Skocz do zawartości
Quattro

Motoryzacyjna Blabla

Rekomendowane odpowiedzi

W 3 lata/150kkm zarżnąłem skrzynie w Ducato, poleciał prawdopodobnie ząbek na zębatce wstecznego. Tyrkocze jak opętane tylko gdy jest wsteczny zapięty, nieważne czy na sprzęgle i się toczy czy jak jedzie, i w czasie jazdy do przodu słyszać jak coś się lekko obija po skrzyni. Zabiły ją strome podjazdy na torowiska i jazda po tłuczniu na wstecznym z obciążeniem 1-2T. Nie wytrzymał presji borok 8:E

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprosiłbym jeszcze o jedno - weryfikacje ograniczeń prędkości, a nie, nowo wyremontowana droga i dawaj 60... I nie nie chodzi o sprzęt rolniczy bo są pobudowane również drogi serwisowe.

Drugie co mnie boli z tymi mandatami to najpewniejszy powód (już wspomniany wcześniej) - reperacja budżetu.

 

Żeby nie było, jestem za zaostrzeniem części kar tylko odnoszę wrażenie, że to coś powstało na kolanie bez przemyślenia jako odpowiedź na ostatnie potrącenie pieszego w Warszawie. Przydało by się też zaostrzyć kary dla pieszych i rowerzystów żeby każda grupa pilnowała się, a nie tylko zmotoryzowani. Mam jeszcze parę przemyśleń na ten temat ale to nie nadaje się na forum.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, neonek napisał:

Wszyscy cieszą się z podwyżek mandatów, czy są też takie osoby, którym do śmiechu nie jest (jak ja)? :E

 

Z normalizacją tego, że "no każdy łamie prawo i akurat uwzięli się tylko na grupę do której ja należę" mamy do czynienia np. w tym tekście. 

https://motoryzacja.interia.pl/raporty/raport-polskie-drogi/wiadomosci/news-atak-gazem-na-motocyklistow-bo-byli-za-glosni,nId,5383536

 

Cytat

Ale to nie koniec "grzebania" przy przepisach ruchu drogowego spontanicznie, na skutek drogowej tragedii, a nie systemowo. Kolejny wypadek, w którym pijany kierowca zabił rodziców dzieci spowodował, że rząd znów będzie kombinował. Tym razem jednak poszedł szerzej - uderzenie ma pójść nie tylko w pijanych, ale wszystkich kierowców - niech pierwszy rzuci kamieniem ten, kto nigdy nie przekroczył dozwolonej prędkości.

 

Poza tym to jeszcze zbyt krótki okres, żeby oceniać skutek zatrzymywania się przed pasami w celu ustąpienia pieszym. Ale w tekście wyżej już mamy bicie na alarm.

 

Cytat

Gdy młody człowiek prowadzący z prędkością 130 km/h BMW śmiertelnie potrącił na pasach na ulicy Sokratesa w Warszawie pieszego, rząd zmienił przepisy wprowadzając pierwszeństwo pieszego "wchodzącego" na pasy. Przepisy obowiązują od 1 czerwca i już dają pierwsze efekty - wstępne policyjne dane wskazują na mocny, nawet dwukrotny wzrost liczy osób poszkodowanych w wypadkach w stosunku do podobnego okresu 2020 roku. Że taki scenariusz był bardzo możliwy - pisaliśmy w naszym serwisie nie raz.


Gdy w innym miejscu w sieci można wyczytać coś takiego.

https://autokult.pl/41792,wypadki-na-przejsciach-dla-pieszych-w-czerwcu-2021-r-nowe-przepisy-nie-dzialaja

Cytat

- W czerwcu 2021 r. doszło do 141 wypadków na przejściach dla pieszych. W szóstym miesiącu 2020 r. były to 134 zdarzenia, a w 2019 r. 185 — informuje Autokult.pl kom. Robert Opas z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

Cytat

W czerwcu 2021 r. miało miejsce 339 wypadków z udziałem pieszych – nie tylko tych na przejściach. Rok wcześniej miało miejsce 320 potrąceń, a w czerwcu 2019 r. 465. Spada też liczba ofiar śmiertelnych ofiar. Tych wśród pieszych w czerwcu było 25. W szóstym miesiącu 2020 r. zginęło tak 29 osób, a w czerwcu 2019 r. aż 47. Ich liczba pomiędzy 2019 i 2021 r. spadła więc aż o 88 proc.


I znowu bicie piany i na alarm. Ale czy ktoś się spodziewał, że mentalność i spadek liczby wypadków o 50% nastąpi po zmianie daty z 30.06.2021 na 1.07.2021? Widocznie niektórym stronniczym twórcom artykułów jak wyżej jeden miesiąc wystarczy do odtrąbienia zwycięstwa chłopskiego rozumu i uznania za prawdziwą tezy, która wywodzi się najczęściej z ochrony własnych interesów.

Edytowane przez resistance

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weryfikacja ograniczeń powinna być cykliczna j nalezex do obowiązków gminy

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabrakło obserwacji otoczenia przez pieszego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej to nic nie robić, mandaty zostawić jakie są, bo przecież zdążę wyhamować a i większość jeździ szybciej to ich nie będę blokował a te 200-300zł za to co przekraczam do odpowiednia kwota. Ograniczenia są z papy.

To od czego zacząć zmianę mentalności i zachowania kierowców?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co mentalność zmieni to nie mam pojęcia. Najgorsze jest to, ze Ci co wsiadają po pijaku w większości przypadków tak czy siak wsiądzie niezależnie od grożącej im kary...

 

edit.

Wrócę do pieszych. W środę stałem sobie na placu zamkowym i patrzyłem na ulicę poniżej gdzie było akurat przejście dla pieszych oraz przystanek autobusowy/tramwajowy na środku drogi. Naprawdę mało kto rozglądał się wchodząc na przejście, a totalna głupawka pojawiała się gdy podjeżdżał autobus/tramwaj. Kary większe dla kierowców powinny być ale kurde, człowiek to jest człowiek i może się zagapić, zamyślić. Z tego powodu z każdej strony - czy to zmotoryzowany , czy to pieszy, czy to rowerzysta  - powinien zwracać uwagę na to co się dzieje wokół niego, a nie opierać się na tym co usłyszy i "idę bo mi wolno".

Może to ze mną jest coś nie tak i powinienem wchodzić na pałę na przejścia bez rozglądania się bo mi wolno zamiast uważać. Może to źle, że za małego rodzice nauczyli mnie zasady ograniczonego zaufania co nie pasuje do współczesnego świata i kierunku w który to wszystko zmierza.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, DamianH napisał:

To od czego zacząć zmianę mentalności i zachowania kierowców?

Od poprawy skuteczności w egzekwowaniu istniejących już przepisów i kar!

Podwyższanie kar gdziekolwiek, czy to w ruchu drogowym, czy kar za pedofilię, bądź inne przestępstwa to czysty populizm, jeżeli stopień łapania i egzekwowania tych kar leży i kwiczy. Zamiast nie wystawiać mandatów po 500 zł będziemy teraz nie wystawiać mandatów po 1500 zł, super zmiana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To rozumiem, że zaciągasz się na krawężnika, potem do drogówki czy jaka tam jest ścieżka "kariery" czy innego pucowania czyichś butów, bierzesz na klatę wszelkie epitety o tej formacji, pracujesz w całkiem innym rejonie bo tam gdzie mieszkasz, rodzina powtarza, że jesteś kurierem etc, byle nie policjantem bo też chce normalnie żyć?

To jest cho.nie złożony problem i nie zazdroszczę tym, którzy przy tym grzebią, pomijając kto i jak to robi.

Edytowane przez DamianH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, DamianH napisał:

rodzina powtarza, że jesteś kurierem etc, byle nie policjantem bo też chce normalnie żyć

to już do tego doszło, że najbliższa rodzina się ich wstydzi? :E  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszenstwo dla pieszych to najgłupszy możliwy przepis.

Powinno być tak:
Pierwszeństwo ma auto,  jednocześnie kierowca ma obowiązek wpuścić pieszego pod groźbą mega kar (2, razy nie wpuścisz pieszego wciągu roku i prawko zabrane na 3mc itd), i niech każde przejście będzie okamerowane. I to by było bezpieczne rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, DamianH napisał:

To rozumiem, że zaciągasz się na krawężnika, potem do drogówki czy jaka tam jest ścieżka "kariery" czy innego pucowania czyichś butów, bierzesz na klatę wszelkie epitety o tej formacji, pracujesz w całkiem innym rejonie bo tam gdzie mieszkasz, rodzina powtarza, że jesteś kurierem etc, byle nie policjantem bo też chce normalnie żyć?

To jest cho.nie złożony problem i nie zazdroszczę tym, którzy przy tym grzebią, pomijając kto i jak to robi.

Argument ad personam, super. W Poznaniu ostatnio na ul. Hetmańskiej zmieniono ograniczenie prędkości na odcinku drogi trzypasmowej z 70 km/h do 50 km/h. I teraz wszyscy zamiast nie zwalniać do 70 nie zwalniają do 50. Co się zmieniło? Absolutnie nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, Gang napisał:

Powinno być tak:
Pierwszeństwo ma auto,  jednocześnie kierowca ma obowiązek wpuścić pieszego pod groźbą mega kar.

To kierowca ma pierwszeństwo czy go nie ma skoro za nieustąpienie pierwszeństwa ma być karany? W każdym przypadku winny będzie pieszy, bo "może i pieszy miał być wpuszczony na pasy, ale to w końcu samochód miał pierwszeństwo".

Jeśli ktoś zapyta dlaczego tak nie jest w drugą stronę to dlatego, że o ile dochodzi do potrąceń pieszych przez samochody to nie słyszałem o potrąceniach samochodów przez pieszych. 

Edytowane przez resistance

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, KHOT napisał:

teraz wszyscy zamiast nie zwalniać do 70 nie zwalniają do 50. Co się zmieniło? Absolutnie nic.

Zwalniają do 100 zamiast do 120 więc coś tam dało:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, wrobel_krk napisał:

Zwalniają do 100 zamiast do 120 więc coś tam dało:)

w dalszym ciągu, znakomicie przygotowana inwestycja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie może czy te zamienniki osłon silnika na allegro to coś warte ? Czy lepiej szukać używanej oem ? 

Potrzebuje do siebie e91 n57.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Postrach napisał:

Ktoś wie może czy te zamienniki osłon silnika na allegro to coś warte ? Czy lepiej szukać używanej oem ? 

Potrzebuje do siebie e91 n57.

szukaj używki, mam taki zamiennik nadkola w Outlanderze...:hahaha:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Trepcia napisał:

Pijany kierowca nie zatrzymal sie na przejsciu, gdy na pasie obok stal drugi samochod

Każdy czasem pije a te k*** z rządu uwzięły się na pijących żeby podreperować budżet. Walili by mandaty pieszym albo by zweryfikowali prawo żeby do 0.8 promila można było jeździć a nie się zasadzają żeby okraść obywateli.

  • Confused 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, DamianH napisał:

Najlepiej to nic nie robić, mandaty zostawić jakie są, bo przecież zdążę wyhamować a i większość jeździ szybciej to ich nie będę blokował a te 200-300zł za to co przekraczam do odpowiednia kwota. Ograniczenia są z papy.

To od czego zacząć zmianę mentalności i zachowania kierowców?

Od zabierania uprawnień, psychotesty i reegzamin. 

Jeśli czytam komentarze, jaki to biedny kierowca tira, bo sąd uznał go winnym śmiertelnego wypadku, gdzie kobieta na nim wymusiła pierwszeństwo, to mi się słabo robi. Wg komentujących to kobieta jest wyłącznie winna, bo ciężarówka miała pierwszeństwo i przekroczenie prędkości nie gra tutaj żadnej roli. 

Więc skoro sporo kierowców tak myśli, to oznacza jedynie że mam spory odsetek idiotów bez poczucia winy, gdy zapierd*lają po drogach, bo przecież jak ktoś wymusi pierwszeństwo, to musi być ten drugi winny.

Przejścia dla pieszych przez wielopasmową jezdnię bez sygnalizacji, to jakieś nieporozumienie. To wszystko MUSI być przebudowane, jeśli chcą jakiejkolwiek poprawy bezpieczeństwa pieszych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie stop, zapomniałem że to zapierdalać można a nie pić, w końcu tylko pijani zabijają na drogach 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Kaktuch napisał:

Każdy czasem pije a te k*** z rządu uwzięły się na pijących żeby podreperować budżet. Walili by mandaty pieszym albo by zweryfikowali prawo żeby do 0.8 promila można było jeździć a nie się zasadzają żeby okraść obywateli.

Ja to bym w ogóle robił regularne badania, kto jaki ma łeb.  Co tam 0,8 promila. Zbyszek wypije 0,7 i ma spoko łeb. Magda za to uwali się po pół browara. A mówili, że jednego browara to można ;)

Edytowane przez marko125-91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, KHOT napisał:

Od poprawy skuteczności w egzekwowaniu istniejących już przepisów i kar!

Podwyższanie kar gdziekolwiek, czy to w ruchu drogowym, czy kar za pedofilię, bądź inne przestępstwa to czysty populizm, jeżeli stopień łapania i egzekwowania tych kar leży i kwiczy. Zamiast nie wystawiać mandatów po 500 zł będziemy teraz nie wystawiać mandatów po 1500 zł, super zmiana.

problem siedzi jeszcze głębiej. I to się przez lata nie zmieni. Problem zaczyna się na tej naszej mentalności. Tak długo jak będzie się nazywać osoby, które zawiadamiają policję gdy inne osoby łamią albo chcą łamać rażąco prawo per kapuś i konfident, tak długo jak łamanie przepisów o ruchu drogowym będzie powodem do dumy a nie do wstydu i tak długo jak łamanie czy naginanie prawa będzie społecznie akceptowalne to tak długo podwyższanie kar nic nie zmieni.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam za sobą wezwanie policji do na$%#nego członka bliskiego otoczenia, który o ile mi wiadomo, wielokrotnie był upominany (!) za jazdę po pijaku. Dostał 10k kary, zabrali mu prawko i od tego czasu za kółko chyba nie wsiada. Ja już nie daje rady wysłuchiwać o tym jaki to ze mnie konfident itp, więc zwyczajnie zmieniam to otoczenie. Nie chce się publicznie zagłębiać w szczegóły, ale napiszę tylko tyle: wszyscy winni, tylko nie pijak.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...