Skocz do zawartości
Quattro

Motoryzacyjna Blabla

Rekomendowane odpowiedzi

Na szczęście w okolicy jest już lepiej ze zwiedzaniem;

Częstochowę, poza jednym powodem, to w sumie odwiedzałem teraz z Puntem... do mechanika :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Everyman napisał:

Wytknąłem Ci, że z kowidem się pomyliłeś

W jaki sposób xD? W ten?

W okresie cz/lip/sier. ludzie w pompce mieli kowidy

Nawet nie wiadomo czy masz na myśli 2020 2021 czy 2022 a może 2019 xD

Ale czego Ty nie rozumiesz w tym, że na początku 2021 ludzie siedzieli w domach, a w 2022 tak nie było? Jeśli ludzie siedzą w domach w okresie w którym jest najwięcej wypadków to powstanie największa dysproporcja. A ludzie na początku 2021 siedzieli w domach i tyle. Ruch był mniejszy. Od początku mowa była o wypadkach śmiertelnych, bo od tego Gang który włączył myślenie i dał się zmanipulować rozpoczął wywód. 

18 godzin temu, Everyman napisał:

Materiał do porównania jest, 2021-2022 rdr

To wytłumacz mi pewną kwestię. 

W styczniu liczba wypadków wzrosła o 61%.
W lutym liczba wypadków wzrosła o 128%.
W marcu liczba wypadków  zmalała o 8%.
W kwietniu zmalała o 21%.
W maju wzrosła o 16%.

Możesz mi powiedzieć w jaki sposób sobie tłumaczysz te rozbieżności? xD

 

18 godzin temu, Everyman napisał:

A skoro nigdy takiego wypadku nie miałem, to jasno wynika, że tacy kierowcy jak ja nie powodują tych zdarzeń.

Tak, bo jeden kierowca i jego losy na ulicy to coś co należy ekstrapolować na zachowanie absolutnie każdego innego uczestnika ruchu xD. 

Ja nigdy nie miałem żadnego wypadku ani kolizji autem to znaczy, że auta nie powodują wypadków i kolizji xD xD xD 
 

18 godzin temu, Everyman napisał:

Materiał do porównania jest, 2021-2022 rdr. No i po tych wynikach widać brak zmniejszenia wypadków, czyli brak poprawy.

No i na jakiej podstawie stwierdzasz, że liczba wypadków np. wzrosła w czerwcu lipcu czy sierpniu?. Nie ma danych za chociażby 2020. Więc nie wiadomo. Przez covid czy wojnę obraz ulic tego jak ludzie jeżdżą i gdzie jeżdżą się zmienia. Mistrzem statystyki Ty czy Gang raczej nie jesteście skoro wyciągacie twarde wnioski na podstawie szczątkowych danych. A raczej wyciągacie takie wnioski jakie pasują do waszego poglądu pomijając wszystko inne xD. 

Edytowane przez resistance

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, bergercs napisał:

 Zresztą w tym mieście nie ma totalnie nic do zwiedzania.

No chyba, że Jasna Góra - ale w sumie kościół jak kościół :-)

Właśnie kojarzę ten obiekt zwany Jasna Góra ;) Miejsce spotkań wielu pielgrzymek z różnych zakątków Polski.

A bym dodał coś jeszcze,dla koneserów piłki nożnej - stadion klubu nazywającego się Raków Częstochowa potocznie zwanym jako "kurnik" 8:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem czasu dokończyć posta.

380da52cc3907.png

Tak wygląda liczba wypadków na pasach. Jak widać od 5 lat maleje. Szybki spadek nastąpił w czasach covidowych i lockdownów.

Widać tutaj jak spadła ogólna liczba wypadków w okresach, gdy po prostu ludzi do szkoły, pracy, ferie, święta jeździli mniej.

f570cae5bd9a8.png96d16669e801d.png


A odnośnie tego, że to piesi to debile i powodują wypadki. ~70% wypadków z pieszymi było z winy kierowcy. Teraz co najwyżej odsetek mógł wzrosnąć, bo ludzie którzy i tak nie respektują przepisów mają dodatkowy przepis xD.

I jasne, że nastąpi dalszy spadek liczby wypadków chociażby przez wprowadzenie wyższych stawek za mandaty. No choć osoby stawiające przede wszystkim na chłopski rozum twierdzą, że liczba wypadków się zwiększy, bo teraz to każdy ucieka, żeby mandatu nie przyjąć xD 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem z Bieszczad. Widoki genialne, Drogo jak diabli, najbardziej irytujące te parkingi po 20zl za dzień, nawet jak stoisz 10 minut ;p.

Ale z uwagi na Moto, te mandaty plus chyba wysokie ceny paliw i po ekspresówkach jeździ mi się dużo lepiej. Od Rzeszowa jak już się zaczęły 2 pasy to do s2 pod Warszawą ani razu nie dotykałem pedałów. 130 na tempomacie [127 wg GPS] przede mną dacia i focus, za mną skoda i cytryna. I cały czas jechaliśmy w jednej kolejności, wyprzedzanie jako płynnie szło, nikogo nie blokowaliśmy, co chwila zjad na prawy pas. Prawy pas leciał 100-110. Lewy około 130 i raz tylko jakieś X5 poszło jak szalone. Może z 4-5 aut pojechało szybciej ale nie jakoś mocno i też bez siadania na zderzaku i migania światłami. 

Dopiero na a2 z Wawy było gęściej bo tiry jechały i ci 110 na lewym blokowali trochę.

8h jazdy i w zasadzie mógłbym jechać spokojnie drugie tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Gang napisał:

Wróciłem z Bieszczad. Widoki genialne, Drogo jak diabli, najbardziej irytujące te parkingi po 20zl za dzień, nawet jak stoisz 10 minut ;p.

Ale z uwagi na Moto, te mandaty plus chyba wysokie ceny paliw i po ekspresówkach jeździ mi się dużo lepiej. Od Rzeszowa jak już się zaczęły 2 pasy to do s2 pod Warszawą ani razu nie dotykałem pedałów. 130 na tempomacie [127 wg GPS] przede mną dacia i focus, za mną skoda i cytryna. I cały czas jechaliśmy w jednej kolejności, wyprzedzanie jako płynnie szło, nikogo nie blokowaliśmy, co chwila zjad na prawy pas. Prawy pas leciał 100-110. Lewy około 130 i raz tylko jakieś X5 poszło jak szalone. Może z 4-5 aut pojechało szybciej ale nie jakoś mocno i też bez siadania na zderzaku i migania światłami. 

Dopiero na a2 z Wawy było gęściej bo tiry jechały i ci 110 na lewym blokowali trochę.

8h jazdy i w zasadzie mógłbym jechać spokojnie drugie tyle.

podobny trend zauważyłem, każdy zaczął spokojniej jeździć i rzeczywiście wolniej. Jedynie auta służbowe zasuwają jak zwykle... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro wszyscy polecacie LG to trzeba będzie sie za taką rozejrzeć, szkoda że większość to ponad 2000zł, myślałem że do 1500zł można coś kupić. Ja wiem że wszystko drożeje, ale czuje sie nieco zaskoczony jak szybko sie to dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak do 2k i w miarę oszczędna /B/ to chyba to. Po zarejestrowaniu jeszcze 3% rabatu. W Euro 200 więcej. No chyba, że prąd nie jest priorytetem to 2 stówki niżej też coś się znajdzie. natomiast okolice 1.5k były jakieś 3-4 lata temu - co się w międzyczasie działo to ciężko powiedzieć bo to nie moja branża :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Grzechu_1990 napisał:

Skoro wszyscy polecacie LG to trzeba będzie sie za taką rozejrzeć, szkoda że większość to ponad 2000zł, myślałem że do 1500zł można coś kupić. Ja wiem że wszystko drożeje, ale czuje sie nieco zaskoczony jak szybko sie to dzieje.

Ja 2 miesiące temu kupiłem Beko EWUE6636XAW - wiem, że to nie jest jeszcze czas na wiarygodną opinię, ale nie mam do czego się przyczepić, a z gwarancją przedłużoną do 5 lat zmieściłem się w 1620 PLN :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Grzechu_1990 napisał:

 LG t

Ewentualnie z serii V500 (dodatkowo Turbo Wash i szkło hartowane w drzwiczkach) - oprócz 3% dla nowych mogę dorzucić rabat 5% ważny jeszcze około 14dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, baQus napisał:

 Beko EWUE6636XAW -

LG tutaj się wzięło od poleceń osoby z Euro bodajże na podst (jeśli dobrze pamiętam) jak najmniejszej problematyczności używania. Sam na tej podstawie wybrałem jakieś 4 lata temu pralkę (slim z parą) i przy częstym praniu (praktycznie dzień w dzień) działa bezproblemowo. Niecałe 3 lata temu kupiłem też lodówkę z LG i same słowa zachwytu (może poza ryzowaniem się inoxa).

Ta Beko max 6 kg wkładu - LG 9 więc więcej wypierzesz za jednym razem w LG (niestety nie mogę znaleźć fizycznej pojemności bębna /bo to też ma znaczenie/ Beko - LG 68 litrów). Prądu LG mniej zużyje. Głośność wirowania LG 72 a Beko 74dB.  I tak po troszku zalet się uzbiera. Przy pralkach ta głośność to jeszcze ujdzie ale np lodówki od LG to jest kosmos jeśli chodzi o kulturę pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, bergercs napisał:

Ta Beko max 6 kg wkładu - LG 9 więc więcej wypierzesz za jednym razem w LG (niestety nie mogę znaleźć fizycznej pojemności bębna /bo to też ma znaczenie/ Beko - LG 68 litrów). Prądu LG mniej zużyje. Głośność wirowania LG 72 a Beko 74dB.  I tak po troszku zalet się uzbiera. Przy pralkach ta głośność to jeszcze ujdzie ale np lodówki od LG to jest kosmos jeśli chodzi o kulturę pracy.

Ja zmieniałem ponad 10-letniego Samsunga z 4,5kg wsadu, więc te 6kg to dla nas nawet z zapasem. Szukałem też czegoś max 40cm głębokiego, bo pralka stoi na przeciwko prysznica i nie chciałem zagracać łazienki. 

Także u mnie główne wymogi to były: inverter, 40cm głebokości, wyświetlacz, więcej niż 4,5kg wsadu, ewentualnie para. Do tego Beko się sprawdza :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też slim musi być, ale "stara"mająca 45cm ma jeszcze jakieś 3 cm "luzu". Sprawdziłem historię zakupów - brana ponad 4 lata temu 28.05.2018 w Euro RTV - 1699zł - więc patrząc na obecne 1800-1900 za podobne modele to wiele  nie zdrożało - jedynie klasy energetyczne poszły do przodu. Miała wtedy A+++ (o 10% lepiej od A) obecnie pewnie byłoby to C lub D* ?. Nie pamiętam jaką klasę miała lodówka GBB62PZFFN kupowana w marcu 2020 - w 2021 zmieniono oznaczenia i obecnie łapie się na D.

 

Przeliczyłem :-) 146 / 220 * 100 = 66. Klasa D

Edytowane przez bergercs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak już o pralkach i klasach energetycznych to pociągnę temat. Wybrałem pralko-suszarkę mimo wiedzy, że lepiej kupować osobno: zintegrowane urządzenia bardziej awaryjne, ponadto zużywają o wiele więcej energii. Klasa suszenia E - 314 kWh - dużo, bardzo dużo, ale ma służyć tylko w sytuacjach awaryjnych (gdy duży balkon i duża suszarka podwieszana na suficie w łazience nie wystarczą) - więc dokładanie do osobnej suszarki za 4k (przywiązanie do LG) nie ma uzasadnienia finansowego. ALE ta pralko-suszarka  ma klasę energetyczną prania A (49kWh) - podczas gdy pralki LG z taką klasą zaczynają się od 2900 (podczas gdy pralko-suszarka wyszła nieco ponad 2500).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przerywając wątek pralkowy:

Silnik w G-Punto w połowie ogarnięty, tzn dół/blok :E 
Głowica w tym tygodniu wraca z obróbki, potem poskładać i "jeździć, obserwować".


Szczegółów jeszcze nie znam, póki co wiem, że Mamie udało się uwalić równo wszystkie 16 zaworów :lol2:

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

serwal jak opisujesz zdolnosi swojej mamy to zaczynam podejrzewac ze jestesmy bliskimi kuzynami i to od strony mamusi  ?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

włączone ogrzewanie. w domu niby cieplej tylko o 1 stopień. 22,5 teraz.
Ale jak podłoga nie jest zimna to całkiem przyjemne uczucie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Gang napisał:

włączone ogrzewanie. w domu niby cieplej tylko o 1 stopień. 22,5 teraz.
Ale jak podłoga nie jest zimna to całkiem przyjemne uczucie.

To racja. Nie ma nic lepszego niż ogrzewanie podłogowe. 22-23*C gdy są grzejniki nie dają takiego komfortu jak 21*C (na wysokości 1,5m) z ogrzewaniem podłogowym. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mi temperatura się prawie nie zmieniła, ale wszędzie równo. Podłogowke mam ustawioną tak że ma kilka stopni więcej niż powietrze. Jak wchodza goście to się pytają dlaczego podłogowa nie działa bo przecież nie jest wyczuwalnie ciepła;p i zawsze wtedy proponuje stanąć na panele gdzie nie mam poslogowki [nad czym ubolewam]

Edytowane przez Gang

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i Civic poszedł w świat.

Przykro trochę. ??

  • Sad 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany, planuje wymienić 20m2 paneli w salonie, na co zwrócić uwagę przy kupnie ? Jaką grubość wybrać ? ~8mm styknie czy bardziej 10 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam na dole 10, na górze 8.

Niby oba AC 5, ale te na dole wyglądają jak nowe po 3 latach. Mimo v fugi i przesuwania łóżka. Te na górze aż takie twarde nie są.

Ale myślę że to zależy bardziej od jakości i fuksa jakie się kupiło. Te na górze są z marketu te na dole z salonu podłóg.

W obu pomieszczeniach nowa podłoga, ten sam podkład ale jakoś te 1cm takie bardziej deskę przypominają

Edit: żona mówi że na dole są 12mm ;)

Edytowane przez Gang
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry rzont, dau mi swoje pinionszki na wengiel ❤️   

 

Najśmieszniejsze jest to, że górnicy z deputatem węglowym 8 ton/rok również dostają tą kasę 8:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najsmutniejsze w tym wszystkim jest to, że pis ze swoim rozdawnictwem tak do niego ludzi przyzwyczaił, że nikt tego nie zawiesi, bo to oznacza automatyczną przegraną.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Fajnie że podałeś typ tego extendera bo z samego zdjęcia tak niskiej jakości trudno wywnioskować. Po zdjęciu wnioskuje, że to ten typ:  https://rbline.pl/extender-poe-pft1320-36882.html    Ogólnie standardowe extendery jakie stosowałem tylko regenerują sygnał nie są switchami czyli nie rozdzielają sygnału. W tym przypadku mają w sobie switcha. Różnica jest taka, że takie urządzenie różni się od typowego switcha tym, że zasilanie bierze z "głównego" switcha POE i nie ma w sobie zasilacza (taka jest idea extenderów). Na stronie którą podlinkowałem jest informacja  Więc można łączyć kaskadowo. Jednak pod 1 wyjście nie podłączysz kolejnych 2 extenderów (pewnie sam z siebie pobiera na własne działanie ze 2 W) oraz 3 kamer (każda np. po 6W). Czyli nie możesz podłączyć urządzeń które w sumie biorą więcej niż 15W.            
    • Zamierzam przesiąść się z 13700kf na 7800x3d i chciałbym go posadzić na dobrej płycie x670e w rozsądnej cenie, używki też wchodzą w grę, co byście polecili powiedzmy do kwoty 1500 zł im mniej tym lepiej. Nie śledziłem wątku więc nie wiem jak z oc wyżej wymienionego procka, mocno wyżyłowany czy mozna go jeszcze podkręcić czy lepiej iść w UV? 
    • Pograłem trochę dłużej: VRR i flickering - testowałem Squad gdzie FPS potrafi spaść ze 120 do 80 FPS, zero mignięć. Zablokowałem FPSy w grze na 45 i też zero mignięć. Może są różne wersje softu albo nie wiem, u mnie nie miga. Smużenie - jak się przypatrzy to jest przy ciemnych kolorach, ale na pewno nie taka skala jak kiedyś to było na VA. Na tyle małe że podczas normalnej rozgrywki tego nie widać i można pominąć (pewnie subiektywne, ale mi nie przeszkadza).  Skalibrowałem HDR w apce do kalibracji W11, wyszło że max jasnosć to jakieś 1150-1200 nitów. Wieczorem w grach robi serio robotę, pierwszy raz musiałem oczy zmrużyć patrząc na płomienie  Jakieś tam VA/IPS z podświetleniem krawędziowym to w ogóle nie ma jak porównać... Oby więcej takich Miniled powstawało, pakować więcej stref, walczyć ze smużeniem i super sprzęt za nieduże pieniądze.  Dziwi mnie trochę polityka cenowa, kupiłem go za 1600 zł, a na drugi dzień kosztował 2000 zł, potem 1800 zł i znowu 2000 zł. Chyba malutko ich produkują że ceny tak skaczą. Za 2k to nie warto zdecydowanie, 1600 adekwatna cena.
    • Też tak myślę, jeśli te przecieki są prawdziwe i jeśli dalej pogłębią dysproporcję między serią 90 a 80 to nie zdziwię się jak 5080 będzie miało wydajność ledwie 4090 i 16GB, to by oznaczało, że ten ostatni w ogóle nie stanieje i pozostałby na pułapie 6-7k PLN. To byłoby bardzo w stylu NV
    • Gra do niczego nie zmusza, przynajmniej grając w demko nie czułem takiej potrzeby, aby parować cały czas, częściej używałem uników.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...