Skocz do zawartości
Quattro

Motoryzacyjna Blabla

Rekomendowane odpowiedzi

Bez znaczenia, może być większa. Teraz mamy jakiegoś zabytkowego indesita z wsadem 4,5kg i żona mówi, że mogłaby być większa.

Edytowane przez DannyKay

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To z większa nie ma problemu. A na czym ci konkretnie zależy oprócz silnika inwerterowego i pojemności?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, DannyKay napisał:

@bravolab :E

Potrzebuję kupić niedrogą pralkę. Założyłem sobie budżet 1200pln. Co by tu? Wyczytałem, że te z silnikiem inwerterowym są lepsze. Znalazłem w fejk frajdeju takie dwie

bosch 

i

LG

Co myślicie?

Chyba to samo co Bosch tylko taniej.

https://allegro.pl/oferta/pralka-siemens-wm14n06epl-a-wsad-8-kg-1400-obr-9098824572?f

Wczoraj kupiłem, ale jeszcze nie przyjechała

Edytowane przez diggerx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, DannyKay napisał:

Bez znaczenia, może być większa. Teraz mamy jakiegoś zabytkowego indesita z wsadem 4,5kg i żona mówi, że mogłaby być większa.

Bierz o normalnych gabarytach, jak masz miejsce. Nie będziesz musiał się zastanawiać, jak ją przytwierdzić do podłoża, żeby nie skakała po łazience ;) no i potem jak Cię najdzie ochota na suszarkę, to nie będzie problemu postawić jedno na drugim. 

Co do modelu, ja bym popatrzył na interesujące mnie funkcje i po prostu która mi się podoba. Teraz ciężko o pralkę, która nie wypierze poprawnie prania. A długiego czasu eksploatacji po żadnej bym się nie spodziewał :E

Dopiero przy wyższych modelach czuć różnicę w głośności pracy. Pamiętam, jak gościu miał pralkę w przedpokoju, to gdyby nie zapalone diody, to bym się kapnął, że bęben się obraca. Ale to trzeba zwiększyć budżet kilkukrotnie :P

Edytowane przez marko125-91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pralkę która w momencie kupna kosztowała ~1600 zł. Słychać ją dopiero jak wiruje.

Ale warto pomyśleć co jest najważniejsze w  wyborze. Może programy parowe bo robią fajną robotę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LG są dosyć ciche.Sam mam właśnie z parowym - ale to raczej dla alergików labo gdy ktoś ma małe dzieci w domu. Bo do "normalnego" częstego prania te programy parowe trochę za długie (powyżej 3 godzin).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, marko125-91 napisał:

Ostatnio spotkałem amebę. Pojechałem na ostatni poziom parkingu. Chyba 8 albo 9. Miejsca na 100 aut, zaparkowane może z 5. Zaparkowałem, wokół pusto. Wracam po godzinie i jakaś ameba zaparkowała obok mnie, że drzwi nie mogłem otworzyć. Reszta parkingu nadal pusta. Nosz...

Haha, ostatnio jak byłem na ogromnym parkingu przy parku to pojechałem na sam koniec i jak zobaczyłem samotnie stojącą Lagunę taką samą jak moja to stanąłem obok niej bo stwierdziłem że będzie się ładnie prezentować :E

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Trepcia napisał:

Amica z parowym programem pierze 1h 15 min na praniu codziennym :E

W LG tylko 2 lub 3 programy z parą są (przynajmniej ten model co ja mam).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Switch napisał:

Haha, ostatnio jak byłem na ogromnym parkingu przy parku to pojechałem na sam koniec i jak zobaczyłem samotnie stojącą Lagunę taką samą jak moja to stanąłem obok niej bo stwierdziłem że będzie się ładnie prezentować :E

I zostawiłeś 40cm luzu między autami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Mroczny Nelu napisał:

To z większa nie ma problemu. A na czym ci konkretnie zależy oprócz silnika inwerterowego i pojemności?

Wiesz co.. :D Nie wiem, nie znam się na tym. Dla mnie pralka, to pralka. Dobrze, żeby miała jakiś dobry szybki program, oraz żeby była cicha :) Za 3-4 lata i tak będzie wymieniana. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, marko125-91 napisał:

I zostawiłeś 40cm luzu między autami?

Nie pamiętam, zostawiłem tyle ile przewidział właściciel parkingu pomiędzy miejscami, bo nawet jak jest pusto to staram się zaparkować ładnie na środku miejsca. Ale wystarczyło żeby wyjąć młodego z nosidełkiem więc ciasno raczej nie było :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, marko125-91 napisał:

Ostatnio spotkałem amebę. Pojechałem na ostatni poziom parkingu. Chyba 8 albo 9. Miejsca na 100 aut, zaparkowane może z 5. Zaparkowałem, wokół pusto. Wracam po godzinie i jakaś ameba zaparkowała obok mnie, że drzwi nie mogłem otworzyć. Reszta parkingu nadal pusta. Nosz...

może mu zimno było czy coś i chciał się przytulić? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, DannyKay napisał:

Pytanie ile było miejsca na tym parkingu, bo jeśli rzeczywiście 5 aut na krzyż na 100 miejsc, a Ty musiałeś im zastawić drzwi, to... :E 

 

edit

@bravolab :E

Potrzebuję kupić niedrogą pralkę. Założyłem sobie budżet 1200pln. Co by tu? Wyczytałem, że te z silnikiem inwerterowym są lepsze. Znalazłem w fejk frajdeju takie dwie

bosch 

i

LG

Co myślicie?

Na jakies 50 miejsc z 5 wolnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Switch napisał:

Nie pamiętam, zostawiłem tyle ile przewidział właściciel parkingu pomiędzy miejscami, bo nawet jak jest pusto to staram się zaparkować ładnie na środku miejsca. Ale wystarczyło żeby wyjąć młodego z nosidełkiem więc ciasno raczej nie było :D

No a ja nawet nogi nie mogłem wsunąć, a co dopiero 4 litery przecisnąć :E

 

Godzinę temu, huudy napisał:

może mu zimno było czy coś i chciał się przytulić? :E

A żeby mu kiedyś akumulator się rozładował!

Przynajmniej już wiem, po co zdalne sterowanie samochodem w pilocie! Czekać, aż wejdzie do powszechnego użytku

Edytowane przez marko125-91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, DannyKay napisał:

Bez znaczenia, może być większa. Teraz mamy jakiegoś zabytkowego indesita z wsadem 4,5kg i żona mówi, że mogłaby być większa.

Ja ostatnio kupiłem LG, taką https://www.euro.com.pl/pralki/lg-f2j5nn3w.bhtml 

Marko pisze, że chodzi, no ta moja nie chce pomimo, że slim ;) Cicha, pierze w porządku. Dobrze miesza bębnem :E 

Nie sugeruj się tak do końca samym wsadem w kilogramach, slim potrafi łyknąć i 6kg, ale co z tego jak bęben jest wąski i z jakąś obszerniejszą rzeczą może być problem ;) Trza to mieć na uwadze. 

27 minut temu, KomputerowyLew napisał:

Witam serdecznie, mam taki mały problem w moim Audi 100 C4, mianowicie mam mokrą podłogę pod nogami kierowcy i pasażera za fotelem kierowcy. Nie mam pojęcia skąd mi się tam zbiera woda, chciałbym usunąć tę usterkę może ktoś naprowadzi?

Odpływy w podszybiu mogą być zapchane burdem/liścmi/igliwiem. Mogą być zatkane odpływy w drzwiach, bądź uszkodzona uszczelka, nieszczelny szyberdach o ile jest. Zacznij od wyczyszczenia podszybia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Kowal napisał:

Ja ostatnio kupiłem LG, taką https://www.euro.com.pl/pralki/lg-f2j5nn3w.bhtml 

Marko pisze, że chodzi, no ta moja nie chce pomimo, że slim ;) Cicha, pierze w porządku. Dobrze miesza bębnem :E 

Nie sugeruj się tak do końca samym wsadem w kilogramach, slim potrafi łyknąć i 6kg, ale co z tego jak bęben jest wąski i z jakąś obszerniejszą rzeczą może być problem ;) Trza to mieć na uwadze. 

 

Bo nie zawsze będzie chodzić. Tak samo jednym na macie antywibracyjnej skacze jeszcze gorzej niż bez, gdzie u mnie rozwiązała całkowicie problem i teraz wszystko skacze na pralce :E no i moja jest 41,5cm. 

Z bębnem racja. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A i dodam, że trzeba się wczytać w instrukcję bo te maksymalne wsady to często są tylko na kilku programach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale slim nie powinien skakać. U cioci Electrolux i ani drgnie. Żadnych podkładek.

 

Hotpoint (czyli whirlpool) wypuścił nową serię - a one mają bardoz fajny program. Nazywa się "białe" a tam np pranie w 30 stopniach z właczonym active care powinno wynosić koło 1h30min (pełen bęben). Para na przycisk, można nią suche ubrania odświeżać (jak w suszarkach z parą)

klik

Ewentualnie Amica. Bo łożyska wymienne. A dodanie pary wydłuża program o 12 minut

klik

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Trepcia napisał:

Serio piszecie, ze Wam pralki podskakuja? Ale ze jak to?

Może blokad nie zdjęli. :E 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Cytat

@bravolab :E

Potrzebuję kupić niedrogą pralkę. Założyłem sobie budżet 1200pln. Co by tu? Wyczytałem, że te z silnikiem inwerterowym są lepsze. Znalazłem w fejk frajdeju takie dwie

bosch i LG Co myślicie?

Wskazanego przez Ciebie Boscha (dokładnie ten sam model WAN2406EPL) kupowałem lekko ponad trzy lata temu;
Używam w zasadzie jednego programu (40'C syntetyki / 1h51min czas pracy);

Przez te ~3 lata (koniec 10.2017 do teraz) zero awarii, zero problemów. Nie jest nadmiernie eksploatowana, ot jedno pranie tygodniowo + czasem pranie pościeli / ręczników / większych rzeczy;
Wciąż całkiem cicha, wciąż nie niszczy prania; Czy one coś pomagają... nie wiem; Ale od początku każde pranie z pastylką anty-kamień (u mnie dość sporo "kamienia" w wodzie na wsi);

U mnie to była kwestia nie-whirpool, max 1200,00 zł (ta w 2017 wyszła 1285,00 zł), silnik inwerterowy, programator mechaniczny (vel pokrętło a nie żadne cuda wianki);
Prędkość obrotowa czy wsad miały pomniejsze znaczenie, zwłaszcza że pralka przez 9-10 miesięcy w roku używana jest tylko przeze mnie.
 

Edytowane przez serwal4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma różnicy czy masz wyświetlacz czy proste pokrętło. Programator jest zawsze elektroniczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Serwal - a ten program nie jest przypadkiem na pół bębna? Bosch ma paskudny zwyczaj robienia pralki np na 7kgi tylko bawełna jest na te 7. A czas prania bawełny w Boschu jest niefajny. Ale i tak pikuś przy Samsungach :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w domu rodzinnym swego czasu pralka chodziła 2-3 razy.... Dziennie ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Mroczny Nelu napisał:

ale slim nie powinien skakać. U cioci Electrolux i ani drgnie. Żadnych podkładek.

U mojej mamy czasem delikatnie się przesunie, u mnie w zasadzie ten sam model bez maty przesuwał się po kilka cm w każdą stronę. Z matą ani drgnie. Znajomi też mają slim i u nich bez maty były minimalne przesunięcia, z matą za to jest tragedia. 

Godzinę temu, KHOT napisał:

Może blokad nie zdjęli. :E 

K*rwa! odkręciłem nie te śruby!

:E

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...