Skocz do zawartości
Quattro

Motoryzacyjna Blabla

Rekomendowane odpowiedzi

A ile musiałoby działać webasto, żeby coś takiego rozmrocić? Pół godziny wystarczy? Pierwszy raz mam w aucie.

U mnie z automatu jest na pół godziny, ale niestety nie wiem jak działa :E

 

Za to przewietrzanie wnętrza w upały jest spoko ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wracając do tematu jeszcze na chwilę. A jak to jest w końcu z ramami i Ryzenem? Ponoć jest tam problem z kompatybilnością, zwłaszcza w tych pierwszych Ryzenach (z resztą i przy moim 2600 przewija się ten wątek po forach, ale ponoć jest dużo lepiej niż wcześniej)? Tak patrzę na listę kompatybilnych pamięci dla tego Gigbyte'a B45M DS3H i te pamięci z listy albo są już niedostępne w sprzedaży, albo w ogóle nie były sprzedawane w Polsce albo to są jakieś topowe zestawy za 800zł za 16GB :o

 

To nie tyle problem z kompatybilnością co z OC. Aby podkręcić mocno pamięci potrzebujesz drogich kości na Samsungach B-die. Natomiast do normalnego uzywania i małego OC działa większość, z tym że wystrzegałbym się raczej IRDM X - one są takie sobie. Najlepsze niedrogie pamięci DDR4 to Crucial Ballistix Sport LT 3000cl15 lub 3200cl16 - spoko kości Microna i niska cena.

Polecam przejrzeć Amazon.de bo one tam są bardzo często przecenione ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile musiałoby działać webasto, żeby coś takiego rozmrocić? Pół godziny wystarczy? Pierwszy raz mam w aucie.

Wszystko zalezy jak bardzo auto jest skute lodem. Na zwykle oszronienie 15minut starczy, jak skute lodem, to trzeba liczyc pol godziny. Przynajmniej tak u mnie to bylo.

 

bosch aerotwin - poproszę o opinie

Powinienes byc zadowolony. Ja nie narzekalem

 

Ogolnie co do pogody, to w sobote mialem niezly psikus. Jade sluzbowym, prosta droga, ograniczenie do 100kmh, baardzo delikatny luk, a tu mi nagle przod uciekl, a ulamek sekundy potem tyl. Dalem rade wyprostowac, ale 5km dalej nowy Challenger lezal w polach :E

Edytowane przez marko125-91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bosch aerotwin - poproszę o opinie

U mnie szybko zaczęły piszczeć i po paru miesiącach zmieniłem na hybrydowe Denso. Z Denso jestem zadowolony już mam 3 lata i tylko gumki zmieniam za kilkanaście zeta.

Valeo Silencio mi nie dociskały powyżej 120 kph.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tylko, że jak macie ptasią kupę, która po ledwo godzinie mocno zaschła, to nie polecam jej usilnie usuwać nawet pod wpływem jakiegoś środka trąc, bo działa jak papier ścierny :lol2:

 

Dużo mikrorys i zmatowienie lakieru. Teraz pytanie jak to usunąć/zredukować domowymi sposobami ręcznie, bo nie mam obecnie pod ręką maszyny rotacyjnej. Widać to mocno pod pewnymi kątami, więc wypadłoby aby chociaż to trochę połysku nabrało.

 

Może na wiosnę załatwię gdzieś maszynę i spoleruję cały samochód, bo i tak by się przydało.

 

 

Valeo Silencio mi nie dociskały powyżej 120 kph.

 

Miałem valeo silencio xtrm i straszna lipa i to za takie pieniądze. Po miesiącu przestały dobrze zbierać, a potem tylko gorzej. No i przy większych prędkościach sobie totalnie nie radziły nawet ze zbieraniem wody.

Edytowane przez DyndaS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie szybko zaczęły piszczeć i po paru miesiącach zmieniłem na hybrydowe Denso. Z Denso jestem zadowolony już mam 3 lata i tylko gumki zmieniam za kilkanaście zeta.

Valeo Silencio mi nie dociskały powyżej 120 kph.

 

Dzięki. Denso mam w alfie i w sumie są spoko. Zamówiłem te aerotwin, zobaczymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam AeroTwin zamontowane w Julce od sierpnia ubiegłego roku. W tym czasie pokonałem 18tyś.km - zbierają ładnie, nie smużą, nie piszczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam AeroTwin zamontowane w Julce od sierpnia ubiegłego roku. W tym czasie pokonałem 18tyś.km - zbierają ładnie, nie smużą, nie piszczą.

to samo tyle, że w A3. :thumbup:

 

 

dzisiaj dołączyłem chyba do grona Cytrynów. Kobieta wyłamała gniazdo zasilania w laptopie, więc wyciąłem przelot na kabel, wyciągnąłem na zewnątrz i zatentegowałem izolacyjną. Dostanę order? :E

img_20191125_1611157xj6f.jpg

Edytowane przez huudy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta była odpieczętowana... Poza tym czerwony = szybszy :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile musiałoby działać webasto, żeby coś takiego rozmrocić? Pół godziny wystarczy? Pierwszy raz mam w aucie.

Jeszcze nie testowałem na tak zmrożoną szybę, ale jak jest 2-3 stopnie na dworze, to wystarczy 30 minut i wsiadamy do ciepłego samochodu z temperaturą płynu chłodniczego prawie na maksa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie testowałem na tak zmrożoną szybę, ale jak jest 2-3 stopnie na dworze, to wystarczy 30 minut i wsiadamy do ciepłego samochodu z temperaturą płynu chłodniczego prawie na maksa.

 

a ile ropy/ benzyny zużywa to webasto :D ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozszczelniłem sobie klime, a w zasadzie to trąciłem kluczem jeden z węży na kompresorze i śruba wypadła razem z gwintem 8:E jutro jadę do wurtha kupić reperaturkę gwintu. I kolejne 250zł poszło w zasadzie w luft :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnice cenowe są tak małe czasem, że kupno nawet 550W nie ma czasem wielkiego wpływu na budżet. Weź coś półpasywnego, przy tak niskim obciążeniu wentylator się nawet nie uruchomi - przynajmniej z kurzu czyścić nie będzie trzeba.

 

Jeśli zestaw będzie głównie przeglądał neta to jakiekolwiek certyfikaty sprawności nie mają żadnego znaczenia bo przy tak niskim obciążeniu to nie odgrywa żadnej roli. Sprawność zasilacza bierze się pod uwagę przy obciążeniu i to wyższym niż 50%.

https://en.wikipedia.org/wiki/80_Plus

Certyfikacja 80+ zaczyna się od pomiarów przy 20% obciążenia i musi ono wynosić minimum 82% dla EU. Dlatego taki 500 czy 550 W do netowego kompa absolutnie nie ma sensu..

 

wracając do tematu jeszcze na chwilę. A jak to jest w końcu z ramami i Ryzenem? Ponoć jest tam problem z kompatybilnością, zwłaszcza w tych pierwszych Ryzenach (z resztą i przy moim 2600 przewija się ten wątek po forach, ale ponoć jest dużo lepiej niż wcześniej)? Tak patrzę na listę kompatybilnych pamięci dla tego Gigbyte'a B45M DS3H i te pamięci z listy albo są już niedostępne w sprzedaży, albo w ogóle nie były sprzedawane w Polsce albo to są jakieś topowe zestawy za 800zł za 16GB :o

Powyżej 3000 jest to już loteria, Ryzeny 3xxx nie dogadują się z tanimi RAMami 3200 czy 3400 i trzeba się mocno bawić. Jest lepiej niż było, co nie oznacza, że dobrze.

U siebie mam 3000 CL15@2933 CL14 na szybko. Na 3000 chodziły, ale timingi nie chciały dokładnie wskoczyć, więc użyłem presetu i zestawiłem taktowanie pamięci z IF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozszczelniłem sobie klime, a w zasadzie to trąciłem kluczem jeden z węży na kompresorze i śruba wypadła razem z gwintem 8:E jutro jadę do wurtha kupić reperaturkę gwintu. I kolejne 250zł poszło w zasadzie w luft :E

jak nie urok to sraczka. Przynajmniej auto będzie mechanicznie tip-top. :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No powiedzmy, będzie prawie dobrze, silnik był cały zarzygany olejem od przodu i od strony rozrządu, okazało się, że ciekło połączenie głównego alu dekla z głowicą, ktoś prawdopodobnie albo zapomniał tam dać uszczelniacz albo dał przesadnie mikroskopijną ilość, kolektor będzie wyczyszczony z sadzy z egr i sam egr dodatkowo zaślepiony (wyprogramowałem go rok temu) oraz pójdą w pisdu klapki wirowe, turbiny nie ruszam bo brak w niej oznak zużycia, musiała już być robiona. Ciekawe co pokaże hamownia przy nowych wtryskach i "nowej" regenerowanej pompie :)

 

hO4bVI2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość od którego przejąłem Skodę kupił sobie Volvo V90. Dzisiaj wysłał mi takie zdjęcie. Zderzył się z Sarną przy ~150 km/h. Volvo to jednak czołg.

20191125-104250.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://en.wikipedia.org/wiki/80_Plus

Certyfikacja 80+ zaczyna się od pomiarów przy 20% obciążenia i musi ono wynosić minimum 82% dla EU. Dlatego taki 500 czy 550 W do netowego kompa absolutnie nie ma sensu..

Jasne, tylko komp w idle pobiera 30-60W w zależności od konfiguracji (mój się kręci wokół 35W), przy takim poborze sprawność nie ma kompletnie znaczenia.

 

Gość od którego przejąłem Skodę kupił sobie Volvo V90. Dzisiaj wysłał mi takie zdjęcie. Zderzył się z Sarną przy ~150 km/h. Volvo to jednak czołg.

20191125-104250.jpg

 

Fakt faktem dobrze zniosło zderzenie, ale największą rolę odegrało to, że trafił ją najmocniejszym punktem przodu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...