Skocz do zawartości
Quattro

Motoryzacyjna Blabla

Rekomendowane odpowiedzi

Ze skrajności w skrajność...

 

Ja tam widzę tylko konflikt interesów i każdy broni swoich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy krzyczą o komunikacji miejskiej ale ta przestaje wydalać. Do pracy akurat jeżdżę autem bo jest o wiele szybciej (bez odwożenia narzeczonej to jest 40min vs 80min) ale czasami zdarza mi się wypad metrem do centrum by coś załatwić i mimo, że jadę na końcówce godzin szczytu to widać, że metro jest bliskie swojej maksymalnej przepustowości. Więc ja się pytam, gdzie Ci wszyscy dodatkowi ludzie mieliby się podziać? Stać jeden na drugim?

 

 

Edit.

 

Dodatkowy plus metra dla tych co czytali książki Metro 2033-2035 : jadąc tunelem i patrząc na stacje jest dobra rozkmina (zwłaszcza wracając z piwa :E ) jak opisany świat metra wyglądałby w rzeczywistości.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj można chyba stosować pojęcie pojemności środowiska, gdzie to ma swoje ograniczenia i po przekroczeniu ich przestaje wszystko działać jak trzeba. A miasta już przeginają pałkę.

 

 

40min vs 80min

 

 

Można by zadać pytanie... to w czym w ogóle problem skoro jest szybciej :E ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam bym w okół PKiN utworzył wielki parking na każdej wolnej przestrzeni. Część ludzi mogłaby to wykorzystać do prowadzenia autokomisu, inni do przechowywania swojej kolekcji aut. Chyba nikt nie ma wątpliwości, że takie udogodnienia właścicielom aut za to ile wnoszą w podatkach SIĘ PO PROSTU NALEŻĄ :E

 

 

Nie wiem czy zrozumiałeś co napisałem w ogóle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy zrozumiałeś co napisałem w ogóle?

 

Myślałem że ":E" wystarczy :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Corsa teściów wczoraj się zagotowała, tak mocno, że jak do nich pojechałem to nadal bulgotało. Wzięliśmy auto na hol i pod dom, dziś dolane wody. Do mechanika dojechała, na wolnych się nie zanotowała, potem na trasie też już jej nic nie było. Mechanik kazał jeździć obserwować... co tam mogło się zrypać, termostat się zaciął? Wymienić profilaktycznie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Corsa teściów wczoraj się zagotowała, tak mocno, że jak do nich pojechałem to nadal bulgotało. Wzięliśmy auto na hol i pod dom, dziś dolane wody. Do mechanika dojechała, na wolnych się nie zanotowała, potem na trasie też już jej nic nie było. Mechanik kazał jeździć obserwować... co tam mogło się zrypać, termostat się zaciął? Wymienić profilaktycznie?

ja bym wymienił profilaktycznie termostat plus korek od wyrównawczego. Wentylator na chłodnicy załącza się normalnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wracając do tematu. Wszystko już kupione, a klocki koniec końców wziąłem Mintex - znalazłem za... 55zł :E Ciekawe czy dojdą, paczka niby nadana :lol2:

 

Jaka jest różnica w cenie względem czegoś markowego?

 

Made in UK więc żadne pingpongi :E a tak poważnie to już słyszałem wcześniej o tej firmie, tu i tam polecana. Ale fakt, bardzo mało tego u nas. Ponoć głównie znani z hamulców do sportu. Wchodzą w skład tej samej grupy co Textar i Pagid

 

 

Dacia to grupa Renault. Renault ma team w F1, ale Dacia to nadal Dacia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Była rozmowa o warunkach pracy silnika, stałe 4000 obr. dla 16 zaworowej benzyny i 5w30 to są trudne warunki czy jeszcze nie?

Jak nie masz czujnika temperatury oleju to zależy jak mocno depczesz przy tym gaz. 4k z nogą mocno w podłodze a 4k z lekkim naciśnięciem pedału gazu to 2 skrajnie różne warunki pracy. Ten 2 nazwałbym dosyć komfortowym, o ile to nie jest jakieś direct injection z niskimi obrotami..

 

@DannyKay

Pozycjonowanie rynku. Dacia to ciągle Dacia, Renault to Renault a Mercedes to Mercedes. A silnik współdzielą :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym wymienił profilaktycznie termostat plus korek od wyrównawczego. Wentylator na chłodnicy załącza się normalnie?

 

Tak, dziś wszystko normalnie działało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie. Przepustnica SKV będzie ok? Czy jakieś gowno, za przeproszeniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że po prostu wprowadzą zakazy i ograniczenia w poruszaniu się własnym autem.

To nie ma prawa działać.

 

Bo w tym momencie znaleźć miejsce w strefie w Warszawie to koszmar

Dziwnym trafem nie mam z tym problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to najwyraźniej nie jeździsz po centrum warszawy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę, nawet dzisiaj byłem i zaparkowałem od razu gdzie chciałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest różnica w cenie względem czegoś markowego?

Mintexy w regularnej cenie to 140-180 zł, Ferodo od 150 zł podobnie TRW, Febi od 120 zł.

 

 

 

Dacia to grupa Renault. Renault ma team w F1, ale Dacia to nadal Dacia.

tyle, że Renualt sprzedaje w niektórych miejscach Dacie pod marką Renault :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę, nawet dzisiaj byłem i zaparkowałem od razu gdzie chciałem.

 

No to a) Jeździsz wcześnie rano/ późno wieczorem, b) jeździsz w rejonie gdzie akurat nie ma dużo ludzi, c) parkujesz na zakazach, trawnikach. Ja nie widzę innej opcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to a) Jeździsz wcześnie rano/ późno wieczorem, b) jeździsz w rejonie gdzie akurat nie ma dużo ludzi, c) parkujesz na zakazach, trawnikach. Ja nie widzę innej opcji.

Trzy strzały i trzy pudła, byłem około godziny 13 na Nowolipkach i nie parkuje nigdy na zakazach czy trawnikach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już zadupie, nie centrum :E a tak serio, na Nowolipkach zdecydowanie jednak łatwiej stanąć aniżeli w rejonach Jerozolimskich/Marszałkowskiej i tych bocznych dookoła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W okolicach samego dworca Centralnego też bywam i też udaje mi sie zaparkować bez większych problemów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie twierdzę, że to niemożliwe, jedynie utrudnione po prostu. Akurat tutaj nie stawałem chyba nigdy - jedynie z raz czy dwa przy parkingu Uniwersum ale często chodziłem w okolicach no i widać, że gęsto napakowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami się da zaparkować a czasami pół godziny się jeździ w kółko i dupa, nic nie ma. Ja nie mówię, że nigdy nie ma miejsc. Ja po prostu uważam, że postój jest zbyt tani. Jakby samochodem jeździło się tylko w wyjątkowych przypadkach bo parking kosztuje drożej - wszystkim by to wyszło na dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę, nawet dzisiaj byłem i zaparkowałem od razu gdzie chciałem.

 

Grzechu, ale na karcie dziadka to się nie liczy 8:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie ma prawa działać.

 

Działać natomiast będzie kilkaset tysięcy aut poruszających się na małej przestrzeni. yhym :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie natrafiłem na teledysk gdzie główny bohater jest pół człowiekiem - pół motocyklem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...