Skocz do zawartości
Quattro

Motoryzacyjna Blabla

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, bergercs napisał:

KG79 /89 -

No to właśnie ja mam któryś z nich. I budżetową kolbę. Smakuje. Lepiej niż z nożyka. 

 

Godzinę temu, bergercs napisał:

gdyby powinno się pić z colą i lodem to byłyby od razu w butelce" a padła odpowiedź "i bardzo dobrze, pije się tak jak smakuje". To było spore zaskoczenie.

Rozsądny gość. Jedynie po prostu można mieć wątpliwości czy wtedy warto kupować whisky za 100 a tym bardziej 200, jeśli taka za 50 smakuje tak samo. Zresztą z colą to ja akurat wolę rum. Ale rudą np z kwaśny sokiem pomarańczowym pijam czasem, smakuje mi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, marko125-91 napisał:

Przecież whisky z colą, to najnormalniejszą rzecz na świecie. Bardziej skłaniałbym się ku temu, że pojęcia nie ma ten kto twierdzi, że whisky pije się tylko czystą.

Zacytuję z Google (bo sam w przeszłości spotkałem się ze stwierdzeniem o lodzie i coli, który podałem wyżej):

"Dlatego na pytanie czy można pić whisky z colą jeśli to whisky słodowa odpowiedź brzmi: tak, ale młodą i możliwie tanią. Wymieszanie bardziej wyszukanego trunku z colą wciąż go nie znieważa, ale niestety odbiera mu całą finezję. Cola poprawia smak whisky młodych i alkoholowych, ale zubaża smak whisky złożonych.".

Kiedyś próbowałem zmęczyć czystą ale niestety nie potrafię - jak zresztą większości mocnych czystych alkoholi (wśród wyjątków /jeśli chodzi o mocne alko a nie whisky/ jest m.in. Kailashka-Muscat-Rakija, która pita "małymi łyczkami" smakuje jak węgierski Muscat (a zaczyna palić gdy "dolatuje do żołądka" ) - polecam).

20 minut temu, Pioy napisał:

 można mieć wątpliwości czy wtedy warto kupować whisky za 100

Tanie (jakieś takie naprawdę budżetowe) lecą denaturatem). Osobiście najczęściej sięgam od jakichś dwóch-trzech lat po Bushmillsa - podchodzi mi aromat i urzekają mnie te szklaneczki z jednym bokiem wklęsłym :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam aż takiego wybrednego jęzora nie mam. Czystej też się napiję, ale rzadko. Kilka razy do roku się zdarzy. I pomimo 34 na karku nie mam problemu wypić większej ilości jak na swoje możliwości, ważne by je znać i jest ok bo umierania na drugi dzień też bardzo nie lubię. 

Smakoszem whisky nie jestem, ale lubię sobie czasem szklaneczkę wieczorem nalać, czysta z lodem albo z colą. Z tym, że też trzymam się tego by nie rozrabiać droższej whisky z colą bo to rzeczywiście bez sensu. Do coli kupię litra Jacka i tak schodzi z pół roku gdy piję to sam. Do smaku z lodem mam Chivasa 12yo, Jim Beam'a double (ale ten jakoś słabo mi podchodzi, schodzi już 3 lata :E), czarny Jasiu. 

Ostatnio na urodziny dostałem Dewar's Carribean Smooth, jeszcze nie piłem, ciekaw jestem smaku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Trepcia napisał:

A pro po kawy - i tak zalewam ja mlekiem ? mozna robic roast ze mnie :E

Ja też, ale to nie znaczy że nie czuć różnicy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Berg, półoś prawa ale ta część od strony skrzyni z podporą, czy to gdziekolwiek występuje osobno lub w całości ? Astra J skrzynia m32 vin WOLPE8E39F8028776, aso rozkłada ręce, używek brak 8:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Danii były

Zaraz sprawdzę jeszcze w innych źródłach. W razie czego nry oe:

13408773

39112586

Edytowane przez bergercs
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, katystopej napisał:

Berg, półoś prawa ale ta część od strony skrzyni z podporą, czy to gdziekolwiek występuje osobno lub w całości ? Astra J skrzynia m32 vin WOLPE8E39F8028776, aso rozkłada ręce, używek brak 8:E

jak sama półoś pękła to wysyłkowo motomax z Torunia. Ośką przeżyje auto ;)

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W półosi wychodzącej ze skrzyni razem z podporą wyrobił się wewnętrzny wieloklin :E

 

nr z półośki 13432488

Edytowane przez katystopej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Gang napisał:

jak sama półoś pękła to wysyłkowo motomax z Torunia. Ośką przeżyje auto ;)

Jutro cała półoś z przegubem jedzie do Torunia, w najgorszym przypadku 950zł brutto. Dzięki Gang i Berg za pomoc  ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaj..cie z częściami. Schaeffler (LUK, INA, FAG) w Polsce ma w tej chwili pokrycie magazynu 30% - coraz częściej muszę rozrządy ciągnąć z naszego magazynu w DE.

Co co nie zrobili zapasów ładnie się odbija po kieszeni - Gordonowi już cofnięto ubezpieczenie na zakup części, więc wkrótce wyczyszczą się całkowicie z towaru i pewnie Auto Partner ich wykupi.

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Półosie Opel: Auto Partner, Inter Cars, Elit, Hart, Edpol oraz Moto Profil brak.

Szukane także po nr:

5374084  - taka też powinna pyknąć.

Można ratować się

tym

lub tym

 

 

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Aktualne auto mam ubezpieczone na siebie od 3,5 roku. Mam aktualnie 26 lat. Czy nadal obowiązuje mnie zwyżka, czy już zniżka 30%?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Krzyn napisał:

Panowie. Aktualne auto mam ubezpieczone na siebie od 3,5 roku. Mam aktualnie 26 lat. Czy nadal obowiązuje mnie zwyżka, czy już zniżka 30%?

Zależy od ubezpieczyciela

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Kowal napisał:

nie mam problemu wypić większej ilości jak na swoje możliwości

Ciebie i mnie to chyba mają za alkoholików po zlocie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tam niedźwiadki blek frajerdej, stracone coś kasy ? Ja 2 wędki i 10kg pelletu aller aqua, za kolejne kije żona mnie ukatrupi 8:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pizza Hut - druga pizza za złotówkę - więc u mnie jedyne zakupy z okazji BF to duża Supreme plus duża Farmerska - całość za 48,99.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lancuchy michelin easy grip. uzywal ktos? szukam czegos doraznego na zjazd po oblodzonej drodze 

71+qDMtSm7L._AC_SL1000_.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, katystopej napisał:

Jak tam niedźwiadki blek frajerdej, stracone coś kasy ? Ja 2 wędki i 10kg pelletu aller aqua, za kolejne kije żona mnie ukatrupi 8:E

U mnie miał, wpaść nowy laptop, stanęło na weekendzie w Berlinie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, katystopej napisał:

Jak tam niedźwiadki blek frajerdej, stracone coś kasy ? Ja 2 wędki i 10kg pelletu aller aqua, za kolejne kije żona mnie ukatrupi 8:E

Trochę ciuchów z Zalando i zestawów Lego Duplo dla córeczki :D Ogólnie słaby ten Black Friday. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, lycone napisał:

Trochę ciuchów z Zalando i zestawów Lego Duplo dla córeczki :D Ogólnie słaby ten Black Friday. 

Aaa właśnie, tera mi o klockach z Amazona przypomniałeś, jeszcze kalendarz adwentowy Hot Wheels m.in. 8 samochodzików i zestaw playmobil motorówka z deską windsurfingową dla młodego na Mikołaja :red: przez nowy covidowy świat i inflację lipny ten czarny piątek.

Edytowane przez katystopej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tabletki i środek czyszczący do zmywarki :E no i licencja na pakiet zabezpieczający na kolejny rok :D

I jeszcze grę na PlayStation. Miałem nadzieję na jakieś promo na abonament Spotify, ale lipa :(

Edytowane przez marko125-91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propos środków do czyszczenia. W pralkę ustawcie program z najwyższą temperatura i wrzucie do bębna 2 tabletki od zmywarki... Pralka po tym jest lepiej jak nowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, marko125-91 napisał:

Tabletki i środek czyszczący do zmywarki :E no i licencja na pakiet zabezpieczający na kolejny rok :D

I jeszcze grę na PlayStation. Miałem nadzieję na jakieś promo na abonament Spotify, ale lipa :(

Działa Polskie Spotify w DE czy musisz płacić w euro 10x tyle? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Gang napisał:

A propos środków do czyszczenia. W pralkę ustawcie program z najwyższą temperatura i wrzucie do bębna 2 tabletki od zmywarki... Pralka po tym jest lepiej jak nowa.

Jest milion sposobów na czyszczenie pralki. Ja tam korzystam z gotowych rozwiązań. Przynajmniej ładnie potem pachnie :D

11 minut temu, lycone napisał:

Działa Polskie Spotify w DE czy musisz płacić w euro 10x tyle? :D

Z Polski to ostał mi się dowód osobisty i numer telefonu :E

Patrzyłem teraz na cennik Spotify w Polsce. No wychodzi 2x drożej w euro :E ale bez przesady, żebym kombinował z VPN dla 50 euro oszczędności na rok. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...