Skocz do zawartości
Quattro

Motoryzacyjna Blabla

Rekomendowane odpowiedzi

Mały ruch, 100km w dwie strony zadupiami 8:E 

99GRkCT.jpg

 

exn3tlL.jpg

 

A jak wracałem z Wrocławia w zeszłym tygodniu to podczepiłem się jakiegoś Niemca w nowym A8 to już było 11/100, na autostradzie 8:E

Średnia prędkość prawie 3x większa wyszła 8:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Trepcia napisał:

Wieksze turbo brzmi jak - lepsze wtryski, wieksze hamulce, lepszy zawias :E

Nowy intercooler, nowy wydech, nowy stożek :E

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, Trepcia napisał:

Wieksze turbo brzmi jak - lepsze wtryski, wieksze hamulce, lepszy zawias :E

Lepsze wtryski brzmią jak lepsza pompa paliwa, a jeszcze większe turbo brzmi jak stroker miski lub chłodnica oleju :E

 

Kowal, nie bier się za to, według naszych laboratoryjnych wyliczeń wyszło, że musisz nerkę sprzedać a to dalej będzie tylko Passat 8:E

Edytowane przez katystopej
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

Z passatem CC jest jak clarkson powiedział o syfilis, że to najlepsza z chorób wenerycznych :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w BMW, które sie właśnie robi wpadło większe turbo i czeka na montaż IC, plan na 250KM jest :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.09.2021 o 17:04, Trepcia napisał:

Wieksze turbo brzmi jak - lepsze wtryski, wieksze hamulce, lepszy zawias :E

Hamulce są, zawias jest, wtrysków nie trza :D

 

W dniu 11.09.2021 o 21:18, Gang napisał:

@up

Z passatem CC jest jak clarkson powiedział o syfilis, że to najlepsza z chorób wenerycznych :E

Haha, still better than Honda :E

;)

W dniu 11.09.2021 o 17:48, katystopej napisał:

Kowal, nie bier się za to, według naszych laboratoryjnych wyliczeń wyszło, że musisz nerkę sprzedać a to dalej będzie tylko Passat 8:E

To nie są żadne plany. Mooooże jakby gtx30 wpadł w dobrej cenie. I nawet ćwiartki nerki do tego nie trzeba ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, Kowal napisał:

Mooooże jakby gtx30 wpadł w dobrej cenie. I nawet ćwiartki nerki do tego nie trzeba ;)

 

 :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już takie auta dobijają do takich cen to chyba z obecnym autem zostanę na kolejne 5 lat :E

Albo sprzedam drożej niż kupiłem :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, serwal4 napisał:

 :E 

No co :E

Nowa kosztuje 6k, kolektor 1,5k. czasami zdarzają się u znajomego lekko używane, wyjdzie 4-5k za komplet. Stare sprzedam za ~3k. Strojenie miałbym za kilka stówek. A byłoby już blisko 4 z przodu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia wytrzyma ? Przy ~400 to już będzie walka o trakcję w fwd, choćby nie wiem jak dobre opony i zawias były.

 

Urlop wypoczynkowo-remontowy czas zacząć, spędzę najbliższe 2 tygodnie w łazience. 

#typowypolaknaurlopie 8:E

Edytowane przez katystopej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiątej, że toaletę wymieniaj od rana i nie w niedzielę, chyba że masz drugą albo chociaż wiaderko :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem jedynie akcję, że musiałem jechać w niedzielę 100km (w jedną stronę) po... przepychaczkę do kibla. Najbliższy otwarty market budowlany :E

Ps: wpadłem na pomysł popytać sąsiadów i znajomych, ale lipa. Niewiele później sam pożyczałem komuś :lol2:

Edytowane przez marko125-91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i w sobotę kupiliśmy dla brata 508SW 2.0hdi 150KM w manualu z 2015 z przelotem niby 149k (według raportu by się mniej więcej zgadzało), miał być 180KM w automacie na wypasie z 2016, ale odpadł przez kolor - biały, który mocno jego żonie nie pasił, no i też automatu nie chciała. Generalnie spoko auto, ale po 2 dniach jazdy nim doceniłem swoje C5...auto prawie połowę tańsze które praktycznie niczym nie ustępuje, w kilku aspektach moje lepsze, w kilku gorsze, a że 4 lata starsze? Co za różnica :E

 

On do tej pory jeździł prawie 10 lat starszą VC, więc różnicę odczuł.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, krzysiak napisał:

...no i też automatu nie chciała....

:wow: jak moja ciotka 3 lata temu, konfigurowali CH-R i nie chciała automatu bo się go bała, teraz narzekają, że przy tempomacie aktywnym bez automatu jeździć się nie da :E

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy tym białym jeszcze z raportu wyszło, że deklarowany przebieg to on miał...ponad 2 lata temu i rocznie robił pod 70k. To już przypieczętowało ostatecznie odrzucenie go.

  • Confused 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, krzysiak napisał:

Przy tym białym jeszcze z raportu wyszło, że deklarowany przebieg to on miał...ponad 2 lata temu i rocznie robił pod 70k. To już przypieczętowało ostatecznie odrzucenie go.

I to jest piękne w kupowaniu aut używanych, mega loteria co do prawdziwości przebiegu :E

508 fajne autko ogółem. Ale jadąc nim 140km/h+ miałem wrażenie, że w środku głośno jest (dieselek). 

 

Swoją drogą, ktoś mi powie dlaczego w 308 obrotomierz jest odwrotnie (obroty od prawej do lewej rosną zamiast odwrotnie)? :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo było gdzie go sprawdzić przy większych prędkościach, raz na obwodnicy miasta dobiłem do 170 i puściłem gaz bo zacząłem się czuć niepewnie. Ale ja jeżdżę delikatnie zglebionym C5 na 19", a tam zawias seria i zimowe 16, więc nie ma się co dziwić :E

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, larry.bigl napisał:

Swoją drogą, ktoś mi powie dlaczego w 308 obrotomierz jest odwrotnie (obroty od prawej do lewej rosną zamiast odwrotnie)? :E 

Francuzi robią wszystko na opak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, marko125-91 napisał:

Francuzi robią wszystko na opak.

Jest jeszcze włoska finezja, która przy lifcie auta zmienia miejscami obrotomierz z prędkościomierzem, ale na obronę trzeba dodać, że od tamtego momentu konsekwentnie trzymają się tej kolejności.
Nic wielkiego, ale jak się wcześniej jeździ kilka długich lat przedliftem, a potem wersją po fl to uczucie jest dziwne :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.09.2021 o 16:49, katystopej napisał:

Skrzynia wytrzyma ? Przy ~400 to już będzie walka o trakcję w fwd, choćby nie wiem jak dobre opony i zawias były.

Dużo momentu by nie przybyło, do tego byłby ulokowany wyżej niż obecnie. W praktyce nawet zdrowiej dla skrzyni.

 

Co do trakcji to też by nie było źle, z powodów wyżej wymienionych. Do tego żaden problem w sofcie zrobić ograniczenie momentu dla poszczególnych biegów. W praktyce 1 i 2. Trójka może już iść pełnym ogniem. Możliwości są :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Auto partner to jakaś pomyłka, na fb nie odpisują, a na infolinii reklamacyjnej wisiałem ponad godzinę (sic!) czekając, aż któryś konsultant się "zwolni"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Ze względu na brak możliwości dodzwonienia się, piszę do Państwa..."

kontakt@autopartner.com

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i 508 brata u lakiernika...dał żonie na godzinę i drzwi kierowcy do roboty :E

  • Sad 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...