Skocz do zawartości
Quattro

Motoryzacyjna Blabla

Rekomendowane odpowiedzi

Amazon tez ma swoje paczkomaty ;)  A przy dostawie do domu male paczki ida przez kurierow amazona (podwykonawcy) i raz, ze masz sledzenie paczki z iloscia klientow przed dostawa do Ciebie, to jeszcze i tak probuja dostarczyc paczke ponownie tego samego dnia, jak Cie nie ma. 

Ja z poczatku tez bylem sceptyczny do amazona, bo cenowo nie zawsze jest super. Ale czasy dostaw + jakosc obslugi sprawia, ze nie wyobrazam sobie kupowac gdzie indziej

Edytowane przez marko125-91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nasycić rynek paczkomatami nie jest tak prosto. Polskie paczkomaty też wchodziły na zagraniczne rynki i nie wszędzie się udało utrzymać, a koncepcja ta sama.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nasycić rynek paczkomatami nie jest tak prosto. Polskie paczkomaty też wchodziły na zagraniczne rynki i nie wszędzie się udało utrzymać, a koncepcja ta sama.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia ile zainwestujesz i jak rozegrasz rozbudowę. Nie twierdzę, że będzie hop siup, ale też trzeba brać pod uwagę, że to gigant i wszystkiego można się spodziewać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marko, Amazon musiałby zbudować sieć dostaw od zera, taki dhl zostawia mi paczki w żabkach pomimo, że za każdym razem żona jest w domu, w piątek skarga już oficjalna poleciała, InPost i Allegro są nie do przebicia na chwilę obecną, 95% paczek kupionych do południa mam następnego dnia do południa w paczkomacie 300m od domu, do tego smart już drugi rok i prawie 700zł zaoszczędzone, zwroty dzięki temu (chyba) też są ekspresowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No musiałby. Tak jak na innych rynkach.

Zwroty i ogólna gwarancja na towar, to też całkiem inna liga. Dotarł do mnie uszkodzony towar. W 10 minut przez chat bez zbędnych pytań zostałem zapewniony, że jutro przyjedzie kurier z nowym towarem. Żadnego zainteresowania czy dotarło uszkodzone czy ja zepsułem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy znacie jakąś stronę, z której dowiem się więcej o historii pojazdu ( rodzaj i dane dotyczące szkody ) mając VIN, nr rejestracyjny, datę pierwszej rejestracji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, katystopej napisał:

Marko, Amazon musiałby zbudować sieć dostaw od zera, taki dhl zostawia mi paczki w żabkach pomimo, że za każdym razem żona jest w domu, w piątek skarga już oficjalna poleciała, InPost i Allegro są nie do przebicia na chwilę obecną, 95% paczek kupionych do południa mam następnego dnia do południa w paczkomacie 300m od domu, do tego smart już drugi rok i prawie 700zł zaoszczędzone, zwroty dzięki temu (chyba) też są ekspresowe.

Korzystałem ze zwrotu Allegro - ze 3 kliknięcia i musiałem tylko dupsko do paczkomatu ruszyć i wrzucić paczkę. Tyle mnie to interesowało, świetna sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja mieszkam na zabitej dechami wsi. I kurierzy trafiają. Nawet Euro z dostawą agd trafiło bez pytania. Nawet dwa razy z inną ekipą, bo nie moja zmywarka przyjechała  8:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie firma, a kierowcy są winni. Ciotce tak ciągle awizo zostawało. Poleciały skargi, zmienił się listonosz i nagle listy zaczęły dochodzić

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, Trepcia napisał:

U mnie tez na wies kazdy kurier trafia tylko dhl jest taki ulomny, ze zostawia paczki w zabce oddalonej o 6km...

najgorzej.

paczkomaty to nadinstytucja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzystałem jak każdy z Was ze wszystkich możliwych dostawców i najniżej oceniam Pocztę Polską... co tam się wyprawia to nie do uwierzenia. Gdyby nie była to państwowa spółka to już dawno by była zaorana.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, tony.montana napisał:

Korzystałem jak każdy z Was ze wszystkich możliwych dostawców i najniżej oceniam Pocztę Polską... co tam się wyprawia to nie do uwierzenia. Gdyby nie była to państwowa spółka to już dawno by była zaorana.

+1 

Kilka razy rezygnowałem z tańszego zakupu, byle tylko PP mi tego nie dostarczała (nie było możliwości wyboru innego kuriera albo najlepiej paczkomatu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, katystopej napisał:

Marko, Amazon musiałby zbudować sieć dostaw od zera, taki dhl zostawia mi paczki w żabkach pomimo, że za każdym razem żona jest w domu, w piątek skarga już oficjalna poleciała, InPost i Allegro są nie do przebicia na chwilę obecną, 95% paczek kupionych do południa mam następnego dnia do południa w paczkomacie 300m od domu, do tego smart już drugi rok i prawie 700zł zaoszczędzone, zwroty dzięki temu (chyba) też są ekspresowe.

Ja na DHL złego słowa powiedzieć nie mogę, za to DPD to zawsze loteria, 2 razy dostarczali mi paczkę ponad tydzień (sic!), raz dostałem maila że kurier nikogo nie zastał w domu, mimo że byłem od samego rana do wieczora i nie wychodziłem nawet na chwilę :E To już chyba jest kwestia człowieka jaki jeździ w danym rejonie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.08.2020 o 11:50, Yab napisał:

dobra, to co z tej listy, bo dzisiaj muszę podjąć decyzje

Nokia 7.2

Huawei P30 Lite

Xiaomi Redmi Note 9

Xiaomi Redmi Note 8T

Motorola G8 Power (o ile to wersja dual sim)

dopłata 200 zł do Xiaomi Redmi Note 9 Pro

 

O ile to istotne to dodam, że z obecnym Huaweiem Mate 10 Lite, oprócz wymienionych problemów innych większych nie miałem i po 2 latach wciąż działa zadowalająco. Jedynie BT czasami świruje, ale wystarczy restart telefonu i jest już ok, przez kolejny miesiąc - dwa. 

runda II z telefonami :E Koniec końców przed urlopem nic nie wybrałem, bo okazało się w ostatniej chwili, że się cennik zmienia. W zasadzie to zawęziłem wybór do:

Nokia 7.2 - nie muszę nic dopłacać, a jako plus jest Android One, ponoć niezły aparat i sentyment do marki :E . Na minus przeciętna bateria i dość stare, przeciętne bebechy

Huawei P30 Lite - tutaj też jest bez dopłaty. Na plus 128 GB (chociaż w sumie nie wiem czy tyle wykorzystam). Na minus to to, że trochę obawiam się współpracy Huawei i Google a w rezultacie wsparcia w przyszłości. Bateria słaba no i pozostałe bebechy też niczym się nie wyróżniają.

Xiaomi Redmi Note 9 - w zasadzie można wykreślić z listy, bo mam dostępną wersję tylko 3GB więc większego sensu nie ma to w porównaniu do np. Nokii. Może jedynie bateria

dopłata 200 zł do Samsunga Galaxy A51 - na plus na pewno ekran - przyda się zwłaszcza do nawigacji w słoneczny dzień (na obecnym Huaweiu prawie nic nie widać jak jadę w słońcu). Niezły jest też procesor graficzny i jest 128GB pamięci. Na minus to to, że trzeba dopłacać, tylko 4 GB ramu i chyba nie najlepszy procesor.

dopłata 300 zł do Redmi Note 9 Pro - najdroższy ale i najpotężniejszy telefon z tej listy. Ale to też jest sprzęt na 2 lata albo i dłużej, bo mam możliwość przejęcia telefonu na własność. Z minusów to ponoć jest cap na 30 fps w grach więc nie wiem czy w tym aspekcie będzie lepszy od np. Samsunga. I gorszy ekran od Galaxy.

Redmi Note 8T i Motorola wypadły z listy

Ja tam nie mam potrzeby zmiany telefonu co chwilę, więc to już będzie sprzęt na dłużej. Mamy możliwość przejęcia telefonów na własność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, marko125-91 napisał:

Nie firma, a kierowcy są winni. Ciotce tak ciągle awizo zostawało. Poleciały skargi, zmienił się listonosz i nagle listy zaczęły dochodzić

I to kolejny powód dlaczego paczkoamty są lepsze od kurierów. Masz gdzieś czy ktoś jest ok czy nie, czy pójdzie na rękę czy nie, czy ma czas czy nie itd.  zamawiasz, odbierasz kiedy chcesz, zero problemów.

Zwrot na allegro? Nawet nie musisz z nikim gadać, klikasz zwrot, dostajesz kod do paczkomatu i po temacie. Nic nie naklejasz, nic nie wypisujesz, na nikogo nie czekasz.

Co do poczty... Szkoda gadać. Komuna ciągle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja także należę do wyznawców Paczkomatów. Nigdy nie miałem z nimi problemów, zawsze szybko i sprawnie. Co ciekawe, ostatnio wszystkie paczki nadane w piątek, w sobotę rano mam już w swoim Paczkomacie. Czego chcieć więcej? Rewelacja.

Chociaż Poczta Polska jako kurier też nie odstaje - nieraz zamawiam także paczki do Żabki, kiedy Paczkomaty nie są dostępne u danych sprzedających i nie miałem dotychczas żadnych nieprzyjemności. Jedyne co to dostawa zazwyczaj jest o dzień dłuższa (kurier48). Chociaż i tu ostatnio PP dostała wielkiego plusa, bo paczka nadana w czwartek o 17:00 trafiła do Żabki następnego dnia o 10:00 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, seeba03 napisał:

Ja także należę do wyznawców Paczkomatów. Nigdy nie miałem z nimi problemów, zawsze szybko i sprawnie. Co ciekawe, ostatnio wszystkie paczki nadane w piątek, w sobotę rano mam już w swoim Paczkomacie. Czego chcieć więcej? Rewelacja.

Chociaż Poczta Polska jako kurier też nie odstaje - nieraz zamawiam także paczki do Żabki, kiedy Paczkomaty nie są dostępne u danych sprzedających i nie miałem dotychczas żadnych nieprzyjemności. Jedyne co to dostawa zazwyczaj jest o dzień dłuższa (kurier48). Chociaż i tu ostatnio PP dostała wielkiego plusa, bo paczka nadana w czwartek o 17:00 trafiła do Żabki następnego dnia o 10:00 :)

No Żabka też spoko. Ale jak się trafi nadgabaryt to przesyłka jest przekierowana na pocztę i wtedy zaczyna się absurd: w żabce odbiór: Na kogo paczka i podaj pin. Na poczcie dowód i nawet żona nie odbierze paczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paczkomaty > Żabka/Orlen > Kurier długo, długo nic i Poczta Polska.

W poniedziałek zamówiłem akumulator i teoretycznie kurier miał go dostarczyć dnia następnego. Kilka minut po zamówieniu otrzymałem maila, że kurier będzie tego samego dnia. Oczywiście Smart z Allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczta polska najgorsza. Zamawiam rzeczy z chin i oni dostarczają. O 7 rano awizo - listonosz nawet nie bierze paczki. Paczka leży na poczcie.

Idę na pocztę a pani w okienku mówi że listonosz musi wrócić i dopiero po 18 mogę odebrać paczkę. Bo ona ma w systemie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamawiając z Ali raz miałem kopertę z przesyłką zostawioną  na skrzynce, a w innych przypadkach jak szedłem na PP i podawałem dane to nie było przesyłki. Kilka razy trzeba było chodzić, aby odebrać pierdołę za kilka złotych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczta ma jedną przewagę nad kurierem - jak jest awizo i trzeba pojechać po paczkę, zazwyczaj jest blisko jakiś oddział na dany rejon w którym to odbierzemy. A u kurierów często trzeba się tłuc godzinę przez całe miasto do jakiegoś centrum dystrybucyjnego umiejscowionego na obrzeżach 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To idzie też rozwiązać. Wystarczy dogadać się z małymi sklepikami czy stacjami benzynowymi jako punkty odbioru. Ale to musi się opłacać i firmie i sklepikowi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie paczkomaty to najlepsze, co wymyślono w handlu w ostatnich latach, w połączeniu ze smartem z allegro to jest najlepsza możliwa opcja, a od kiedy wprowadzono otwieranie zdalne, to jeszcze przyjemniejsza. Idę o każdej porze dnia i nocy kiedy tylko mi pasuje i odbieram bez koniecznością użerania się z kimkolwiek. Piekło pocztowe to jest temat na co najmniej kilka habilitacji - w żadnej spółce państwowej nie będzie dobrze. Z kurierami to jak już wyżej było wspomniane: zależy od kierowcy, natomiast oceniając centrale, to z DPD miałem największe problemy i olewactwo.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na trasie praca / dom mijam pięć lokalizacji z paczkomatami (z wygodnym parkingiem w każdej), Żabka jako punkt odbioru też świetna rzecz (bo mam dwie na ulicy przy której pracuję);
Jeśli widzę że ktoś śle do mnie coś kurierką DPD to też nie ma problemu - jak nie ma nikogo w domu wie gdzie ma kłaść paczki;

PP unikam jak ognia...
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...