Skocz do zawartości
Quattro

Motoryzacyjna Blabla

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, DannyKay napisał:

ja tam leję motula :P

Ja leje co tańsze, w dieslu i tak różnicy nie widać :E

Edytowane przez huudy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, DannyKay napisał:

Jakie klocki i tarcze zamówić na tył do passata? B7 variant, cfgb, 2011/2012 rok.

282 czy 310mm? Ewentualnie nr VIN lub nr PR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu jak pierd...

Złamałem nogę, dokładnie mówiąc palec u nogi. Pojechałem do przychodni, która ma dyżur chirurgiczny i mnie nie przyjęli bo miałem stan podgorączkowy...

Najadłem się przeciwgorączkowych tabsow i poszedłem jeszcze raz kolejnego dnia i prawie mnie nie przyjęli bo poradnia jest tylko dla nagłych przypadków a ja u nich byłem wczoraj, sciemniłem, że wczoraj byłem z drugą nogą, która już nie boli...

Ps. Mało ich obchodziło że szczepiony

 

  • Haha 1
  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Berg, jesteś trochę pracoholik, co? :E

W przychodniach przechodzą samych siebie. Współczuję.

  

40 minut temu, bergercs napisał:

PR 1KW /282

Tarcze

Klocki

Cytat

Dziękujemy za złożenie zamówienia. O jego realizacji będziemy Cię informować e-mail.

 

Edytowane przez DannyKay

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Gang napisał:

Po prostu jak pierd...

Złamałem nogę, dokładnie mówiąc palec u nogi. Pojechałem do przychodni, która ma dyżur chirurgiczny i mnie nie przyjęli bo miałem stan podgorączkowy...

Najadłem się przeciwgorączkowych tabsow i poszedłem jeszcze raz kolejnego dnia i prawie mnie nie przyjęli bo poradnia jest tylko dla nagłych przypadków a ja u nich byłem wczoraj, sciemniłem, że wczoraj byłem z drugą nogą, która już nie boli...

Ps. Mało ich obchodziło że szczepiony

 

Kolega w piątek tydzień temu złamał rękę na rowerze, wywinęło mu łokieć na drugą stronę, operacja dopiero w środę bo nie ma personelu. W środę mu powiedzieli, że w piątek..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

służba zdrowia w Polsce to chyba największa możliwa patologia.
 

Mam znajomego pielęgniarza i trochę z nim gadałem o tych protestach:

Oni chcą aby ich pensja była uzależniona od średniej krajowej i mnożników.

startują od 1,5, a jak 10 lat stażu i skończone jakieś studia i zrobiona podyplomówka to 2,4. plus masa mnożników mnożników (dyżur nocny, sor, bardziej wymagające dyżury typu połamani / zawałowcy)

Czyli za etat chcą dostawać około 12k na rękę, ale to nie wszystko bo ich plan zakłada , że jakbym im to dali, to nie będą robić więcej jak etat, chyba, że za godziny nadetatowe mnożnik mnożnika x2.

Rozumiem, przegięcie z za niskimi zarobkami, ale miejmy litość w drugą stronę. I takie zarobki dotyczą często wrednych bab po zawodówkach,

Jeszcze biorąc pod uwagę jego opowieści o pielęgniarkach, który jedne nie potrafią zrobić wkłucia, drugie zabandażować, większość sobie nawet z RKO nie poradzi. i to nie chodzi, że niby są to złe pielęgniarki, tylko one całe życie były na oddziale X to nie potrafią nic z Y.



 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio sobie pogadałem z ratownikiem medycznym. Heh. Jak mi wytłumaczył jak bierze dyżury, żeby mieć potem wolne, to... no takich akcji nawet busiarze nie odwalają.

Co do złamanego palca, jakbyś powiedział, że prywatnie, to by Cię stamtąd nie wypuścili. Choć w DE też cyrk. Bolało mnie gardło. Zadzwoniłem do lekarza, a ten że muszę test PCR mieć, bo są to objawy pod covid. Zaszczepienie nie zmienia nic. Jak nie ma żadnych objawów przeziębienia, to wezmą bez problemu. No ale przynajmniej pediatrzy przyjmują bez żadnego ale.

 

A tych protestów będzie coraz więcej. Rozdają pieniądze i powoli tym, którzy normalnie pracują przestaje się to wszystko zgadzać. Minimalną podnoszą bez przerwy, do tego tysiąc dodatków za to i tamto, inflacja której nikt nawet nie stara się kontrolować. I nagle okazuje się, że Twoja wypłata, to jakiś ponury żart. 

Jeszcze patrzę na mapę, z którym sąsiadem nasz rząd nie ma jeszcze problemu. Będą stawiać mur na całej granicy :E

Edytowane przez marko125-91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze jedna historia od nich.

W gdańsku płacą x2 tyle co w Toruniu, plus zwracają za paliwo i bramki.
W brodnicy (60km od Torunia) też płacą lepiej.

Pytam się zatem ich dlaczego nie pójdzie pracować do Gdańska / Brodnicy, oni nie będą dojeżdżać do pracy i wg nich to jest chore, że rynek reguluje takie rzeczy, we wszystkich szpitalach powinny być takie same stawki.

PRL? ;)

no i oczywiście płacz, że jak idą na L4 to 80% od najniższej, zapytam się zatem dlaczego opłacają minimalny zus? No to afera, że Państwo im tyle i tyle zabiera. Mówię, że na UoP ja i mój pracodawca oddajemy więcej i nim więcej zarabiam to wszystkie składki rosną, to głupi jestem, że nie jestem na działalności... ;) Bardzo ich lubię, ale w kwestiach rynkowych to my się nie dogadujemy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Gang napisał:

PRL? ;)

Skoro dają innym za nic, to dlaczego mi nie mają dać? 

Problem taki, że jak jedna grupa zawodowa coś ugra, to zaraz zgłosi się pięć kolejnych po więcej. No i tradycyjnie górnicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Górnicy to już chyba szczyt patologi w PL. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na domiar złego okrutni przedsiębiorcy, wróć... prywaciarze nie chcą płacić 9% dodatkowego podatku na służbę zdrowia, zwanego składką zdrowotną :E

Edytowane przez lycone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, Gang napisał:

Górnicy to już chyba szczyt patologi w PL. 

Tyle dobrze, że tam jednak doszło do jakiejś transformacji gospodarczej, w sensie zachodnie firmy otworzyły swoje fabryki, albo mają tam podwykonawców. Bo teraz wystarczy pomyśleć, co by się działo jakby złoża węgla były nie na Śląsku, tylko na takim Podlasiu. Wątpię, żeby rozwinęła się tam (na Podlasiu) jakaś inna gałąź gospodarki... 

Edytowane przez marko125-91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, jakie macie sposoby na zabezpieczanie torby z laptopem żeby nie latała po aucie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, jarux napisał:

Mam pytanie, jakie macie sposoby na zabezpieczanie torby z laptopem żeby nie latała po aucie?

w siatce za przednimi fotelami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, jarux napisał:

Mam pytanie, jakie macie sposoby na zabezpieczanie torby z laptopem żeby nie latała po aucie?

To chyba bardziej kwestia materiału, pewnie masz śliski. Moja torba czy na siedzeniu czy na podłodze leży stabilnie :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, jarux napisał:

Mam pytanie, jakie macie sposoby na zabezpieczanie torby z laptopem żeby nie latała po aucie?

Dej cegłę do środka 8:E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, jarux napisał:

Mam pytanie, jakie macie sposoby na zabezpieczanie torby z laptopem żeby nie latała po aucie?

kup za małe auto jak ja, jak odsunę fotel by wygodnie siedzieć, to akurat za moim oparciem zmieści się taka aktówka :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz poszukać takich haczyków montowanych na nóżki zagłówka. Coś jak wieszak na koszulę, ale żeby miało haczyki. Jedynie musisz się pilnować, jak zostawiasz gdzieś auto, żebyś szyby nie stracił... No i laptopa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

praktycznie udało nam się wyjść z pampersów u Córki, to dziś mnie Żona zaskoczyła... za 8 miesięcy Młoda będzie miała Braciszka albo Siostrzyczkę !! :)

 

Muszę zmienić obydwa auta na wiosne 8:E 

  • Like 6
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...