Skocz do zawartości
Quattro

Motoryzacyjna Blabla

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, KHOT napisał:

Akurat jechałem wczoraj priusem w uberze - takiej tandety w wykończeniu nie widziałem od czasu zastępczego puga 307. :E 

307 nie był taki zły przy tych obecnych papierowych plastikach :/ 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to nie wiem co mnie bardziej zaskoczyło w priusie: tandeta, czy mikroskopijne wnętrze. Cały czas mi się wydawało, że to auto jest większe w środku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej, ale Wy zdajecie sobie sprawę, że ludzie nie chcą jeździć jednym autem ileś tam lat? No i patrząc na rozwój wspomagaczy, to po 5 latach auto jest już technologicznym dinozaurem? 

Hybryda git, ale z gniazdkiem. Zwykła jest sensowna jedynie dla producenta, co by nie musiał bulić za emisję spalin

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, marko125-91 napisał:

Ej, ale Wy zdajecie sobie sprawę, że ludzie nie chcą jeździć jednym autem ileś tam lat? No i patrząc na rozwój wspomagaczy, to po 5 latach auto jest już technologicznym dinozaurem? 

Niektórzy chcą, ale na tym nikt na tym wiele nie zarobi :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No tak. Są ludzie, którzy mają od 30 lat tę samą meblościankę w pokoju. A kurna jakoś meble sprzedają się bardzo dobrze :P do tego te aktualne meble to mega lipa ;)

Edytowane przez marko125-91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam by nie pogardził jakąś hybrydą z 6 czy 8 garami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, KHOT napisał:

Akurat jechałem wczoraj priusem w uberze - takiej tandety w wykończeniu nie widziałem od czasu zastępczego puga 307. :E 

to wejdź do nowej Astry. GP ma lepsze plastiki w środku :D

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Mroczny Nelu napisał:

to wejdź do nowej Astry. GP ma lepsze plastiki w środku :D

Akurat GP nie miał tragedii pod tym kątem, twardo ale nie z kubła na śmieci. :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, marko125-91 napisał:

No tak. Są ludzie, którzy mają od 30 lat tę samą meblościankę w pokoju. A kurna jakoś meble sprzedają się bardzo dobrze :P do tego te aktualne meble to mega lipa ;)

Osobiście to bym sobie kupił jakieś soft enduro z lat 90 jeśli chodzi o moje motoryzacyjne marzenia. Ty kupujesz auto, nie jeździsz a piszesz, że rdzewieje (no chyba że coś mylę). Teraz piszą o degradacji jakości plastików w środku. Można tak jeszcze wymieniać co poszło nie tak w motoryzacji. Koniec końców głównym założeniem tej gry jest zysk koncernów. 

Nie twierdze, że postępu nie ma, ale biorąc pod uwagę bilans zysków i strat to rzeczywistość nie maluje się jak na greenscreenach z prospektów reklamowych. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postęp jest ogromny. Popatrz jakie było przeciętne wyposażenie samochodu 10lat temu, a jakie jest teraz. Prosta rzecz jak tempomat. Kiedyś się cieszyłeś z takiego, żeby tylko prędkość trzymał. Teraz kręcisz nosem, że adaptacyjny wolno reaguje na sytuację na drodze. 

W przypadku mojego auta złożyło się wiele czynników, że teraz nim prawie nie jeżdżę. Bo w sumie to nie mam po co. Choć niedługo urlop, to wpadnie kilka tys. km, a w zimie będę zbroił się pod kemping na przyszły sezon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[bravolab]

Popełniłem kiedyś jeden z większych błędów w handlu i dałem prywatny numer telefonu kilku klientom. Wypisują mi teraz smsy czasem o 7, czasem o 23 (pracuję w przedziale 9-17 i dobrze o tym wiedzą). Muszę jakoś z tego wybrnąć żeby się nie poobrażali. bo już mnie zaczyna wpieniać. Pałka się przegła, gdy jeden debil mi wypisywał w minioną sobotę o 23.00.

[/bravolab]

no, wyżaliłem się :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raz dałem prywatny nr telefonu klientowi. Najgorszy typ jaki można spotkać na południu moim zdaniem - "Amerykanin" - czyli 70 wiosen na karku, pół życia w USA. Przed zmianą stanowiska strasznie  się z nim spiąłem na sklepie obraził się, kur**wał na mnie, na sklep. Gdzieś po miesiącu po zmianie sianowska, już mnie na sklepie nie było a ten nagle do mnie dzwoni ?

Nr zablokowany i święty spokój.

 

BTW> Ograłem Black Mesa iiii wpadłem. HL2, teraz Episode One i połową youtube nt całego uniwersum HalfLife, związki z Aperture Science etc. Nosz szlag by to trafił, teraz jeszcze bardziej chcę Half Life 3 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, huudy napisał:

@DannyKay polecam wyłączyć dźwięki po 17 ;)

Mi się może uda tak robić... na emeryturze :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, DannyKay napisał:

[bravolab]

Popełniłem kiedyś jeden z większych błędów w handlu i dałem prywatny numer telefonu kilku klientom. Wypisują mi teraz smsy czasem o 7, czasem o 23 (pracuję w przedziale 9-17 i dobrze o tym wiedzą). Muszę jakoś z tego wybrnąć żeby się nie poobrażali. bo już mnie zaczyna wpieniać. Pałka się przegła, gdy jeden debil mi wypisywał w minioną sobotę o 23.00.

[/bravolab]

 

Istnieje coś takiego jak czarna lista. Gdy raz zadzwoni o durnej godzinie poinformowanie, że t"o prywatny nr i pracuję w takich a takich godz", jeśli nie dociera to black list i po problemie.

Do mnie prywatny mają klienci, z którymi "dobrze żyję" czyli z klientów z czasem stali się również kolegami/przyjaciółmi. Od lat współpracują tylko ze mną będąc najlepszymi klientami, poza "normalnymi" godzinami dzwonią tylko gdy chcą iść na piwko, złożyć życzenia świąteczne itp - a w sprawach pracy tylko w naprawdę w sytuacjach kryzysowych (ale dzięki nim mam zawsze pełen barek whisky).

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, DannyKay napisał:

[bravolab]

Popełniłem kiedyś jeden z większych błędów w handlu i dałem prywatny numer telefonu kilku klientom. Wypisują mi teraz smsy czasem o 7, czasem o 23 (pracuję w przedziale 9-17 i dobrze o tym wiedzą). Muszę jakoś z tego wybrnąć żeby się nie poobrażali. bo już mnie zaczyna wpieniać. Pałka się przegła, gdy jeden debil mi wypisywał w minioną sobotę o 23.00.

[/bravolab]

no, wyżaliłem się :E

Najlepiej zadzwonić i grzecznie wytłumaczyć. Jak normalny człowiek, to zrozumie. Jak debil, to w sumie dobry powód na zakończenie współpracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, DannyKay napisał:

[bravolab]

Popełniłem kiedyś jeden z większych błędów w handlu i dałem prywatny numer telefonu kilku klientom. Wypisują mi teraz smsy czasem o 7, czasem o 23 (pracuję w przedziale 9-17 i dobrze o tym wiedzą). Muszę jakoś z tego wybrnąć żeby się nie poobrażali. bo już mnie zaczyna wpieniać. Pałka się przegła, gdy jeden debil mi wypisywał w minioną sobotę o 23.00.

[/bravolab]

no, wyżaliłem się :E

Android ma bardzo wygodny system "nie przeszkadzać", można ustawić np. że numery spoza grupy rodzina, czy znajomi będą wyciszane w godzinach 17-9 i weekendy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, marko125-91 napisał:

Postęp jest ogromny. Popatrz jakie było przeciętne wyposażenie samochodu 10lat temu, a jakie jest teraz. Prosta rzecz jak tempomat. Kiedyś się cieszyłeś z takiego, żeby tylko prędkość trzymał. Teraz kręcisz nosem, że adaptacyjny wolno reaguje na sytuację na drodze. 

Nie mam tempomatu nigdzie i też nie powiem, żebym trzaskał takie traski, żeby był mi niezbędny :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, resistance napisał:

Nie mam tempomatu nigdzie i też nie powiem, żebym trzaskał takie traski, żeby był mi niezbędny :E

też tak mówiłem, dopóki nie kupiłem auta, który owy posiada.

 

4 godziny temu, lycone napisał:

Mi się może uda tak robić... na emeryturze :E

jedyna blokada jest w Twojej głowie. 

:E  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, huudy napisał:

też tak mówiłem, dopóki nie kupiłem auta, który owy posiada.  

Po Polsce ciężko się jeździ na zwykłym tempomacie :P 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@bergercs ponownie prośba, tym razem hamulce przód (tarcze+klocki) do Megane IV GT 1.6TCe, VIN VF1RFB00356121500. Przy okazji ciekawostka, po 4 latach przy 51k km przebiegu wymienili tarcze sprzęgieł w skrzyni EDC, co trochę mnie martwi w kontekście dalszego użytkowania tego samochodu bez gwarancji. Mam jedynie nadzieje ze nowe części wytrzymają dłużej ?

Edytowane przez Zasados

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

W EDC były problemy z dwójką /czy też parzyste - dawno nie interesowałem się tematem/. Komu chodziło głośno wymieniano na gwarancji. Problem po wymianie NIE POWINIEN wrócić (ale czy faktycznie jest tak na 100% to wiadomo).

Tarcze przód - 322mm - duże więc szedłbym a OE:

402064155R

ewentualnie Textar lub ATE - ale to prawie ta sama kasa. Jak taniej to Brembo

Klocki

Albo oryginał 410606808R

albo ATE

 

Chyba, że chcesz zaszaleć tarcze plus klocki.

Motostacja ma dobrą cenę na zestaw OE.

Edytowane przez bergercs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem. To jest pierwszy krok - na razie odczyt w razie wypadku. Mogę się założyć, że w ciągu kilku następnych lat pójdzie to dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • witam..panowie doradzcie jakis fajny monitor do 4000 zl .musi miec tuner tv (najlepiej dobry smart)  glownie do gier strategicznych i ogladania tv  przekatna najlepiej 28-34
    • Faszysta Żyd Zelenski. Jeszcze tylko Niemca brakuje.
    • Gdyby Ukraina była świetnym krajem do życia to nie trzeba by było nikogo nakłaniać do jego obrony , w pierwszej Rzeczpospolitej nie było problemu zeby stanąć w potrzebie , w USA w 19-20 wieku było aż nadto chętnych do służenia w wojsku  Ukraina Kraj z kartonu z ogromną korupcja gdzie prezydentem jest faszysta Żeleński, popieram w 100% Ukraińców którzy uciekają z tego chorego kraju  @hubio i bardzo dobrze że nie chcą uczestniczyć w teatrze wojennym gdzie bogaci wykorzystują biednych @8V32 u nas wystarczy że w TV powiedzą że Putin zaatakował to już będą w Niemczech, covid pokazał że ludziom można wmówić wszystko używając do tego telewizora Gen. Koziej wskazuje, że taki żołnierz będzie pełnił rolę uzupełniającą czy pomocniczą. - Będzie też tym "mięsem armatnim". Na wojnie niestety żołnierze muszą ginąć, od tego nie da się uciec. Rzeczywiście z niewolnika branego z przymusu nie ma pożytku. W warunkach wojny nie ma innego wyjścia. Należy brać takich "niewolników", wcielać ich w te struktury i liczyć na to, że w jakimś procencie będą pożyteczni - podsumowuje gen. Koziej. Kolejny profesor z armii przyznaje wprost że to niewolnicy i mają na siłę być wcielani  @kalderon https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Faszyzm Przeczytaj i porównaj z tym co robi Żeleński 
    • No cóż, każdy ma własne formy rozrywki Ustawa otwiera drogę do rozpoczęcia procedur, które mają kosztować £1.8M za każdego jednego deportowanego. Trzeba dużo fikołków, żeby uznać to za zabawne, do tego chyba za wygraną? PS. Początkowo zagrożeniem deportacji do Rwandy mieli być również...Afgańczycy, którzy wcześniej byli objęci rządowym programem...pomocy dla Afgańczyków, którzy pracowali dla Wielkiej Brytanii przed wycofaniem się z Afganistanu (ARAP). Po fali krytyki rząd się wycofał z tego, zapewne cię rozśmieszającego do łez, pomysłu.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...