Skocz do zawartości
Quattro

Motoryzacyjna Blabla

Rekomendowane odpowiedzi

19 godzin temu, bergercs napisał:

Można nowe - ale czy będzie taniej? Serwis olejowy przy 30k km w zwykłej Toyce 1800zł brutto.

Można prawie nowe - ale też można się zdziwić - kupując 2-3 letnie Audi aby wymienić klocki trzeba jechać do ASO - funkcja "cofanie tłoczków" jest dostępna tylko w ich sofcie*- robocizna 800 netto.

*Jako ciekawostka: soft oczywiście online. Mechanicy serwisu wpisywani do systemu (login, hasło) wraz z grafikiem - więc po pracy nie jest w stanie zrobić takiej usługi bo go system nie wpuści.

 

Jak auto jest na gwarancji to możesz sobie bez problemu wymienić olej i nikt ci nie ma prawa gwarancji cofnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pewnie. Pod warunkiem, że kupisz filtry, na które przez pierwsze trzy lata ma wyłączność producent samochodu. I przy okazji nie okaże się, że do zresetowania przeglądu nie jest wymagana wizyta w tymże ASO (jak wspomniana wymiana klocków w Audi - niby możesz jechać wymienić gdziekolwiek ale tylko serwis autoryzowany ma oprogramowanie, które taką wymianę umożliwia). A na koniec żeby się nie okazało jak w przypadku pewnej Skody serwisowanej w warsztacie specjalizującym się w grupie VAG, gdy wyskoczyły purchle na blasze to odmowa Skoda Polska gwarancji ponieważ ów warsztat nie miał "autoryzacji" blacharskiej - mimo, tego , że wymieniano tam tylko oleje, klocki itd to "brak przeglądów blacharki". Tadam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio gadałem ze znajomym, który pracuje w dużym serwisie. On stwierdził w ten sposób. Auto możesz niby serwisować w każdym serwisie, który ma niby autoryzację albo chwali się, że robi wg wytycznych producenta. W praktyce takie serwisy pomijają połowę listy serwisowej producenta. Dla przykładu podał mi czyszczenie komory silnika z liści. Niby bzdura, ale zwykły serwis tego nie robi. W efekcie to wszystko tam gnije, tworzy ogniska korozji i jak to koło nawiewu to jeszcze śmierdzi. Nie żeby ASO było najlepsze, bo np. śruby spustowej oleju, to tam nikt nie używa i po kilku latach na LL idzie się zdziwić jaki szlam na spodzie, ale ogólnie zwracają większą uwagę na szczegóły. 

Edytowane przez marko125-91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sam teraz w ASO pracuje i coraz bardziej się przekonuje do oddawania do ASO, wszystko jest robione zgodnie ze sztuką, nie ma pośpiechu, półśrodków itd.

Chyba że to dotyczy trucków, gdzie baaaardzo zależy aby klient wracał i to ze swoją całą flotą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Gang napisał:

Ja sam teraz w ASO pracuje i coraz bardziej się przekonuje do oddawania do ASO, wszystko jest robione zgodnie ze sztuką, nie ma pośpiechu, półśrodków itd.

Chyba że to dotyczy trucków, gdzie baaaardzo zależy aby klient wracał i to ze swoją całą flotą.

Ceny ASO są na tyle chore, że małe firmy napewno je omijają :E Pewnie duże floty, kopro itd. mają to gdzieś, ale u mnie przegląd w ASO był tylko jeden na samochód powyżej 3,5t. 3800 zł zapłaciłem za zwykły przegląd olejowy. To samo w serwisie obok 1700 zł. To była moja ostatnia wizyta w ASO. Potem zmienili cennik przynajmniej na busy, ale ciągle jeździłem do znajomego. Będąc dobrym Januszem do ASO wpadałem tylko na naprawy gwarancyjne :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie myl Trucków z Busami ;) całkiem inny dział, autoryzacje itd. Te osbówkowe dywizje mają chore stawki.

To w podobnej cenie jest przegląd  olejowy i okresowy ciężarówki, gdzie oleju wchodzi 40 litrów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tą jakością obsługi w ASO to różnie bywa. Np  "najlepsze na świecie" ASO pewnej temperamentnej marki w mieście większym od Częstochowy  płaci jakieś 2500-2700 pracownikom - podczas gdy w warsztatach w Cz-wie mechanicy zarabiają 5-6k (i marudzą o podwyżkach:-) ) - jak myślicie kto pracuje w tym ASO  i jak podchodzi do swojej pracy? Szczególnie, że są tam cięcia na etatach i jeden musi robić za dwóch...

Edytowane przez bergercs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mylę. Pisałem o przeglądzie Iveco Eurocargo. Nie wiem czy to truck według Ciebie czy nie, ale było drogo. Zbyt drogo. Do działu z busami wchodzę jak do siebie i mam same dobre wspomnienia, nawet jak przestałem robić u nich przeglądy :D

Zresztą wyszedłem już z ciężkiego transportu. Moje życie stało się 2x spokojniejsze i mniej stresujące. 

Edytowane przez lycone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, bergercs napisał:

Z tą jakością obsługi w ASO to różnie bywa. Np  "najlepsze na świecie" ASO pewnej temperamentnej marki w mieście większym od Łodzi  płaci jakieś 2500-2700 pracownikom - podczas gdy w warsztatach w Cz-wie mechanicy zarabiają 5-6k (i marudzą o podwyżkach:-) ) - jak myślicie kto pracuje w tym ASO  i jak podchodzi do swojej pracy? Szczególnie, że są tam cięcia na etatach i jeden musi robić za dwóch...

Patoaso. 

Ja ze swojego serwisu jestem zadowolony (tak, wiem, inny kraj). Cenowo wychodzą trochę drożej niż normalny serwis, ale odpukać nigdy nie miałem z nimi problemu. Nawet GTR'em dali się przejechać. Pracownicy od lat ci sami :D

W Polsce normalny serwis wychodzi zauważalnie taniej, więc nie dziwię się jak ktoś idzie gdzie indziej na podstawowy serwis. A że potem problemy, to inna sprawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://motoryzacja.interia.pl/wiadomosci/ciekawostki/news-zakaz-sprzedazy-silnikow-spalinowych-dotknie-kosiarki-i-gene,nId,5608118

 

Co ciekawe, Milwaukee już od jakiegoś czasu przygotowuje się do tego, w stanach mają już opatentowany agregat prądotwórczy na prąd 8:E zasilany jest z takich dużych 72 voltowych akumulatorów i przetwarza prąd na 230, czyli w zasadzie duża przetwornica. Na dniu otwartym Milwaukee w jednej z hurtowni widziałem takie urządzenia akumulatorowe, o których bym nawet nie pomyślał, że będą dawać radę na prądzie, np pilarka stołowa z tarczą 450mm na 36V, albo młot wyburzeniowy 35kg na aku właśnie 72V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odkurzacz mi padł :( poleci ktoś coś wytrzymałego? Mamy 2 sierściuchy w chacie, 50m do odkurzania co 2 dni. Wolę coś na kablu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rekord spalania Astra poki co mi sie udało wykrecic. 7.8 gazu ale malo co po miescie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurła, czytałem na rmf24 o spółce prywatnej z Jarocina, któa wywaliła ceny gazu o 170% w górę, zaopatruje połowę miasta. Jak coś się drastycznie nie zmieni w najbliższym czasie to będziemy mieć powtórkę z protestów we Francji, będą płonąć opony, auta i sklepy. Sytuacja robi się ultra chora. Za worek orzecha w zeszłym roku płaciłem 20zł, teraz 27, groszek 1400 i wszystko mają sprzedane, jak na wielu składach na Śląsku, na Podhalu mają przydziały po 3 tony na głowę i nie wiadomo kiedy to przyjedzie. Pis przegrał już we własnym elektoracie, są straceni przez wycofanie ekogroszku od nowego roku i zastąpienie go niby dużo bardziej eko paliwem drobnym które pewnie będzie również droższe, dla tego taki boom na składach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś ma/miał vectre c i może co nieco powiedzieć na co uważać przy tym aucie?

 

Mam na oku taką z silnikiem 2.2 147 km z lpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, katystopej napisał:

Kurła, czytałem na rmf24 o spółce prywatnej z Jarocina, któa wywaliła ceny gazu o 170% w górę, zaopatruje połowę miasta. Jak coś się drastycznie nie zmieni w najbliższym czasie to będziemy mieć powtórkę z protestów we Francji, będą płonąć opony, auta i sklepy. Sytuacja robi się ultra chora. Za worek orzecha w zeszłym roku płaciłem 20zł, teraz 27, groszek 1400 i wszystko mają sprzedane, jak na wielu składach na Śląsku, na Podhalu mają przydziały po 3 tony na głowę i nie wiadomo kiedy to przyjedzie. Pis przegrał już we własnym elektoracie, są straceni przez wycofanie ekogroszku od nowego roku i zastąpienie go niby dużo bardziej eko paliwem drobnym które pewnie będzie również droższe, dla tego taki boom na składach.

Nie zwalaj wszystkiego na pis. Sam ich nie toleruję, ale ceny skoczyły wszędzie. Mamy globalny kryzys gospodarczy. Jedynie czym rząd może się ratować, to obniżką podatków. Problem pis jest taki, że mamy ten kryzys, a oni się zachowują jakby wszystko było ok. Ciekawe co zrobią z karami od UE. Póki co wpadli na pomysł, że będą szukać problemów u Niemców - może racja, może nie, ja na polityce sie nie znam. Na koniec wyjdzie, że będzie albo polexit, albo następny rząd będzie próbował oddać tą całą karę do kasacji. 

Jakby nie patrzeć, nieważne kto u władzy. Wszędzie na wszystkich szczeblach od wiosek po sejm jest kolesiostwo i tyle. NIK trzeba byłoby rozbudować do poziomu ZUS i mieć takich 500 Banasiów, żeby ogarnąć ten cały burdel. Mi obecni politycy kojarzą się z taką polską szlachtą. Kto uważał na języku polskim i historii, ten wie jak to wyglądało :)

Edytowane przez marko125-91
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zwalam wszystkiego na pis, jedynie szalejące ceny węgla przez ich informację, o zmianie ekogroszku. Mogli to zrobić na wiosnę a nie na początku sezonu grzewczego, teraz ludzie się zabijają o węgiel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, katystopej napisał:

Pis przegrał już we własnym elektoracie

 

xD xD xD

 

Idzie sie przyzwyczaić i padeły ślubów nie bioro i synek kto tyle doł czynastka czternasta pińcet  czysta.

Godzinę temu, marko125-91 napisał:

Jakby nie patrzeć, nieważne kto u władzy. Wszędzie na wszystkich szczeblach od wiosek po sejm jest kolesiostwo i tyle.

Tacy są generalnie ludzie w tym kraju. W innym sie nienwychowałem to porównania nie mam.

 

Same socjale są przykładem z jaką ochotą ludzie wyciągają łapy po cudze.

Edytowane przez resistance

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, katystopej napisał:

Nie zwalam wszystkiego na pis, jedynie szalejące ceny węgla przez ich informację, o zmianie ekogroszku. Mogli to zrobić na wiosnę a nie na początku sezonu grzewczego, teraz ludzie się zabijają o węgiel.

Ja jestem zwolennikiem kupowania węgla na początku lata. Składy pełne, ceny spoko (kilka razy analizowałem i zawsze co kolejna dostawa, to drożej), a i przywiozą w ten sam dzień. U mnie jeszcze dodatkowo zawsze zabierają nagromadzony przez rok złom. Parę groszy wpadnie, ale przede wszystkim posprzątane ;)

 

https://40ton.net/panstwowy-egzamin-bez-cofania-i-nauka-od-razu-na-ce-nowosci-z-uk-zaakceptowane/

:E

Edytowane przez marko125-91
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak z ADRami, chyba o tym zapomnieli ;p. No chyba, że u nich nie trzeba na to 21 lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, węgiel wyleciał mi z głowy przez remont łazienki, na szczęście mam kilka m3 grabu, akacji i jesiona w pracy po wycince na jednym z obiektów więc można powiedzieć, że jestem ustawiony do końca zimy :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AdBlue drożeje jakby jeszcze komuś  za tanio transport wychodził :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...