Skocz do zawartości
Quattro

Motoryzacyjna Blabla

Rekomendowane odpowiedzi

28 minut temu, marko125-91 napisał:

Ostatnio miałem podobnie. Z tym, że złożyłem wypowiedzenie, miałem umowę już gdzie indziej, to jednak firma postanowiła mnie za wszelką cenę odzyskać. No i mam strefę komfortu+ :E

 

Szwagier miał tak samo, tylko poszedł do obecnego szefa najpierw i powiedział wprost, że dostał lepszą ofertę pod względem finansowym. Dogadali się tak, że został w obecnej firmie na dużo lepszej stawce :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, lycone napisał:

Szwagier miał tak samo, tylko poszedł do obecnego szefa najpierw i powiedział wprost, że dostał lepszą ofertę pod względem finansowym. Dogadali się tak, że został w obecnej firmie na dużo lepszej stawce :D

Niestety nie zawsze tak jest :)

Ja niestety na kontrofertę czekałem tak długo (a finalnie była rozczarowująca delikatnie mowiac) że stwierdziłem, że pora na zmianę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dla odmiany napiszę, że zastanawiam się nad wystąpieniem o odszkodowanie od lekarza, przez którego o mało nie trafiłem do piachu na tydzień przed własnym weselem. Poza tym bujam się z zakrzepicą od dwóch lat i chyba leki będę brał do końca życia przez tego głupiego ch%ja. Robił ktoś takie rzeczy? Chyba lepiej zlecić to jakiejś firmie, co?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Trepcia napisał:

Do firmy A wrocilem na warunkach lepszych o jakies 40% niz mialem jak z niej odchodzilem ?

Czyli pierwotnie byłeś na ch*jowych warunkach :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Yab @larry.bigl @baQus witam w klubie, w przyszłym miesiącu zaczynam nową robotę po prawie 5,5 roku w obecnym korpo :E

 

A dzisiaj mam urodziny i spędzam je z grypą w łóżku :( na szczęście kochana żona kupiła mi dobry prezent, żeby nie zmarnować dnia - Lego 21046 <3 

Edytowane przez huudy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, katystopej napisał:

O katalizator jeszcze na miejscu :E

2 minuty temu, huudy napisał:

@Yab @larry.bigl @baQus witam w klubie, w przyszłym miesiącu zaczynam nową robotę po prawie 5,5 roku w obecnym korpo :E

 

A dzisiaj mam urodziny i spędzam je z grypą w łóżku :( na szczęście kochana żona kupiła mi dobry prezent, żeby nie zmarnować dnia - Lego 21046 ❤️

To Ty się bardzo dobrze czujesz. Przy grypie z temperaturą, to się testament pisze, a nie takie LEGO składa :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, marko125-91 napisał:

To Ty się bardzo dobrze czujesz. Przy grypie z temperaturą, to się testament pisze, a nie takie LEGO składa :P

Jeszcze nie składa, póki co nie mam siły no i mam czekać na żonę ze składaniem, więc gapie się na pudełko i cieszę jak głupi do sera :E

Edytowane przez huudy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Trepcia napisał:

Ale zaraz, zaraz. To lego kupila Ci zona czy sobie kupila

Mam ponad 10 zestawów, ale zawsze sam składałem :E teraz chciałbym z nią, bo fajnie mieć wspólne hobby :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po prawie 3 latach(bez miesiąca )  też zmieniłem robotę. Ze starej firmy nawet nie dostałem żadnej oferty tylko gadkę (de)motywacyjną :E 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, huudy napisał:

Mam ponad 10 zestawów, ale zawsze sam składałem :E teraz chciałbym z nią, bo fajnie mieć wspólne hobby :)

Ja moją chciałem trochę przekonać do mojego hobby (kompy/granie gdy mam czas)...do sprzętu wiedziałem, że nie przekonam ale stwierdziłem, iż może zrozumie to że chłop czasem musi pograć. No nie pykło...simsy odpaliłem żeby tak rodzinnie było, po 15 minutach mnie woła że przyszła śmierć, gdzieś postać zniknęła i tak w ogóle to ona pierdzieli takie rozrywki 8:E  

  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym chciał gdzieś tak posiedzieć w końcu dłużej... narazie najdłużej w 1 pracy byłem rok i 1 miesiąc przy 6 latach doświadczenia. :E Podpytałem jak tam produkcja auta, prawdopodobnie zamiast listopada będzie marzec 2022 na tą chwilę. ?

Edytowane przez grall

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio coś się zasiedziałem w firmach... kolejna (już trzecia z rzędu) gdzie ponad 2 lata pracuję, w obecnej 1 października zacząłem trzeci rok.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinienem się cieszyć ale jest we mnie poczucie winy, że coś zawaliłem, że zdradziłem. Zwłaszcza że w sumie źle tu nie mam. Plusem jest to że nowa praca w branży motoryzacyjnej tyle że w dziale IT

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio? Nie wiem jak to dokładnie określić, ale... przeglądanie innych ofert, rozmowy kwalifikacyjne, czy przejście do konkurencji, to żadna zdrada. Normalna kolej rzeczy. I ani pracownik, ani pracodawca nie powinien tego rozpatrywać w kategorii zdrady czy braku lojalności. To nie PRL, że człowiek wiązał się z jednym zakładem pracy na całe życie. 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja chyba w tym roku zacząłem że zmianą pracy? Ja od kwietnia w innej.  Też teraz branża Moto ? w poprzedniej też 7 lat. I też miałem ciężko odejść bo czułem, że trochę ich zostawiam na lodzie. I tak przez 3mc mocno pomagałem mimo normalnego okresu wypowiedzenia 3mc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, marko125-91 napisał:

Serio? Nie wiem jak to dokładnie określić, ale... przeglądanie innych ofert, rozmowy kwalifikacyjne, czy przejście do konkurencji, to żadna zdrada. Normalna kolej rzeczy. I ani pracownik, ani pracodawca nie powinien tego rozpatrywać w kategorii zdrady czy braku lojalności. To nie PRL, że człowiek wiązał się z jednym zakładem pracy na całe życie. 

Zgadzam się. Zwłaszcza jeśli sytuacja w firmie robi się mało ciekawa. To nie akcja charytatywna tylko praca. U mnie do zmiany pracodawcy przyczynił się też fakt, że przez ostatnie 2 lata miałem ostry zapierdziel a dobrze wiem o ile luźniej mieli inni. Za tę samą kasę. Dodatkowo, same negocjacje były słabe. To co zaoferowali nawet nie było blisko tego co nowa firma oferowała. Teraz po 2 miesiącach w nowym miejscu stwierdzam że mega fajna praca. Jest czas na konkretną robotę. Jest czas na kreatywne myślenie i planowanie. Ogółem jest taki chill mentalny. Bez spiny byle dobrze było zrobione. Lubię to.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile jestem/byłem za UE o tyle zaczyna mi się przelewać uszami, trzeba chyba się wynosić z Europy bo codziennie czyta się o wysrywach umysłowych tych oszołomów. Jakież to będzie ekologiczne i ekonomiczne, hamowanie co chwilę ze 100km/h do 30.

https://www.rmf24.pl/polityka/news-30-km-h-w-terenie-zabudowanym-pe-szykuje-nowe-przepisy,nId,5565350#crp_state=1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mamy przykład Paryża. Paraliż.

Jak się taki projekt przyjmie, to jedynie na osiedlach i centrach miast. Tam i tak nie da się jechać szybciej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, katystopej napisał:

O ile jestem/byłem za UE o tyle zaczyna mi się przelewać uszami, trzeba chyba się wynosić z Europy bo codziennie czyta się o wysrywach umysłowych tych oszołomów. Jakież to będzie ekologiczne i ekonomiczne, hamowanie co chwilę ze 100km/h do 30.

https://www.rmf24.pl/polityka/news-30-km-h-w-terenie-zabudowanym-pe-szykuje-nowe-przepisy,nId,5565350#crp_state=1

Odstaw Wykop i TVP.  Poza tym ja jestem za wprowadzeniem stref 30 w miejsach gdzie wala się masa przechodniów.

Edytowane przez resistance
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle było gadania zwolenników jedynej słusznej opcji przemieszczania się pewnie nawet tutaj, że od czerwca to "piesi się będą rzucać na pasach", a "cmentarze są pełne tych co mieli pierwszeństwo hehe". Tymczasem statystyka już pokazuje, że liczba wypadków spada. No, ale wiadomo statystyka jest lewacka i zmanipulowana nie to co chlopski rozum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumieliście mnie. W miastach jak najbardziej, tam gdzie jest wzmożony ruch pieszych ograniczenie do 30, z resztą od lat w Katowicach funkcjonuje strefa Tempo30, ale na krajówkach gdzie jest 90 i wioska z jedną stodołą co kilka kilometrów mija się to z celem.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie patrząc na ostatnie pomysły UE/rządów to chyba wszystko jest robione na hura bez jakiegokolwiek głębszego przemyślenia bo taki jest teraz trend. 

I nie mówię tu tylko o ruchu drogowym tylko ale i o transformacji energetycznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na polski rząd bym nie patrzył w ogóle, bo to tragikomedia z denialistą klimatycznym jako głowa państwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UE nie lepsza. Jakoś nie wyobrażam sobie przerzucania całych miast na ogrzewanie elektryczne. Fakt patrzę przez pryzmat Polski ale naprawdę wątpię żeby w innych krajach przewymiarowywaliby parukrotnie infrastrukturę energetyczną.

Tka naprawdę to samo wsie. Węgiel bee więc pewnie ekogroszek i inne wyroby na jego bazie też bee. Pytanie ile jeszcze będzie tolerowany gaz.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...