Skocz do zawartości
Quattro

Motoryzacyjna Blabla

Rekomendowane odpowiedzi

Pisałem wcześniej, że kupiłem 325TDS. Wszystko fajnie, silnik po wirusie, ładnie się zbiera, jest elastyczny, przy przyspieszaniu ma fajny dźwięk rzędowej 6. Ale! :E Przy obrotach jałowych masakra, w całym wnętrzu wszystko niemiłosiernie naku*wia, jak w Ursusie, weź tak tu stój w korkach. :E Aha, wiem skąd wziął się Black Smoke w "Lost" - z wydechu mojego TDS'a. :E Nigdy więcej turbognoja!

R6 nie powinno przenosić żadnych wibracji na kabinę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

R6 nie powinno przenosić żadnych wibracji na kabinę.

 

 

Nie wiem, to może tylko mi się tak wydaje po latach jazdy benzyną?

Edytowane przez Michaił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważaj żebyś nie pałował na zimnym i nie przegrzewał tego silnika. Bardzo wrażliwy na to jest. Znajomemu korbowód się oberwał od tego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważaj żebyś nie pałował na zimnym i nie przegrzewał tego silnika. Bardzo wrażliwy na to jest. Znajomemu korbowód się oberwał od tego

Z tego co wiem, to grzały się tylko TDSy w Oplu, bo coś tam majstrowali z układem chłodzenia. U siebie nie zauważyłem żeby się grzał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał sobie być szybki wyskok na Kraków żeby załatwić kilka spraw...wróciłem właśnie teraz, samo miasto bez korków, ale to co się działo na siódemce to dramat... najpierw korek od 29 listopada do Węgrzcy czy Węgrzców (nie wiem jak się powinno pisać), bo się zepsuła ciężarówka i nie dała rady zjechać na pobocze, później 40min przez Słomniki bo kładą nową nawierzchnię... dobrze że choć zdążyłem do skarbówki z VAT-7, gorsze że nie byłem w żadnym punkcie i nie mam nic :E

 

 

edit

Uzupełniłem motostata... coś mało mi spaliła ostatnio :E Swoją drogą dziś Viki bekło licznikowe 190k km... jeszcze tylko dycha do magicznej 200 :E

Edytowane przez krzysiak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawaj teraz, to nie będziesz musiał cofać. :E

 

edit: to nie było aż tak zabawne jak mi się na początku wydawało.

 

 

Edytowane przez warewolf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą dziś Viki bekło licznikowe 190k km... jeszcze tylko dycha do magicznej 200 :E

u mnie w ciągu miesiąca powinno pęknąć 270 000km ;) Teraz mam 268 8xx km

 

Także jak już będę cofał to o okrągłe 100 000km :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buczenie z przodu w kole w granicach 45-60km/h to raczej kończące się łożysko nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy wyższych prędkościach też słychać łożysko, jeżeli ustaje to może problem jest gdzieś indziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając z roboty bardziej się nie rozpędzałem, jutro po pracy wyjadę kawałek za miasto i tak to wtedy sprawdzę jak to się ma gdy jadę szybciej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się ubzdurało, że na wyjściu przejściówki mam 10V mimo, że to jest technicznie niemożliwe. Teraz składam wszystko od nowa tylko tym razem na pająka bo ścieżki na pcb przez ciągłe kombinowanie szlag trafił.

 

No to powodzenia i melduj jak Ci się udaje.

 

Brakuje lali na tył :D

 

Dobra, mam jeszcze jedno pytanie, ale na poważnie. Opłaca się brać do okularów szkła fotochromowe? Czy np. od biedy wziąć oprawki z dopasowanymi zdejmowanymi dokładkami przeciwsłonecznymi? Fotochrom to 140 lub 270 zł za soczewkę z tego co się dzisiaj pytałem, tanio więc nie jest.

 

Nie bierz, fotochromy osłabiają reakcję oczu na światło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś trochę Viki przegoniłem...od dawna już jednego dnia 250km nie zrobiła :E Swoją drogą jeszcze mi nie zaświeciła rezerwa LPG... u brachola w V40 już w tym momencie się na PB przełącza (ten sam zbiornik) :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to powodzenia i melduj jak Ci się udaje.

Dziś rozładowałem baterię w laptopie i nic nie zrobiłem. Czekam aż znajomy przyjedzie z wakacji bo chyba ma klasyczną przejściówkę bo na moją samoróbkę nie mam już siły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś trochę Viki przegoniłem...od dawna już jednego dnia 250km nie zrobiła :E Swoją drogą jeszcze mi nie zaświeciła rezerwa LPG... u brachola w V40 już w tym momencie się na PB przełącza (ten sam zbiornik) :E

Może ma rezerwę ustawiony na inny poziom. Jeden może mieć na 7l, a ktoś inny na 12l ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ma rezerwę ustawiony na inny poziom. Jeden może mieć na 7l, a ktoś inny na 12l ;)

U niego przy 250 już nima gazu :P U mnie rezerwa ustawiona jest tak że zrobię ~80km jadąc na trasie (wynik powtarzalny). Ale że z ostatnich ~1500km wyszła mi z niecałych 11/100km to aż się sam dziwię :E

Edytowane przez krzysiak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał po 250km nie mieć na czym jechać to ostatnimi czasy bywałbym na stacji średnio 2x dziennie czasami i 3 :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał po 250km nie mieć na czym jechać to ostatnimi czasy bywałbym na stacji średnio 2x dziennie czasami i 3 :E

W sumie jego czy moje auto służy do kręcenia się po okolicy... także przynajmniej mnie nie boli że przy pełnym tankowaniu po 350-370km trzeba odwiedzić stację ;)

 

 

ps.

Przy 250 to bardziej niepokoiłoby mnie spalanie :E

Edytowane przez krzysiak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tania Honda Civic do kosmetyki kto jest chętny?

Gdyby mój kuzyn był zdecydowaną osobą, to poprosiłbym o fotki... niby szuka auto, ale jak mu coś podeśle to nie chce (bo to nie 20 letni zajechany VW za 1500zeta) i stwierdzam że już nie będę mu nic podsyłał :E

Edytowane przez krzysiak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty w miarę nowa...to może by kupił :E

 

 

Tak swoją drogą to dziś widząc w ruchu Viki (akurat bracholowi dałem w krk żeby sobie załatwił jakieś zakupy gdy ja z młodym skoczę na ćwiczenia) stwierdzam że do twarzy jej w czerni na przodzie (grill i lampy) :D

 

 

edit

Niektórzy PH to mają fajnie... dziś widziałem jednego audi RS6 (nie pamiętam nazwy firmy), na klapie sobie widniało tylko V10 :D

Edytowane przez krzysiak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BUahahahaha :D

Ty się śmiej , ale wysłałem kilku znajomym którzy szukają moim zdaniem auta które można znaleźć tylko w Erze.

Czyli dynamiczne, nowe , dobrze wyposażone za małą kasę. I się mnie jeden zapytał czy moim zdaniem coś jeszcze się z tego ugra.

:E

 

edit

Niektórzy PH to mają fajnie... dziś widziałem jednego audi RS6 (nie pamiętam nazwy firmy), na klapie sobie widniało tylko V10 :D

Pewnie szef firmy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

edit

Niektórzy PH to mają fajnie... dziś widziałem jednego audi RS6 (nie pamiętam nazwy firmy), na klapie sobie widniało tylko V10 :D

Może szef TDU i zasponsorował auto któremuś z pracowników :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...