Skocz do zawartości
Quattro

Motoryzacyjna Blabla

Rekomendowane odpowiedzi

Auta od Polaka

57 minut temu, Krzyn napisał:

A tak z ciekawości, to czemu miałbym nowy egr kupować? Na krótkich odcinkach dostaje po dupie, czy co? :D

Google.pl - jest tam wszystko. Także o wadliwych egrach w silnikach BMW (Toyota też się załapała na akcję serwisową), problemach z dpfem i egrem przy krótkich odcinkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No - wyszedłem ze swojej strefy komfortu i mam za swoje, od nowego roku (jak rozwiążę umowę za porozumieniem) to idę do nowej roboty ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktoś siedzi tutaj w modelach samochodów? Mam miniaturę BMW E9 oryginalna z salonu BMW w opakowaniu, skala bodajże 1:18. Ile to może być warte?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, lesiu155 napisał:

No - wyszedłem ze swojej strefy komfortu i mam za swoje, od nowego roku (jak rozwiążę umowę za porozumieniem) to idę do nowej roboty ;)

Gratki. Oby to była dobra decyzja.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, lesiu155 napisał:

No - wyszedłem ze swojej strefy komfortu i mam za swoje, od nowego roku (jak rozwiążę umowę za porozumieniem) to idę do nowej roboty ;)

mam wrażenie, że pół babli w pół roku ostatnie pracę zmieniło :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Gang napisał:

U mnie oczywiście jak całe życie wychodzi nadwaga ;) 175/83 teraz. Chociaż powiem Wam że najlepiej się czułem jak mialem 90-95kg. Bo fakt jak byłem w przedziale 100-115 to było trochę ciężko ?

Ja sporo schudłem w tym roku, wróciłem do wagi jaką miałem 3 lata temu. Z 93kg zeszło na 81. 188cm :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, huudy napisał:

mam wrażenie, że pół babli w pół roku ostatnie pracę zmieniło :E 

I jak na razie wszyscy zadowoleni ;)

@lesiu155b będzie dobrze! Gratuluję!

No chyba że będziesz przez telefon panele fv sprzedawał.... ?

Edytowane przez Gang
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jedynie czego żałuję, że na zmianę roboty nie zdecydowałem się tak rok do dwóch lat wcześniej. Ale wtedy niekoniecznie bym trafił w tak fajne miejsce jak teraz. 

 

Co do odchudzania ja kiedyś w 3 technikum zszedłem z 98kg na 68-70. Trzymałem wagę jakieś 7 lat. Zacząłem pracę za biurkiem i cyk do 82kg. Wziąłem się za siebie znów w sierpniu na dobre o zrzuciłem póki co 3,5kg. Bieganie i siłownia. Waga schodzi dość wolno ze względu na to że coś tam mięśnia zostaje ale fajnie zaczyna w lustrze to wyglądać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem oddać krew. Chłopakowi obok pękła żyła... Aż krew na około igły się lała. Ale twardy chłop, nawet blady się nie zrobił. W przeciwieństwie do babki koło niego ja fotelu, która momentalnie odpłyneła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mi się nie znudziło

comment_1634976968pC8NaL2mUpTwGA3piSpkXg.jpg

 

Ej w sumie to faktycznie brzmi jak narzędzie tortur. No cóż biorąc pod uwagę niektóre dokonania kościoła coś w tym jest :E 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Finansowo na pewno dobra decyzja ale czy w innych aspektach się okaże, budżetówkę na korpo zmieniam :E ale przynajmniej będę w zawodzie już tak stricte pracował ;) 

 

Ja wagę jako tako trzymam, 182/64 kg mniej więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie typowo motoryzacyjne :D

 

auto dla Młodej, która dopiero co zdała prawko, kwotowo do 5k zł służące do jazdy po mieście, raz na 2 tygodnie trasa 150km do domu rodzinnego. Wielkość ~hatchback raczej. Jakieś propozycje?

Toyota Yaris 1.3 ~2002 ? 

VW Polo 9N 1.2 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.10.2021 o 08:53, lycone napisał:

Danny siedzi/siedział. Polecił mi kamerkę do jako elektroniczna nianie i sprawuje się idealnie. W grubszych tematach też pewnie doradzi :D

siedzi :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, elkocuro napisał:

pytanie typowo motoryzacyjne :D

 

auto dla Młodej, która dopiero co zdała prawko, kwotowo do 5k zł służące do jazdy po mieście, raz na 2 tygodnie trasa 150km do domu rodzinnego. Wielkość ~hatchback raczej. Jakieś propozycje?

Toyota Yaris 1.3 ~2002 ? 

VW Polo 9N 1.2 ?

Cytryn C2 taki jakiego Berg ujeżdża ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, elkocuro napisał:

VW Polo 9N 1.2 ?

Na pewno nie to - a raczej nie ten silnik - to jest "jednorazówka".

Yaris ok - nie wiem jak z blachą będzie w Japończyku w tym budżecie. Mechanicznie mega trwałe - piasty najczęściej się sprzedaje.

Warto się przyjrzeć Clio 2 z 1.2 16v (8-mka będzie bardzo męcząca na te 150km) - ewentualnie, któryś z większych motorów. Dci oszczęny i przyjemny w jeździe ale wysokiego ryzyka.

C2 jak najbardziej - omijać tylko 1.1 bo pali jak 1.4 a totalnie nie jedzie. No i tutaj również progi lubi wp,,ić.  Na plus wyposażenie - klima, elektryka, CD z MP3 i abs to tutaj praktycznie norma.

Edytowane przez bergercs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, elkocuro napisał:

pytanie typowo motoryzacyjne :D

 

auto dla Młodej, która dopiero co zdała prawko, kwotowo do 5k zł służące do jazdy po mieście, raz na 2 tygodnie trasa 150km do domu rodzinnego. Wielkość ~hatchback raczej. Jakieś propozycje?

Toyota Yaris 1.3 ~2002 ? 

VW Polo 9N 1.2 ?

Znajomy w tych pieniądzach kupił Leona 2004 z 1.6 i jakimś śmiesznym przebiegiem typu 150k km (pierwszy i jedyny właściciel). Co prawda golas, z wygód to ma elektryczne szyby przód i klime, ale 2 lata jeździ, zrobił 15k i oprócz rudej na drzwiach w miejscu wgniotki, to nic się nie psuje.

Edytowane przez huudy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, huudy napisał:

Znajomy w tych pieniądzach kupił Leona 2004 z 1.6 i jakimś śmiesznym przebiegiem typu 150k km (pierwszy i jedyny właściciel). Co prawda golas, z wygód to ma elektryczne szyby przód i klime, ale 2 lata jeździ, zrobił 15k i oprócz rudej na drzwiach w miejscu wgniotki, to nic się nie psuje.

przy takim aucie jak Leon boję się, że koszty paliwa ją zeżrą 8:E na LPG nawet nie patrzę, bo zaraz będzie jak się to tankuje, że koszty eksploatacyjne wyższe itp... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, elkocuro napisał:

przy takim aucie jak Leon boję się, że koszty paliwa ją zeżrą 8:E na LPG nawet nie patrzę, bo zaraz będzie jak się to tankuje, że koszty eksploatacyjne wyższe itp... 

7l na setkę to bez tragedii imo

Edytowane przez huudy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba w trasie i z górki. Moja teściowa takim leonem 1.6 jeździ mega emerycko i 7l to nigdy nie widziała. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, DannyKay napisał:

Chyba w trasie i z górki. Moja teściowa takim leonem 1.6 jeździ mega emerycko i 7l to nigdy nie widziała. 

sugerowałem się googlem ¯\_(ツ)_/¯
image.png.45fb441a61abe8f6aeffffb4fd0f59b9.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, elkocuro napisał:

pytanie typowo motoryzacyjne :D

 

auto dla Młodej, która dopiero co zdała prawko, kwotowo do 5k zł służące do jazdy po mieście, raz na 2 tygodnie trasa 150km do domu rodzinnego. Wielkość ~hatchback raczej. Jakieś propozycje?

Toyota Yaris 1.3 ~2002 ? 

VW Polo 9N 1.2 ?

Jestem na tym samym etapie :) 

Do tej pory patrzyliśmy głównie na Clio 2 1.2 lub 1.4 - obejrzeliśmy 2 egzemplarze i o ile nie mam zbyt wygórowanych wymagań co do auta za 5k, to w tamtych praktycznie wszystko nadawało się do natychmiastowej roboty :D 

Teraz na celowniku pojawiła się Xsara 1.6.

18 minut temu, huudy napisał:

sugerowałem się googlem ¯\_(ツ)_/¯
image.png.45fb441a61abe8f6aeffffb4fd0f59b9.png

Ja zawsze patrzę na raporty użytkowników na autocentrum i biorę średnią z maksymalnego i minimalnego średniego zużycia - zazwyczaj się sprawdza :) 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, baQus napisał:

 nie mam zbyt wygórowanych wymagań co do auta za 5k, to w tamtych praktycznie wszystko nadawało się do natychmiastowej roboty 

Problem w tym, że ktoś mając do sprzedania takie auto wyjeździ do końca bo "inwestować mu się nie opłaca".

Sam C2 wyrwałem w bardzo dobrej kasie bo było podejrzenie walniętej turbiny - nową mógłbym mieć za około 800zł więc się nie obawiałem - okazało się, że walnięty od dołu przewód turbo, dopóki nie wyciągnięty z auta to nie było widać, nowy zamiennik 60, OE 150. Ponadto "stukot z silnika" - normalna rzecz w 1.4HDI, śruba osłony turbo stuka o korpus /naprawa trtytkami - gdy zapytałem sprzedającego (handlarz, który wziął to auto w rozliczeniu innego) wciskał kit, że to wtryski tak stukają i żeby się nie przejmować (ogólnie ktoś nieznający się na tych silnikach a mający pojęcie o autach / czyli ów handlarz/ mógł podejrzewać konieczność remontu silnika, więc go nie uświadamiałem. Oni na tym i tak zarobili (mam FV sprzedaży).

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 5k chyba bezpieczniej skupić się na francuzach z racji tego, że jednak nie gniją tak ochoczo jak np Japończyki. Całkiem niedawno znajomy z pracy szukał czegoś w segmencie B (mając wyższy budżet) i z japończykami ogólnie było słabiutko pod względem blacharki. Oczywiście jeżeli ktoś chciałby tym pojeździć sobie 2-3 lata to nie ma problemu, ale zaznaczam fakt posiada wyższego budżetu, co dawało pole manewru szukania yarisa II więc młodszego auta, a i tak ruda już wyraźnie tańczyła w oglądanych egzemplarzach.

Polecam Clio II po lifcie, kuzyn miał z 1.4 98hp i bardzo fajnie to jeździł przy całkiem umiarkowanym spalaniu, a zużywała się tylko mechanika, auto jeździło tak długo, aż silnik zaczął mieć pewne problemy, ale buda dalej była naprawdę w fajnym stanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, elkocuro napisał:

 

 

auto dla Młodej,

 

Jaka miejscowość  - gdyby komuś wpadło w oko ogłoszenie to się wrzuci.

Przeglądałem otomoto - nieźle w górę poszły samochody, pojedyncze sztuki modeli, w których niedawno w tym budżecie można było przebierać.

????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...