Skocz do zawartości
Quattro

Motoryzacyjna Blabla

Rekomendowane odpowiedzi

26 minut temu, resistance napisał:

Rok temu we wrzesniu bylo nawet 2 stopnie.

zostało jeszcze 12 dni 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przecież przymrozki to nic nadzwyczajnego we wrześniu i maju

• Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kurier kurierowi nierówny , ale najgorzej wspominam DHL.

Żona zamówiła dla mnie prezent z DE, sprzedawca nie wpisał nr telefonu. No i się zaczęło , paczki nie ma . Infolinia taka że jest BOT i bez wpisania nr paczki nie sprawdzisz nic. Wpisujemy z potwierdzenia wysyłki  nr paczki i jest nieprawidłowy . Gdzieś się wbiłem na chama że odebrał człowiek to stwierdziła że mi nie pomoże bo to inna spółka DHL. Jak poprosilem że to prezent itd to się rozłączyła lala.

Dopiero wpadłem na to,ze nr paczki przeszedł jakaś translacje i przeszedłem bota. Doreczyli następnego dnia do pracy.

Poczta Polska u mnie pracuje jakby był włoski strajk cały czas. Kolejka przy Covidzie ale kto by pomyślał żeby przestać na chwilę plotkować we 3 i rozładować kolejkę 

Kto by sprawdził czy ktoś jest w domu przed wystawieniem awizo .

Ostatnio wysyłałem z potwierdzeniem odbioru które nigdy nie dotarło do mnie. 

Soczewki które zamówiłem 3 lata temu do dzisiaj dostarczają :)

Trochę ból dupy wyszedł ale mam na nich alergie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Nic nadzwyczajnego. Auta luksusowe wejdą na nowy poziom. Głównie poprawi się komfort, bo auto będzie reagować natychmiast na pedał gazu i spadnie poziom hałasu.

Poza tym dla VW to zawsze oszczędności, a kontroli nie stracili

Edytowane przez marko125-91

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@tony.montana

To u mnie jak ściema-virus zaczął się panoszyć, poczta zamknęła 2 okienka z 3. Skróciła godziny pracy od 10 do 14, gdzie 10-12 były tylko dla seniorów.
Kolega 5 dni pod rząd próbował odebrać paczkę i nie dał rady. Dopiero mamę wysłał na pocztę i godzinach dla seniorów weszła.

Ja mam alergię na ten relikt PRL, dawno powinni ich sprywatyzować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Macie takie wrażenie że jak hamujecie z ABS to hamowanie jest słabsze niż bez ABS? Załóżmy że chodzi o suchy asfalt.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szczerze nie rozumiem pytania. ABS nie da się wyłączyć, więc jak porównywać hamowanie z i bez ABS?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
21 minut temu, marko125-91 napisał:

Szczerze nie rozumiem pytania. ABS nie da się wyłączyć, więc jak porównywać hamowanie z i bez ABS?

Renault: potrzymaj mi piwo

• Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
22 minuty temu, marko125-91 napisał:

1. Hamujesz mocno, ale nie na tyle mocno żeby uruchamiał się ABS

2. Pedał max w podłogę i nie odpuszczasz, ABS pracuje przez całą drogę hamowania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Trzy tygodnie temu przedłużyłem polisę OC. Polisa zacznie obowiązywać za kilka dni. Cepik pokazuje mi, że ubezpieczenie mam ważne na te kilka dni tylko.

Czy CEPIK powinien już mi pokazywać nową polisę, czy wskoczy ona dopiero z upływem starej. Sprawdzał ktoś kiedyś to u siebie? Nie wiem czy już pisać do ubezpieczyciela, czy czekać jeszcze grzecznie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zainstaluj Mobywatel. Tam wyświetla rzeczywiste dane.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
57 minut temu, Switch napisał:

2. Pedał max w podłogę i nie odpuszczasz, ABS pracuje przez całą drogę hamowania.

Na asfalcie pokrytym breją śnieżną zdecydowanie to zauważyłem, na zwykłym pewnie też tak jest, szczególnie jak jest śliski. Kopnięcie w hamulec zrywa przyczepność i się leci, a wciskając powoli można więcej przyczepności wyciągnąć.

Ale nie polecam próbowania hamowania bez absu gdy jest różnica między przyczepnością różnych kół. Testowane również na śniegu :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 godzin temu, KHOT napisał:

Czyli nie udajesz. :tse:

https://climate.nasa.gov/evidence/

Znam te tabelki, ale panikarzem nie jestem. Niecały 1 stopień w ponad 100 lat więc czym się tu przejmować. To chyba nieduża cena za rozwój przemysłu no chyba, że wolałbyś nadal mieszkać w chatce z gliny i patyków a do sąsiedniego miasta jechać kilka dni konno 🤷‍♂️

2 godziny temu, BrocX napisał:

Trzy tygodnie temu przedłużyłem polisę OC. Polisa zacznie obowiązywać za kilka dni. Cepik pokazuje mi, że ubezpieczenie mam ważne na te kilka dni tylko.

Czy CEPIK powinien już mi pokazywać nową polisę, czy wskoczy ona dopiero z upływem starej. Sprawdzał ktoś kiedyś to u siebie? Nie wiem czy już pisać do ubezpieczyciela, czy czekać jeszcze grzecznie.

Sprawdź w UFG, mi polisa kończyła się 9 września a jak sprawdzałem 10 to już była widoczna nowa. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, bergercs napisał:

Zainstaluj Mobywatel. Tam wyświetla rzeczywiste dane.

mObywatel właśnie wyświetla mi tylko obecną - kończącą się już polisę

32 minuty temu, Pentium D napisał:

Znam te tabelki, ale panikarzem nie jestem. Niecały 1 stopień w ponad 100 lat więc czym się tu przejmować. To chyba nieduża cena za rozwój przemysłu no chyba, że wolałbyś nadal mieszkać w chatce z gliny i patyków a do sąsiedniego miasta jechać kilka dni konno 🤷‍♂️

Sprawdź w UFG, mi polisa kończyła się 9 września a jak sprawdzałem 10 to już była widoczna nowa. 

Czyli czekam do końca obecnej polisy i sprawdzam następnego dnia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, Switch napisał:

Trzeba byłoby w internetach poszukać, bo gdzieś był taki test.

W sytuacji awaryjnej i tak depniesz hamulec do spodu bez zastanawiania się jak jest lepiej. To odruch. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wyremontowałem zawieszenie w Fordzie ;)
Nowe sanki, amorki Sachsa, obie końcówki drążków, nowe sworznie itd itp. Wczoraj zbieżność zrobiona ;)
Dziś rozbity samochód, żona wpadła w dziurę spanikowała i bokiem uderzyła w drzewo, budę przestawiło, wyrwało prawe przednie koło.
Ile mogę realnie dostać za wrak? Jak myślicie? ;)

• Sad 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
33 minuty temu, Gang napisał:

Wyremontowałem zawieszenie w Fordzie ;)
Nowe sanki, amorki Sachsa, obie końcówki drążków, nowe sworznie itd itp. Wczoraj zbieżność zrobiona ;)
Dziś rozbity samochód, żona wpadła w dziurę spanikowała i bokiem uderzyła w drzewo, budę przestawiło, wyrwało prawe przednie koło.
Ile mogę realnie dostać za wrak? Jak myślicie? ;)

Że co? Samochód świeżo ogarnięty i rozbity? Pech jak skurczysyn, ale ważne że kobita cała. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Odnosnie paczkomatow chcialem dodac ze maja jedna niewatpliwa wade.

jHfkNSzQAyFg2hw7.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na początku byłem zły że wszystko świeżo po remoncie,wsadzilem z polowe wartości auta. Ale teraz tak sobie myślę że na starych amorach [jeden kompletnie wylany] sworzniach i końcówkach drążków które też były już wybite mogłoby się skończyć na dachowaniu, albo cos w tym stylu. To tylko kasa, ważne że żona cała. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobrze że żona cała. A zły powinieneś być, że tak zapuściłeś auto, a nie że dzień po remoncie rozbity

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Amor wyszedł na przeglądzie, sworznie i drążki kazałem robić mimo że luz był minimalny na jednej stronie, na pewno to auto nie było zapuszczone. Rok temu wymieniłem przewody, hamulce tył przód, olej co 10k zmieniany. Auto było stare, ale nie robiłem jak coś wychodziło i zawsze na minimum średniej półce.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z Twojego postu wynikało coś innego. Nieważne.

Na poprzednim przeglądzie nikt Ci nie napomknął, że pasuje zainteresować się sankami? Bo dziwne, żeby po roku nagle nie nadawały się do dalszej eksploatacji

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi