Skocz do zawartości
Quattro

Motoryzacyjna Blabla

Rekomendowane odpowiedzi

Ja się trochę bawię w Smart dom. Na początku głównie chińczyki, teraz coraz więcej supli od zamela. Jak to jest porządnie wykonane to jestem w szoku. Stabilność działania to kosmos, mam moduły które non stop są online od pół roku i ani razu nie zerwało połączenia.

Jakby ktoś się zastanawiał nad wyborem systemu do nowego domu to polecam Zamela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam u siebie centralkę Xiaomi za parę złotych z Chin + kilkadziesiąt pstryczków, żarówek i czujników. Steruję tylko światłem, odczytuje temperaturę, wilgotność i sprawdzam stan otwarcia okien i drzwi i w sumie tyle mi wystarcza. Do tego nie potrzeba nic więcej, a całość była śmiesznie tania. Wszystko jest spięte z Google Home i też działa bez problemu od 3 lat. 

Co masz ciekawego z Zamela? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Licznik prądu, na razie bajer po prostu. Ale jak będę miał fv to super sprawa. Mew-01

Bramę, furtkę, połówkę bramy i bramę garażową. Super przydatna funkcja jak trzeba niespodziewanych gości wpuścić do domu/na posesję. 

Rolet nie mam, ale znajomi którzy mają zamela są zachwyceni stabilnością [a za chwilę wchodzi moduł który sam będzie potrafił się kalibrować na podstawie obciążenia silnika]

Licznik/włącznik/zabezpieczenie na gniazdko.
Mam podłączone w salonie, ustawiony amperarz tak aby powyżej 130W odłączyło tv, i powyżej 50 Wat odłączyło dekodery itd.

Sterowniki do ledow, ściemniają włączają itd.

Mam też od supli ale DIY np. sterownik do wentylatora w łazience. Jak wilgotności przekroczy zamierzony próg to się załącza, 3 x na dobę przewiewa instalację no i oczywiście klawiszem fizycznym w łazience też jak kliknę to chodzi przez zaprogroamu czas.

Edit: jedyny minus zamela to wifi. Więc odpadają czujniki na  baterie i trzeba mieć w domu dobre wifi, które obsłuży sporo uurządzeń.

No i dlaczego supla i zamel, wspieram polskie firmy, nie jestem może przesadnym patriotą pod tym względem, ale jak cena i jakość jest porównywalna to wybieram to co z Polski.

Edytowane przez Gang

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko sprawa. U siebie cenie najbardziej wyłączanie i ściemnianie świateł za pomocą pstryczków, które mam w różnych miejscach, telefonu czy głosowo. Mega wygoda. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, lycone napisał:

Spoko sprawa. U siebie cenie najbardziej wyłączanie i ściemnianie świateł za pomocą pstryczków, które mam w różnych miejscach, telefonu czy głosowo. Mega wygoda. 

Taka funkcjonalność też jest, gh również wspierane.

Za chwilę będę robił podświetlenie podbitki i będzie się automatycznie włączało w zależności od wschodów i zachodów słońca.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamel ma dobry stosunek ceny do jakości. Choć też warto iść w droższe produkty od nich. W sumie powiedziałbym, że jest podobnie jak z Zelmerem. Droższe modele są bardzo ok, tanie to w sumie nie wiem co mają robić :E

Sam wyleczyłem się z taniej elektroniki, jak oczekuję bezproblemowego działania. 

Teraz czekam na Alexę, ale dostawa dopiero połowa października ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowiek się przyzwyczaja do dobrego ?

Ja teraz szukam odkurzacza i jeden z warunków to gh/Alexa.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Gang napisał:

Człowiek się przyzwyczaja do dobrego ?

Ja teraz szukam odkurzacza i jeden z warunków to gh/Alexa.

 

Po co? Tutaj idealnie sprawdza się po prostu harmonogram :) Nie ma co na siłę sobie życia utrudniać. Z bajerów polecam jeszcze pralkę i suszarkę z Wifi. Na początku się z tego śmiałem, ale nie raz info na telefon o skończonym praniu pojawiające się na telefonie i TV zrobiło robotę :D

Edytowane przez lycone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem że to tylko bajer ?

Ale lubię takie klimaty, taka zachcianka.

Nie pije, nie palę przecież na coś muszę kasę tracić żeby napędzać gospodarke. ;)

Najbardziej myślę o roborocku S5 Max.

Chociaż kolega mi poleca Kiano elegance, ale nie ma gh i jakoś nie jestem przekonany, miał ktoś z tym styczność?

Edytowane przez Gang

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi tutaj polecali tego S5 max i jestem zadowolony. Choć np. zamienniki mopów są wg opinii na Amazonie tragiczne. Nie wiem jak reszta elementów, typu szczotka, itd. Ja mopy dokupiłem oryginalne, resztę będę brał też raczej w ori, chyba że znajdę zamiennik o dobrych ocenach

Edytowane przez marko125-91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Gang napisał:

Ja wiem że to tylko bajer ?

Ale lubię takie klimaty, taka zachcianka.

Nie pije, nie palę przecież na coś muszę kasę tracić żeby napędzać gospodarke. ;)

Najbardziej myślę o roborocku S5 Max.

Chociaż kolega mi poleca Kiano elegance, ale nie ma gh i jakoś nie jestem przekonany, miał ktoś z tym styczność?

Nie o to chodzi, tylko naprawdę ciężko o bardziej zbędna rzecz, no ale sam się przekonasz :D

Mam S5 Max na dole i Xiaomi Mi Robot (czy jakoś tak) o góry. Szczerze to ten drugi był tańszy i starszy o 2 lata, a sprząta lepiej. Ogólnie korzystam z odkurzaczy automatycznych od jakichś 8 lat, gdzie na rynku była Roomba i chyba tyle. Każdy jak do mnie wchodził to się pytał co to :E W każdym razie jeden Mi Robot zdechł pół roku po gwarancji i wymieniłem na niby dużo lepszego S5 Max, a tak jak wyżej IMO nie było sensu dopłacać. 

Najlepiej i tak wspominam pierwszą Roombe bo robiła dobrą robotę pomimo braku skanera i chaotyczności. Wymieniłem jej baterie po 3 latach na "Polskiego" GreenCella i śmigała dalej bez żadnego problemu przez kolejne lata, aż ją sprzedałem w pełni sprawną. 

Edytowane przez lycone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Gang napisał:

Chociaż kolega mi poleca Kiano elegance, ale nie ma gh i jakoś nie jestem przekonany, miał ktoś z tym styczność?

Miałem kiedyś styczność z laptopem czy tam tabletem od Kiano - zdecydowanie nie :)

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam sprzęt Kiano to jedno, styczność z ich serwisem i jakością obsługi reklamacyjnej :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak ten s5max radzi sobie z zabawkami kota? Omija czy wciągnie i się zblokuje?

Mój kot nauczyl się wyciągać swoje zabawki pod odkurzacz aby ten się zatkał ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma kamery i AI do rozpoznawania więc pewnie wciągnie.

Od siebie polecam i S5 i S5 Max (aczkolwiek innych nie miałem :E)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam w mieszkaniu Xiaomi vacum mop pro czy jakoś tak i w sumie to nie narzekam. Mam zaplanowane czyszczenie 3x w tygodniu. Mając psa i tak raz na jakiś czas muszę sięgnąć po zwykły odkurzacz ale ogólnie to jest zauważalnie łatwiej utrzymać czystość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, marko125-91 napisał:

 W sumie powiedziałbym, że jest podobnie jak z Zelmerem. Droższe modele są bardzo ok, tanie to w sumie nie wiem co mają robić :E

Coo? Zelmer od dawna jest sprzedany Hiszpanom i robią obecnie AGD naprawdę dolnej jakości. Chcesz bezawaryjny sprzęt prawdziwego Zelmera, to dzisiaj kupujesz Zelmotor ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Gang napisał:

A jak ten s5max radzi sobie z zabawkami kota? Omija czy wciągnie i się zblokuje?

Mój kot nauczyl się wyciągać swoje zabawki pod odkurzacz aby ten się zatkał ?

Mam S5 i 2 koty - ich ulubione zabawki, czyli korki po winie na panelach/kaflach przesuwa do rogu pokoju, a na dywanie przejeżdża po nich :) 

Raz miał problem z atrapą myszy - ogon się wkręcił w boczną szczotkę. I w apce ustawiłem sobie strefy, których ma nie sprzątać - m.in. miejsca gdzie stoją miski z wodą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem właśnie z Chorwacji. Rozumiem już zachwyty kumpli nad ich wybrzeżem. Wrócę na pewno i polecam każdemu :)

Piszecie o cenach aut. Też właśnie z żoną zastanawiamy się czy w przyszłym roku passata nie zmienić, tylko kurna trudno będzie kupić drugą tak dobrą sztukę :E A druga sprawa, to wyposażenie. Szkoda rezygnować z niektórych rzeczy, jak np. webasto, automat, zajebiste światła... W sumie nic się z nim nie dzieje, ale zmiana chodzi mi po głowie, żeby zmienić zanim zacznie się dziać :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak pozamotoryzacyjnie.

Edytowane przez bergercs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

c3-5w30w1200small.jpg

 

 

OLEJ-KRAFT-WFX-5W30-A5-B5-FORD-FIAT-RENAULT-8L

 

Daleki jestem od twierdzenia, że w butlach jest to samo, aczkolwiek PMO to taki olejowy scam, który się rozlał po YT. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do PMO to mam podobne odczucia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt o nim nie słyszał, nagle wypłynął u kilku wpływowych jutuberów. Najlepsze jest to, że pod holenderskim adresem są domy jednorodzinne i mieszkania 8:E Grube walenie w członka z tym olejem jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie klocki i tarcze zamówić na tył do passata? B7 variant, cfgb, 2011/2012 rok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...