Skocz do zawartości
Quattro

Motoryzacyjna Blabla

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Petru23 napisał:

jakie wycieraczki niedrogie polecacie? Unipointów nie ma w moim rozmiarze i jestem w kropce. Boscha i valeo nie chcę. Motgumy po kilku miesiącach idą do zmiany właśnie. Unipoint kosztowały niecałe 40zł/kpl i fajnie, jakby coś w podobnych pieniądzach było. Nie mam zamiary znów kupować za 100zł coś, co po tygodniu wywalę z nerwów.

Kupiłem w sierpniu polskie Oximo na próbę - jak na razie mogę polecić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, santaangelo napisał:




Muszę u siebie oliwę wymienić. Zastanawiam się nad Motulem, konkretnie specyfik vs xclean. Ktoś coś pomoże? :D

 

Jakie auto

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, bergercs napisał:

Nie wiem czy coś się nie zmieniło w ciągu dwóch lat - znajomy zakupił takie ustrojstwo, po pierwszej wymianie oleju okazało się, że żre olej na potęgę. Do wymiany oprócz pierścieni kwalifikowały się właśnie wałki - brak zamiennika, OE po około 3tys /sztukę :-) Wsadził używki i pchnął to truchło dalej :E

Sprawdziłem - wciąż nie rozpoznaje nigdzie numerów OE - 3600/sztuka. Ze 120tki nie pasują.

Tak z ciekawości wrzuciłem zapytanie do google, czy ktoś regeneruje wałki i jest trochę ofert. Wiadomo, jak to jest z taką regeneracją? W sumie do pewnych aut nie pozostaje nic innego jak reanimacja starych wałków :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z regeneracją jest jak z chińczykami - raz super a raz... Loteria, na opiniach także ciężko się opierać bo często ludzie wystawiają dzień po zrobieniu (czy też nawet po roku po kilku tys km to wciąż nie jest miarodajne).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.01.2021 o 19:14, bergercs napisał:

Wpisz w Google "przyczyny pożarów samochodów". A kontrolka braku smarowania zapewne była skutkiem pożaru a nie przyczyną.

Generalnie to chodziło mi tylko oto by ktoś w skrócie opisał jak może wyglądać zatarcie silnika przy szybkiej jeździe autostradą i czy z tego może być pożar auta (nie było co zbierać).

Auto nie moje i nie ja miałem tę przygodę.

Nie znam szczegółów, ale w grę może wchodzić coś z instalacją gazową, albo zatarcie motoru. Dlatego spytałem, czy to może spowodować pożar auta.

W moim otoczeniu zdania są podzielone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, bergercs napisał:

Akurat jestem w branży i potwierdzam wzrost kosztów, o którym piszą. W tej chwili to jest wręcz licytacja każdego wolnego kontenera. Do tego rząd chiński znacząco ograniczył dotacje na transport kolejowy (kolej transsyberyjska). 

Podobnie z przesyłkami lotniczymi, zależnie od regionu 2-3 krotny wzrost kosztów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, bergercs napisał:

Jakie auto

 

A3 8P - dwulitrowy, 16sto zaworowy tedeik ;) dpf na miejscu. To jest wersja na pompowtryskach. Dużo ludzi do pompek właśnie zaleca Specyfika.

Edytowane przez santaangelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konfigurator zaleca X-Clean+ ale (teoretycznie) Specific powinien lepiej się sprawdzić w (bardzo) niskich temperaturach (reszta parametrów identyczna) więc jeśli cena zbliżona to można iść w Specifica, jeśli trzeba dopłacić to nie ma sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwną akcję mam z monitorem. Kupiłem LG 32GK650F-B pod koniec października w MM online. Po kilku tygodniach zauważyłem, że mam martwe piksele to oddałem na gwarancję. Wczoraj odebrałem, podłączyłem, martwych pikselów brak, ale pojawił się inny problem. W dolnym lewym rogu widać odwrócone litery FY. Widać to nawet jak się wyłączy monitor. Próbowałem to zmyć środkiem do czyszczenia ekranów, ale to nic nie dało. Pod palcem też nic nie czuć, by to było coś na wierzchu monitora. Przywracanie ustawień fabrycznych też nic nie dało. Monitor na 99,99% pójdzie znowu na reklamację, ale wie ktoś co to może być? Literki złożone są z kropek i mają czcionkę taką jakby "maszynową", więc nie sądzę by to była jakaś samoistna awaria.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

Jakiś chińczyk Ciebie pozdrawia.

Już wiesz od czego to skrót? ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pralka i suszarka z pompą ciepła od LG - spoko czy będą problemy? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, marko125-91 napisał:

Pralka i suszarka z pompą ciepła od LG - spoko czy będą problemy? 

Mam taki zestaw Samsunga ułożony pionowe jeden na drugim i polecam. LG pewnie podobna półka. 

W dniu 8.01.2021 o 13:28, baQus napisał:

Akurat jestem w branży i potwierdzam wzrost kosztów, o którym piszą. W tej chwili to jest wręcz licytacja każdego wolnego kontenera. Do tego rząd chiński znacząco ograniczył dotacje na transport kolejowy (kolej transsyberyjska). 

Podobnie z przesyłkami lotniczymi, zależnie od regionu 2-3 krotny wzrost kosztów.

Świetna wiadomość dla firm transportowych! :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, lycone napisał:

Mam taki zestaw Samsunga ułożony pionowe jeden na drugim i polecam. LG pewnie podobna półka. 

No nic. Zamówiłem. Miał być Siemens iq500/700, ale oryginalny zestaw do połączenia dwóch urządzeń to jakieś nieporozumienie - trzeba w fabrycznie nowej pralce wiercić 4 dziury na wkręty. Jakieś uniwersalne łączniki, to znowu z reguły na taśmie transportowej do spięcia. LG ma w sumie najfajniejszy system łączenia, ale też najdroższy. Do Samsungów nie mam aktualnie żadnego zaufania. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, chce sobie kupić interfejs OBD2 na bluetooth do 50zł, coś wartego uwagi się znajdzie? Czym się w ogóle różnią te za 15pln od tych za 150?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Auto to Leon z 2018 więc ten niebieski za 15pln rozumiem może nie zadziałać?

Ten z linku wygląda na sensowny, i akurat się łapie na darmowa dostawe ze smartem - aplikacja z Google Play zadziała dowolna do obsługi OBD2 czy musi być dedykowana do tego modelu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Bust3r napisał:

Auto to Leon z 2018 więc ten niebieski za 15pln rozumiem może nie zadziałać?

Ten z linku wygląda na sensowny, i akurat się łapie na darmowa dostawe ze smartem - aplikacja z Google Play zadziała dowolna do obsługi OBD2 czy musi być dedykowana do tego modelu?

Torque było całkiem spoko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.01.2021 o 12:12, marko125-91 napisał:

No nic. Zamówiłem. Miał być Siemens iq500/700, ale oryginalny zestaw do połączenia dwóch urządzeń to jakieś nieporozumienie - trzeba w fabrycznie nowej pralce wiercić 4 dziury na wkręty. Jakieś uniwersalne łączniki, to znowu z reguły na taśmie transportowej do spięcia. LG ma w sumie najfajniejszy system łączenia, ale też najdroższy. Do Samsungów nie mam aktualnie żadnego zaufania. 

Ja mam połowę sprzętu z Samsunga, ale lubię tę markę, nic mi jeszcze nie padło, a przeszedłem z 10 telewizorów, telefony i sporo AGD :D Łącznik też spoko, bo odkręca się dwie śruby i tyle. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No support widzę, że w Samsungu spoko. Jak zamówiłem łącznik na Amazonie. Wyszedł wał, że brak na magazynie. Więc anulowałem zamówienie. Internet przetrzepany - nie maa... dopiero w Holandii znalazłem jakiś sklep, to zamówiłem. A w instrukcji od suszarki info o całkiem innym łączniku. Wpisuje numer na stronie LG - brak wyników wyszukiwania. Google też nie potrafi nic znaleźć po numerze producenta. Chyba poczekam aż wszystko dojedzie i wtedy dopiero będę patrzył czy to da się złożyć. Jak nie, to wszystko do zwrotu. Cyrk :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam nie przepadam za LG (wyjątek to OLED TV). Ich podejście gwarancyjne jest żenujące. Miałem monitor za ponad 3000 zł z ogromnym backlight bleedingiem (chyba tak to się nazywa, zdjęcie podobnego efektu poniżej). Serwis stwierdził, że nie jest to wadą a naturalną cechą LCD. Odwołania nic nie dały. Nawet jak robiłem im zdjęcia tego chłamu obok mojego Eizo, który też jest monitorem LCD to ciągle upierali się przy swoim. Nigdy wiecej nie kupiłem nic z tej firmy. 

sqaho2o96nhx.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z apek na elma polecam piston.

Co do samego wcisku wersja 1.5 jest lepsza niż 2.1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz mam telefon z Androidem. Ależ to wszystko jest dziwne. To będzie długa noc. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest promocja na myjnie ręczną z detalingiem.. 69zł za wszystko. 
IRMAR w Krakowie - polecam serdecznie ?


IMG-20210112-150036.jpg
IMG-20210112-150109.jpg
IMG-20210112-150113.jpg
IMG-20210112-150124.jpg
IMG-20210112-150235.jpg
IMG-20210112-150245.jpg
IMG-20210112-150250.jpg
IMG-20210112-150626.jpg
IMG-20210112-213719.jpg
IMG-20210112-225612.jpg

Edytowane przez fliperpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Klima napisał:

Pierwszy raz mam telefon z Androidem. Ależ to wszystko jest dziwne. To będzie długa noc. 

Czemu nie kolejne jabłko? 

Edytowane przez lycone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...