Skocz do zawartości
Quattro

Motoryzacyjna Blabla

Rekomendowane odpowiedzi

Ale jaja, sasiad powiedzial mi dzisiaj, ze pare dni temu, podczas zwyklej jazdy, odpalily mu sie od tak kurtyny powietrzne w kilkuletnim Volvo. Altualnie samochod jest na naprawie w serwisie i nikt nie potrafi wytlumaczyc czemu tak sie stalo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, RimciRimci napisał:

Ale jaja, sasiad powiedzial mi dzisiaj, ze pare dni temu, podczas zwyklej jazdy, odpalily mu sie od tak kurtyny powietrzne w kilkuletnim Volvo. Altualnie samochod jest na naprawie w serwisie i nikt nie potrafi wytlumaczyc czemu tak sie stalo.

jak jest z kosztami naprawy za to? Bierze na klatę, ubezpieczyciel czy co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, huudy napisał:

jak jest z kosztami naprawy za to? Bierze na klatę, ubezpieczyciel czy co?

Z AutoCasco naprawa. 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po takim incydencie bym stracil zaufanie do tego auta. szczegolnie dot. kwestii zwiazanych z bezpieczenstwem :poke:auto po przygodach czy jak?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, RimciRimci napisał:

Z AutoCasco naprawa. 

No spoko. Tylko był przynajmniej rzeczoznawca to pooglądać? Ja to bym porządnie udokumentował przed naprawą, bo co kierowca winien, że mu kurtyny wystrzeliły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spotkalem sie z sasiadem na zakupach wiec raptem zamienilem z nim 5-10 zdan. Ale dopytam co i jak :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z poduszkami powietrznymi zawsze jest opcja, że może to być jakiś masowy problem. 

Osobiście zainteresowałbym się, czy to nie jest wada pojazdu. Jeśli tak -  można walczyć o odszkodowanie z tytułu narażenia zdrowia i życia. Mógł przez to stracić kontrolę nad samochodem, wjechać w inny samochód, w drzewo czy kogoś rozjechać. 

Edytowane przez marko125-91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szczescie jechal wolno, jakies 40 km/h. Ale mowil, ze huk byl niesamowity jak sie nagle dwie kurtyny odpalily. Z drugiej strony to zawodowy strazak wiec tez sytuacje kryzysowe inaczej na niego wplywaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ładunek przy głowie...

Ja z wystrzału poduch w Civic'u niewiele kojarzę;
pamiętam tylko błysk świateł (po zmroku było) auta, które mnie atakuje, mój odruch chęci odbicia w prawo, początek mojego "O Ku....";
Potem zalążek huku, następnie otwarcie oczu, siwo od dymu i takie "co się co się co się stało?".
Byłem mocno zdziwiony, że 20-letni Civic 5g miał obie poduszki i obie zadziałały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bmw e91. Jaki silnik szukać? Tak, żeby miał ze 150 kuni. Czy za około 20k jest szansa na w miarę zdrowy egzemplarz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiło się ciepło, Nyska coraz częściej pokazuje spalanie z 5 przed przecinkiem 🧐

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.03.2024 o 15:41, DannyKay napisał:

Bmw e91. Jaki silnik szukać? Tak, żeby miał ze 150 kuni. Czy za około 20k jest szansa na w miarę zdrowy egzemplarz?

Koszalin ostatnio oferował E90 w 2.0 129km benzynie w podstawie za 21.9k wywoławczo po opłatach i serwisie po-zakupowym z historią napraw / fakturami w DE;
Także zakładając zarobek dla Sprzedawcy te ~20k na E90/E91 powinno już wystarczyć, o ile nie liczymy na m-pakiet, komforty i nie wiadomo co;

Co do silników to się nie wypowiem;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic z tych rzeczy. Fajnie jakby miał grzane dupy i automatyczną klime. Tyle. A no i tylko kombi. Poczytałem, że diesel 2.0 za sam rozrząd może szarpnąć z 4-5k :E Bergercs, prawda to? 

Edytowane przez DannyKay

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak - jest z "tyłu silnika". Ale i tak jest lepszy niż "małe" benzyny w BMW (wszelkie PB 1.6-2.0 w nowszych BMW to porażka, ryzyko wtopy ogromne).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponoć są magicy, co wymieniają bez wyciągania silnika. Ale to i tak droga zabawa o ile to w ogóle prawda (słyszałem, że ~3k).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...