Skocz do zawartości
Quattro

Motoryzacyjna Blabla

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy dobry wątek ale może pomożecie :) Małżonce od jakiegoś czasu przestał działać android auto (po kablu) W ogóle nie widzi telefonu, nawet go nie ładuje na żadnym z portów USB. Mój telefon działa bez problemu więc kłopot z kablem chyba możemy wykluczyć? Może być to kwestia jakiejś aktualizacji w telefonie, która teraz wysypuje aplikację ?

Edytowane przez Klakier1984

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmień kabel, zobacz czy nie ma syfu w gnieździe USB w telefonie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, marko125-91 napisał:

Najważniejsze, że czerwony ;)

Najszybszy :D

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nooo Marian, zrobiło się jakby luksusowo 8:E   Tak z ciekawości, Lexus ES i Toyota Camry są bardzo technicznie spokrewnione ? Gratulacje (oby) :beerchug:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ten 300h? 

Jeżeli to ta sama jednostka co kuzyn w ma w is300h to silnik bardzo fajny. I pokazuje jak toyota potrafi w hybrydy bo mimo że to miękka hybryda to spalanie jak w miękkiej hybrydzie w mercu ale w dieslu. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to teraz aby tylko było ok na dłuższych oględzinach.  

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozjazd mega? To ledwo 10%. Jakbyś tym za 63 pokazał, że masz pisemną ofertę za 70, to powinni się dźwignąć... Ja nowego X-Traila wziąłem w leasing, stary idzie w rozliczenie, a z ceny nowego mam zbite prawie 10k EUR w stosunku do ceny katalogowej.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Trepcia napisał:

Ej, ludki :E jak zapewnie wiecie mam zamowione czerwone Camry z terminem na grudzien. Ale z racji ciaglych opoznien zaczalem sie rozgladac za innym samochodem, uzywanym i skierowalem poszukiwania na uzywane Camry i Lexusa ES. I chyba cos mam ;) ale obczajcie akcje. Siedze sobie wczoraj w Katowicach i czekam na zone, godzina 16:40 wiec odpalam otomoto dla zabicia nudy. Jakies ogloszenie nowe, z godziny 16:19 ale bez zdjec. Lexus ES, kolor czerwony, w salonie 5km dalej. No to poganiam zone, 17:40 jestesmy w salonie.
- Dzien dobry, chcialem zobaczyc czerwonego ESa.

- Dzien dobry, yyy… czerwonego ESa?

- No tak, godzine temu oferta sie pojawila tylko nie ma zdjec.

- Wie Pan, zwykle po godzinie to ludzie dzwonia ale nikt jeszcze po takim czasie do salonu nie przyjechal. Raczej utrudniona bedzie mozliwosc aby go zobaczyc teraz.

- Dlaczego?

- Dzisiaj samochod do nas przyjechal. Jest teraz na SPA aby go przygotowac.

- Prowadz Pan, chetnie go obejrze jak wyglada.

Poszlismy. Jak na 4 latka to samochod bardzo elegancki. Jakas tam kosmetyke i picu picu trzeba zrobic. Na jednych drzwiach 3 wgniotki takie jak zarienko kukurydzy. Wszystko do ogrania drobnym detailingiem.

Samochod zarezerwowalem, w poniedzialek dluzsze ogledziny mam i jazde probna. Salon ma mu jeszcze zrobic serwis (olej, filtry, klima).

Jak dobrze pojdzie to w przyszlym tygodniu bedzie nowy samochod. Mialo byc czerwone Camry z jasnym srodkiem, bedzie (oby!) czerowny ES z jasnymi fotelami i brazowa deska w full opcji oprocz elektrycznej tylnej kanapy ;) za 25 tys mniej.

Jednak trzeba mieć n uwadze, że porównujesz 4 letnią furę do nowej. Jaki przebieg ma ten ES? 

Z drugiej strony sam napewno nie czekałbym tyle na samochód i też bym brał tego ESa jak będzie wszystko pasować :D

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry, szybkie pytanie mam. Może to lekko głupie pytanie ale wole zapytać osób, które mają większe doświadczenie z autami (chodzi i o ilość posiadanych aut w przeszłości)

Szukam auta używanego i generalnie nie wiem na co postawić czy na auto młodsze rocznikowo i w nie zainwestować (chodzi o założenie LPG) czy kupić auto starsze rocznikowo z już założonym LPG i z miejsca oszczędzać? Auta generacyjnie zbliżone do siebie (A3 8P: 10k zł, 2003r.  vs Golf V: 13,5k zł, 2007r.). Bo z jednej strony fajnie mieć młodsze auto, a z drugiej strony lżej będzie dla portfela kupić auto napędzane taniością. Jakieś małe porady co byście wybrali?

Podrzucam oferty jakbyście chcieli zobaczyć: A3     Golf

Edytowane przez mlynos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Trepcia napisał:

@marko125-91

Ale to chyba nie w Polsce? Bo cos kojarze, ze w innym kraju mieszkasz. Dobrze mysle? :)

Przy odkupie zasady są wszędzie takie same, czyli jak się dogadasz. Leasing, to inna bajka. W Polsce warunki są kijowe.

Co do śmiesznych okoliczności zakupu, to ja zamawiałem kanapę przez internet. A, że kilka dni wcześniej oglądałem testy nowego X-Traila, to Google wyrzuciło mi reklamę z ofertą. No i tak z czystej ciekawości napisałem do mojego salonu, żeby zrobili mi ofertę, ale tak stricte informacyjną. No i w ciągu tygodnia spisaliśmy umowę :E którą potem anulowałem, bo chciałem zmienić warunki - i się dogadaliśmy :)

2 godziny temu, Trepcia napisał:

Z drugiej strony salon przedluza gwarancje do 10 lat i 150 albo 200 tys km. 

Ty sobie doczytaj warunki tej gwarancji

20 minut temu, mlynos napisał:

Dobry, szybkie pytanie mam. 

Poszukujesz już starych samochodów, w tym praktycznie konstrukcyjnych bliźniaków - więc bierzesz to, co trafi się w lepszym stanie. 

Co do LPG, ja jestem zwolennikiem montażu na własną rękę. Wiesz co masz i nie ma problemu, czy instalacja była serwisowana, regulowana, itd., czy coś będzie już do wymiany, itd. A tak kupujesz kota w worku. Z tym, że jak już kupujesz auto bez LPG, to pojeździj chociaż z miesiąc na benzynie, żeby ocenić w jakim stanie jest silnik... Bo założysz LPG do kibla i będziesz w plecy za instalację + kminił, czy to problem przez LPG czy coś nadrutowane, czy po prostu kibel pod maską 

Edytowane przez marko125-91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy dostawczakach Toyoty powyżej 100 lub 150 k km gwarancja jest od "ubezpieczyciela".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, marko125-91 napisał:

Co do LPG, ja jestem zwolennikiem montażu na własną rękę. Wiesz co masz i nie ma problemu, czy instalacja była serwisowana, regulowana, itd., czy coś będzie już do wymiany, itd. A tak kupujesz kota w worku. Z tym, że jak już kupujesz auto bez LPG, to pojeździj chociaż z miesiąc na benzynie, żeby ocenić w jakim stanie jest silnik... Bo założysz LPG do kibla i będziesz w plecy za instalację + kminił, czy to problem przez LPG czy coś nadrutowane, czy po prostu kibel pod maską 

Co do tego, że te auta już są już nastoletnie to wszystko wiem ale jaki budżet takie auto..

No właśnie to też mnie przekonuje do tego, by kupić normalnie benzyniaka i później go zagazować, bo wiem co mam wrzucone i jak go serwisuje. I nie wiem czy właśnie taką drogą pójde tzn benzyniak i później dołożenie LPG..

Edytowane przez mlynos
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszytsko zależy jakie auto trafisz. W tym budżecie to jednak chyba jednak lepiej kupić auto z LPG i "nie spłacać" instalacji. 

Sam zawsze kupowałem bez i zakładałem w dobrym warsztacie, ale auta ciut droższe. 

Nie zamykaj się na auto z lub bez LPG, szukaj najlepszego możliwego stanu. 

Ps. Ogólnie w tym budżecie to szukaj najlepszego możliwego stanu, nie zamykaj się na daną markę, a już na pewno nie na droższą Skodę lub dużo droższą Skodę 

?

Ad ps. Ja zawsze się zamykałem na dane model ?

PS2. 

Ta sygnaturą to grzeszysz 

Edytowane przez Gang

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Gang napisał:

Wszytsko zależy jakie auto trafisz. W tym budżecie to jednak chyba jednak lepiej kupić auto z LPG i "nie spłacać" instalacji. 

Sam zawsze kupowałem bez i zakładałem w dobrym warsztacie, ale auta ciut droższe. 

Nie zamykaj się na auto z lub bez LPG, szukaj najlepszego możliwego stanu. 

Ps. Ogólnie w tym budżecie to szukaj najlepszego możliwego stanu, nie zamykaj się na daną markę, a już na pewno nie na droższą Skodę lub dużo droższą Skodę 

?

Ad ps. Ja zawsze się zamykałem na dane model ?

PS2. 

Ta sygnaturą to grzeszysz 

Fanem motoryzacji jestem giga ale kupno swojego auta to jest jakieś wyjście z dziwnej strefy komfortu. Do tej pory jeździłem mamy autem i jak coś było do zrobienia to mówiłem jej o tym i oddawanie auta do mechanika. Ze swoim autem coś czuje, że będzię to jeszcze bardziej pedantyczne, a przez co większe wydawanie kasy :E Dodatkowo strasznie wybrzydzam i już czasem odrzucam pewne marki czy modele a to z tego względu, że z niemieckimi autami miałem i mam do tej pory największą styczność i wiem co się po nich spodziewać. Kolejna sprawa, że większość aut w PL to niemce co też przekłada się na to, że mechanicy znają bardziej te auta więc możliwość ewentualnej naprawy takiego niemca jest wyższa (ale moge się z tym argumentem mylić więc biore go troche w cudzysłowie). 

A co do sygnaturki to Pastuszek zawsze w serduszku ❤️ 

Edytowane przez mlynos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, mlynos napisał:

Kolejna sprawa, że większość aut w PL to niemce co też przekłada się na to, że mechanicy znają bardziej te auta więc możliwość ewentualnej naprawy takiego niemca jest wyższa (ale moge się z tym argumentem mylić więc biore go troche w cudzysłowie). 

To nie są lata '90, teraz każda marka i model jest doskonale znana mechanikom. Druga sprawa, szukasz 20 letniego do bólu popularnego i nudnego chrupka, tam nie ma technologii NASA i nawet Mietek w stodole Ci to naprawi. Kup cokolwiek bez gazu co będzie w dobrym stanie technicznym i da radę przejść przegląd na stacji, później porób te wszystkie mało istotne rzeczy jak hamulce przód + tył, przewody hamulcowe sztywne i elastyczne, zawieszenie, ewentualne wycieki płynów ustrojowych i po wszystkim zamontuj gaz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opel wierny tradycjom: Insignia,- przerdzewiały tylny wahacz poprzeczny pękł sobie na pół. Kto się przesiadł z Vectry C będzie się czuł jak w domu ?

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, bergercs napisał:

Opel wierny tradycjom: Insignia,- przerdzewiały tylny wahacz poprzeczny pękł sobie na pół. Kto się przesiadł z Vectry C będzie się czuł jak w domu ?

Ja już po akcji serwisowej i dwa nowe wahacze + kompletna geometria zrobiona w Aso za pełną darmoszkę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Trepcia skończy się na tym, że do Camry już nie wsiądziesz ;)  
Fajna fura!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Trepcia napisał:

Ok, biorę tego ESa :)

Dzisiaj 3 godziny oglądałem. W świetle dziennym i przy spokojnym oglądaniu więcej skaz się udalo znaleźć. Generalnie wygląda to tak:

  • głębsze rysy w dolnych częściach zderzaków, najczęściej od spodu, od dojeżdżania do krawęźników,
  • mniejsze pojedyncze ryski na lakierze, do wyciągnięcia polerką, brak zarysowań do podkładu na częściach metalowych,
  • większych skaz brak (oprócz 3 wgniotek na jednych drzwiach, o których wspominalem).

Cały samochód przeleciany miernikiem i wszędzie powłoka między 90 a 110. Wszystkie szyby orginalne, przednia szyba bez skaz od kamyków. Przednia maska bez odprysków. Środek zadbany, sporadycznie jakieś niewielkie zarysowania w miejscach gdzie można było butem zawadzić. Reszta świetnie utrzymana. Skóra na fotelach niesamowicie miękka! Łącznie z fotelem kierowcy. Kierownica nie wyświechtana od trzymania (drewno robi robotę).

Nawet poprosiłem aby udostępnili mi podnośnik nożycowy na serwisie i to zrobili :) Więc można było samochodem wjechać i pooglądać go wszędzie. Od spodu elegancja francja, tak jak to powinno wyglądać w 3 latku. Z resztą i tak pewnie samochód pójdzie na konserwacje bo japońcom ufać nie można :E 

Jazda próbna była, same pozytywy. Nagłośnienie Mark Levinson gra dobrze aczkolwiek wyobrażałem sobie więcej ;-) 

Felgi w dobrym stanie, z lokalnymi małymi przytarciami. Te felgi będą na zimę. Na lato już mam nagrane funkiel nówki z wersji Omotenashi na nowych oponach zimowych (które założe na obecne koła). Opony letnie jeszcze oryginalne, bieżnikowo mięsa mają na 2-3 sezony.

 

Wrzuć jakąś fotkę jak już będziesz miał chwilę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ to wygląda zajebiście  :red: Graty ! Ile ten krążownik ma długości ?

 

Znalazłem,   4,97m :-O

Edytowane przez katystopej
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Pavoy napisał:

Ja już po akcji serwisowej i dwa nowe wahacze + kompletna geometria zrobiona w Aso za pełną darmoszkę ?

Jest na to akcja serwisowa? Daj znać jak to ogarnałeś to też bym spróbował w ten sposób ;)

 

@Trepcia niezły ten Lex, gratulacje. Przy okazji, dużo teraz problemów z leasingiem? Bo ostatnio miałem info, że teraz ciężej o leasing niż jeszcze z pół roku temu i banki bardzo się zabezpieczają.

Edytowane przez Arczevski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Arczevski napisał:

Jest na to akcja serwisowa? Daj znać jak to ogarnałeś to też bym spróbował w ten sposób ;)

Prześlij na PW nr VIN to Ci sprawdzę czy objęte masz akcją. Roczniki 2008-2012 ?

Edytowane przez Pavoy
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, katystopej napisał:

Ależ to wygląda zajebiście  :red: Graty ! Ile ten krążownik ma długości ?

 

Znalazłem,   4,97m :-O

Pierwsze zdjęcie, jeszcze w tym kolorze, to jak mazda 6, tylko z rozciągniętym przodem ;)

Gratki, że jakieś auto z miejscem na nogi z tyłu, ale design deski - czuć, że to toyota i to mocno. 

Ważne, że Tobie micha się cieszy ?

PS: może i salon Lexusa, ale wiedzą, że król jest tylko jeden...

 

...Passat B5 kombi!

Edytowane przez marko125-91
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...