Skocz do zawartości
Quattro

Motoryzacyjna Blabla

Rekomendowane odpowiedzi

Ale paczkomaty obsługują małe przesyłki. Weź teraz zamów np. zmywarkę. Będziesz za tym by zrobić wielkie skrytki w paczkomacie i sobie potem będziesz taką zmywarkę wydzierał? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marko, ale zmywarkę czy inne duże sprzęty zamawiamy raz na kilka-kilkanaście lat, a wtedy kurierzy sami dogadują się, o jakiej porze dowieźć, nikt Ci jej w żabce nie zostawi, tu się temat rozbija o wszystko co małe.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Kaktuch napisał:

Poczta polska najgorsza. Zamawiam rzeczy z chin i oni dostarczają. O 7 rano awizo - listonosz nawet nie bierze paczki. Paczka leży na poczcie.

Idę na pocztę a pani w okienku mówi że listonosz musi wrócić i dopiero po 18 mogę odebrać paczkę. Bo ona ma w systemie :D

Przecież na awizo powinien być tekst, że po 18 należy się zgłosić w dniu awizowania. A paczek nie muszą brać, bo taką mają umowę. Chociaż nie zmienia to faktu, że to debilizm, racja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja wiem, że jest tekst, że po 18. Założenie jest takie, że listonosz bierze paczkę i nie mogąc jej zostawić daje awizo, i odnosi ją na pocztę dopiero wracając z obszaru pracy. Ale jak nigdy nie biorą paczek to jaki jest ten sens po 18? Skoro paczka leży fizycznie na poczcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się dowiedziałem w lokalnym oddziale, listonosz jak wraca przynosi protokół z niedostarczonych paczek i dopiero jak go zeskanują, to mogą wydać awizowane paczki/przesyłki (mimo że od rana zalegają im na regałach). Takie typowe dziedzictwo bezsensów lat 80' kontynuowanych przez PP :P

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne to ocieplenie klimatu, takie nie za ciepłe. Połowa września a w nocy ledwo 7 na plusie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Pentium D napisał:

Fajne to ocieplenie klimatu, takie nie za ciepłe. Połowa września a w nocy ledwo 7 na plusie :E

Powiedz że tylko udajesz... :poke:

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, KHOT napisał:

Powiedz że tylko udajesz... :poke:

Takie są fakty, spadło nawet do 6 i aż okna pozamykane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, resistance napisał:

Rok temu we wrzesniu bylo nawet 2 stopnie.

zostało jeszcze 12 dni 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurier kurierowi nierówny , ale najgorzej wspominam DHL.

Żona zamówiła dla mnie prezent z DE, sprzedawca nie wpisał nr telefonu. No i się zaczęło , paczki nie ma . Infolinia taka że jest BOT i bez wpisania nr paczki nie sprawdzisz nic. Wpisujemy z potwierdzenia wysyłki  nr paczki i jest nieprawidłowy . Gdzieś się wbiłem na chama że odebrał człowiek to stwierdziła że mi nie pomoże bo to inna spółka DHL. Jak poprosilem że to prezent itd to się rozłączyła lala.

Dopiero wpadłem na to,ze nr paczki przeszedł jakaś translacje i przeszedłem bota. Doreczyli następnego dnia do pracy.

 

Poczta Polska u mnie pracuje jakby był włoski strajk cały czas. Kolejka przy Covidzie ale kto by pomyślał żeby przestać na chwilę plotkować we 3 i rozładować kolejkę 

Kto by sprawdził czy ktoś jest w domu przed wystawieniem awizo .

Ostatnio wysyłałem z potwierdzeniem odbioru które nigdy nie dotarło do mnie. 

Soczewki które zamówiłem 3 lata temu do dzisiaj dostarczają :)

Trochę ból dupy wyszedł ale mam na nich alergie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nadzwyczajnego. Auta luksusowe wejdą na nowy poziom. Głównie poprawi się komfort, bo auto będzie reagować natychmiast na pedał gazu i spadnie poziom hałasu.

Poza tym dla VW to zawsze oszczędności, a kontroli nie stracili

Edytowane przez marko125-91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tony.montana

To u mnie jak ściema-virus zaczął się panoszyć, poczta zamknęła 2 okienka z 3. Skróciła godziny pracy od 10 do 14, gdzie 10-12 były tylko dla seniorów.
Kolega 5 dni pod rząd próbował odebrać paczkę i nie dał rady. Dopiero mamę wysłał na pocztę i godzinach dla seniorów weszła.

Ja mam alergię na ten relikt PRL, dawno powinni ich sprywatyzować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie takie wrażenie że jak hamujecie z ABS to hamowanie jest słabsze niż bez ABS? Załóżmy że chodzi o suchy asfalt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze nie rozumiem pytania. ABS nie da się wyłączyć, więc jak porównywać hamowanie z i bez ABS?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, marko125-91 napisał:

Szczerze nie rozumiem pytania. ABS nie da się wyłączyć, więc jak porównywać hamowanie z i bez ABS?

Renault: potrzymaj mi piwo

  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, marko125-91 napisał:

Szczerze nie rozumiem pytania. ABS nie da się wyłączyć, więc jak porównywać hamowanie z i bez ABS?

1. Hamujesz mocno, ale nie na tyle mocno żeby uruchamiał się ABS

2. Pedał max w podłogę i nie odpuszczasz, ABS pracuje przez całą drogę hamowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzy tygodnie temu przedłużyłem polisę OC. Polisa zacznie obowiązywać za kilka dni. Cepik pokazuje mi, że ubezpieczenie mam ważne na te kilka dni tylko.

Czy CEPIK powinien już mi pokazywać nową polisę, czy wskoczy ona dopiero z upływem starej. Sprawdzał ktoś kiedyś to u siebie? Nie wiem czy już pisać do ubezpieczyciela, czy czekać jeszcze grzecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj Mobywatel. Tam wyświetla rzeczywiste dane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, Switch napisał:

1. Hamujesz mocno, ale nie na tyle mocno żeby uruchamiał się ABS

2. Pedał max w podłogę i nie odpuszczasz, ABS pracuje przez całą drogę hamowania.

Na asfalcie pokrytym breją śnieżną zdecydowanie to zauważyłem, na zwykłym pewnie też tak jest, szczególnie jak jest śliski. Kopnięcie w hamulec zrywa przyczepność i się leci, a wciskając powoli można więcej przyczepności wyciągnąć.

Ale nie polecam próbowania hamowania bez absu gdy jest różnica między przyczepnością różnych kół. Testowane również na śniegu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, KHOT napisał:

Czyli nie udajesz. :tse:

https://climate.nasa.gov/evidence/

Znam te tabelki, ale panikarzem nie jestem. Niecały 1 stopień w ponad 100 lat więc czym się tu przejmować. To chyba nieduża cena za rozwój przemysłu no chyba, że wolałbyś nadal mieszkać w chatce z gliny i patyków a do sąsiedniego miasta jechać kilka dni konno ?‍♂️

2 godziny temu, BrocX napisał:

Trzy tygodnie temu przedłużyłem polisę OC. Polisa zacznie obowiązywać za kilka dni. Cepik pokazuje mi, że ubezpieczenie mam ważne na te kilka dni tylko.

Czy CEPIK powinien już mi pokazywać nową polisę, czy wskoczy ona dopiero z upływem starej. Sprawdzał ktoś kiedyś to u siebie? Nie wiem czy już pisać do ubezpieczyciela, czy czekać jeszcze grzecznie.

Sprawdź w UFG, mi polisa kończyła się 9 września a jak sprawdzałem 10 to już była widoczna nowa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, bergercs napisał:

Zainstaluj Mobywatel. Tam wyświetla rzeczywiste dane.

mObywatel właśnie wyświetla mi tylko obecną - kończącą się już polisę

32 minuty temu, Pentium D napisał:

Znam te tabelki, ale panikarzem nie jestem. Niecały 1 stopień w ponad 100 lat więc czym się tu przejmować. To chyba nieduża cena za rozwój przemysłu no chyba, że wolałbyś nadal mieszkać w chatce z gliny i patyków a do sąsiedniego miasta jechać kilka dni konno ?‍♂️

Sprawdź w UFG, mi polisa kończyła się 9 września a jak sprawdzałem 10 to już była widoczna nowa. 

Czyli czekam do końca obecnej polisy i sprawdzam następnego dnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...