Skocz do zawartości
Quattro

Motoryzacyjna Blabla

Rekomendowane odpowiedzi

Do Bravo? W Polcarze nr reperaturki:  303141-2

4 godziny temu, lesiu155 napisał:

Co tam teraz z rozrządu warte uwagi? Najchętniej komplet i z pompą, żeby się nie bawić w kompletowanie - myślę o SKF.

INA, Conti, Bosch. Jeśli do 1.9 8 zaw

Edytowane przez bergercs
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wracajac do tematu ceramiki, sprawa z tym myciem to raczej powloka hydrofobowa ktora schodzi, bije sie z myslami co do tej powloki ceramicznej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś kupioną belkę przednią z polcara do VB... Następnie kupiłem na szrocie używaną, bo blacha w tym chyba nawet 1mm grubości nie miała. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, DamianH napisał:

Miałem kiedyś kupioną belkę przednią z polcara do VB... Następnie kupiłem na szrocie używaną, bo blacha w tym chyba nawet 1mm grubości nie miała. 

Z tego co pamiętam to też nie pasowała, gdzie ori wskoczyła na miejsce bez problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, xede napisał:

wracajac do tematu ceramiki, sprawa z tym myciem to raczej powloka hydrofobowa ktora schodzi, bije sie z myslami co do tej powloki ceramicznej

Jak długo planujesz używać auto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@baQus leasing jest na 5 lat wiec conajmniej 5 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym odpuścił. 

Moim zdaniem podobny efekt wizualny uzyskasz stosując dobry wosk, tzn. wystarczy wtedy opłukać auto na bezdotyku i minimalizujesz ryzyko powstawania mikrorys.

Ceramikę przez te 5 lat będziesz musiał co najmniej raz (a najprawdopodobniej dwa razy) odnowić - zauważyłem to na samochodach kilku znajomych, u których efekt nienaturalnego błyszczenia samochodu zaczynał znikać po roku, a po dwóch był już niewidoczny --> ale tutaj nie jestem ekspertem, więc może są powłoki o lepszej trwałości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, to teraz filtr oleju :D wiadomo, Mann, Knecht, a UFI, Meyle? czy się nie bawić w to :)

Jaki tam był kod rabatowy do aparts? Coś mi świta, że AUTOFAN ale nie wchodzi, a tutaj na forum w szukajce nie znajduje czyli coś musiałem pomieszać, a dawno tam zakupy robiłem...

Edytowane przez lesiu155

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadnego Meyle - pakowacz, sami robią HD, na resztę ofert szkoda kasy. Podobnie omijać szerokim łukiem Alco.

Mann, Knecht, Bosch itp. UFI to tylko kilka referencji warto bo sporo z Chin ciągną.

Edytowane przez bergercs
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do aparts chyba już żaden kod niestety nie działa. Ostatnio robiłem kilka zamówień i nie mogłem niczego znaleźć.

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam lapka dla dzieciaków z biednego domu, chcemy z Żoną pomóc rodzince.
Budżet założyliśmy 1700zł.
Czego szukać w tej kasie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Gang napisał:

Szukam lapka dla dzieciaków z biednego domu, chcemy z Żoną pomóc rodzince.
Budżet założyliśmy 1700zł.
Czego szukać w tej kasie?

jeżeli nie musi być nowy, a poleasingowy w pełni sprawny i wyglądający jak nowy to spokojnie trafisz np HP 840 G3 ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem w robocie te G3, zacny sprzet, ludzie po 3 latach uzywania chcieli je wykupowac ale leasing nie pozwolil ;)

ale w tej kwocie mozna znalezc juz cos nowego, zapasy w sklepach odnowione po wszystkich zdalnych i mozna cos taniego wyrwac

 

proponuje obserwowac peppera

Edytowane przez xede

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Którą konsolę wcześniejszej generacji kupić: PS4 czy Xbox one? do czego taniej idzie dokupić gry i da radę jeszcze używać przez rok/półtora... Młody sprzedał dziś PS3 i chce coś nowszego żeby była fifa 2021, aktualizacje do gier itp itd... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiecie czy oringi do wtrysków do benzyny z pośrednim wtryskiem mogą być te zwykłe czarne oringi co to można kupić w zestawie nawet w Lidlu czy muszą być jakieś specjalne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, elkocuro napisał:

Którą konsolę wcześniejszej generacji kupić: PS4 czy Xbox one? do czego taniej idzie dokupić gry i da radę jeszcze używać przez rok/półtora... Młody sprzedał dziś PS3 i chce coś nowszego żeby była fifa 2021, aktualizacje do gier itp itd... 

Jak masz PC to tylko PS4, jak nie masz to można Xboxa rozważyć ze względu na game passa. Ale PS4 zawsze kusi grami na wyłączność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Yab napisał:

wiecie czy oringi do wtrysków do benzyny z pośrednim wtryskiem mogą być te zwykłe czarne oringi co to można kupić w zestawie nawet w Lidlu czy muszą być jakieś specjalne?

Nie muszą być o ile te, które są obecnie to są zwykłe okrągłe oringi bo nie zawsze tak jest. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda temat rdzy w Vectrach C przed liftem oraz Astrach H tak do 2005-2006 roku? Ile trzeba dać za egzemplarze tych aut z motorami 2.0t? Ewentualnie czy sztuki w przedziale 10-12k mają szanse być zdrowe? Jak te silniki reagują na lpg? 

A może Leona 1gen z 1.8T? Czy w tym budżecie ma szansę być ok? Jak widzę ceny tych samochodów w okolicach 20-25k, to mnie śmiech ogarnia :P

Edytowane przez DannyKay

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Kowal napisał:

Nie muszą być o ile te, które są obecnie to są zwykłe okrągłe oringi bo nie zawsze tak jest. 

Wszystkie tak samo znoszą temperaturę i kontakt z benzyną? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym się nie odzywał dłuższy czas to szukajcie mnie w Mysłowicach na Mikołowskiej, cmentarz komunalny. Zamówiłem w końcu nowy tv, miał być na jesień ale plany się trochę pozmieniały i wpadł teraz, tylko szefowa jeszcze nie bardzo wie, tzn wie że coś tam myślałem ale nie dostałem oficjalnej zgody 8:E

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, marko125-91 napisał:

Wszystkie tak samo znoszą temperaturę i kontakt z benzyną? 

Na kolektorze ssącym nie ma wyższych temperatur niż te, które są w komorze silnika, a sam oring nie ma kontaktu z benzyną, on służy temu, aby nie zaciągało powietrza do kolektora przez gniazda wtrysków ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, katystopej napisał:

Gdybym się nie odzywał dłuższy czas to szukajcie mnie w Mysłowicach na Mikołowskiej, cmentarz komunalny. Zamówiłem w końcu nowy tv, miał być na jesień ale plany się trochę pozmieniały i wpadł teraz, tylko szefowa jeszcze nie bardzo wie, tzn wie że coś tam myślałem ale nie dostałem oficjalnej zgody 8:E

Spoko, mrozów już nie ma. Można spać w aucie ;)

57 minut temu, Kowal napisał:

Na kolektorze ssącym nie ma wyższych temperatur niż te, które są w komorze silnika, a sam oring nie ma kontaktu z benzyną, on służy temu, aby nie zaciągało powietrza do kolektora przez gniazda wtrysków ;)

Teoretycznie masz rację. W praktyce tanie oringi szybko kruszeją. Jak dodasz im mniej korzystne warunki, to tym bardziej mogą być problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...