Skocz do zawartości
Quattro

Motoryzacyjna Blabla

Rekomendowane odpowiedzi

Chcieli, żeby wszyscy współwłaściciele wysłali takie same wnioski ze zgłoszeniem sprzedaży i dzwonili do urzędu, że to zgłoszenie dotyczy takiej a takiej sprawy. Tylko jeden współwłaściciel (ja) miał konto na epuapie, więc łatwiej było na miejscu.

Obawiam się, że mój urząd przy rejestracji też będzie tak świrować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak chce zarejestrować przez epuap to co mam im wysłać i ile to trwa? Potem tylko wpadam przelotem po tablice czy jak to wygląda ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpalam kompa i piszczy 3 razy, za drugim razem odpalił normalnie, trochę pochodził i zwiecha na maksa. Zaglądam do środka, macam ramy a tam 3 zatrzaski z czterech poluzowane, jak? :E  BTW dual bios bez przełącznika wyboru kości to lipa jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.07.2020 o 21:00, DamianH napisał:

Całkowicie nie tak i nie w tym kierunku poszedłeś. Pomijając że 3.5 ma jeden numer magla a dostałem do 2.2. To dostałem coś, co nie było ruszane a wyszło miesiąc temu

To jednak zmienia postać rzeczy. No i nie zmienia faktu, że regeneracja zrobiona kiepsko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No panowie,kupiłem B5 w dieslu,to moje drugie auto w tym roku,trzymajcie kciuki bym nie szukał trzeciego :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
1 godzinę temu, Kowal napisał:

To jednak zmienia postać rzeczy. No i nie zmienia faktu, że regeneracja zrobiona kiepsko.

W zeszłym roku nie tylko regeneracja mi tak słabo wyszło (tudzież jej nie było. Swoją drogą, ciekawe komu moją magiel wcisnęli. No za dużo tego nie jeździ 8:E ). Cała zeszłoroczna robota, trzymała taki poziom.

Jeszcze zaliczona dziura pod marketem... Skasowane dwie opony, felga, 2 x amortyzator, końcówka, szyba... Od tego momentu wierzę, że można przy 40kmh zgubić koło, tylko trzeba dziurę o odpowiednim profilu 8:E

Edytowane przez DamianH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile jechałeś że takie szkody? :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jakieś 40, nocą lubią tam upalać i często policja się czai, to większość omija ten parking - ja sobie "skróciłem" :E . Wyciągnęli tam kostkę, chyba pod słupek z oświetleniem - albo na tych co bokiem latali. Wpadły oba prawe koła a blisko 2t masy zrobiły swoje.

BTW. Vel ma z tyłu 2.0b ciśnienia w oponach - to nie pomaga przy ostrych krawędziach :E 

Edytowane przez DamianH
  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
49 minut temu, DamianH napisał:



BTW. Vel ma z tyłu 2.0b ciśnienia w oponach - to nie pomaga przy ostrych krawędziach :E 

Dlatego nie patrząc na tabelki do Renaty przy wzmacnianych oponach ładuję 2.6 na przód i 2.4 na tył - a i tak raz felgę delikatnie załatwiłem od wewnętrznej strony.

Edytowane przez bergercs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, i3220 napisał:

No panowie,kupiłem B5 w dieslu,to moje drugie auto w tym roku,trzymajcie kciuki bym nie szukał trzeciego :E

Uważaj bo może kupiłeś pakiet 2 w 1 i już masz trzecie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
1 godzinę temu, DamianH napisał:

Jakieś 40, nocą lubią tam upalać i często policja się czai, to większość omija ten parking - ja sobie "skróciłem" :E . Wyciągnęli tam kostkę, chyba pod słupek z oświetleniem - albo na tych co bokiem latali. Wpadły oba prawe koła a blisko 2t masy zrobiły swoje.

BTW. Vel ma z tyłu 2.0b ciśnienia w oponach - to nie pomaga przy ostrych krawędziach :E 2.0 tylko? To w moim Audi jest 2,2 chyba minimum.

jest szansa na jakieś odszkodowanie czy z własnej kieszeni?? 

Edytowane przez huudy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś z was xiaomi? Dostałem 8t jak na moje wymagania świetny telefon.

Dużo fajnych rzeczy ma system od nich.

Wkurza mnie jedynie że nie mogę wybrać domyślnej karty dla SMS, da się w ogóle to ustawić? W Googlach każą zamienić sloty i resetować telefon....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz oddzielić SMS od rozmów? W menadżerze kart SIM poszukaj. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce ustawić na stałe SMS z karty 2. Internet i połączenia można ustawić w zarządzaniu simami, smsów tam nie ma, ustawienia w smsach też nic nie mogę znaleźć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy w którejkolwiek komórce się da to zrobić z poziomu menadżera SIM. Z tego co pamiętam da się natomiast wybrać domyślny numer do SMS z poziomu aplikacji do wiadomości. Ale gdzie, to nie pytaj. Xiaomi miałem dawno temu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, huudy napisał:

jest szansa na jakieś odszkodowanie czy z własnej kieszeni?? 

Chyba jeszcze kara za własną głupotę...

Zrobiłem wszystko po za tylnymi amorkami i szybą, dopiero dzisiaj, po 4 miesiącach, kupiłem i doszedł zestaw naprawczy szyby.

11 godzin temu, bergercs napisał:

Dlatego nie patrząc na tabelki do Renaty przy wzmacnianych oponach ładuję 2.6 na przód i 2.4 na tył - a i tak raz felgę delikatnie załatwiłem od wewnętrznej strony.

 Ja mam w kompie zaprogramowane 2.4b na przód dla 245/45r18 :P I taka też szkoła życia - Osobiście też wydawało mi się to za mało. Ale podbite zimówki o +0,3/0,2b poskutkowały tym, że środek zrobił się płytszy od  boczków opony 8:E 

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jedź do Białowieży mówili, będzie fajnie mówili. Na miejscu to i owszem, ale dojazd to katorga. Nie dość że o mały włos nie urwałem całej kolumny po leju od granatu, to w radiu non stop reklama Zenka, to jeszcze mongoły rowerzyści na drodze..... A droga wąska :/

Zapomniał bym. Trafił się jeszcze debil w toyocie, któremu zachciało się wyprzedzać ciągnik na zakręcie. Jak bym był równie krótkowzroczny co on, i wyprzedził bym rowerzystów przed zakrętem to byłby dzwon.

Edytowane przez panzar01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja trochę próbuje bawić się inteligentny dom przez supla.org kilka dni temu dali post co uważamy że byłoby fajna nagroda w konkursie, który będzie kiedyś tam... A oni po kilku dniach post że 14 osób dostaje to co proponowali aby było nagrodą w konkursie. I tak stanę się posiadaczem licznika prądu mew 01. Jaram się ;D

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jest - ile używane są tańsze? :P Generalnie ja swoje używki kupiłem w ciemno i nie żałuję. Jak masz możliwość obejrzenia to bierzesz na wulkanizację i sprawdzasz, prosta sprawa.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Dratwa'de mord napisał:

Warto kupować używane felgi czy jest za duża szansa na trafienie krzywych/pospawanych/nieoryginalnych egzemplarzy?

Jest spora szansa na krzywe. Jak kupisz oryginalne, kowadlaste OEMy to po prostowaniu masz felgi na lata.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, staffer napisał:

Jest spora szansa na krzywe. Jak kupisz oryginalne, kowadlaste OEMy to po prostowaniu masz felgi na lata.

O ile nie są one z plasteliny (przykład silverstone u renault :E)

Sam zakupiłem OEM 17" puga tylko u mnie było do razu w planach ich renowacja i przemalowanie. Przy okazji wyszło, że 2 były krzywe ale po naprostowaniu są proste, a jeżdżę na nich ponad 2 lata. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja np. mam teraz odnowione speedline'y 16 od Hondy. Kowadła, ale prezentują się ok. I, ponieważ są od wersji "Sport", to ET dopasowane pod budę. Poprzednie 15 wyglądały biednie, bo były z 1-1.5 cm schowane..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jest taka możliwość iż nowe klocki + tarcze przód po wymianie są praktycznie do siebie przyklejone? Od wymiany minęły już 2 tygodnie, Po jeździe tarcze są ciepłe/gorące, niczego innego nie zauważyłem.

05z5H3h.jpg

b2eXrh5.jpg

A5YBndT.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Heolix napisał:

Panowie jest taka możliwość iż nowe klocki + tarcze przód po wymianie są praktycznie do siebie przyklejone?

To jest normalne, że tak wygląda. Natomiast może się zdarzyć sytuacja, że klocek zbyt mocno napiera na tarczę powodując grzanie się. Przyczyny mogą być dwie natury mechanicznej tj. nieprawidłowa praca jarzm, a dokładniej prowadnic - nie były przy wymianie oczyszczone, przesmarowane, bądź tłoczek nie cofa się się odpowiednio co wynika ze zużycia samego tłoczka bądź uszczelki w zacisku. Trzecia przyczyna to zbyt gruby klocek bo czasami się zdarza, że są różne wersje hamulców i ten sam klocek występuje w dwóch grubościach. 

 

Ale jeśli jesteś świeżo po wymianie (a na to wygląda po zdjęciu) daj tym hamulcom pojeździć minimum 500km, niech się zestaw dotrze i ułoży względem siebie. Jeśli problem nie ustąpi szukałbym przyczyny w tym co wymieniłem wyżej. Weź też pod uwagę, że mamy lato i hamulce się nie chłodzą tak dobrze jak w chłodniejsze dni. 

Jak już dotrzesz zwróć uwagę jeszcze na dwie rzeczy - po normalnej, spokojnej jeździe (i najlepiej w chłodniejszy dzień) sprawdź czy felgi są bardzo ciepłe (po obu stronach), nie powinny być. Jeśli hamulce by się grzały mocno to możesz również zauważyć fioletowy odcień na tarczy (od temperatury). 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...