Skocz do zawartości
Quattro

Motoryzacyjna Blabla

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 6.07.2020 o 13:46, bergercs napisał:

"Jeśli pieniądze to nie wszystko"  to Thule. Jeśli nie to produkty Steinfofa są ok (kody produktów SMB-xx np.. SMB-02 na dwa rowery odchylany)

(Oznaczenia: SMB-02, SMB-03, SMB-04, SMB -06, SMB-09, SMB-10, SMB-11, SMB -14)

Na tej stronie po cenie przefiltruj - będziesz miał oznaczenia do szukania z innych źródeł (może tańszych).

Warto kupić na trzy - raz na zapas, dwa w przypadku niektórych rowerów ułożyć "co drugi" (łatwiej i szybciej).

Dzięki Berg :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem łożyska kół SNR do Hondy, przyszło w środku NTN. ZTCW to dobra marka, prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jakbyście szukali porządnego i pewnego sklepu it to polecam Abfoto.  I już tłumaczę, dlaczego o tym pisze. 

ABfoto toMarka A.B. S.A. Jednego z największych dystrybutorów IT w Polsce. Oficjalny partner wielu znanych marek. 

Kupiłem tam kilka dni temu przez allegro notka, dziś odebrałem. Wydał mi się lekko wygięty w banan. Notek oczywiście nowy, fabrycznie zapakowany, wysłany z magazynów AB. Zrobiłem zdjęcia, wydałem maila z info do sprzedawcy, że coś jest nie tak z notkiem i pook 2h dostałem telefon, że nowy lapek został wysłany oraz że po "starego" jutro przyjedzie kurier. 

Miałem wiele przejść z wieloma sklepami i producentami jeśli chodzi o reklamację, ale to co odwaliło abF mnie po prostu zszokowało. Bez procedur, tylko kontakt do PM produktu i błyskawiczna reakcja. 

Szok.

Takze, skoro są wpisy ostrzegające przed sprzedawcami, tak ja zachwalam wszem i wobec ABfoto ;)

 

 

 

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

weź popraw ten post bo wygląda jak od bota :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

ale że jak, że co mam poprawić?

edit: dobra, już wiem :E

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak powinna działać obsługa klienta. Ja ostatnio zamówiłem zmywarkę. No i waliła błędami przy wypompowywaniu wody. Nawet nie dzwoniłem, tylko przez Whatsapp opisałem problem. Dali mi radę, co mam zrobić i żeby odpisać czy pomogło. Nie pomogło, to zaproponowali wymianę sprzętu. A ja wyszedłem z założenia, że chce całkowicie inny model. "Nie ma problemu". Parę dni później przyjechał kurier z nową zmywarką, starą zabrali. Koniec tematu. Za tą pierwszą nie zdążyłem nawet zapłacić :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

i jeszcze teraz (przed 19) miałem rozmowę z kolesiem, bo na listach przewozowych była błędna miejscowość podana. I że właśnie korygują i mam juz nowy list na mailu.

A pracują do 16.30...

 

Edytowane przez Petru23
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, bergercs napisał:

OK, nawet nie wiedziałem :)

Teraz muszę tylko znaleźć warsztat, który mi to ogarnie porządnie, czyli w sumie trudniejsza część :)

2 godziny temu, bergercs napisał:

OK, nawet nie wiedziałem :)

Teraz muszę tylko znaleźć warsztat, który mi to ogarnie porządnie, czyli w sumie trudniejsza część :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
3 godziny temu, Petru23 napisał:

i jeszcze teraz (przed 19) miałem rozmowę z kolesiem, bo na listach przewozowych była błędna miejscowość podana. I że właśnie korygują i mam juz nowy list na mailu.

A pracują do 16.30...

 

Będę szukał telefonu, to będę miał ich na względzie 

 

 

Dzisiaj miało być ama z prezydentem na wikopie, strona leży :E

Edytowane przez huudy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, staffer napisał:

Teraz muszę tylko znaleźć warsztat, który mi to ogarnie porządnie, czyli w sumie trudniejsza część :)

Przyjedź do mnie to Ci to z kumplem ogarniemy, może nie zajmie to 4 dni jak ostatnia walka z Pajero i całym przednim zawieszeniem i maglem ale spróbujemy! :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.07.2020 o 13:46, bergercs napisał:

"Jeśli pieniądze to nie wszystko"  to Thule.

Tak samo jest w dachowych. Miałem kiedyś pożyczony uniwersalny no-name, mam swój thule 532 i pomiędzy nimi jest przepaść nie do opisania. Jakościowa, użytkowa, kurde, na każdym poziomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, huudy napisał:

Będę szukał telefonu, to będę miał ich na względzie 

 

 

Dzisiaj miało być ama z prezydentem na wikopie, strona leży :E

Pokapowali się, że tam będą zadawać pytania nie tylko podstawieni ludzie ?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś się zastanawia czy kupować sobie Grid 2019 to nie polecam jest śmieszna ilość torów a te którą są moim zdaniem nie zachwycają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem wczoraj po raz pierwszy samochód od francuskiej myśli technologicznej. Chylę czoła za zabezpieczenie antykorozyjne puga 307 bo jak zobaczyłem podłogę z ori zabezpieczeniem, to mocno mnie zaskoczyła tak dobra kondycja auta. Po 14 latach jazdy tylko i wyłącznie w kraju, auto wygląda pod spodem niemal idealnie, oczywiście np na belce coś tam widać, gdzieś tam mały ślad jakichś początkowych zalążków korozji, ale generalnie wygląda to tak dobrze, że niejeden japoniec, by się powstydził.

Czas przejść jednak do rzeczy, auto ma problem z szybami i lusterkami, chcesz opuścić szybę, to ta często się zacina bądź idzie do góry itp. Ogólnie lepiej póki co się tym nie bawić, gdyż później dusisz przez 5 minut przycisk, a irytacja by domknąć cholerne szkło narasta. Dowiedziałem się, że częstym problemem jest panel, który jest zbudowany trochę jak pilot od tv, czyli gumki, płytka itp. Podobno wystarczy to poprzecierać izopropanolem i często pomaga. Gdyby jednak nie pomogło, to tutaj kieruję pytanie do znawców żabojadów. Otóż mój panel ma wtyczkę tylko i wyłącznie na 6 pin taką jak tutaj https://allegro.pl/oferta/panel-przycisk-podnoszenia-szyby-peugeot-307-orygi-8852597787?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_mtrzcj_czesci|1539874513|g|c&ev_adgr=|102001301165|446193483836|&utm_term=aud-389724427358:pla-461336307071||-|-9067398|&utm_content=|pla|mc:139614480-p:8852597787|&gclid=Cj0KCQjwgJv4BRCrARIsAB17JI5fZPFzd-eT1hzPaYw6N52zvyVJdjo23gkqHhPqNAPVgB7HmN-uPCEaAkHzEALw_wcB

natomiast na allegro praktycznie wszystkie panele oprócz wyżej podanego mają miejsce na dwie wtyczki 6 + 3pin. Czy jeżeli kupię znacznie tańszy zamiennik (około 60-70zł) i podepnę tylko jedną wtykę, to będzie działać? Pewnie nie, ale skąd ta różnica? Zamienniki zawsze mają 6+3 i nie istnieją chyba inne (szukałem długo), a nieliczne oryginalne przełączniki mają już tylko 6pin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vin auta. Wystarczy 8 ostatnich znaków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do francuzów nie kupujemy zamienników elektroniki a tym bardziej innych modułów. Przykład z L2 - zamiennik pimpka sterowania lusterkami lubi często, gęsto coś uwalić i o składaniu można zapomnieć 8:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, bergercs napisał:

Vin auta. Wystarczy 8 ostatnich znaków.

Proszę bardzo :)vf33cnful84500360
 

 

11 minut temu, DamianH napisał:

Do francuzów nie kupujemy zamienników elektroniki a tym bardziej innych modułów. Przykład z L2 - zamiennik pimpka sterowania lusterkami lubi często, gęsto coś uwalić i o składaniu można zapomnieć 8:E

To pierwszy raz, kiedy mam francuza (Tzn bardziej żona ma) więc dobrze wiedzieć!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jeśli potrzebujesz łódeczkę (cały ten panel od strony kierowcy) /bo mi ten link allegro nie wchodzi/ to:

nr oe: 6554E4

(kierownica po lewej, sterowanie szyby kierowcy sekwencyjne, tył bez elektryki, bez lusterek składanych elektrycznie).

Czyli teoretycznie coś takiego - czyli 6+3 powinno niby chodzić.Te 3 piny prawdopodobnie odpowiadają za składanie lusterek

 

Wbij ten numer na aliexpres - tam są po około 47-49zł.

Edytowane przez bergercs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaryzykuje i może zamówię ten 6+3 o ile po wyczyszczeniu nie będzie efektu. Ja po prostu w ogóle nie mam wejścia tego 3 pinowego. Dzięki za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw "dociągnij" szybę do góry, przytrzymaj "dźwiganie: przez jakieś 5sekund, potem to samo w dół. Może po prostu  rozprogramowało Ci  sekwencję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, bergercs napisał:

Najpierw "dociągnij" szybę do góry, przytrzymaj "dźwiganie: przez jakieś 5sekund, potem to samo w dół. Może po prostu  rozprogramowało Ci  sekwencję.

Spróbuję, ale sterowanie lusterkami też tak słabo działa. Jeszcze w prawo i górę to ok, ale w lewo prawie w ogóle nie chce iść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hasło do krzyżówki: dźwięk pękającego długopisu na 6 liter, pierwsza T??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za dwie godziny i tak zamkną forum, widzimy się w poniedziałek. :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...