Skocz do zawartości
Quattro

Motoryzacyjna Blabla

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Klima napisał:

Pierwszy raz mam telefon z Androidem. Ależ to wszystko jest dziwne. To będzie długa noc. 

A co miałeś do tej pory?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, lycone napisał:

Czemu nie kolejne jabłko? 

Cena. Przy moich zastosowaniach nie widzę sensu wydawania takich chorych pieniędzy za Apple. 

Za 899zl wziąłem Realme 7 6/64gb i w porównaniu do mojego iPhona 6 jest przeogromna przepaść w wydajności. 

 

Nawet pisząc tego posta słownik działa dużo lepiej niż na Apple. 

 

 

@Grzechu, pomijając tele z klasyczną klawiatura to Nokia N8, Nokia 735, iPhone 6. Nie lubię zmieniać czegoś co działa, ale w końcu przychodzi moment, że brak płynności zaczyna mocno przeszkadzać. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Grzechu_1990 napisał:

A co miałeś do tej pory?

Nokię 3310.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Klima napisał:

Cena. Przy moich zastosowaniach nie widzę sensu wydawania takich chorych pieniędzy za Apple. 

Za 899zl wziąłem Realme 7 6/64gb i w porównaniu do mojego iPhona 6 jest przeogromna przepaść w wydajności. 

 

Nawet pisząc tego posta słownik działa dużo lepiej niż na Apple. 

 

 

@Grzechu, pomijając tele z klasyczną klawiatura to Nokia N8, Nokia 735, iPhone 6. Nie lubię zmieniać czegoś co działa, ale w końcu przychodzi moment, że brak płynności zaczyna mocno przeszkadzać. 

 

Takie buty. Myślałem, że po prostu chęć zmiany środowiska Apple na coś innego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio dość dużo słyszę o tym że serwis chce, żeby właściciel w ciemno podpisywał coś i zabierał auto. Z głupia franc jestem ciekaw czy zrobili wyważanie kół z testem drogowym jeżeli mają taką maszynę - można ustawić tam najmniejsze bicie lub najmniejsze ściąganie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tyle razy się mówi, żeby nie kupować nowych samochodów - tylko wersję poliftowe ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, katystopej napisał:

Ceed to nie jest sportowy, szybki samochód z mocnym silnikiem, a facet z AutoTesto nie jest żadnym ekspertem 

Co do tematu to auto nie ma prawa się tak zachowywać. Jeżeli efekt występuje po wymianie opon na zimowe to przecież jest to banalne do weryfikacji i znalezienie przyczyny całego zamieszania. Nikt nie wpadł w KIA na pomysł chociażby podmiany kół?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Astre H sprzedawaną jako classic z 2012. To auto wyszło w 2004 a wydaje mi się z kolei, że pod koniec szły jakieś oszczędności już na produkcji. No chociaż może też problemy początkowe wyeliminowali, aż tak się nie zagłębiałem. Z ramki przy tylnej szybie złazi farba i to chyba tylko po lifcie. Sanki silnika mam bardziej pordzewiałe, a w Corsie 8 lat starszej jest delikatny nalot tylko. Na odpryskach wyłazi rdza. Będę musiał to poogarniać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, resistance napisał:

Ja mam Astre H sprzedawaną jako classic z 2012. To auto wyszło w 2004 a wydaje mi się z kolei, że pod koniec szły jakieś oszczędności już na produkcji. No chociaż może też problemy początkowe wyeliminowali, aż tak się nie zagłębiałem. Z ramki przy tylnej szybie złazi farba i to chyba tylko po lifcie. Sanki silnika mam bardziej pordzewiałe, a w Corsie 8 lat starszej jest delikatny nalot tylko. Na odpryskach wyłazi rdza. Będę musiał to poogarniać. 

Mam identyko Astrę (kombi) i mi też złazi fara na ramce z tyłu między szybami

Rdzy nie ma, ale za to padł głośniczek od kierunkowskazów (albo bardzo droga naprawa, albo dołożenie przekaźnika by to on cykał)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śnieg, 4x4 i dawno nieużywany plac manewrowy, ależ brakowało mi latania boczurem w pełnym ogniu  8:E  

 

ps. Cooper Weathermaster WSC gryzą kopny śnieg jak wściekłe, mam je od stycznia 2019 ale dopiero teraz jest śnieg :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.01.2021 o 21:04, seeba03 napisał:

Ceed to nie jest sportowy, szybki samochód z mocnym silnikiem, a facet z AutoTesto nie jest żadnym ekspertem 

Co do tematu to auto nie ma prawa się tak zachowywać. Jeżeli efekt występuje po wymianie opon na zimowe to przecież jest to banalne do weryfikacji i znalezienie przyczyny całego zamieszania. Nikt nie wpadł w KIA na pomysł chociażby podmiany kół?

 

Widziałem posta na grupie proceeda - 1 gościu wziął auto na pomiary nadwozia, i się okazało że ma krzywą budę, jak jakiś składak po wypadku, cyganie w fabryce widać źle zmontowali. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, katystopej napisał:

Cooper Weathermaster WSC gryzą kopny śnieg jak wściekłe

Myślałem, że o butach piszesz. :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to dosyć egzotyczna marka w Europie, głównie znana z ATków Cooper Discoverer do terenówek, w USA skąd pochodzą są jednym ze sponsorów Nascar, potężna firma jak nasze Michellin czy Continental ;)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.01.2021 o 20:05, katystopej napisał:

Śnieg, 4x4 i dawno nieużywany plac manewrowy, ależ brakowało mi latania boczurem w pełnym ogniu  8:E  

 

ps. Cooper Weathermaster WSC gryzą kopny śnieg jak wściekłe, mam je od stycznia 2019 ale dopiero teraz jest śnieg :E

Tez dopiero teraz korzystam z napędu na 4 koła w pełni. Utwierdziło mnie to w przekonaniu, że nigdy z tego nie zrezygnuje :D Wsiadam potem do samochodu bez 4x4 i przez pierwsze 5 minut nie umiem jeździć :E

Edytowane przez lycone
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ludzie się pukają w czoło - "po co Ci to 4x4 w mieście, opony, spalanie, ewentualny serwis" a jak przyjdzie taka pogoda jak teraz to "somsiad, we no mje wyciung bo z parkingu tojoto wyjechać nie łumie" , śnieg sypie, ruszasz spod świateł a inni stoją i trakcji szukają 8:E

Edytowane przez katystopej
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam 4x4 i przez 3 lata raz się zdarzyło, że by się przydał :E

Wiadomo, że na czworaka zawsze prościej, ale srogo dopłacać do czegoś, z czego skorzysta się 2 razy w roku? Mam na myśli jazdę miejską

Chociaż następca u mnie już będzie 4x4, ale z innych powodów niż śnieg/błoto

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 auta FWD na w miarę świeżych i niezłych jakościowo zimówkach i jakoś jeszcze nie miałem problemu z ruszaniem ze świateł. Śniegu tyle co i wszędzie. Jak jest lód, to i 4x4 może nie pomóc.

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie piszę o lodzie tylko świeżo nasypanym śniegu/błocie pośniegowym. Choćbyś nie wiem jakich argumentów użył to fwd/rwd nie będzie tak samo skuteczne zimą co 4x4, nawet w mieście, ale najpierw trzeba pojeździć jednym i drugim, żeby czuć różnicę w prowadzeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile dni w roku masz ten świeży śnieg na ulicach? Na moje to już możemy liczyć w godzinach, a nie dniach, jeśli mówimy o mieście, a nie wioskach - bo tam jest gorzej

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie neguję, że 4x4 lepiej sobie radzi. Tylko nie lubię takiego certolenia, że 4x4 to jedyny słuszny napęd, bo innymi to się zimą nie da jeździć. Poziom ten sam, co pieprzenie, że jedyny słuszny silnik to V8, bo inne to do kosiarek.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Entuzjaści sportowych fur a dissują 4x4 i frajdę z latania bokami po śniegu :D Wiadomo, że do miasta 4x4 nie potrzebne, ale już w górach się przydaje jak ktoś jeździ częściej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio jeżdżąc zdałem sobie sprawę z jednego - w sporej ilości przypadków gdy jakaś ślamazara rusza bądź włącza się do ruchu to jest to hybryda. Fakt mogę mieć po prostu takie szczęście ostatnio ale po zastanowieniu się coś w tym może być - chęć jak najmniejszego spalania. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Kaktuch napisał:

Entuzjaści sportowych fur a dissują 4x4 i frajdę z latania bokami po śniegu :D

Do latania bokiem pod lidlem wystarczy Ci Cinquecento. Nawet lepiej się sprawdzi niż 4x4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Mozesz jeszcze pomyslec nad RX 6800XT, ta karta jest z poprzedniej generacji ale w czystej rasteryzacji okolo 25% mocniejsza od 4060ti a cenowo okolo 2000 tyle ze lubi jesc wiecej pradu Tak dwa razy wiecej.
    • Był, był, zwłaszcza po wprowadzeniu stawek na mieszkańca i po wprowadzeniu 5 grup segregacji, ogólnie bylo lepiej jak temat się przewijał. Później był COVID, modne zaczęły być wędrówki po lasach i górach, ale u wielu kultura została w domu. ROD też nie są objęte opłatą i wielu działkowiczow nie chce zwozic swojego pierdolnika do domu, więc wyrzucają po drodze. No i oczywiście jak wspomniales kultura naszych wschodnich sąsiadów szkodzi najbardziej.
    • Odświeżam  6399zl + kw Bez allegro 6299zł    https://allegrolokalnie.pl/oferta/asus-rog-strix-g16-i5-13450hx-32gb-4070-win11
    • A mi się też już tam nie chciało odpowiadać bo wkleiłem bez żadnego podtekstu i dorabiania tezy że jeśli oni mogą to my też.    W Polsce / na zachodzie i tak społeczeństwo w 90%+ jest świadome o dbanie o środowisko w jakimś stopniu. Azja czy Afryka są dosłownie 200 lat za nami cywilizacyjnie w tej kwestii. Ja bym prędzej tą kasę na ochronę klimatu z poziomu UE (mówimy o ok 20% całego budżetu UE) w jakimś sensownym stopniu przeznaczył na edukację oraz jakieś efektywne rozwiązania dla zacofanych krajów Azji/Afryki i zacząć od jakiś podstaw a nie robienie z siebie zbawców świata. Tylko w ten sposób nie można przy okazji nakraść pieniędzy do własnej kieszeni i tutaj jest spory problem.  Powiem na przykładzie RPA bo mam jakąś wiedze (nawet praktyczną) jak to wygląda: rząd wprowadza naprawdę spore dopłaty / subwencje dla organizacji oraz firm, które segregują śmieci lub przeznaczają je do recyklingu. Naprawdę jest to wielokrotnie bardziej opłacalne niż w Europie. Powiem więcej - opłaca się zakładać firmy aby skupić się wyłącznie na recyklingu / segregacji śmieci itp - wszystko w celach zachęty do dbania o środowisko. Oczywiście mały % społeczeństwa jest tego w pełni świadomy i trzeba zacząć od uświadamiania społeczeństwa oraz odpowiedniej edukacji. Uważam, że ten sposób długoterminowo jest dużo bardziej efektywny niż to co robi UE - nałożyć mnóstwo podatków i robić ekologię siłą a nie zachętą - gdy cała reszta świata nie robi prawie nic lub robi to z głową.    
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...