Skocz do zawartości
Quattro

Motoryzacyjna Blabla

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, huudy napisał:

przenosimy się na pure czy co?

Mam tam bana od 100 lat, ale może udałoby sie cofnąć :P

1 godzinę temu, Gang napisał:

Z jakiej apki pogodowej korzystacie?

Ventusky.

 

Czy ktoś wie jak wyłączyć ten panel z prawej o ile sie da?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurła, ale dziwnie :E

Accuweather - defaultowo, nie zmieniałem.

W ogóle - ja nie wiem czy ludzie po prostu nie znają prawa, czy są dupkami, czy jedno i drugie. Nosz kur..., jazda na suwak to nie tylko uprzejmość ale prawo, a już któryś raz w ciągu ostatnich dni mnie nie wpuszczono, dzisiaj to babka nawet trąbiła i coś wymachiwała. Staram się debilom ustępować i nie robić afery ale dzisiaj to aż miałem już ochotę jej wjechać w zderzak i zadzwonić po policję... W ogóle śmiać mi się chce, jak ludzie 100m przed końcem pasa zjeżdżają, nie dojeżdżając do końca :D To jedynie potęguje korek...

A ja się zapytam, czy da się permanentnie wyłączyć dolny pasek "Zmień swoje ustawienia prywatności"... Ileż można to klikać

Edytowane przez lesiu155

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę zaskoczyli tym updejtem, niby cisza wyborcza a tu jeb, nowe forum ale główna out i wypad na kąkuterświat. Kto normalny zagląda na KŚ :hmm:

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co za syf. Nic tu nie widać.

Pierwsze L4 w moim życiu. Kostka w ortezie i śmigam z kulami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Klima napisał:

Pierwsze L4 w moim życiu. Kostka w ortezie i śmigam z kulami.

Zawsze musi być ten pierwszy raz, zdrowia! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciemny do d***, jasny styl do d*** postów na stronie tyle co kot napłakał, a na dodatek ten panel boczny zabierający miejsce na tekst ... kto to wymyślił !

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę mnie na forum nie było, wracam i dostaje udaru od wyglądu tego forum... Da się tu jakiś dark theme włączyć, co za padło design ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, elkocuro napisał:

ciemny do d***, jasny styl do d*** postów na stronie tyle co kot napłakał, a na dodatek ten panel boczny zabierający miejsce na tekst ... kto to wymyślił !

 

Ja mam zainstalowany dodatek o nazwie stylish na razie dla forum zrobiłem sobie coś takiego dla ciemnego tematu

div[class="ipsLayout_sidebarright "] {visibility: hidden !important;display: none;}
.ipsBox, .ipsMenu, .ipsStreamItem.ipsStreamItem_contentBlock, html[dir] .ipsButton_split > .ipsButton.ipsButton_link, html[dir] .ipsButton_split > li > .ipsButton.ipsButton_link {border: 1px solid white}
.ipsType_richText {color: white !important;}
.ipsItemControls {border-top: 1px solid #808080;border-top-style: dashed;}
div[class="ipsType_normal ipsType_richText ipsContained"] > p {color: white !important;}
div[class="ipsType_light ipsType_richText"] > p { display: inline !important;}
div[class="ipsType_light ipsType_richText"] > div > p { display: inline !important;}
div[class="cke_wysiwyg_div cke_reset cke_enable_context_menu cke_editable cke_editable_themed cke_contents_ltr"] > p {color: black !important; background: white !important;}

 

Edytowane przez Aule

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasny styl to tragedia, ciemny nieco lepiej, ale najlepszy był stary. Nie wiem po co to ruszali. 

Chyba poprawili nieco wygląd na smartphonie, z tego co pamiętam trochę się rozjeżdżało... 

Edytowane przez Bliss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 700km w trybie mieszanym (miasto odcinki  po 3km,częste postoje na odpalonym aucie /dzieciaki w środku - koronawirus nie pozwala brać ze sobą/  trasy natomiast DK1 gdzie co chwila światła, jazda "dynamiczna", praktycznie cały czas klima) tankowanie Pierdka - komputer pokazuje 5,8/100, z dystrybutora 5,75 (nie "upychałem" na drugie odbicie). Do miasta polecam (do podmiejskich także daje radę ale tutaj nie ma takiego "przeskoku" ze spalaniem względem większych motorów nie będzie- ale 4-4.5 jak najbardziej realne).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serwis klimy po dwóch latach:
ubyło 15 gram czynnika.
facet dwa razy sprawdzał, 120zł za serwis zapłaciłem, czynnik gratis z uwagi na wynik :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Gang napisał:

Serwis klimy po dwóch latach:
ubyło 15 gram czynnika.
facet dwa razy sprawdzał, 120zł za serwis zapłaciłem, czynnik gratis z uwagi na wynik :P

Najs wynik. Ja w swoim autolocie dopiero niedawno zrobiłem klimę. Mam auto niecały rok, to brakowało z 400g. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie robiłem niedawno pierwszy serwis klimy od nie-wiadomo kiedy. Z 700g został 260g. Za sprawdzenie szczelności (konieczne przy takim ubytku), napełnienie układu i ozonowanie skasowali 220 zł :)

Póki co po miesiącu nie czuć spadku wydajności, więc wygląda na to, że po prostu dawno nikt tam nie zaglądał :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moich przygód ciąg dalszy, w skrócie szukam małego popierdzielacza w hatchbacku, tylko benzyna (ewentualnie z gazem) +150 koni. No i tak jak wcześniej pisałem mam na oku astrę 2.0T 200km za 13k, jeszcze dla pewności pojechałem wczoraj zobaczyć asterkę dwu-drzwiową też 200km i zaczynając od ogłoszenia... Gościu wystawił ją z ceną 15k, a w opisie jedna linijka o tym że cena to 17k - pomyślałem sobie, że gościu niezaktualizował opisu, tylko zmienił cenę, bo sprzedać nie mógł czy coś. Okazało się że serio chce 17k, bo olx za ogłoszenia powyżej 15k pobiera więcej hajsu i on to chciał w ten sposób ominąć...  Nie chce mi się tutaj rozpisywać, ale no nie jest ona tyle warta, a ponegocjować też za bardzo nie szło. Nic straconego, przynajmniej mam już szeroki obraz poszczególnych sztuk, ceny, opłacalności itp 

Także jutro jadę z tą moją sztuką "na oku" na stację, niech ją przepyrają, jak będzie ok to biorę i tyle.

Strasznie ciężko się te samochody kupuje, jeden będzie lipny mechanicznie, drugi chodzi jak zegarek a w środku trzoda, dziury i ogólne zaniedbanie, trzeci niby ok ale bez żadnych papierów, czwarty ma cenę zaporową i chce zejść jedynie 100zł na paliwo, a są i tacy co sprzedają samochody za 15+k a nie chcą na stację diagnostyczną pojechać... Już nie wspominam o tym, że co drugi gościu przez telefon mówi że nic do roboty nie ma, przyjeżdżasz na miejsce a tam lista rzeczy do roboty ciągnie się bez końca.

Części do opla tanie, konstrukcja prosta, każdy mechanik sobie z taką astrą radę da, także chyba będę jeździł "niemieckim polonezem".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam podzielać zdanie osób, które pisały że chcesz tanio kupić szybkie auto, które kosztuje nie 15tys tylko 20tys. Albo dołóż kasy albo zejdź z wymaganiami - kup coś starszego na przykład.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Rynek aut używanych w Polsce to pieprzone Eldorado

Blogomotive, 2020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lukibossss Wiem że wszystko na opak, ale może zerknij na to. https://www.autohus.de/pl/poszukiwania-samochodu/szczegoly/238135/bmw-325da-touring/#?bfilter={"maker":["BMW"],"model":["3er"],"modelDetail":["325dA"]}&page=1

Mam taką ale w manualu. Świadomie mogę polecić. Cena nie jest z przysłowiowej żopy. Handel samochodami stanął. Ceny poszły w dół na łeb. 

Edytowane przez panzar01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Grzechu_1990 napisał:

Zaczynam podzielać zdanie osób, które pisały że chcesz tanio kupić szybkie auto, które kosztuje nie 15tys tylko 20tys. Albo dołóż kasy albo zejdź z wymaganiami - kup coś starszego na przykład.

No to można tak mówić, każdy ma swoje zdanie. Ta co mi pasuje jest z samego początku produkcji, wyposażenia za wiele nie ma, także taka cena jest proporcjonalna. Dam 13k (no chyba że na stacji wyjdzie coś grubego) i jeszcze mi zostanie, bo myślałem że więcej wydam. Inną co opisywałem od "mechanika" też była bida, dziury w siedzeniach, mieszek od gałki skrzyni biegów praktycznie nie istniał, papierów chłop żadnych nie miał, bo wszystko robił sam (a czy dobrze to uj wie). Audi co oglądałem może i było teoretycznie w dobrej cenie, ale tak kopciło że tam grubszy remont się szykował, jak ktoś sam sobie ją zrobi i ma czas to pewnie to byłaby i dobra oferta. Ja nie zamierzam pierwsze co to silnik do ostatniej śrubki rozkręcać.

Jutro zdam relacje czy kupiłem, czy nie i czy ewentualnie udało się nią wrócić do domu.

@panzar01

Dzięki za info, ale no jak wspomniałeś, wszystko na opak :D Ja potrzebuję czegoś małego, a i dystanse robię małe więc wolę benzynkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, lukibossss napisał:

No to można tak mówić, każdy ma swoje zdanie. Ta co mi pasuje jest z samego początku produkcji, wyposażenia za wiele nie ma, także taka cena jest proporcjonalna. Dam 13k (no chyba że na stacji wyjdzie coś grubego) i jeszcze mi zostanie, bo myślałem że więcej wydam.

A coś takiego patrzyłeś i myślałeś?

https://www.otomoto.pl/oferta/renault-megane-ii-2-0-turbo-duzy-serwis-oem-163km-climatronic-xenon-navi-alu-tempomat-ID6CZINB.html#44474dab73
https://www.otomoto.pl/oferta/renault-megane-karmann-2-0-turbo-benzyna-165-km-cabrio-full-opcja-skora-ID6C6vmb.html#f16a00ae72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lukibossss Ty, ja też nie robię dużych dystansów, a spala mi to 9 maks w mieście. Po zakupie w zimę maks 11 :E if you know what i mean. A wypad za miasto będzie kosztować grosze. Komfort wybitny. A dużo większe to to nie jest od astry. Części też niewiele droższe. A jak mówiłem, mam więc wiem. Tym bardziej że jeździłem astrą. Jeśli chodzi o poziom skomplikowania, to wcale nie jest gorzej niż w benzynie z turbo. Dodam też że ostatnio zrobiłem trasę 800km z czego 600 po ekspresach, tak z 170+ spalanie 7.3 ;)

 

Megane na plus. Niedoceniany samochód. 

Edytowane przez panzar01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Grzechu_1990 napisał:

Patrzyłem, ale nic blisko nie było podobnego. Ogólnie to jeździłem kilkunastoma autami, oglądałem też sporo aut po komisach (jak jeździłem oglądać jakiś samochód i po drodze był komis to też zajrzałem). Żeby nie było że sobie jeździłem tylko po moim mieście, to zawsze zakres wyszukiwania miałem ~100km. Nie powiem że opel z zewnątrz jest najpiękniejszy, ale biorąc wszystko pod uwagę (ceny napraw/części, moc, stan oglądanej przeze mnie sztuki, cenę kupna) no to na razie astra wygrywa. Jakbym patrzył na sam wygląd to wziąłbym leona II i to w pakiecie FR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, panzar01 napisał:

@lukibossss Ty, ja też nie robię dużych dystansów, a spala mi to 9 maks w mieście. Po zakupie w zimę maks 11 :E if you know what i mean. A wypad za miasto będzie kosztować grosze. Komfort wybitny. A dużo większe to to nie jest od astry. Części też niewiele droższe. A jak mówiłem, mam więc wiem. Tym bardziej że jeździłem astrą. Jeśli chodzi o poziom skomplikowania, to wcale nie jest gorzej niż w benzynie z turbo. Dodam też że ostatnio zrobiłem trasę 800km z czego 600 po ekspresach, tak z 170+ spalanie 7.3 ;)

Matko jedyna, kolejny będzie wciskał coś czym sam jeździ mimo, iż samochód absolutnie nie spełnia kryteriów, a i model delikatnie rzecz ujmując, nie grzeszy niezawodnością.

Cóż za wybitnie pokrętne myślenie - szukasz auta kompaktowego w benzynie z niskimi kosztami eksploatacji, kup spore BMW z wyjątkowo pochrzanionym dieslem ;)

Edytowane przez seeba03

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...