Skocz do zawartości
Quattro

Motoryzacyjna Blabla

Rekomendowane odpowiedzi

I wtedy usłyszę "hej Marek, gdzie twoja patriotyczna koszulka?" :E

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kumpel z Siemianowic kupił wczoraj 2 tony orzecha przez gminę....2200zł tona 8:E

Kurła, śpimy na węglu a płacimy jak za złoto. 15 lat temu jak budowany był węzeł Murckowska w Kato, to 3m pod powierzchnią gruntu wychodziły żyły węgla. Operatorzy koparek pływali w kasie, kilka dłubnięć łyżką i tona pięknego węgla na na boku odłożona, można było kopalnie odkrywkową założyć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym kraju choćby diamenty kopali zamiast węgla, to i tak przyjdzie ktoś, kto to spierniczy do tego stopnia, że nie będzie się opłacać. I nie trzeba daleko szukać w zarządach, bo patologia jest już na stanowiskach kierowniczych. Każdy dba jedynie, ile da się dla siebie wyciągnąć. 

Zaleciałości z komuny, gdzie państwo miało dać i koniec kropka. Problem jedynie, że obecny rząd wrócił do tej komuny.

I o ile w Niemczech też nie jest za ciekawie, braki kadrowe, drożyzna, brak lekarzy czy system emerytalny na skraju upadku... To i tak takich cyrków i patologii jak w Polsce, to szukać jedynie w krajach o wysokim stopniu korupcji.

Edytowane przez marko125-91
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie.

Kopalnia Krupiński w Suszcu, jedna z najnowszych i najnowocześniejszych kopalni w Polsce, pokłady pod ziemią ok 700mln ton węgla koksującego, czyli tego najlepszego, 100% węgla w węglu, bardzo kaloryczny, glownie do hut u elektrowni - mam obecnie orzech koksujący z Wesołej, 28mJ kaloryczność - bez zanieczyszczeń i substancji lotnych z których bierze sie pm2.5 i pm10. Kopalnie niedawno zamknęli, szyby zasypali i zrównali infrastrukturę z ziemią. Co dziwne, wielu ekspertów geologii i górnictwa zachodzi w głowę, dlaczego Krupińakiego tak szybko zaorano, gdzie inne kopalnie jak Wieczorek czy Sośnica stoją na powierzchni w dalszym ciągu. Grubo tu śmierdzi szemranymi interesami na szczeblu władzy państwowej.

 

Aaa takie pytanie, czy na A1 między Czewą a Rzgowem jest odcinkowy ? Lecę jutro do Mandorii, opierdoliłbym to w godzinę z hakiem ale jak jest odcinkowy to szkoda ustawiać tempomat na 150.

Edytowane przez katystopej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, marko125-91 napisał:

I nie trzeba daleko szukać w zarządach, bo patologia jest już na stanowiskach kierowniczych

Patologia to zaczyna się od zwykłych ludzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, katystopej napisał:

Aaa takie pytanie, czy na A1 między Czewą a Rzgowem jest odcinkowy ? Lecę jutro do Mandorii, opierdoliłbym to w godzinę z hakiem ale jak jest odcinkowy to szkoda ustawiać tempomat na 150.

Nie ma. Był odcinkowy pomiar prędkości w trakcie budowy. Jakiś czas temu sprzęt zawinięto i przeniesiono na S8 w Warszawie :)

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Marko, u nas jest niestety zła mentalność, dlatego uważam że kopalnie powinny być prywatne. Niech będą przepisy że kopalnia musi dostarczyć x węgla do elektrowni, niech będzie że maks cena to X zł.

Ale niech ktoś tam posprząta i zacznie zarządzać jak firma prywatną.

Mnie osobiście najbardziej wkurzają te wszelkie przywileje jakie mają górnicy, niech sobie mają ale ci co na prawdę ryzykują a nie wszyscy jak leci.

Zresztą wszystkie państwowe firmy to jest patologia, ludzie którzy tam pracują nie zasługują na swoją pensje i na te setki różnych dodatków itd.

Edytowane przez Gang
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, resistance napisał:

Patologia to zaczyna się od zwykłych ludzi.

Zwykli pracownicy nie są osobami decyzyjnymi. Mogą się opierdzielać w pracy czy podkradać, ale generalnie wykonują to, co każe góra.

Jak zaczynałem pracę w Niemczech w różnych firmach, m.in. produkcyjnych, to mając kontakt z najbardziej przeróżnymi narodowościami, to najbardziej roszczeniowy jest właśnie blok południowy i wschodni. Najlepiej nic nie robić, 3 dni do pracy po 6godzin i minimum 25€ za godzinę :E oczywiście bez jakichkolwiek kwalifikacji. 

 

Edytowane przez marko125-91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, marko125-91 napisał:

Zwykli pracownicy nie są osobami decyzyjnymi. Mogą się opierdzielać w pracy czy podkradać, ale generalnie wykonują to, co każe góra.

Chodzi mi o cwaniacka mwntalność, a stanie wyżej na drabinie daje tylko kolejne możliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cwaniactwo, to nasz sport narodowy :E

nie ma to jak spotkać na autostradzie nowiuśkiego peugeota 508 na francuskich tablicach i z trójkątem ostrzegawczym :E

Edytowane przez marko125-91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tesla Semi

zasieg w zaleznosci od baterii (~500 lub 1000kWh) 480-800km. ladowanie SC v4 >1000kW :) 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wraca ktoś może z DE 48143 Munster (Westfalia) do Polski? Potrzebuję zestaw kina domowego przywieźć :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro mogę ze spokojem założyć patriotyczną koszulkę... 

Brawo!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taką porażkę szanuję, tym bardziej że będzie super wymówka bo Francja zostanie mistrzem wg mnie ;)

Edit: prędkość mbappe to kosmos.

 

Edit2: który dodatek do czyszczenia wtryskwo od LM polecaliście?

Edytowane przez Gang
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, bergercs napisał:

LM2666

Czy warto go stosować zapobiegawczo? 155k przebiegu 1.6 bluehdi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jechałem dzisiaj z mamą do taty do sanatorium po południu, Mysłowice - Ustroń w tamtą stronę 2h gdzie normalnie zajmuje to 1:10h max. Od Tychów asfaltu nie było widać, jeden śnieg, spowrotem było lepiej bo pługi z solą musiały przejechać chyba. W samym Ustroniu 40cm śniegu, pod sporą górę do sanatorium bez problemu na zimówkach i 4x4, przednionapędówki miały spory problem. Chyba się wyleczyłem z wielosezonowych na wiosnę, jeden wyjazd w taką pogodę się trafi i człowiek będzie obsrany po uszy. Kupię letnie, za rok zimowe i będzie spokój.

Edytowane przez katystopej
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz miejsce na składowanie to jak dla mnie tylko i wyłącznie zimówki + letnie. No chyba że mam 100% pewności że autem kulam się w mieście gdzie zazwyczaj jest w miarę odśnieżane. 

Trochę żałuję, że w swoimi nie mam 4matic.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dzisiejszym dniu uznałem, że wielosezonowe na (względnym) płaskim dają radę;
Mieszkam na wsi, same T-Góry też nie były za bardzo odśnieżone i sytuacji awaryjnych nie było.
Na zapas i tak planuję doposażyć się w łańcuchy.

Ale tak - w rejony stricte górskie, zimą, to pchać się nie będę.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z miejscem kompletnie nie ma problemu bo całe koła trzymam w pracy na magazynie. Chciałem przyoszczędzić bo robię 12kkm rocznie ale no nie, jeden wyjazd i oszczędność może zamienić się w wywalenie kasy na poskładanie auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie najbardziej rozbraja sytuacja na swiatlach, ludzie ruszaja jakby niechcieli, masakra, opoznione reakcje itd.

Lodz calkiem spoko, wiekszosc odsniezona, poza bocznymi i osiedlami, sam mam naped na 4 wiec z ruszaniem nie mam w ogole problemow, fajnie sie jezdzi tym bardziej ze to moje pierwsze auto z napedem na 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zainstalowałem bezprzewodową kartę sieciową w stacjonarce (TP Link AX3000) ? po narodzinach pociechy, eksmisji z biurowego pokoju, transformacji go w pokój dla córki, nie mam swojego miejsca... nie chciało mi się kombinować z kablami w sypialni i salonie to kupiłem karte WiFi 6 i... zdziwko, na routerze z WiFi 5 wyciaga bez problemu 450MBit.

Miłe zaskoczenie, bałem się że bez ciągnięcia kabli będzie dramat. Ale jednak nie..chyba stacjonarka zostaje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...