Skocz do zawartości
JMKS

Coś jest źle...

Rekomendowane odpowiedzi

Taka refleksja mnie najszła - np. temat z 3DM06 nie w subforum [http://forum.pclab.pl/t137281.html] ma od nowego roku 130+ wypowiedzi w tym sporo wyników. Temat w subforum ma jedną [słownie też jedną :P] wypowiedź, 1 dodany wynik.

WTF?! :o

 

Przecież teraz gdy team jest ogólnopolski już nie ma powodu robić rozgraniczenia na "wyniki Labowe only" i wszystkie - to miało sens raczej wtedy gdy chodziło o to aby np. Devilek czy inny "bardziej ambitny" rankingów nie psuł [bo mogli dodawać tylko do rankingów prowadzonych przez ludzi, więc rankingi botowe pozostawały "wewnętrzne", tj. tylko tych co wybrali Laba na team].

 

Druga sprawa to aktualizacja - przecież chyba łatwiej że jest automatyczna... [abstrahując od tego że aktualnie nie działa, ale to nie jest nie do przejścia, a zawsze można gotowe zestawienie np. z Pure kopiować :E]

 

Widać więc że niekoniecznie "brakuje ludzi" tylko "świadomość narodowa" [eee ;)] jest [za] mała...

 

Co sądzicie? Tj. jakie rozwiązanie tego problemu [bo że to problem to chyba widać?!]? Oczywiście jest jedno dość proste - pozamykać tamte tematy a subforum przenieść do forum "Podkręcanie...", ale to na razie niezbyt wchodzi w grę [to drugie w każdym razie],

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja zauważyłem, że mój wynik poprawiony w Marku 2005 się nie zaktualizował i pozostał na poziomie 15k z hakiem. Coś jakoś jest źle ;)

 

A tak poważnie, to faktycznie jakoś ludki nie dodają wyników. Szkoda trochę.

Edytowane przez Czarneś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czemu nie można przenieść :hmm: tu faktycznie jest mało powiedzane kicha , na labie jest masa sprzętu nikt nie mówi że każdy musi bawić sie w jakieś ekstrema (nie każdy wiadomo ma możliwości i wiedzę na ten temat ) ale OC sprzętu na powietrzu czy H2O i dodawać wyniki choć by Smarków bo to robi przecież wielu userów ,od tak , super pi tez przecież nie zajmuje godzinę :E

kiedyś założyłem już temat o niusie na temat hwbota , wtedy chyba nawet JMKS pisałeś że coś sie zrobi jak mnie pamięć nie myli miał być tez jakiś art :Up_to_s: wiem masz studia wiem co to za ból i ile z tym kłopotów ale przydało by się coś wykombinować :D

POZDRO

Edytowane przez lukaspl21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a czemu nie można przenieść :hmm:

Admina się nie dorobiłem na tym forum póki co :E. A mniejsze rankingi nie mają uprawnień. Cóź, pila stwierdził na żywo że tylko CPU-Z jest podkręcaniem a reszta to benchmarki - ciężko się z tym zgodzić mimo wszystko, bo tu raczej chodzi o benchmarki połączone z diagnostyką a nie z wydajnością - tj. "czy to dobry wynik bo coś mi komp muli" czy jakoś tak a nie w sensie bicia rekordów.

Gdzieś w info o HWBocie rednacz wyczytał też że na początku to miał być system zbierania wyników z podzespołów w celu ich porównywania a niekoniecznie związany z OC. Jednak wyszło co wyszło.

Ja mam dośc prosty argrument - za ilość wyników na HWBocie punktów nie ma, za odpowiednio wykręcone - są.

http://forum.pclab.pl/index.php?showtopic=283934&hl= - tutaj mój temat, niestety głosów malutko.

Dobrze by było założyć tutaj temat: http://www.hwbot.org/forum/forumdisplay.php?f=16 i sprawę zreferować, oczekując odpowiedzi "z góry". Jeśli się ktoś w angielskim dobrze czuje to zachęcam, bo mi się aktualnie nie chce :E.

dodawać wyniki choć by Smarków bo to robi przecież wielu userów ,od tak , super pi tez przecież nie zajmuje godzinę :E

Właśnie o tym mówię - SuperPi i 3DMarki rankingi "wewnątrz-Labowe" mają dużo większe powodzenie zupełnie z niezrozumiałych względów, tj. wyniki są ale nie tu gdzie trzeba [czyt. subforum].

kiedyś założyłem już temat o niusie na temat hwbota , wtedy chyba nawet JMKS pisałeś że coś sie zrobi jak mnie pamięć nie myli miał być tez jakiś art :Up_to_s:

Heh, gdybym wszystkie swoje idee na ten temat przelał na klawiaturę [:E] to by dłuższy od tego o dźwiękówkach się art zrobił :P, na razie niestety się nie mogłem zebrać żeby to uporządkować [zwłaszcza że wciąż nowe pomysły mam ;)] i studia mi też "przeszkadzają", zwłaszcza w tym okresie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam od siebie, że subforum o hwbocie jest tak słabo widoczne (przynajmniej dla mnie), że niektórzy Userzy po prostu nic nie wiedzą o nim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się wydaje że też bardzo niefortunny jest opis subofum - "Dział dla forumowiczów uczestniczących w projekcie hwbot.org" - co to mówi? No prosto nic!

Nawet głupie 1M jest dużo bardziej postowane w temacie raptem kilka wierszy niższym niż subforum - nie rozumiem...

 

Więc dodatkowo konkurs na opis do subforum ogłaszam ;), się wyśle PMkę do mseweryna i się zmieni. Coś typu "rankingi 3DMarków i SuperPi z Polski i świata" na moje to powinno być, ale może ktoś bardziej ambitną propozycję ma :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż to, pisałem o tym w poprzednim temacie, tj. subforum hwbot.org nie oznacza tylko subforum do dodawania wyników, ale także możemy tam podyskutować, wymienić się spostrzeżeniami.

 

Co do podpisu to Twój pomysł jest ok. chcoiaż ja bym dodał także- "Rankingi 3DMarków i SuperPi z Polski i świata, problemy, dyskusje".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mówiłem że chętnie bym z tego dużo większy projekt zrobił, tj. oprócz rankingów również ogólnie o OC w tym bardziej ekstremalnym wymiarze, nowinki ze świata [heh, większość newsów Labowych ma opóźnienie względem "Xtreme News" z XS :P], tweaki, dyskusje, fotorelacje itp itd - tylko jest 1 podstawowy warunek - to nie może być w "Benchmarki i diagnostyka"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem w 100% procentach na tak!{sam osobiście czasami rzucam kilka neewsów ale jak widać- nawet nie ma żadnego odzewu} Wypadałoby zrobić wątek o tweakach, "rozruszać" ;) jakoś Dyskusję ogólna, najnowsze nowinki ze śwaita oc oraz wątek, w którym wszyscy mogliby pochwalić sie swoimi wyczynami, nie mówię od razu o subzero, ale "ponad przeciętne" zabawy na AC- jak najbardziej.

 

Trzeba jakoś zmobilizować ludzi, żeby zagłosowali w ankiecie o przeniesieniu subforum, wyniki przedstawić pile i myslę, że dałoby rady.

 

Ja osobiście służę pomocą i pomysłami ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam trochę inną koncepcję. Zrobił takie coś jak na pure extremalny. Czyli nowy dział, tylko z podkręcaniem, nie tak jak teraz jest dodany do kilku innych. Takie coś chyba by łatwiej przeszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://forum.pclab.pl/index.php?s=&sho...t&p=2696991

#792 [ze też ja takie rzeczy pamiętam :E]

 

Działów jest na tyle dużo, że więcej robić nie ma sensu - tj. de facto oczywiście by można robić i oddzielny dział na podkręcanie [tylko] i na zasilacze, i oddzielić graficzne od dźwiękówek itd, ale z tego to się z aktualną moderką by zrobił śmietnik, tj. by trzeba bardzo zaostrzyć żeby to miało sens.

Ale subforum [z właśnie mniej więcej takim nastawieniem jak piszesz - porównaj do tego co ja napisałem - chodzi właśnie o takie coś w sumie] by mogło być, zwłaszcza że w połączeniu z tym co jest teraz [tj. HWBotem].

 

edit: 4444 post., ładna liczba :). I widzę nawet że się "powód edycji" pojawił, zaraz coś tam wpiszę i ciekawe gdzie to się pojawi :P.

Edytowane przez JMKS
4444. post ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I "znowu", tj. w 3DM06 w nadforum jest ~170 wypowiedzi od czasu założenie tego tematu, a tutaj - 0.

Za to rankingi 3DM2001, 2003 i 05 nie były aktualizowane minimum od nowego roku - moje dziś zostały zaktualizowane [i będą w razie potrzeby nawet co minutę :E, mechanizm się udało naprawić].

 

A temat o 3D na azocie utworzony w dziale "Podkręcanie..." doczekał się ponad 1000 odwiedzin vs. 180 tutaj [tam kilkadziesiąt odpowiedzi - tutaj JEDNA {słownie: też JEDNA}].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dajcie mi na nowego kompa to chętnie podziele się wynikami :E , W obecnym momecnie mam grafe z uszkodzonym rdzeniem/pamiątkami, A64 który jest już przeżytkiem, DDR1 które są nieopłacalne i DFI z uszkodzonym pierwszym PCIe a drugie chce działać tylko jako x4... żal co nie? :E

 

A tak serio to chętnie bym coś tam pouczestniczył w rankingu, ale tego nie robie bo nie mam się czym chwalić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest prosta- trzeba przenieść subforum do "Podkręcanie, modyfikacje..." Następnie, oprócz rankingów zrobić temat o tweakach, neewsach ze świata oc, oraz temat, w którym każdy by mógł się pochwalić swoimi wynikami oc w postaci np. fotorelacji ;)

 

JMKS, pora sie chyba zając tym "na poważnie", pogadaj z piłą, być może coś się uda ;) subforum jakoś "wywalczyłeś" :P

 

Ew. jak piła chce "większości" głosów, tj. nie to, że chcemy tylko ja, Ty i kilka innych osób, następną ankietę chyba nie problem zrobić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości pytam jakie moge dać napięcie maskymalne na Venice pod S939 żeby go nie zabić, i jakie jest jeszcze w miare rozsądne do dość silnego O/C Bo chciałbym jeszcze dojść do 2900MHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak z ciekawości pytam jakie moge dać napięcie maskymalne na Venice pod S939 żeby go nie zabić, i jakie jest jeszcze w miare rozsądne do dość silnego O/C Bo chciałbym jeszcze dojść do 2900MHz

Na Venice nawet do 1,7V dobijałem na AC, temp poniżej 60C :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Vantage'em oczywiście to samo - setki [no, póki co półtorej setki] postów "poza", tutaj - 2. Naprawdę nie rozumiem. Może mi to ktoś choć trochę wytłumaczyć? Nazwa odstrasza, czy automatyczna aktualizacja to taka zbrodnia, czy jak?

Chyba że jeszcze ludzie nie zbenchowali [nie śledzę tamtego więc nie wiem], to może jakiś promyk nadziei jest...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Statystyk z Vantaża" ciąg dalszy - jak widzę na HWBota wyniki wrzuciło z całej Polski 9 osób, a w subforum wyżej jest ~40 wyników.

Co komu przeszkadza aktualizacja automatyczne? [która już działa, bo osobistej interwencji admina HWBota ;)]? Czy co jeszcze przeszkadza? Naprawdę nie rozumiem tego.

Ktokolwiek może cokolwiek wyjaśnić? Kwestia promocji tego działu wyłącznie? Bo ja już wysiadam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...