Skocz do zawartości
Quattro

Motoryzacyjna Blabla

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Trepcia napisał:

W ostatnim roku tez mniej tez kupiono nowych aut wiec sila rzeczy, ludzie nie pozbywaja sie swoich obecnych.

Jacek Balkan w Motodzienniku jakieś dwa tygodnie temu mówił że powoli widzi że ludzie zaczęli oddać auta leasingowe zarówno te które powinny być oddane w poprzednim roku jak i te z tego roku. Może jest jakaś nadzieja że będzie trochę taniej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no od dzisiaj i ja zaczipowany zaszczepiony. Moderna działa z Androidem czy z iOSem? :E

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, katystopej napisał:

HBO GO czy Amazon Prime ? Mam tęgą rozkminę, to i to w tej samej cenie, jak z jakością 4K i HDR/DV w HBO ? Na Amazonie podobno rewelka filmy i seriale 4K z Dolby Vision, Netflix pod tym względem nadaje się do pchania karuzeli 8:E

Z HBO nie korzystałem, bo w Niemczech nima! Amazon Prime ma świetną jakość dźwięku, obraz też bardzo w porządku. Skup się chyba bardziej na bibliotece filmów i seriali. Ja do tej pory miałem Netflix, Amazon i Disney+, ale zaczęło brakować czasu i zrezygnowałem z netflixa. Najdroższy, najgorsza jakość, ale biblioteka najwieksza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.05.2021 o 08:30, marko125-91 napisał:

Prosta rzecz. Nieszczelna karoseria. Kolega walczy już drugi miesiąc. Auto bezwypadkowe, miejsce przecieku zlokalizował, ale dokładny punkt gdzie woda zachodzi jeszcze nie. Najprawdopodobniej zgrzew między blachami, bo wszystkie przelotki na kable posprawdzał i doszczelnił.

Za cholerę tego nie zweryfikujesz przy zakupie, a problem potem męczy długo

Jak szkoliłem pracowników na jednym ze sklepów to był tam gościu z podobnym problemem. Co chwila auto w środku pływało - Toyota Camry bodajże. Wywalił WSZYSTKO ze środka, kazał teściowej lać szlaufem lać po aucie i w końcu znalazł. Gdzieś przy lampie z tyłu malutkie kropelki wody pomalutku do środka sobie kapał.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, Yab napisał:

no od dzisiaj i ja zaczipowany zaszczepiony. Moderna działa z Androidem czy z iOSem? :E

Panie, dzisiaj Pfizer, miałem nadzieję na wejście w serwery NASA a nawet garażu mruganiem nie otworzę.

 

W dniu 4.05.2021 o 08:56, Petru23 napisał:

Trochę się ostatnio najeździłem Clio (Traficar) i tak, wiem - klienci o te auta za bardzo nie dbają ale strasznie nie podoba mi się jak skrzynie w tych autach chodzą :P

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do cen używanych aut:
Dochodzi do tego też wzrost średniej wieku aut (na zachodzie); No i chyba marek niemieckich  coraz mniej do wyboru albo trendy się zmieniają bo Francuzy w odwrocie (m.in);
Także obecna sytuacja na rynku (nie)ruchomości jest idealna dla sprzedających, ale już gorzej być kupującym.

Stąd może @zdunzdun trza będzie po prostu rozejrzeć się za markami, które nigdy przez myśl nie przeszły;
Osoba, którą znam, patrzyła za Golfem (VI/ew. V gen) czy A3 - finalnie wylądowała z Megane III 1.6 16V - fabryczne BiFuel z rynku szwedzkiego;

Co do szczepienia:
W piątek teraz 7go Pfizer; 
Zobaczymy czy dział IT w pracy będzie krzyczał, że ktoś na serwer próbuje się logować albo sieje zasięg 5G w pracy :E  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, serwal4 napisał:

Stąd może @zdunzdun trza będzie po prostu rozejrzeć się za markami, które nigdy przez myśl nie przeszły;
Osoba, którą znam, patrzyła za Golfem (VI/ew. V gen) czy A3 - finalnie wylądowała z Megane III 1.6 16V - fabryczne BiFuel z rynku szwedzkiego;

 

Ja akurat do żadnej marki uprzedzony nie jestem, wszystko kwestia budżetu oraz tego, co dane auto oferuje. Tutaj akurat szukam czegoś w dość małych widełkach cenowych, ale zależy mi na tym, aby blacharsko się trzymało. Jakąś C4 z tej pierwszej generacji znalazłem z TU5JP4 i może rozważę ją poważniej, ten silnik już zdążyłem poznać dostatecznie, a żonie w tamtym roku w lato kupiliśmy 307 z tym samym motorem. Biorąc pod uwagę, że w sumie oba auta, to jeden pies różniący się budą (chociaż citroen z gorszym dostępem do np nagrzewnicy, która często zawodzi) i już znam bolączki tych aut więc jakby egzemplarz spełniał założenie, to ostatecznie bym wziął.
Auta do roboty szukam, nic nadzwyczajnego w nim nie musi być, aby się trzymał blacharsko i nie był wypierdziany do skraju wytrzymałości mechanicznie wszystkiego dookoła. Nigdy nie byłem wybredny jeżeli chodzi o auto, które ma służyć tylko do przemieszczania się od A-Z. Ostatnio Dusterem pierwszej generacji jeździłem, ale tym już po lifcie z 1.6 i w sumie dla kogoś mało wymagającego bądź potrzebującego akurat takiego auta, to spoko opcja. Gdyby były lepsze fotele byłoby bdb, towar jaki miałem do przewiezienia bez problemu przewiozłem z nawiązką miejsca w bagażniku. Nie jechało się też wcale jakoś dramatycznie "mulasto" a zawieszenie fajnie wybierało nierówności. Jedynie ta skrzynia, która tak głośno klika... To naprawdę drażni :E

Powiedz mi jak u Ciebie w GP z rudą? Wiem, że GP już jest z tych nowszych wyrobów włoskich i na bank jest lepiej niż wcześniej, ale czy trzyma się to wszystko dobrze pod spodem? Lubię włoszczyznę, ale operując nieco starszymi modelami i przerabiając ich kilka, wiem że przez idiotyczne zgrzewy i inne wpadki te auta po prostu w pewnym momencie nadają się tylko na żyletki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz budżet? Bo może będę coś miał - czasami mnie ludzie proszą o pomoc w sprzedaży auta czy zakupie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Grzechu_1990 napisał:

A jaki masz budżet? Bo może będę coś miał - czasami mnie ludzie proszą o pomoc w sprzedaży auta czy zakupie ;)

Początkowo zakładałem się zmieścić w okolicach 10-12k nie licząc początkowego pakietu startowego, ale już ostatecznie może być 15 tysięcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zdunzdun
Nasze GP z 2009r z DE, w PL zimę spędza na dworze (ściągnięte w 2016r);
Rdza:
- robi dolne drzwi (obu) z nalotem rudej od środka na zgrzewie ale blacha się trzyma, a nie robimy z tym nic od 4 lat;
- podłoga bagażnika od środka auta plamki rudej
- naloty rdzy na... szynach / mocowaniach foteli 
- 2/3 auta straciło klar (drzwi kierowcy, ćwiartka tył / strona pasażera, częściowo klapa i maska, dach się trzyma ale mamy szyberdach szklany stanowiący 80% powierzchni dachu)
Ale:
- auto bankowo było malowane przez Handlarza (i to poskładane -> ślady farby na plastiku / boczek drzwi kierowcy);
- jak i ten handlarz na szybko starał się całe auto spolerować i chyba poszedł "za głęboko" 
- do tego auto za pracą spędziło np. wrzesień - czerwiec nad polskim morzem (wilgoć, sól) czy parę msc zimowych na Warmii (wilgoć);

Także powyższe naloty rdzy czy brak klaru jakoś rozumiemy :E (choć klar w GP lubi się gubić);
Auto od spodu ma sporo plastikowych osłon, więc dokładnie jak wygląda od spodu... nie wiem (klik do fotki w pełnym rozmiarze):
b405a9d3bcd2d534gen.jpg

Skorodowany wydech (fabryczny) w 2019r został zastąpiony nowym (na całej długości do katalizatora, który jest pionowo przy kolektorze);
Z komentarzy jakie słyszałem to warto w GP zerknąć na przednie sanki / kołyskę zawieszenia bo ta lubi łapać rdzę; Nasza się trzyma.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam myślałem o wymianie mojego klekota, ale przeglądając rynek tylko łapię się za głowę. Teściowa będzie miała na sprzedaż syfika 1.8 2013 ze śmiesznym przebiegiem (70k?) i nie wiem czy sam go nie łyknąć, zwłaszcza, że aktualne premium po teściu jest :E Co prawda totalnie wyglądem mi nie leży, ale w sumie tam nie ma co się zepsuć - a w Audi zaraz dobiję do 200k na seryjnych wtryskach, burbo i dwumasie :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry moment żebym w końcu srebrne padło wystawił, już nawet roślinki wychodzą z bocznych listew :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.05.2021 o 15:49, KHOT napisał:

W kawie najważniejsze jest ziarno.

 

Sam pijam czarną (żadnych latte, cappuccino itd) bez cukru. Najczęściej wybieram produkty Dallmayr (kilkanaście lat temu handlowałem ich kawami, ponadto rodzina z Monachium często mi przywozi) - więc nic nadzwyczajnego (ostatnimi czasy głownie kupowałem "różową" - kilogram w śp Tesco około 40zł), od czasu do czasu jakieś eksperymentuję z innymi markami (podchodzi mi np Kimbo czy Bio z Lidla, nie cierpię natomiast czerwonego Segafredo). W skrócie - żaden ze mnie smakosz.

Dzisiaj wieczorem odebrałem ten "zabawkowy" na kapsułki (DeLonghi Nespresso Inissia EN80.B*) - w zestawie jest zestaw startowy 14 kapsułek "oryginalnych", dokupiłem też 5 różnych  opakowań Lavazzy - zacznę "testować" różne smaki, następne na liście kapsułki od Kimbo). Na początek odpaliłem ze startowego Ispirazione Genova Livanto - smak mi bardzo podchodzi, do tego mocna. Jeśli pozostałe także będą na podobnym poziomie to moje potrzeby co do kawy zaspokoi.

*wybrany "system" Naspresso ze względu na duży wybór "zamienników", a ten model ze względu na ciśnienie 19 bar.  Za około dwa tygodnie przyjdą stalowe kapsułki do napełniania, często przy nich ludzie narzekają, że kawa z kapsułek wielokrotnego jest "słaba" - poeksperymentuję z różnymi ustawieniami młynka, duże ciśnienie powinno pomóc przy drobno zmielonej kawie.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo czerwone Segafredo to nie kawa. To zmielony asfalt zmieszany ze spalonymi oponami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budżetowo mogę polecić Lavazzę Grande Ristorazione. Nic nie urywa, ale to bardzo solidne ziarno "codzienne".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, marko125-91 napisał:

Z HBO nie korzystałem, bo w Niemczech nima! Amazon Prime ma świetną jakość dźwięku, obraz też bardzo w porządku. Skup się chyba bardziej na bibliotece filmów i seriali. Ja do tej pory miałem Netflix, Amazon i Disney+, ale zaczęło brakować czasu i zrezygnowałem z netflixa. Najdroższy, najgorsza jakość, ale biblioteka najwieksza

Netflix jest najtańszy, tylko trzeba wykupić pakiet "będąc" w Turcji na wakacjach :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, lycone napisał:

Netflix jest najtańszy, tylko trzeba wykupić pakiet "będąc" w Turcji na wakacjach :E

a jak współdzielisz jeszcze to konto z daleką rodziną z ameryki to już w ogóle się opłaca - średnio 5.50zł na głowę wychodzi 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, marko125-91 napisał:

Z HBO nie korzystałem, bo w Niemczech nima! Amazon Prime ma świetną jakość dźwięku, obraz też bardzo w porządku. Skup się chyba bardziej na bibliotece filmów i seriali. Ja do tej pory miałem Netflix, Amazon i Disney+, ale zaczęło brakować czasu i zrezygnowałem z netflixa. Najdroższy, najgorsza jakość, ale biblioteka najwieksza

Jak to nie ma !? ? Chyba padnie na HBO do ogarnięcia całej Gry o tron, a później Amazon. W Polsce za to nie ma Disney+, a z chęcią obejrzałbym Mandaloriana, może w tym roku się uruchomią. Z Netflixa nie rezygnuje z wiadomych powodów, 13zł to dobre piwa, konto rozdzielam po rodzinie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja pisałem o normalnym abonamencie na Netflixa :P a wtedy jest drogo, szczególnie za 4k. Z dzieleniem po rodzinie nigdy się nad tym nie zastanawiałem z dwóch względów: temat weryfikacji i blokowania kont wraca jak bumerang, a dwa ustawienia regionalne. Oferta w różnych krajach się różni, a w VPN nie chce mi się bawić. Do tego Netflix lubi blokować dostęp przez VPN. 

Założenie konta za granicą działa jakiś czas. Potem i tak zmienia się treść ze względu na licencje regionalne. Na FB sporo osób się skarży, że robiło konta w PL i po czasie do części filmów brak dostępu, gdzie w Polsce nadal można normalnie obejrzeć

Edytowane przez marko125-91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marko, jedno miejsc na moim koncie ma teściowa w Kolonii, od 2 lat ma pełną polską ofertę, a o dzielenie kont nie ma się co martwić, nie ma możliwości weryfikacji, nawet jeśli przez sms to odeśle jej kod i gotowe ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, rozumiem dzielić się kontem z kimś, ale żeby bawić się w VPN żeby oszczędzić 5zł? No bez jaj...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, huudy napisał:

Kurczę, rozumiem dzielić się kontem z kimś, ale żeby bawić się w VPN żeby oszczędzić 5zł? No bez jaj...

Najlepiej z kimś z rodziny albo jakimś dobrym znajomym ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Aule napisał:

Najlepiej z kimś z rodziny albo jakimś dobrym znajomym ;)

u mnie brat, rodzice i przyjaciółka, każdy zlecenie stałe na 13 zł i można hulać. Jak tak patrzę na to, to ja więcej daje na procesję co dwa tygodnie XD 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...