Skocz do zawartości
Quattro

Motoryzacyjna Blabla

Rekomendowane odpowiedzi

Renault :P ja w tamtym tygodniu miałem Leafa i kurde potem nie mogłem przestawić się na benzynę. Dopiero jak wysiadłem, zrobiłem zakupy i wsiadłem z powrotem, to w głowie coś się przestawiło i zacząłem normalnie jeździć, tj. używać sprzęgła i biegów :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Switch ciekaw jestem jak się zabezpieczyli przed awarią elektryczną bo przy konwencjonalnym układzie nawet jak silnik straci zapłon to podciśnienie jest w układzie i jest czym hamować, tutaj nie będzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Switch napisał:

Czytam właśnie o poliftingowej Insignii GSI i znalazłem taki fragment:

 

"Nowy układ hamulcowy ze zintegrowanym systemem eBoost wykorzystuje elektryczne sterowanie hamulcami („brake by wire”), eliminując konieczność stosowania osobnych modułów ABS/ESP, przewodów podciśnieniowych, pomp hamulcowych itp. Za wytwarzanie podciśnienia na potrzeby układu hamulcowego odpowiada silnik elektryczny, odciążając silnik spalinowy. Przekłada się to na obniżenie zużycia paliwa. Zwiększanie ciśnienia w układzie następuje szybciej, a hamulce mają lepszą charakterystykę. Dodatkowo przy aktywacji ABS układ z „eBoost” działa ciszej niż konwencjonalny układ hamulcowy."

 

Czy to jest jakaś innowacja czy ktoś już to stosuje?

Hamulce brake by wire już są, czekamy na układy kierownicze :E

Infinity Q50?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a słynne hamulce SBC Mercedesa to też nie był układ brake-by-wire i to chyba jeden z pierwszych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Postrach napisał:

Infinity Q50?

Nie słyszałem, ale raczej to jeszcze nie to. Z tego co kiedyś czytałem to problem jest na poziomie prawnym. Legislacja nie zezwala na dopuszczenie do ruchu samochodu bez kolumny kierowniczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to też czytałem. Wiele ludzi unika jednak Tesli ze względu na brak sieci serwisów w PL. A potem wychodzą takie kwiatki, że jedziesz z Zoe do ASO Renault a tam rozkładają ręce bo nie mają uprawnień do elektryków ani nei byli jeszcze na szkoleniu :P. Do tego tam był niezły numer. Jak auto wykryło "złą" ładowarkę to pozwoliło się nią naładować ale oprogramowanie blokuje otwieranie klapki. Tylko nie wiesz o tym dopóki nie podjedziesz na kolejną stację żeby się podładować :D

 

BTW. Sporo zmian idzie. W końcu pierwszeństwo dla pieszych na przejściu (ale zakaz korzystania ze smartfonów na przejściu, brawo), koniec z ograniczeniem do 60km/h w nocy i w końcu określona zostaniew przepisach minimalna odległość między samochodami!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a od 5 grudnia nie trzeba mieć prawka przy sobie! ;)

to skoro 262 to nie będę świętszy od Papieża i na siłę nie będę wymieniać.

EDIT: jak tarcza będzie blisko końca to może SWAP na 282 zrobię? Pewnie to się tylko zaciskami różni co?



 

Edytowane przez Gang

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, bergercs napisał:

To są jakieś głupoty, autor pisze:

"Ostatnio elektrohydrauliczne hamulce wróciły do samochodów osobowych bez układów hybrydowych i elektrycznych: chodzi o Alfę Romeo Giulię z hamulcami nazwanymi Integrated Braking System. [...] Dzięki eliminacji fizycznego połączenia pedału hamulca z systemem hydraulicznym nie występuje efekt pulsowania pedału podczas działania ABS-u."

a potem:

"Tylko że to wszystko nie jest jeszcze brake-by-wire.

Jeśli chodzi o hamulce robocze, brake-by-wire to na razie pieśń przyszłości."

Brake-by-wire to rodzaj sterowania układu (brak fizycznego połączenia między dźwignią hamulca a dalszymi elementami) a nie elektryczne hamulce. To tak jakby powiedzieć że fly-by-wire jest tylko wtedy gdy wszystkie aktuatory w samolocie są elektryczne. A nie są.

 

[EDIT]

A wspomniana Alfa Romeo jednak ma fizyczne połączenie pedału z resztą układu hamulcowego na wypadek awarii elektroniki.

Edytowane przez Kaktuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Mroczny Nelu napisał:

BTW. Sporo zmian idzie. W końcu pierwszeństwo dla pieszych na przejściu (ale zakaz korzystania ze smartfonów na przejściu, brawo)

Chyba przed przejściem? Bo na przejściu to ma już raczej od dawna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

127222813_3390702857646083_6369520452459

 

Do tego ja zawsze patrzyłem na szerokość opon :D 205 to już było szeroko w latach 90!

Edytowane przez Switch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Switch napisał:

 

 

Do tego ja zawsze patrzyłem na szerokość opon :D 205 to już było szeroko w latach 90!

Krótko po prezentacji (91?) gość z mojej miejscowości sprowadził Vipera (czerwonego) - jakież piękne ślady wokół rynku zostawiły jego 335 lub 345.  Najlepiej, że kilkanaście dni później czarnego kupił gość mieszkający jakieś 7km dalej - było to chyba największe zagęszczenie Viperów w Europie :szczerbaty:

Edytowane przez bergercs
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Mroczny Nelu napisał:

BTW. Sporo zmian idzie. W końcu pierwszeństwo dla pieszych na przejściu (ale zakaz korzystania ze smartfonów na przejściu, brawo), koniec z ograniczeniem do 60km/h w nocy i w końcu określona zostaniew przepisach minimalna odległość między samochodami!

Patologia, samochód nie zatrzyma sie w miejscu a piesi to ameby zwłaszcza ostatnio, wmawia im sie pierdoły i idą przed siebie. Mnie i was uczono przecież że najpierw trzeba sie rozejrzeć lewo-prawo-lewo i jak nic nie jedzie to wejść na ulicę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało się kupić Roborocka S5 na allegro z okazji blak łik, 730 szt rozeszło się w ok 12-15sec 1350zł  8:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, katystopej napisał:

Udało się kupić Roborocka S5 na allegro z okazji blak łik, 730 szt rozeszło się w ok 12-15sec 1350zł  8:E

haha już drugą wpadkę mam z zakupami tej jesieni bo kupiłem go 2 tygodnie temu za 1650zł :E Wcześniej za Sony A7 III przepłaciłem 700zł :E

  • Haha 1
  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj siedzę w aucie na parkingu. Stanąłem, tak, żeby pasażer miał łatwiej wysiąść, ale dalej stałem w liniach na kostce z zapasem po obydwu stronach. Sęk w tym, że wymalowane miejsca są dość wąskie na tym parkingu.

Pojawił się Janusz z żoną i małym bąblem idących do jakiegoś SUVika (jakiego to nie wiem bo nie zwróciłem uwagi nawet jak wjeżdżałem). Od razu usłyszałem tekst "Cały parking a musiał tutaj stanąć" a Grażynka wtórowała "jak ja teraz wsiądę". I nie, że jestem aż taką mendą, ale jak ich usłyszałem to już wiedziałem, że nie odjadę. Nie raz już się komuś przestawiałem, odstawiałem, przesuwałem ale jak mam do czynienia z takimi burakami to mogę im tylko zaproponować parkowanie w pobliskim lesie albo kupno Seicento jak chcą na oścież drzwi przy wsiadaniu otwierać.

Ich auto stało zaparkowane z lewej strony mojego. Od mojej strony były drzwi pasażera.

Ja zawsze w takich ścisłych miejscach zazwyczaj staram się stanąć tak żeby "kierowcy" mieli łatwiej wsiadać do aut, bo wiadomo, że kierowca to "standard" w załodze auta, a pasażer to jest albo go nie ma. Zawsze może wsiąść jak już kierowca wycofa czy coś.

kaE0q2PsbGS2dLHjw62Yfg8XQe7Tyz70cyMLgB6M

Edytowane przez resistance

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jaki masz problem? Stoisz poprawnie, to niech sobie radzą. Ja też mam problemy z otwarciem drzwi, szczególnie ze względu na nosidełko, ale jakoś sobie radzę :P a tak to szukam miejsc dla matki z dzieckiem, albo skrajnych. Wtedy luzik :P

Edytowane przez marko125-91
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To samo robię, mam nieporadnego SUVa w mieście to staje na skrajnych miejscach parkingu żeby nie utrudniać sobie i innym życia, ale to trzeba mieć trochę oleju w głowie a nie iQ równe temperaturze zewnętrznej :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio spotkałem amebę. Pojechałem na ostatni poziom parkingu. Chyba 8 albo 9. Miejsca na 100 aut, zaparkowane może z 5. Zaparkowałem, wokół pusto. Wracam po godzinie i jakaś ameba zaparkowała obok mnie, że drzwi nie mogłem otworzyć. Reszta parkingu nadal pusta. Nosz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Switch napisał:

Do tego ja zawsze patrzyłem na szerokość opon :D 205 to już było szeroko w latach 90!

Pamiętam jak mama powiedziała mi, że następnym razem kupi mi buty na rzepy, bo myślała że się zatrzymuję co 5m, żeby buty zawiązywać.

  • Haha 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, resistance napisał:

anusz z żoną i małym bąblem idących do jakiegoś SUVika (jakiego to nie wiem bo nie zwróciłem uwagi nawet jak wjeżdżałem). Od razu usłyszałem tekst "Cały parking a musiał tutaj stanąć" a Grażynka wtórowała

Pytanie ile było miejsca na tym parkingu, bo jeśli rzeczywiście 5 aut na krzyż na 100 miejsc, a Ty musiałeś im zastawić drzwi, to... :E 

 

edit

@bravolab :E

Potrzebuję kupić niedrogą pralkę. Założyłem sobie budżet 1200pln. Co by tu? Wyczytałem, że te z silnikiem inwerterowym są lepsze. Znalazłem w fejk frajdeju takie dwie

bosch 

i

LG

Co myślicie?

Edytowane przez DannyKay

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...