Skocz do zawartości
Quattro

Motoryzacyjna Blabla

Rekomendowane odpowiedzi

Na pewno masz silny skład ze Śląska - z Osób tu jeszcze bywających;  To w sumie 40-60min drogi :E 
Krzysiak miał bliżej do KRK, ale forum odpuścił;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o wstępne obejrzenie fury, nie będę Cię fatygował taki hektar :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezel się lepiej  zna na rowerach niż na samochodach :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, DannyKay napisał:

Chodzi o wstępne obejrzenie fury, nie będę Cię fatygował taki hektar :)

Z kompem mogę podjechać, no problem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, DannyKay napisał:

Jest ktoś z Krakowa?

Jest, jak coś to pisz na PM :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tak dawno ktoś tu "miło" wspominał zabawę z tylnym zawieszeniem w A4 B6. Dzisiaj rano podjeżdża znajomy mechanik - po południu z synem zabrali się właśnie za tylną zawiechę plus sprężyny w avancie. Małysz ich znajomego, któremu wisieli przysługę więc było robione "gratis" - jak ku..ował, śruby pozapiekane w diabły, męczyli się do pierwszej w nocy :szczerbaty:

Tak jak kiedyś pisałem - klienci kupujący Toyotę oczekują Toyoty (bezawaryjność). Takie wchodzenie "w spółki" w celu cięcia kosztów chyba przynosi im więcej strat (wizerunkowych ale to odbija się na sprzedaży w przyszłości) niż zysku.

Edytowane przez bergercs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakaś nowa kryptowalita Chia u skośnookich się pojawiła, stworzył ją twórca Bittorrenta, do obliczeń wykorzystuje wolne miejsce na dyskach ssd i hdd, w Chinach już zaczynają rosnąć ceny dysków a 2 producentów jest wyprzedanych do zera i będę wprowadzac ograniczenia 8:E najpierw karty graficzne teraz dyski :cassetete:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, katystopej napisał:

Jakaś nowa kryptowalita Chia u skośnookich się pojawiła, stworzył ją twórca Bittorrenta, do obliczeń wykorzystuje wolne miejsce na dyskach ssd i hdd, w Chinach już zaczynają rosnąć ceny dysków a 2 producentów jest wyprzedanych do zera i będę wprowadzac ograniczenia 8:E najpierw karty graficzne teraz dyski :cassetete:

To się robi naprawdę chore... Nie dość, że karty graficzne w chorych cenach to teraz dyski pójdą w górę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, marko125-91 napisał:

Się ciesz, że na drukarkach igłowych nikt nie kopie :E

nie kracz kurła :D za niedługo będą na pralkach kopać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, katystopej napisał:

Jakaś nowa kryptowalita Chia u skośnookich się pojawiła, stworzył ją twórca Bittorrenta, do obliczeń wykorzystuje wolne miejsce na dyskach ssd i hdd, w Chinach już zaczynają rosnąć ceny dysków a 2 producentów jest wyprzedanych do zera i będę wprowadzac ograniczenia 8:E najpierw karty graficzne teraz dyski :cassetete:

od ponad miesiąca o tym trąbią... a dyski schodzą powyżej 6TB i nie są to greeny czy black a te co idą do rejestratorów / serwerów typu NAS czyli RED/GOLD itp ;)  do tego schodzą jak złe SSD od 500GB w górę, bo początkowa obróbka jest na dysku tymczasowym, do którego najlepiej się nadaje SSD.... 

 

znajomy jakieś 2 tygodnie temu uruchomił pod to maszynę i sadzi.... jak temat zdechnie to dyski się rozejdą, bo chętni na to są, skoro ludzie wyjmują z WD mybook'ów i do np. NASa wsadzają :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naszła mnie taka refleksja w powodu rosnących cen nowych samochodów. Mam wrażenie że w ciągu ostatnich 5 lat podrożały o 30% z uwagi na nowe normy spalin. Samochody stały się tak drogie, że będę chyba ujeżdżał swoją Lagunę przez kolejnych 5 lat. Rynek używanych też przez to obrywa i część samochodów wogóle nie tanieje :D.  Jak ktoś się dobrze wstrzelił z kupnem to niewiele stracił np.

Leon 3 z 2016r. z 90 tyś przebiegu za 60 tyś https://www.otomoto.pl/oferta/seat-leon-salon-pl-pierwszy-wlasciciel-fulllink-kamera-cofania-ID6DCgpr.html#fc36311df5

W cenniku z 2016 taki widnieje za 85 tyś

https://docplayer.pl/14019876-Leon-cennik-i-specyfikacja-techniczna-rok-produkcji-2016-rok-modelowy-2016-technology-to-enjoy.html

Zakładam, że sprzeda i tak z 5 tyś taniej, ale pewnie od cennika też dostał z 5 tyś rabatu więc wychodzi, że 5 lat jeżdzenia/90tyś kosztowało go zaledwie 25tyś utraty wartości. To bardzo dobry wynik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plus inflacja ;).

Ale fakt, że czasami topowe wersje nawet zwykłych populi stoją z cenami w miejscu.

Accorda jak ostatnio szukałem to w zasadzie rocznik nie miał większego znaczenia jak był na full.

Ja jak na razie straciłem tylko na jednym aucie w życiu, jak sprzedawałem jazza po 2 latach, to sprzedałem go 100zl taniej niż kupiłem, ale koła mi zostały z alusami ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

panowie ktoś ostatnio może przerejestrowywal auto? Wiem, że przed pandemia wprowadzili 30dni, później to wydłużyli do 180 ale podobno od początku stycznia znów wrócili do 30dni. Orientuje się ktoś może jak to jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Trepcia napisał:

Niestety tak jest, ze inflacja mocno zzera zarobki. Dla przykladu trafilem na ciekawy material, ktory poruszal cene Poloneza w 1997 (podstawowa wersja 19 900zl) i obecnie to jest tyle, co 54-55 tys zl.

Na stronie MF jest kalkulator, wychodzi ok. 48k na dzisiejsze :) 

Link kalkulator inflacji

 

Co nie zmienia faktu, że (sporo uproszczając) biorąc pod uwagę średnie wynagrodzenie, w 1997r. potrzebowałbyś ok. 20 wypłat, a dzisiaj 10.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Switch napisał:

Naszła mnie taka refleksja w powodu rosnących cen nowych samochodów. Mam wrażenie że w ciągu ostatnich 5 lat podrożały o 30% z uwagi na nowe normy spalin. Samochody stały się tak drogie, że będę chyba ujeżdżał swoją Lagunę przez kolejnych 5 lat. Rynek używanych też przez to obrywa i część samochodów wogóle nie tanieje :D.  Jak ktoś się dobrze wstrzelił z kupnem to niewiele stracił np.

Leon 3 z 2016r. z 90 tyś przebiegu za 60 tyś https://www.otomoto.pl/oferta/seat-leon-salon-pl-pierwszy-wlasciciel-fulllink-kamera-cofania-ID6DCgpr.html#fc36311df5

W cenniku z 2016 taki widnieje za 85 tyś

https://docplayer.pl/14019876-Leon-cennik-i-specyfikacja-techniczna-rok-produkcji-2016-rok-modelowy-2016-technology-to-enjoy.html

Zakładam, że sprzeda i tak z 5 tyś taniej, ale pewnie od cennika też dostał z 5 tyś rabatu więc wychodzi, że 5 lat jeżdzenia/90tyś kosztowało go zaledwie 25tyś utraty wartości. To bardzo dobry wynik.

Z tym Leonem to by trzeba było prześledzić wszystkie pakiety, żeby lepiej to obliczyć. 

Coś jednak jest na rzeczy. Z busami to już w ogóle tragedia. 1,5 roku temu kupowałem Ducato z 2016 r. za xx zł. Dzisiaj takie Ducato jest droższe o 4 - 5 tysięcy i też jest z 2016 roku :E

 

Swoją Skodę po 1,5 roku jeżdżenia też bym opchnął za podobną kwotę co sam kupiłem. Dziwne czasy nastały :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ford to ma dobrych inżynierów. Dali lejek do adblue... o identycznej średnicy co wlew.

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, lycone napisał:

Coś jednak jest na rzeczy.

8 liter, 1 słowo - inflacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, huudy napisał:

8 liter, 1 słowo - inflacja.

Nie tylko to. Euro jest wyższe o kilkadziesiąt groszy i to, że ciężej kupić busa z Francji Niemczech itd. bo przez pandemie firmy nie zmieniają flot. Jest więc mniej używek 3-5 letnich, które były pchane do Polski. Sama inflacja nie zrobiła by aż takich podwyżek. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie pojęta elektronika też będzie drożeć, bo nie ma z czego robić, tzn produkować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, grechut napisał:

Hej,

panowie ktoś ostatnio może przerejestrowywal auto? Wiem, że przed pandemia wprowadzili 30dni, później to wydłużyli do 180 ale podobno od początku stycznia znów wrócili do 30dni. Orientuje się ktoś może jak to jest?

Obowiązek ten dotyczy aut sprowadzonych (z UE) i niezarejestrowanych w kraju, auto już zarejestrowane w kraju wystarczy zgłosić zakup przez profil zaufany i nie musisz przerejestrowywać go. Masz na to 30 dni od dnia kupna, oraz 14 dni na PCC jeżeli jest powyżej 1000zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...