Skocz do zawartości
Quattro

Motoryzacyjna Blabla

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, lycone napisał:

Z tego co wiem w Sony po kablu nie działa wzmacniacz (?), więc jest odwrotnie niż piszesz :D

No nie. Nie potrzebuję głębiej wchodzić w szczegóły techniczne, skoro moje uszy to odczuwają, tak samo jak uszy wielu testerów. Poza tym przy BT sygnał musi być skompresowany. Nie chce mi się czytać za bardzo, jaką drogę przechodzi sygnał i jaki jest sygnał wyjściowy w porównaniu ze źródłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z kurierami też dobrze żyje, zazwyczaj się telefon i: jestem pod bramą, otwiera Pan a ja zostawiam z tyłu jak zawsze? ;)

Chociaż teraz jak tylko mogę wybieram Paczkomat. Nie istnieje nic lepszego niż paczkomat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, marko125-91 napisał:

No nie. Nie potrzebuję głębiej wchodzić w szczegóły techniczne, skoro moje uszy to odczuwają, tak samo jak uszy wielu testerów. Poza tym przy BT sygnał musi być skompresowany. Nie chce mi się czytać za bardzo, jaką drogę przechodzi sygnał i jaki jest sygnał wyjściowy w porównaniu ze źródłem.

Pisze tylko o tych Sony. Pewnie z innymi masz rację. Pozatym słyszałeś o Aptx HD i innych? :D

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://biznes.radiozet.pl/News/Zakaz-handlu-w-niedziele-to-za-malo.-Czy-rzad-wprowadzi-zakaz-handlu-wieczorowa-pora?fbclid=IwAR2fCDB7ymDJUJyau1AXdh7hzAvcmEe2tXq1EihWkltvCfLhJYM7mhp4x9w

 

Jeszcze trochę i będzie zmiana konstytucji:  $1. Kto osiąga dochód, podlega karze grzywny.

 

8:E

8 godzin temu, bergercs napisał:

No i zaciekawił mnie Pan, Panie Berg tymi Edifierami, może na mikołaja...:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś przyniosłem do firmy - dwóch kumpli chciało sprawdzić - tego samego dnia zamówili. Żona czasami pożyczała ode mnie - kupiłem jej białe - wzięła do siebie do firmy: powtórka z rozrywki. W tej cenie są naprawdę super.

Ogólnie w sprawie tych słuchawek możecie dopytać u EvilKillaruna  - bo to on jest Audiofanatykiem.

Edytowane przez bergercs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, lycone napisał:

Pisze tylko o tych Sony. Pewnie z innymi masz rację. Pozatym słyszałeś o Aptx HD i innych? :D

No. Sony ma też własne ldac. Nic to nie zmienia w jakości. Nawet na Spotify czuć różnicę. No i szumy. W telefonach dochodzą jeszcze takie kwiatki, jak ustawienia aplikacji przy połączeniu mobilnym. Wtedy jakość ze względu na oszczędzanie danych też jest ucinana. Oczywiście większości osób to wystarczy, tylko wtedy rodzi się pytanie, na cholerę komuś takie słuchawki, skoro może kupić 3 razy tańsze i nie zauważy różnicy? Berg tak zrobił i widać jest zadowolony.

Mój słuch wg opinii dwóch lekarzy jest zdecydowanie ponadprzeciętny. Co czasem aż przeszkadza, szczególnie jak z kimś rozmawiam, a jest głośno. Ciężko mi odseparować głos od reszty 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym problem, że dźwięk to sprawa indywidualna - mi bardzo podchodzi dźwięk Edków (czy to wspomniane W820BT, czy komputerowe R1600TIII oraz aktywne S2000MKIII) - a jadę do siostry i o wiele droższy JBL robi dla mnie bumbum zamiast grać.

Podobnie  zresztą te 820tki: magazynier mający jakieś Philipsy za 1200 po założeniu Edków: "Nie, za dużo basu mają", siostrzeniec używający bodajże Sony - coś z xbassem czy xtra bassem  /około 600zeta) "nie, za mało basu mają" :-)

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bergercsMam pytanie odnośnie Puga 308 T7 w dość rzadkiej wersji ze starym poczciwym TU5JP4. Bardzo rzadko te auta występują w sprzedaży, ale da się je jednak kupić i tak częściej niż wersje ze sprawdzonym 2.0 i stąd moje pytanie...
Czy tam jest się czego obawiać? Tzn chodzi mi o to, czy masz np info odnośnie skrzyni oraz pomniejszych elementów bo sprawdzając tak na szybko, to właściwie teoretycznie z niczym mechanicznym nie powinno być problemu, ale czy np sama skrzynia, to jest to samo co siedziało w 307 z benzynowym 1.6?

Udało mi się dotrzeć, że te wersje w 308 mają zupełnie inne wtyczki/kostki niż auta z VTi/THP co mnie zaskoczyło, niby nawet same kostki do świateł są inne i trochę tego się boję bo jeżeli to prawda, to odpukać w razie stłuczki może być problem z dopasowaniem takich pierdół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, bergercs napisał:

o wiele droższy JBL robi dla mnie bumbum zamiast grać.

Podobnie  zresztą te 820tki: magazynier mający jakieś Philipsy za 1200 po założeniu Edków: "Nie, za dużo basu mają", siostrzeniec używający bodajże Sony - coś z xbassem czy xtra bassem  /około 600zeta) "nie, za mało basu mają" :-)

Bo JBL są aż przelane basem. Ja się śmieję, że jak ktoś robi domówki, to najlepiej wybrać właśnie głośniczek JBL. I czekać, aż ktoś zapuka do drzwi :E

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

308 z tym silnikiem to wersje Bioflex (czyli pod E85) - diabli wiedzą jak się sprawują bo z takowym się nie spotkałem (mogą iść na określone rynki). Co do świateł itd - vin takiego auta i porównam wyposażenie względem "normalnego). Co do VTI - są wredne ale jeśli byłbyś zainteresowany top mogę dać namiary na znajomego: sprowadzają je, robią rozrząd na SWAGu, po wymianie filtrów i oleju - jeśli cokolwiek z autem się dzieje to w ciągu roku wszystko robią.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Sellin był gościem porannej rozmowy w RMF FM. Tłumaczył, że obecnie w Polsce nie jest rozważana obniżka akcyzy na paliwo, bo dzięki rządom PiS Polacy mają w portfelach dużo więcej pieniędzy. Więc drożyzny aż tak nie odczuwają.

- Akcyza to jest bardzo istotny dochód do budżetu państwa, który służy wielu programom społecznym, m.in. 500 plus, podniesieniu płacy minimalnej - mówił Sellin.

:E  PiS to najgorsze możliwe co może przyjść z połączenia myśli prawicowej z lewicową.  Prawicowy zamordyzm i krótkowzroczność plus pasienie socjaluchów za publiczne.

Edytowane przez resistance
  • Like 1
  • Sad 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, marko125-91 napisał:

No. Sony ma też własne ldac. Nic to nie zmienia w jakości. Nawet na Spotify czuć różnicę. No i szumy. W telefonach dochodzą jeszcze takie kwiatki, jak ustawienia aplikacji przy połączeniu mobilnym. Wtedy jakość ze względu na oszczędzanie danych też jest ucinana. Oczywiście większości osób to wystarczy, tylko wtedy rodzi się pytanie, na cholerę komuś takie słuchawki, skoro może kupić 3 razy tańsze i nie zauważy różnicy? Berg tak zrobił i widać jest zadowolony.

Mój słuch wg opinii dwóch lekarzy jest zdecydowanie ponadprzeciętny. Co czasem aż przeszkadza, szczególnie jak z kimś rozmawiam, a jest głośno. Ciężko mi odseparować głos od reszty 

W każdej recenzji jest napisane, że te Sony grają gorzej w trybie pasywnym. Tylko Ty twierdzisz, że lepiej... Miałeś je chociaż raz na uszach?

Druga sprawa to ten Sony mają najlepszy, albo jeden z najlepszych ANC na rynku. To jest główny powód dla którego się je kupuje ;) Jeżeli nie potrzebujesz topowego ANC to rzeczywiście szkoda pieniędzy i pewnie takie Edifiery zrobią robotę.

Edytowane przez lycone
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, lycone napisał:

W każdej recenzji jest napisane, że te Sony grają gorzej w trybie pasywnym. Tylko Ty twierdzisz, że lepiej... Miałeś je chociaż raz na uszach?

Bo nie podbijają dźwięku. Włączysz słuchawki i już masz podbite. Na szybko przejrzałem opinie na necie i dużo ludzi zwraca uwagę, że po kablu jest gorzej, a nawet tragicznie. Wystarczy zmienić źródło dźwięku i nagle słuchawki odżywają.

Wiadomo, że słuchawki BT kupuje się po to, by używać ich bezprzewodowo. Ale póki co nie ma lepszego przesyłu danych niż po kablu, o ile nie ogranicza nas źródło sygnału.

Edytowane przez marko125-91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, bergercs napisał:

308 z tym silnikiem to wersje Bioflex (czyli pod E85) - diabli wiedzą jak się sprawują bo z takowym się nie spotkałem (mogą iść na określone rynki). Co do świateł itd - vin takiego auta i porównam wyposażenie względem "normalnego). Co do VTI - są wredne ale jeśli byłbyś zainteresowany top mogę dać namiary na znajomego: sprowadzają je, robią rozrząd na SWAGu, po wymianie filtrów i oleju - jeśli cokolwiek z autem się dzieje to w ciągu roku wszystko robią.

VTi nie tykam, widziałem co nieco na oczy i zdania nie zmienię o tym silniku (dla mnie to jakościowy straszny chłam) natomiast ciekawy jestem tych zmiany w Bioflexach bo kilka takich aut w ogłoszeniach widziałem i wynikało z nich, że jeździły w Polsce parę ładnych lat. Nawet jeżeli motor ma jakieś zmiany, to jakby podmienić (w razie czego) na zwykłego TU5JP4? Ciekawe, czy są tam jakieś kluczowe różnice no bo np w 301 już tam nieco pozmieniali ten silnik.

Udało mi się znaleźć takie zalecenia z instrukcji. Może warto zaryzykować :E tylko te kostki (o ile to prawda)

KONTROLE
SILNIKI BIOFLEX

Samochód Flex został opracowany,
aby mógł działać tak samo, zarówno na
benzynie bezołowiowej (E95 lub E98),
jak i na biopaliwo (jest to mieszanka zawierająca 85% bioalkoholu i 15% benzyny bezołowiowej, zwana E85).
Dzięki temu, bez względu na pozostałą ilość paliwa w zbiorniku oraz bez
względu na rodzaj tego paliwa (E95 /
E98, E85 czy ich mieszanka), można w
każdym momencie uzupełnić zbiornik
benzyną bezołowiową (E95 lub E98)
lub biopaliwem (E85).
Samochód równie dobrze może jeździć
wyłącznie na benzynie bezołowiowej.

Edytowane przez zdunzdun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W serwisówce występuje jako Bioflex oraz "nieBioflex" ale czy zwykłe występowały w naturze????

Głowica zawory itp z innych materiałów - reszta osprzętu silnika chyba identyczna - prawdopodobnie można w razie kuku zastosować podzespoły ze zwykłego. Różne komputery silnika - tutaj mogą być problemy w przyszłości (takie rzeczy w PSA lubią sobie paść). Inne wtryskiwacze.

Więc różnice w samym tworzeniu mieszanki. Reszta pewnie identyko - reflektory względem vti te same (może ktoś porównywał standardową z ksenonem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, bergercs napisał:

W serwisówce występuje jako Bioflex oraz "nieBioflex" ale czy zwykłe występowały w naturze????

Głowica zawory itp z innych materiałów - reszta osprzętu silnika chyba identyczna - prawdopodobnie można w razie kuku zastosować podzespoły ze zwykłego. Różne komputery silnika - tutaj mogą być problemy w przyszłości (takie rzeczy w PSA lubią sobie paść). Inne wtryskiwacze.

Więc różnice w samym tworzeniu mieszanki. Reszta pewnie identyko - reflektory względem vti te same (może ktoś porównywał standardową z ksenonem)

Wielkie dzięki! Na francuskim forum wyczytałem, że w 2.0 są inne termostaty, ale można je spokojnie zastąpić tym zwykłym i wszystko pasuje, ktoś pisał o filtrze na pompie paliwa i właśnie o innych wtryskach (z tym, że to wszystko dotyczyło 2.0, ale pewnie zmiany w obu przypadkach ograniczały się do tego samego) oraz świecach. Podejrzewam, że wszystko można dobrać od normalnej wersji, tylko ten komputer nieszczęsny. Tutaj jest już ryzyko, dokładnie tak jak pisałeś.

Ciekawostka, że niby były też zwykłe 1.6 TU5 bez bioflexa, takiego nie spotkałem. No chyba, że np ten to jeden z takich https://www.olx.pl/d/oferta/peugeot-308-gotowy-do-jazdy-CID5-IDJELYA.html?isPreviewActive=0&sliderIndex=7

Edytowane przez zdunzdun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vin potrzebny  - z zewnątrz te silniki są identyczne - zarówno pokrywa silnika, dekle wałków jak i cewka znajdująca się między nimi są identyczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie pomyślałem, że była tu kiedyś taka tradycja

Dobry wieczór :E

Nie wiedziałem, że w viperze, lampy idą do góry razem z maską :>

212227533_4516427061701910_6618931268554

  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już wyedukowany na ich temat :E Produkuje je jedna konkretna marka i kosztują 1/10 warszawskiej kuchni :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, DannyKay napisał:

Ja już wyedukowany na ich temat :E Produkuje je jedna konkretna marka i kosztują 1/10 warszawskiej kuchni :E

Ile to będzie opon do alfy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakby kolega pytał, to ari maj na fb i ig 8:E

Godzinę temu, marko125-91 napisał:

Ile to będzie opon do alfy?

chyba ze 2 komplety!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...