpak niestety czasem palnie cos, co kaze podejrzewac zarowno nieprzygotowanie, jak i zwykla nieznajomosc tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szpkowskiemu mowie stanowcze NIE :D;) . W sumie, tak jak juz wczesniej bylo wspomniane, ma fajny glos, lecz to nie wystarcza. Robi on niestety tak fatalne bledy w wymowie nazwisk pilkarzy (i nie tylko), ze nieraz to az plakac sie chce :) .

Zeby nie byc goloslownym przytocze kilka przykladow.

 

Joaquin - Żakin (zamiast Hoakin)

Vicente - Wincente (zamiast Wisente)

Rooney - Runi (zamiast Runej)

itp.

 

Z powodow wyzej wymienionych wole Basalaja, bo o robi mniej bladow :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...