Skocz do zawartości
Quattro

Motoryzacyjna Blabla

Rekomendowane odpowiedzi

Życie i plany zweryfikowały marzenia ;)

Kombiak 8 gen 2015. [Po vinie już wersja z poprawionymi pierścieniami]

Ale tylko 2.0 i to elegance, auto ma kilka rzeczy do zrobienia, ale cena została odpowiednio zbita.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Klima albo @Mroczny Nelu, jesteście w stanie pochytać jedną sztukę PS5 ?

 

19 godzin temu, Trepcia napisał:

Ten 1.8T to TEN 1.8T pamietajacy lata 90’te? To sa swietne silniki :) to chyba najlepszy benzynowy silnik grupy vag, no moze poza 2.2T z lat 80’tych ;)

1.8T jest spoko, ale też miewał parę bolączek, zresztą jak każdy silnik. Ja mimo wszystko uważam, że 2.0tsi jest znacznie lepszy. Fakt, też bolączki były, ale głównie uważam go lepszym za świetny potencjał i to, że poczynając od gen1 każdy przyjmie okolice 400KM bez ingerencji w słupek, każdy też ma paliwa, powietrza w zapasie na tyle mocy. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Kowal napisał:

@Klima albo @Mroczny Nelu, jesteście w stanie pochytać jedną sztukę PS5. 

Golasów nikt nie sprzedaje obecnie. Jak chcesz to mam opłacony, ale nie odebrany jeszcze zestaw PS5 + Spiderman Miles Morales + Sackboy + The Last of Us 2 za 2999 zł (cena na FV taka sama oczywiście). Szału nie ma, ale lepsze to niż OLX. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Trepcia napisał:

Izera:

 

Gorsza ściema niż z arrinerą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Kowal napisał:

@Klima albo @Mroczny Nelu, jesteście w stanie pochytać jedną sztukę PS5 ?

 

1.8T jest spoko, ale też miewał parę bolączek, zresztą jak każdy silnik. Ja mimo wszystko uważam, że 2.0tsi jest znacznie lepszy. Fakt, też bolączki były, ale głównie uważam go lepszym za świetny potencjał i to, że poczynając od gen1 każdy przyjmie okolice 400KM bez ingerencji w słupek, każdy też ma paliwa, powietrza w zapasie na tyle mocy. 

W dalszym ciągu wolałbym stare 1.8T od 1.8-2.0 TFSI. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, TheMr. napisał:

W dalszym ciągu wolałbym stare 1.8T od 1.8-2.0 TFSI. 

Tylko robi się pewien problem - znajdź nie zmęczony życiem egzemplarz w normalnych pieniądzach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

comment_1613972519qfcK6QWS2SeTmT4lugq8gS

 

no to zap^%$^olił

Edytowane przez DannyKay
  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio jechałem ze znajomym nowym autem jego dziewuchy, pada śnieg, mokro i błoto na drodze. Mówię "nie zapierdalaj tak". Olał mnie. Przy prędkości ok 80km/h zaczęła nami rzucac i minęlismy barierki w odległości około 5cm. Moje soczyste "a nie mówiłem" dało mi taką satysfakcję...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nauczył sie czegoś? Nie sądzę. Będzie dalej to robił bo ma kontrolę trakcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, DannyKay napisał:

Dziewczyna

Seba kocha najmocniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, katystopej napisał:

Seba kocha najmocniej.

Bije, pije ale w łóżku diabeł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawór olejowy do THP - brak zamiennika. Dsstępne tylko na ali oraz w ASO. Aliexpress: 130,38zł. ASO: 35,97zł :szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, jarux napisał:

Tylko robi się pewien problem - znajdź nie zmęczony życiem egzemplarz w normalnych pieniądzach.

Mam dwa, jeden A4 2007 Quattro ze Szwecji, drugi trochę starszy 2005 rok Szwajcar. Jeden zrobiony pod 250 KM, drugi soft pod 198 KM, w okolicy 200kkm się kręcą, przebieg raczej legitny, rdzy praktycznie zero, odrobinę pod rączką od bagażnika. Od 4 lat nie mam z nimi najmniejszych problemów, tylko podstawowy serwis. Ten z 2005 rok miał delikatną stłuczkę z tyłu, ale zrobiony nawet dobrze. 

Mniej więcej za jednego mógłbym brać 30-34k zł, za drugiego ~25k. W dalszym ciągu sporawo, jeśli weźmie się pod uwagę że w tej kasie można wyrwać Opla Astrę 2010-2013 rok. 

Ale kolejny strzał to raczej będzie Mesiu E klasa 2010-2012 rok, tylko ceny trzyma równo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, bergercs napisał:

Zawór olejowy do THP - brak zamiennika. Dsstępne tylko na ali oraz w ASO. Aliexpress: 130,38zł. ASO: 35,97zł :szczerbaty:

Zawór zwrotny do E39 kosztuje 600zł bo tylko oryginał, chyba że używka o wątpliwej jakości za około 150zł, zamienników brak :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojechałem wczoraj na myjnię.. 1km..

Dostałem kamieniem po szybie i odprysk mam... A jeszcze nie zdążyłem AC wykupić ;p

Co do drogich części, mój nowy nabytek ma połamana obudowe lusterka...jak na razie na allegro najtańsza w dobrym stanie 900zl...

W ASO 935 już w kolorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, TheMr. napisał:

Mniej więcej za jednego mógłbym brać 30-34k zł, za drugiego ~25k. W dalszym ciągu sporawo, jeśli weźmie się pod uwagę że w tej kasie można wyrwać Opla Astrę 2010-2013 rok. 

Wszyscy wiedzą, że Audi a w szczególności A4 to uber peremium niemieckie dzieła sztuki i każdy je pragnie a z Ingolstadt dzwonią do teraz, żeby silnika posłuchać, ale nie zakrzywiaj rzeczywistości. Jeden egzemplarz ma lat 16 drugi 14, za 34k zł kupisz Astrę na wypasie z 2014-2015, więc młodszą od tych wykwintnych tworów motoryzacji o 8 lub sic! 10 lat.

Dodatkowo, ani za jedno ani za drugie nie da Ci nikt takiej kasy, bo czytaj wyżej. Dana rzecz jest warta tyle, ile ktoś jest w stanie za nią zapłacić a nie tyle ile wymyśli sobie właściciel.

A teraz ceny z olx'a

kAłdi A4 benzyna 1.8 2007r

https://www.olx.pl/motoryzacja/samochody/audi/a4/?search[filter_float_year%3Afrom]=2007&search[filter_float_year%3Ato]=2007&search[filter_enum_petrol][0]=petrol&search[filter_float_enginepower%3Afrom]=160&search[filter_float_enginepower%3Ato]=190

rdzOpel Astra benzyna 2014-2015

https://www.olx.pl/motoryzacja/samochody/opel/astra/?search[filter_float_year%3Afrom]=2014&search[filter_float_year%3Ato]=2015&search[filter_enum_petrol][0]=petrol

 

Ooo a jaka ciekawa sytuacja jest z rocznikiem 2005, jest w zasadzie w tej samej cenie co 2007 :E

https://www.olx.pl/motoryzacja/samochody/audi/a4/?search[filter_float_year%3Afrom]=2005&search[filter_float_year%3Ato]=2005&search[filter_enum_petrol][0]=petrol&search[filter_float_enginepower%3Afrom]=160&search[filter_float_enginepower%3Ato]=190&search[order]=filter_float_price%3Adesc

 

A na dobicie tegu uber premium niemieckiego lepiej byłoby wstawić Lagunę 3 170 lub 204KM, auto większe, wygodniejsze, o dekadę młodsze technologicznie od A4 b7/b6, za 30k zł kupujemy GT 204KM 2010r.

Edytowane przez katystopej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, że bez sensu jest kupować 15 latka, gdzie można kupić coś 2 razy młodszego. Z drugiej strony taki opel kosztuje w salonie 2x mniej niż audi. 

No ale 30tys. za prawie pełnoletnie auto? Żeby chociaż jakieś ładne było :E

Edytowane przez marko125-91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bądźmy też szczerzy, to jest zwykłe i już dość stare A4 i nawet fajny silnik nie zmienia tego stanu rzeczy. Generalnie przecież nie jest, to auto jakieś bardzo wygodne, jest dosyć ciasne, czy prowadzi się bardzo fajnie? Tutaj bym też polemizował, fakt w środku jest poskładane dobrze i materiały są solidne, ale kto (oprócz zapaleńca) jest w stanie wyłożyć tyle za A4? Trochę przegięte są te kwoty za, które lwia część tych aut teoretycznie ma się sprzedać. Nie neguje całego auta, ale według mnie dawanie takiej kasy za dość przeciętny wózek, to jakaś abstrakcja. Chociaż fakty są takie, że to rynek weryfikuje ceny więc co ja tam wiem ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Trepcia napisał:

Ceny na allegro a to ile w rzeczywistosci jest ktos w stanie zaplacic za samochod to dwa rozne swiaty. Sprzedawalem rok temu B6 1.9 TDI Q Avant (full wypas - RNS-e, fotele grzane alcantara + skora z pamiecia, fotochromy, MF, bixy i inne szmery bajery), polski salon i przebieg autentyk 235 tys km (do sprawdzenia po vinie). Kazdy mowil, ze grubo ponad 20 tys wezme a prawda jest taka, ze zainteresowanie zrobilo sie dopiero od 16 tys. Rynek weryfikuje zapaly.

No cóż, mam kompletnie inne zdanie. VW T4 ak z firmy sprzedawałem to ludzie się zabijali, mimo wyższej ceny niż rynkowa :E Bo się okazało że T5 to mały szrocik w porównaniu. 

 

4 godziny temu, marko125-91 napisał:

Zgadzam się, że bez sensu jest kupować 15 latka, gdzie można kupić coś 2 razy młodszego. Z drugiej strony taki opel kosztuje w salonie 2x mniej niż audi. 

No ale 30tys. za prawie pełnoletnie auto? Żeby chociaż jakieś ładne było :E

Nie mój problem, taki rynek. Ja go kupiłem jak miał 10 lat, w tej samej kwocie praktycznie :E

 

7 godzin temu, katystopej napisał:

Wszyscy wiedzą, że Audi a w szczególności A4 to uber peremium niemieckie dzieła sztuki i każdy je pragnie a z Ingolstadt dzwonią do teraz, żeby silnika posłuchać, ale nie zakrzywiaj rzeczywistości. Jeden egzemplarz ma lat 16 drugi 14, za 34k zł kupisz Astrę na wypasie z 2014-2015, więc młodszą od tych wykwintnych tworów motoryzacji o 8 lub sic! 10 lat.

Dodatkowo, ani za jedno ani za drugie nie da Ci nikt takiej kasy, bo czytaj wyżej. Dana rzecz jest warta tyle, ile ktoś jest w stanie za nią zapłacić a nie tyle ile wymyśli sobie właściciel.

A teraz ceny z olx'a

kAłdi A4 benzyna 1.8 2007r

https://www.olx.pl/motoryzacja/samochody/audi/a4/?search[filter_float_year%3Afrom]=2007&search[filter_float_year%3Ato]=2007&search[filter_enum_petrol][0]=petrol&search[filter_float_enginepower%3Afrom]=160&search[filter_float_enginepower%3Ato]=190

rdzOpel Astra benzyna 2014-2015

https://www.olx.pl/motoryzacja/samochody/opel/astra/?search[filter_float_year%3Afrom]=2014&search[filter_float_year%3Ato]=2015&search[filter_enum_petrol][0]=petrol

 

Ooo a jaka ciekawa sytuacja jest z rocznikiem 2005, jest w zasadzie w tej samej cenie co 2007 :E

https://www.olx.pl/motoryzacja/samochody/audi/a4/?search[filter_float_year%3Afrom]=2005&search[filter_float_year%3Ato]=2005&search[filter_enum_petrol][0]=petrol&search[filter_float_enginepower%3Afrom]=160&search[filter_float_enginepower%3Ato]=190&search[order]=filter_float_price%3Adesc

 

A na dobicie tegu uber premium niemieckiego lepiej byłoby wstawić Lagunę 3 170 lub 204KM, auto większe, wygodniejsze, o dekadę młodsze technologicznie od A4 b7/b6, za 30k zł kupujemy GT 204KM 2010r.

Nie masz czego dobijać, w jednym masz mody warte przynajmniej 5k zł. I stan masz prawie idealny. Teraz idź do Mirka handlarza :D

Bazowałem na cenach rynkowych plus mody do jednego, i wiem ile tego się sprzedaje, głównie z powodu tego silnika mimo że auto nie jest najlepsze. 

Także dziękuję za radę, ale nie skorzystam z tych linków wyżej. 

I też w sumie porównywać wielowahacze usportowionego kombi do wypierdka Astry to też :E Dlatego kałdi stoi o tyle wyżej, bo niestety nie znajdziesz nic w Audi między 2007 a 2011 rokiem, głównie z powodu silników. Trzeba by było brać A6 2.7/3.0 TDI. Chyba że lubisz ryzyko i bierzesz się za remont TFSI. 

Jak już Ci kopara opadła, sprawdź ceny modelu wstecz. Bo może się okazać że jest warty więcej niż 4 letnia Dacia Duster :E. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...