Skocz do zawartości
Quattro

Motoryzacyjna Blabla

Rekomendowane odpowiedzi

rozglądam się za samochodem, budżet tak do 7-8k, to miałby być mój pierwszy samochód i zastanawiam się czy ja na olxach/otomoto ludzie wpisują cenę np. 7,700zł to są to raczej ceny już ostateczne czy tak 10-15% z ceny schodzą? wiem, głupie pytanie, to zależy od człowieka, ale zapewne już nie jeden samochód kupowaliście dla siebie, dla kogoś, z kimś i jak to wygląda zazwyczaj? :E a druga sprawa, czy przy zakupie takiego ,,złomu" mogę choć trochę kierować się tym co mi się podoba czy tylko iść w sprawdzone modele co to części są tanie? moje preferencje to np. mondeo i nie wiem czy to dobry model w tych piniondzach 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Targować się zawsze można, nie ma reguły i zasady ile auto kosztuje.

W tym budżecie to nic nowego nie powiem, trzeba patrzeć na stan. Ale jak najbardziej unikać znanych min. Szukać w necie opinii i tyle. Takie starsze auta są prześwietlone na wylot na forach danej marki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiegoś francuza  - Peugeot/Citroen z małym dieselkiem 1.4, Renault w benzynie. Samochody proste, oklepane u mechaników, części w każdym warzywniaku dostaniesz w cenie paczki papierosów i blacha porządna, nie ma strachu, że coś będzie przegnite na wylot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15 lat bez kapcia... Drugi w dwa dni... Tym razem Civic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, tak bardzo, jak jestem zawsze krytyczny w stosunku do patusów, to po obejrzeniu filmu z Katowic chce mi się rzygać. To nie było przypadkowe najechanie przy przepychaniu się przez naćpany tłum, to był but w podłogę i celowe morderstwo. :wymiotuje:

Edytowane przez KHOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, KHOT napisał:

Kurde, tak bardzo, jak jestem zawsze krytyczny w stosunku do patusów, to po obejrzeniu filmu z Katowic chce mi się rzygać. To nie było przypadkowe najechanie przy przepychaniu się przez naćpany tłum, to był but w podłogę i celowe morderstwo. :wymiotuje:

Widziałem jedynie jedno nagranie. Szczerze? W przypadku takiej zadymy to ja się nie dziwię jeśli kierowca się wystraszył i dał but żeby uciec. 

Nie oceniam bo jedno nagranie o niczym nie świadczy jeszcze ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, KHOT napisał:

Kurde, tak bardzo, jak jestem zawsze krytyczny w stosunku do patusów, to po obejrzeniu filmu z Katowic chce mi się rzygać. To nie było przypadkowe najechanie przy przepychaniu się przez naćpany tłum, to był but w podłogę i celowe morderstwo. :wymiotuje:

Jak go zaatakowali to co miał zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No na pewno nie wbijać buta w podłogę żeby zaliczyć gourangę. Uciec, przepchnąć się, no może, ale on przy... w tą laskę jak czołg w ścianę z pełnym impetem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, KHOT napisał:

No na pewno nie wbijać buta w podłogę żeby zaliczyć gourangę. Uciec, przepchnąć się, no może, ale on przy... w tą laskę jak czołg w ścianę z pełnym impetem.

Ważniejsze jest zrozumieć przyczynę a nie skupiać się na skutku. Widzimy bandę Sebków i Jesik nawalajaca się na środku ulicy. Typ jeden stoi blisko drzwi przednich wejściowych i coś tam rękami gestykuluje. Diabeł wie czy do kierowcy czy do zadymiarzy innych. Ok, zginęła młoda dziewczyna. Pytanie brzmi co byś zrobił Ty czując zagrożenie ze strony kilku osób? Tu leży problem, będąc w zagrożeniu podejmujemy instynktowne działanie żeby ochronić siebie. 

Policja i prokurator zbada sprawę i wtedy można dywagować ? na te chwilę widzę tłum piorących się typów i kierowcę w potrzasku.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co moje uczucia by zmieniły? Fakt jest taki, że świadomie i celowo przejechał człowieka z pełnym impetem nie dając możliwości odskoczenia, czy usunięcia się z drogi. Czy Twoim zdaniem jeżeli ktoś mi zacznie walić w dach auta to mam prawo wyjąć morę albo toporek z auta i go zaszlachtować na miejscu? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kierowca powinien być sadzony za morderstwo z premedytacją. 

 

Kaktuch Ty powinieneś przejść paychotesty bo coś nie bardzo z głową masz, kolejna taka kretyńska odpowiedź z twojej strony.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzieliście drugi film? On rozwiewa wątpliwości, za kolejnym wjechał prawie na chodnik. Nawet jak mu grozi co szczerze wątpię bo oni prali się między sobą. To chronila go masa szyb, które wcale nie tak łatwo zbić nawet cegłą to raz. Dwa mógł się przeciskać a tutaj to był taran na pełnej....

Dla mnie kierowca autobusu powienien iść siedzieć, zawodowy kierowca nie może się tak zachowywać.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu wszystko doskonale widać. Nie było żadnego zagrożenia życia/zdrowia dla kierowcy, skurwiel z premedytacją ją przejechał. Za to powinna być kara śmierci.

 

https://streamable.com/udnufy

Edytowane przez katystopej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, larry.bigl napisał:

Pytanie brzmi co byś zrobił Ty czując zagrożenie ze strony kilku osób?

Musiał między w nich wjeżdżać i trąbić?  Wręcz próbować ich "rozpędzić" autobusem? Sam sprowokował jeszcze gorszą sytuacje niż miała miejsce. 

Poza tym sama ofiara i jej men byli dość bierni w tej akcji co widać na początku filmu. 

Edytowane przez resistance

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw jeden w e46, teraz drugi w autobusie. Do tego ludzie napierdal*jący się na dobry początek dnia. 

W ostatnim czasie naćpani kierowcy autobusów, sebixy zapierd*lające po mieście i śmiertelne potrącenia. 

Eh... Dziki kraj. 

Edytowane przez marko125-91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marko dobrze że wyjechałeś co?

 

 

 

Sorry nie mogłem się powstrzymać ?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, resistance napisał:

Musiał między w nich wjeżdżać i trąbić?  Wręcz próbować ich "rozpędzić" autobusem? Sam sprowokował jeszcze gorszą sytuacje niż miała miejsce. 

Poza tym sama ofiara i jej men byli dość bierni w tej akcji co widać na początku filmu. 

Ja to czaje ale nadal nie znamy całości sytuacji. Nie ma póki co (chyba że gdzieś jest a nie widziałem) relacji co działo się od strony drzwi, jak tam się ekipa zachowywała. Nie ma nagrań udostępnionych (i pewnie nie będą) ze środka pojazdu. Wstrzymałbym się z wydawaniem wyroku na kierowcę. Fakt, pociągnął ostro gaz, zabił ale po prostu za dużo niewiadomych nadal jest ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, larry.bigl napisał:

Ja to czaje ale nadal nie znamy całości sytuacji. Nie ma póki co (chyba że gdzieś jest a nie widziałem) relacji co działo się od strony drzwi, jak tam się ekipa zachowywała. Nie ma nagrań udostępnionych (i pewnie nie będą) ze środka pojazdu. Wstrzymałbym się z wydawaniem wyroku na kierowcę. Fakt, pociągnął ostro gaz, zabił ale po prostu za dużo niewiadomych nadal jest ? 

Czyli uważasz, że dojeżdżanie do awanturników, trąbienie na nich jak jest się kierowcom publicznego środka lokomocji to prawidłowe zachowanie w tej sytuacji? Bo to akurat na filmie widać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, katystopej napisał:

Kierowca powinien być sadzony za morderstwo z premedytacją. 

 

Kaktuch Ty powinieneś przejść paychotesty bo coś nie bardzo z głową masz, kolejna taka kretyńska odpowiedź z twojej strony.

Na filmie nic nie widać. Jakby mi np. jakiś dres otworzył drzwi od auta z nożem w łapie to pewnie też bym nacisnął gaz do oporu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Gang napisał:

Marko dobrze że wyjechałeś co?

 

 

 

Sorry nie mogłem się powstrzymać ?

Nie o to chodzi. Jednak przyznasz, że ostatnio jakoś głośniej o takich sytuacjach? 

To, że bójki są na porządku dziennym, to zawsze tak było. Sam w sumie byłem 2 razy napadnięty na tle rabunkowym (jako dzieciak), bójek też trochę miałem (ot takich po prostu, gadasz przez telefon i trzech typów startuje do Ciebie). Jedna nawet skończyła się w sądzie. Była też akcja z siekierami na dyskotece 

Ale naćpani kierowcy, jeżdżące świry po mieście. No jakoś takich skrajnych idiotów nie mogę sobie przypomnieć

Ale co do Twojego pytanie. Jak wyjeżdżałem, to sporo ludzi się dziwiła, po co jadę, tam co chwilę zamachy. Kurde, 6 lat i żadnej dziwnej sytuacji, gdzie czułbym się zagrożony.

 

Edytowane przez marko125-91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Kaktuch napisał:

Na filmie nic nie widać. Jakby mi np. jakiś dres otworzył drzwi od auta z nożem w łapie to pewnie też bym nacisnął gaz do oporu

A jakbyś tego dresa najpierw potrącił i strąbił, bo idzie środkiem drogi? Widzę, że mentalnie niektórzy to odnaleźli by się w krajach 3-świata z publicznymi linczami. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skąd wiesz że nie wybiegli nagle na środek ulicy przed autobus jadący 50km/h? Może kierowca miał wybierać przed potrąceniem tej kobiety (przy jakiejś minimalnej prędkości) a awaryjnym hamowaniem i wywróceniem się 20 staruszek w środku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę że to trochę przez globalna wioske.

Jak się kogoś spytasz to kiedyś w Polsce nie wiało, nie było tornad itd itp.   tylko to nie prawda. Ale kiedyś żeby się dowiedzieć o trąbie na jakimś za*upiu to trzeba było przeczytać o tym w gazie o ile oni się jakoś dowiedzieli. A teraz filmik z trąbą pokona setki km w ułamku sekundy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Cześć,  Składałem wczoraj znajomemu komputer. Z ważniejszych części: Mobo msi pro z790-p wifi Cpu i5 12600kf Gpu Gigabyte GeForce RTX 4060 Eagle OC 8GB GDDR6 Zasilacz Gigabyte P750GM Reszta chyba mało istotna. Po złożeniu wszystko śmigało. Windows się zainstalował, sterowniki do płyty głównej też. Niestety w trakcie instalacji sterowników do karty graficznej komputer się resetuje i już nie chce się włączyć. Wyskakuje naprawa systemu, która nic nie daje, ewentualnie można przywrócić system, to się włącza. I tak w kółko. Zrobiłem update biosu płyty głównej, bez zmian. Sprawdzałem CPU i ram jakimiś programami do sprawdzania, temperatury są super, nie wywala żadnych błędów. Ale gdy tylko instaluję sterowniki do GPU, następuje śmierć  Mam już zero pomysłów o co może chodzić. Spotkał się ktoś kiedyś z takim problemem?   
    • Ostatni duży patch był jeszcze w styczniu, od tamtego czasu cisza, a jak pojawił się jakiś patch z pierdołami. Ta gra jest martwa.
    • Już jak tak się bawimy to skoro jesteś tylko pilotem, to Twoim zadaniem jest wyłącznie latanie, sprawy techniczne, rejestracja lotu itd. realizuje ktoś inny. Natomiast operator drona to osoba, która odpowiada również za całą techniczno-organizacyjną otoczkę lotu dronem   Dlatego napisałem, żebyś przeczytał ze zrozumieniem, bo wszystkie przywołane przepisy i to co wielokrotnie pisałem o tym właśnie mówią, że latać możesz, ale równie dobrze może się to wiązać z konsekwencjami od osób, których prywatność możesz naruszyć wykonywaniem swoich czynności... A czy kręcąc z chodnika kamerą mieliby podgląd na to jak wyglądają działania na całej posesji?
    • Kiedyś jak zacząłem chodzić na siłownię w wieku 17 lat to jak widziałem typów co mieli po 30 lat to od razu myślałem, Jezu co za stary dziad, że to się jeszcze rusza.
    • Ale kim przeprowadzą tę ofensywe? Nie spotkałem się z opiniami analityków żeby mieli jakieś wolne niezagospodarowane wojska w tym momencie. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...