Skocz do zawartości
Quattro

Motoryzacyjna Blabla

Rekomendowane odpowiedzi

Potrafi ktoś wytłumaczyć skąd taka duża różnic mocy tych silników?

 

Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio - 2.9l V6, TwinTurbo, 510 KM

KIA Stinger GT - 3.3l V6, (T-GDI) TwinTurbo, 370 KM

 

Ten pierwszy nie trzyma mocy 8:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrafi ktoś wytłumaczyć skąd taka duża różnic mocy tych silników?

 

Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio - 2.9l V6, TwinTurbo, 510 KM

KIA Stinger GT - 3.3l V6, (T-GDI) TwinTurbo, 370 KM

 

Obydwa benzyniaki, obydwa V6, obydwa 2 turbo, a w dodatku alfa pojemność mniejsza o 0.4l i mocniejsza o 140KM.

Na początku myślałem że dwie różne jednostki doładowania, ale w obu jest to samo: TwinTurbo.

Skąd? albo w jaki sposób w alfie da się tych koni wykrzesać dużo więcej, przy mniejszym silniku niż w stinger gt?

A widziałeś Golfa co miał ~1000km z 2l? To już w ogóle zrujnuje twój światopogląd..

 

Że o Suprach nie wspomnę..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeździł ktoś lub jeździ Astrą H 1.6 105 kuca?

 

Coś się chyba zepsuło bo tankowałem do pełna przed rezerwą, zrobione 520km, dalej rezerwy nie widać. Wlane było 40,5l czyli spalanie poniżej 8l? Większość na krótkich odcinkach i po mieście. Dwóch znajomych ma i niby poniżej dyszki na krótkich odcinkach ciężko zejść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

40,5 wlane plus to co było na rezerwie, a tam mogło być blisko 10 litrów nawet :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E90 zgłoszone na oddanie do ASO na bezgotówke, mam nadzieję, że jakaś F30 wleci na zastępcze. :lol2: Wiecie może, czy ASO w miarę szybko ogarnia naprawy, czy się wlecze? Taki zderzak do lakierowania oraz wymiany długo może im zająć? :D

Edytowane przez Krzynówek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź organoleptycznie, tzn. weź baniak 5 l w bagaj i jeździj aż nie dechnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

40,5 wlane plus to co było na rezerwie, a tam mogło być blisko 10 litrów nawet :)

Trochę źle zrozumiałeś mnie chyba. Miałem wskazówkę tak, że prawie było na rezerwie, jeszcze się nie paliła. Wlałem 40,5l, przejechane 516km i wskazówka jest tak trochę nad rezerwą, podejrzewam, że ta zapali się za jakieś 30-50km. Dlatego mnie to dziwi bo jak wtedy to podliczę to wyjdzie pewnie spalanie ok 7,6l czyli jakby za mało. No ale chyba dowiem się dopiero jak doleje do pełna i przeliczę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to nie wiem może Antares albo UFO :E

Znów piękna, mega jasna wenus na niebie, jeszcze przez chwilę, nad księżycem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę źle zrozumiałeś mnie chyba. Miałem wskazówkę tak, że prawie było na rezerwie, jeszcze się nie paliła. Wlałem 40,5l, przejechane 516km i wskazówka jest tak trochę nad rezerwą, podejrzewam, że ta zapali się za jakieś 30-50km. Dlatego mnie to dziwi bo jak wtedy to podliczę to wyjdzie pewnie spalanie ok 7,6l czyli jakby za mało. No ale chyba dowiem się dopiero jak doleje do pełna i przeliczę...

 

Wskazówki jeszcze w starych autach mają duży limit błędu.

 

Ostatnio było aż do odbicia? Jak tak to zalej do pełna, litry podziel przez kilometry i będziesz miał spalanie dokładne.

Każda inna metoda jest bez sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wskazówki jeszcze w starych autach mają duży limit błędu.

 

Ostatnio było aż do odbicia? Jak tak to zalej do pełna, litry podziel przez kilometry i będziesz miał spalanie dokładne.

Każda inna metoda jest bez sensu.

No tak właśnie myślę, że coś za mało. Może coś z pływakiem nie tak. Ostatnie tankowanie do pierwszego odbicia było. Jutro zatankuje i zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszałem o nikim komu się zwrócił remont diesla przy sprzedaży....

No ale przecież diesel mniej pali to się koszt remontów zwróci (przy 2 mln przebiegu jak się ma pecha :E)

 

No I jak jest piękna lista co było wymienione w ostatnim roku, to człowiekowi się zapala lampka, po co sprzedaję?? I myśli sobie, że znowu coś siada i właściciel ma dosyć (np pompa :D).

 

 

Jasne to rozumiem że się nigdy nie zwróci. Ogólnie na YT na Autocentrum a właściwie zachar off był człowiek z E90 chyba.. kupił za 25k za rok sprzedał po włożeniu następnych 25k zł. Nie wszystko co tam wkładał wymagało wymiany.

 

Ja wziąłem to auto na zamianę bo miałem niszowy wóz w średnim stanie którego nikt nie chciał. Sam bym diesla nigdy nie kupił.

 

Po pierwsze - mokry lakier, po drugie - syf w środku i walające się kable. Po trzecie - swap i brakujące osłony silnika/podszybia. Po czwarte - zmień opis. Niby chcesz sprzedać a jednak masz plany na większe turbo i moc. Po piąte - nie ma quattro a cena jak za quattro.

Silnika osłonę gdzieś mam ale ma 2.0 TDI.

 

 

 

Tu 2x tańszy i środek 2x ładniejszy. Gryzie w oko

https://sprzedajemy.pl/audi-a4-b7-1-9tdi-116km-polaniec-2-6bea9f-nr59666541

 

I to jako sugerowane z oferty.

Maxa za 18tys w takim razie wystawić powinienem :E

 

Ale ja mam 140km. I to nie jedzie a co mowa 115km :D

 

 

Nie oszukujmy się. Na początek kupuje się oczami. Potem patrzy na przebieg. Opis jest na samym końcu. Tutaj masz kombo: "ło synek... to 400 000km to złom, jeszcze syf w śroku, poka następnego"

 

Dzięki

 

Natomiast czytając "silnik po swapie, włożone ponadto za uj kasy części" czyta się "padł silnik, wsadzony nieznanego pochodzenia, wsadzone x kasy a auto dalej się sypie i chcę się go pozbyć bo mam dosyć".

 

Tylko już taki siedział jak się zamieniłem. Odkryłem to potem :D

 

Ciężko jest u Nas w kraju sprzedać samochód po swapie czy jakiś grubszy projekt. Jeszcze jeszcze jak samochód ma założony temat na forum oraz dużo zdjęć, na których widać poszczególne etapy prac, gdzie widać że każda rzecz była robiona z głową.

 

Zdjęcia z napraw mam. Zarówno generalnego remontu jak i wymiany sprzęgła. Raz dorzuciłem ale nie pomogło :D

 

 

Dziękuję za sugestie forumowicze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem na transoil Alca po 8,5zl/szt. Zbierają pięknie i cicho ;)

 

Powyżej 120-130km/h nie działają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam Alca Special z 2 lata. Nie stwierdziłem żadnego problemu w zakresie dozwolonych prędkości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne to rozumiem że się nigdy nie zwróci. Ogólnie na YT na Autocentrum a właściwie zachar off był człowiek z E90 chyba.. kupił za 25k za rok sprzedał po włożeniu następnych 25k zł. Nie wszystko co tam wkładał wymagało wymiany.

nie e90, tylko e91 i nie zachar, a legendarny już odcinek blogo :E

https://www.youtube.com/watch?v=hR8jhKQLOI4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to coś ktoś spieprzył przy serwisowaniu tego auta i gość został też nieco naciągnięty na koszty. Rzeczy które robił jak sprężyny, czy końcówki wydechu teoretycznie powinien odliczyć, jednocześnie przy tych poduszkach powinien zgłosić sie do serwisu na wymianę gwarancyjną. Sam na swoim przykładzie mogę powiedzieć że jak na razie BMW kosztuje mnie mniej niż Passat, mimo częściowo podobnych modyfikacji dokonanych. I nie mam na myśli paliwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt go nie musiał naciągać - nowsze beemki potrafią być mega skarbonką. Najwięcej wtop z ostatnich 3 lat to 1-nki - mieliśmy kilka przypadków gdzie sama silnikówka pochłaniała ponad 10k w częściach. Taki urok rynku wtórnego i "nie wymaga wkładu własnego i 180k km".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze to bedzie problem nie tylko w Talismanie. Nie ma takiej opcji, zeby te listwy ledowe wytrzymaly tyle ile ludzie uzytkuja uzywane auta.

 

Pytanie co na badaniu technicznym?

 

Usterka drobna i pozytyw, usterka istotna i negatyw... co już tam będzie chciał diagnosta dać ;) Żeby było śmieszniej diagnosta może wypuścić z pozytywem auto z "uszkodzonym źródłem światła" a policjant zaraz za to może zabrać DR jeśli upierdliwy :E

 

 

 

ps.

 

Przykładowo w usterkach drobnych jest też uszkodzony drogomierz na który taki nacisk obecnie policja kładzie :E

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podam przykładowo jeden wpis dotyczący drogowych i mijania który diagnosta może zrobić przy wyniku pozytywnym:

 

4.1.1.a) Brak światła, źródła światła, lub jego uszkodzenie. [uD]

 

Oczywiście ta sama usterka już może być też UI i kończyć się negatywem. Wszystko zależy od diagnosty.

 

 

 

 

btw

 

Kolejna 80 B4, kolejny raz wcisnąłem w hebel i płyn popłynął...tym razem z tyłu :E Coś się nie lubimy z tym modelemlol2.gif

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak teraz wyglądają przeglądy samochodów elektrycznych? Macie osobne przepisy czy w tym momencie jest to kwestia zdolności artystycznych diagnosty żeby dostosować taki przegląd do tracących myszką przepisów? Bo o ile kwestie oświetlenia, hamulców czy zawieszenia są takie jak w spalinowcu tak sprawdzacie jakoś bateria, silnik elektryczny etc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak teraz wyglądają przeglądy samochodów elektrycznych? Macie osobne przepisy czy w tym momencie jest to kwestia zdolności artystycznych diagnosty żeby dostosować taki przegląd do tracących myszką przepisów? Bo o ile kwestie oświetlenia, hamulców czy zawieszenia są takie jak w spalinowcu tak sprawdzacie jakoś bateria, silnik elektryczny etc?

 

Akurat w sobotę jadę na szkolenie dotyczące między innymi elektryków, także może się coś dowiem, bo na razie to tak nie bardzo wiadomo jak to ugryźć (akurat nie miałem na stacji elektryka, więc też niespecjalnie wnikałem w to).

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo lepiej. Co z elektrykami z ogniwami paliwowymi?

Paliwo - jest. Masz sprawdzić spaliny? Gdzie, jak, jaka jest procedura - przecież nie wkręcisz silnika na np 5k obr :E

 

@up aha :D

Swoja drogą czego się spodziewać. Przecież jakby się trzymać naszych przepisów to ile nowych aut powinno wylecieć z dróg za niezgodne z prawem oświetlenie :P

 

Edytowane przez Mroczny Nelu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzcie jaka magia.

 

Dali Robertowi bolid, który jeździ normalnie - można atakować krawężniki, kierownica nie wibruje na prostych jak 40 letni diesel a w zakrętach nie trzeba zakładać kontry żeby się nie zabić i nagle cud. opony nie przeszkadzają, przerwa nie za długa, ręka nie jest problemem. Cudne są te wszystkie brytyjskie media - co by się nie działo, Williams niewinny (u Brytoli tylko Mark Hughes jest spoko - gościu nie owijał jako jedyny bawełnę i opisywał jak Williams traktował RK)

Edytowane przez Mroczny Nelu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up aha :D

Swoja drogą czego się spodziewać. Przecież jakby się trzymać naszych przepisów to ile nowych aut powinno wylecieć z dróg za niezgodne z prawem oświetlenie :P

 

Generalnie to jest jedna wielka wolna amerykanka :E Jeden WK może wnioskować o odebranie uprawnień diagnoście za to, że wykonał badanie tak a nie inaczej na podstawie zaleceń innego WK 8:E

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...