Skocz do zawartości
Quattro

Motoryzacyjna Blabla

Rekomendowane odpowiedzi

Kolega chciał ostatnio kupić nowego golfa GTI. 54000 € :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

aż na otomoto wlazłem i oczy ze zdumienia przecieram 8:E

 

swoją drogą słyszałem, że na odsprzedaży slotu na np 911 gt3 można 200k lekko zarobić :E

Edytowane przez DannyKay

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

My ze znajomym sporo dumaliśmy, jak bardzo przestrzelone jest wydać 11.3tys. złotych na Lagunę MK2 w kombi... (produkcja 04.2007r, 2.0 F4R bez LPG, potwierdzone 238tys km przelotu, 2óch właścicieli za granicą, lepsze wyposażenie); Biorąc pod uwagę jeszcze ogólną opinię o nich :E 
W pamięci miałem, że za 11-12k to można wybrzydzać w MK2 z 2.0 Turbo...


Ale po oglądanych wcześniej autach ta Laguna była 1. autem, które faktycznie było serwisowane i zadbane, a sprzedający widnieje w papierach - i nie jest handlarzem;
I przez te niecałe 3 lata / 25 tys. km poprzednik w PL zajął się wszystkim; Więc poza wymianą filtrów i oleju za rok (bo krótko przed sprzedażą i to było zrobione) zostaje tylko czekać na 1. check na desce :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny szaleją ostro to prawda. Fajnie widać na przykładzie moim i teścia, on 2 lata temu kupił w211 sedan, ładny stan ale bez kilku bajerów i dał 21k. Ja za ten sam rocznik w grudniu 25 ale ciut lepiej wyposażony. Teraz już niektórzy tak płynąć zaczynają z ceną że widziałem 211 za 35-45k(!). Choooore. Dobrze że kupiłem w grudniu..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kumpel miesiąc temu kupił 508SW z 2012 za prawie 40k (nie bardzo było w czym przebierać w tym budżecie)...jeszcze we wrześniu 2021 brat za lekko powyżej 40 kupił też 508SW tyle że z 2015.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja za swojego 5-latka, wg tego co jest wystawione w DE, to mogę wołać lekko 22k EUR. Nie jest to co prawda cena nowego auta, ale kurde po 5latach nadal mega dużo. 

Jak kiedyś się śmiali, że auto po wyjeździe z salonu już traci na wartości, tak teraz takie głupie czasy, że kupisz i odsprzedasz z zyskiem :E

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W czwartek robiłem przegląd przed pierwszą yarisa w hybrydzie z 2015...poszedł za 50k bez paru "groszy" :E

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam na auto zamówione w listopadzie 2021.

Obecna cena takiej samej konfiguracji jest o 35tyś.zł wyższa względem tej z mojego zamówienia :E 

Oby tylko wreszcie pozbierali wszystkie śrubki i półprzewodniki dla niego.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Outlandery takie jak mój 08r latają po 25-29, tyle dałem za swojego równo 4 lata temu :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, seeba03 napisał:

Czekam na auto zamówione w listopadzie 2021.

Obecna cena takiej samej konfiguracji jest o 35tyś.zł wyższa względem tej z mojego zamówienia :E 

Oby tylko wreszcie pozbierali wszystkie śrubki i półprzewodniki dla niego.

Szef jakoś latem 2021 zamówił BMW X3 dla żony,  2 tygodnie temu zadzwonił dowiedzieć się jak tam jego zamówienie... usłyszał że najwcześniej za 12 miesięcy, ale mocno prawdopodobne 18  :E

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, krzysiak napisał:

Szef jakoś latem 2021 zamówił BMW X3 dla żony,  2 tygodnie temu zadzwonił dowiedzieć się jak tam jego zamówienie... usłyszał że najwcześniej za 12 miesięcy, ale mocno prawdopodobne 18  :E

Nie ma to jak zacząć cieszyć się salonowym, nowym autem z 2021r w 2023 (albo i 2024 jak będzie miał pecha) :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie bardziej zaczną dbać o auta bo wymiana co 2 lata nie jest już taka łatwa;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.05.2022 o 09:12, marko125-91 napisał:

Porównywałeś może cenę listopad 2020 do 2021?

Nie jestem w stanie porównać, bo w 2020 wybrana przeze mnie jednostka napędowa nie była dostępna. Można było ją zamówić od maja 2021. A teraz... zniknęła na dobre z oferty - zakończenie produkcji planowane do 17 tygodnia 2023r.

Jest zatem szansa, że będę czekać nie dłużej jak 1,5 roku - nieźle :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludziska nie ma co sie dziwic ze uzywki ida tak do gory skoro identyczne auto w 2021 bazowa wersja np. kia sorento kosztowala 157 obecnie +20k, stad tez odzwierciedlenie na rynku uzywek

pewnie gdybym chcial swoja teraz sprzedac to bym po roku czasu dostal wiecej niz zakupilem, stan idealny, nie ma do czego sie przyczepic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
13 godzin temu, seeba03 napisał:

Można było ją zamówić od maja 2021. A teraz... zniknęła na dobre z oferty

Cennik wyjściowo:

Rok produkcji 2021 / modelowy 2022 - 116.400zł

Rok produkcji 2022 / modelowy 2022 - 121.300 - wówczas zamawiałem z rabatami

Rok produkcji 2022 / modelowy 2023 - 137.700zł - brak jakichkolwiek rabatów

Obecnie brak możliwości złożenia zamówienia takiej konfiguracji.

Edytowane przez seeba03

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Pójdę chyba na wycieczkę popytać. Kwestia taka, że w tym roku kończą się fajne dopłaty do elektryków i hybryd (w DE). Nie nastawiam się, żebym coś kupił, ale pomacać i przejechać się można.

Chyba, żeby rzucili fajną ceną za odkup Nissana :E

 

Edytowane przez marko125-91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z busami jest to samo, albo i gorzej. W 2020 roku kupowałem kilka Fiatów Ducato 2016 r. L2H2 lub L3H2 z przebiegami 80 - 120k km w dobrym/bardzo dobrym stanie za 42 - 48k zł netto. Było w czym wybierać. Teraz takie chodzą na Otomoto za 55 - 65k zł netto, pomimo tego, że minęły 2 lata. Tragedia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, lycone napisał:

Z busami jest to samo, albo i gorzej. W 2020 roku kupowałem kilka Fiatów Ducato 2016 r. L2H2 lub L3H2 z przebiegami 80 - 120k km w dobrym/bardzo dobrym stanie za 42 - 48k zł netto. Było w czym wybierać. Teraz takie chodzą na Otomoto za 55 - 65k zł netto, pomimo tego, że minęły 2 lata. Tragedia.

Istniały takie? :E 150-180 rocznie robiłem i były to niskie przebiegi porównując z tym co robiły te latające na Francję/Hiszpanię etc :E

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, krzysiak napisał:

Istniały takie? :E 150-180 rocznie robiłem i były to niskie przebiegi porównując z tym co robiły te latające na Francję/Hiszpanię etc :E

To małe busiki, nie plandeki na międzynarodówkę. Do tego nie kupowałem pierwszego lepszego, ale wiadomo, że różnie to może być :) Zresztą u mnie robią od 24 do 50 tys km rocznie, a mam dalekie rejony. Kolega np. robi 600km/msc i zastanawia się nad elektrykiem. Coraz więcej ich widuję na magazynach. 

Edytowane przez lycone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem teraz do slużbowych aut adblue, 139zł bańka 18L, 2 tygodnie temu ta sama bańka 49zł 8:E

Na dłuższą metę taniej wyjdzie usunąć ekologię niż bulić chore pieniądze za to :E

Edytowane przez katystopej
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do ekologii...wczoraj między przeglądami walczyłem z 508SW kumpla z firmy obok. Pierwszą awarią po zakupie oczywiście ekologia, czyli pompka w zbiorniczku z eolys...która padła po przepompowaniu "aż" w porywach 2l płynu (coś koło 800zł zapłacił za cały zbiorniczek, bo pompa oczywiście niewymienna) :E Śmiał się, że przy wcześniejszym aucie (bmw e91) pierwsza awaria też była związana z DPF...skończyło się wtedy na wycięciu chwasta  :E

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wtedy ostatnie (względnie) proste konstrukcje w stanie dobrym / b-dobrym będą latały za mocno chore pieniądze :E 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo. Kwestia czasu, aż wskoczy opłata za emisję spalin. Ot, taki dodatek do OC.

Największy ból będzie, jak aktualne elektryki wkroczą w wiek 10lat i więcej. O ile nie martwię się o możliwość wymiany baterii, bo wraz ze wzrostem popularności stanie się to prostsze i bardziej opłacalne (w grę wejdzie pewnie przejście na inny typ ogniw), tak bardziej martwię się o jakość takich napraw. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie dałem ciała - 31 maja skończyło mi się ubezpieczenie na auto i zapomniałem go przedłużyć.

Czy przedłuży się ono samo u tego samego ubezpieczyciela, czy też czeka mnie pismo z UFG z karą do zapłacenia?

 

Swoją drogą - jak teraz najtaniej ubezpieczyć furę? Chcę to auto zezłomować, bo okazało się być szrotem, ale będę mógł to zrobić dopiero pod koniec miesiąca, gdy wygospodaruję trochę miejsca na podwórzu.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...