Skocz do zawartości
Quattro

Motoryzacyjna Blabla

Rekomendowane odpowiedzi

Dostalem tak strzala na szosie jak ten motocyklista, na szczescie przy nizszej predkosci...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Volvo V40 I gen 1.9D - na co zwrocic uwage przy zakupie? Typowe bolaczki? Wyjatkowo drogie czesci? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Taki miszmasz Ciarismy z Renault. Sprawdzić jak z rdzą. Najczęściej lecą poduszki amortyzatorów. Silnik z Renault (dti/dci) - dwumasa chyba nie najtańsza w CR.

Ceny części "normalne".

Ogólnie większość to wyjeżdżone kapcie.

Edytowane przez bergercs

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, Switch napisał:

Ale nie włącza się wszystkiego naraz, do tego nie na maksymalnej mocy. Indukcje puszczasz 4 palniki na max mocy? W tym czasie piekarnik w trakcie nagrzewania + odkurzasz mieszkanie na maksymalnym ssaniu i jeszcze robisz herbatkę do tego? :E

2 palniki i piekarnik razem z pralką i zmywarką dosyć często :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
27 minut temu, marko125-91 napisał:

2 palniki i piekarnik razem z pralką i zmywarką dosyć często :E

W nowych instalacjach te urządzenia są na osobnych obwodach a przyłącze ma z reguły kilkanaście kW

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Mam "nowe" auto. Srebrna Astre H hatchback z 2012 1.6 z 223 tys. przebiegu. Wziąłem, bo od rodziny. Perfekto nie jest, ale chyba też nie ma co narzekać.

Edytowane przez resistance
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
15 godzin temu, marko125-91 napisał:

Te kilkanaście tys. mieszkań brzmi niezbyt przekonująco.

to doczytaj lepiej ;)

https://uml.lodz.pl/files/public/aktualnosci/2019_10/The_Primary_Housing_Market_in_Lodz_OPG_PROPERTY_PROFESSIONALS.pdf

a mówimy o głupiej Łodzi, która się wyludnia. W liczbach Wawy, to kwota będzie kilka rzędów wielkości większa.  

15 godzin temu, marko125-91 napisał:

Dla porównania przeprowadziłem się niedawno do bloku z lat 70 ze względu na świetna lokalizacje. Wszystkie mieszkania na 3 fazach. Podgrzewacz wody 24kW, do tego cała reszta też zasilana prądem. W szczycie spokojnie przekraczam 35kW. W 50 letnim bloku. A teraz postawili 2 szybkie ładowarki pod 4 auta i wpinają to w sieć, do której spięty jest blok, bo pojutrze mamy mieć 3h przerwy w dostawie prądu.

nie wiem gdzie mieszkasz, ale w latach 70 to aluminiowa instalacja to była norma. Skoro wszystkie mieszkania mają 3 fazy, to stawiam, że cała instalacja była robiona od nowa... Inna sprawa, że ja mogę też miec zwichrowania po Łodzi i po łażeniu po kamienicach w poszukiwaniu mieszkania.

49 minut temu, resistance napisał:

Mam "nowe" auto. Srebrna Astre H hatchback z 2012 1.6 z 223 tys. przebiegu. Wziąłem, bo od rodziny. Perfekto nie jest, ale chyba też nie ma co narzekać.

poka foty ;)

Edytowane przez huudy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, resistance napisał:

H ? A nie J ? 🤔

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 godzin temu, Gang napisał:

Marko 11 000 Wat jednocześnie pobierasz oprócz podgrzewacza? Spawasz w mieszkaniu? ;D

Trochę przesadził ;) Ja mam podgrzewacz 15kW :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam taki fajnie licznik, jutro jak znajdę chwilę wrzucę statystyki.

Przepływowe są różne, ale 24kw myślę że to strasznie dużo. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
1 godzinę temu, katystopej napisał:

H ? A nie J ? 🤔

Astra H produkowana była do 2014 roku ;)

Jak wszystko dobrze pójdzie to niedługo na sprzedaż będzie Giulietta. Może ktoś szuka? Poza opisywanym dźwiękiem w innym temacie (wiadomo jakim) stan techniczny to "pół auta nowe", druga połowa to elementy nadwozia i wyposażenia wnętrza :P

Edytowane przez seeba03
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
53 minuty temu, Kowal napisał:

Trochę przesadził ;) Ja mam podgrzewacz 15kW :D

Zapomniałem. W kuchni pod zlewem mam zbiornik 5 litrów 2kW :E Na ten rok zastanawiam się czy się w 3500kWh zmieszczę. Poki co kontroluje licznik i wychodzi na styk. 

Z brakiem przygotowania pod ładowarki w nowym budownictwie to też tak o. Jak zwykle minie 10 lat i nagle ktoś się obudzi, że jednak trzeba było przynajmniej zrobić odpowiednie przyłącze. 

1 minutę temu, marko125-91 napisał:

Edytowane przez marko125-91

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po wyjsciu J, H jeszcze robili jako Astre Classic kilka lat. Jak cokolwiek ja ogarne to zdjecia dam, ale Astra H to raczej nie jest egzotyka :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 godziny temu, resistance napisał:

Wariator? :E 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To A16XER. Z wad to te kola od zmiennych faz i regukacja luzów zaworowych. I tak jak patrze na silniki to praktycznie kazdy ma jakies bolaczki wiec ten sie nie wyroznia specjalnie ani na minus ani na plus. Auto kupione w 2013 a Astry z 2004 maja czesto nizszy przebieg, ale licze, że jeszcze sporo km to zrobi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To Marko grubo lecisz ja raczej w roku nie przekrocze 1500 kwh.

Ja dom mam przyłączony na 9kw i c20.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tyle dobrze, że w tym mieszkaniu jest o wiele chłodniej. Na starym miałem non stop 23 stopnie obojętnie czy lato czy zima. Chwilę już gdybałem nad klimatyzacją. Teraz to jedynie mam duży osuszacz powietrza taki na kółkach, bo "za płotem" mam Dunaj + ogromny park i wilgotność powietrza w mieszkaniu lubi skakać pod 70%, a to troszkę za dużo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z ciekawości zerknąłem na zużycie prądu u nas w domu i póki co, od początku roku do 14.09 -> poszło 2711kWh;

Dwie Osoby, w tym ja praktycznie 1/2 dnia poza domem (praca); A Matka za pracą przebywa z reguły 2/3 roku poza domem (w tym roku wyjątkowo marzec -> sierpień w domu z racji przerwania kursu przez COVID);
Kuchenki gazowe, woda ogrzewana pompą ciepła (300W / 1.5kW dodatkowa grzałka elektryczna, ale raczej nie jest potrzebna bo wodę grzejemy na 38-42'C w domu);
Matka ma czasem bezsenne noce i potrafi 2/3 doby lecieć TV, tak to w sumie większego poboru prądu nie ma (PC + lapek + TV, bardzo rzadko zmywarka, raz na tydzień pralka A+);
Gdzie się da żarówki led / energooszczędne; 2x lodówka (A / A+), co się da / gdzie się da wyłączone;

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dom to dom. Tam zużycie potrafi nagle skoczyć. U mnie w domu rodzinnym największe zużycie było zawsze w lecie, bo remonty, prace przydomowe. Dopiero potem były miesiące zimowe

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

u mnie miesięczne zużycie prądu w mieszkaniu wynosi 130kWh. Dwie osoby i młoda, z czego nie ma nas od 7 do 16 codziennie, kuchenka gazowa, ogrzewanie centralne, tak samo i woda.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Średnia mój dom pobiera 0,222 KVH.
W okresie 10 minut nigdy średnie pobranie nie przekroczyło mocy 4kw ;)
maksymalnych pików niestety nie widzę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Jeździ tu ktoś na co dzień na oponach 235/35R19? Idzie nie dostać pierdolca na takiej gumie? Od kilku lat dociskam swoje auta na 225/40R18 i nie narzekam. W mojej opinii jest ok. Stąd też zachodzi pytanie czy będzie mocno odczuwalna różnica?

Edytowane przez seeba03

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
1 godzinę temu, seeba03 napisał:

Jeździ tu ktoś na co dzień na oponach 235/35R19? Idzie nie dostać pierdolca na takiej gumie? Od kilku lat dociskam swoje auta na 225/40R18 i nie narzekam. W mojej opinii jest ok. Stąd też zachodzi pytanie czy będzie mocno odczuwalna różnica?

kuzyn ma w A4 Avant z lekko obniżonym (twardszym) zawieszeniem. Jeśli nie będziesz jeździł po bałutach, to będzie git, inaczej plomby stracisz. No i krawężniki na baaardzo spokojnie trzeba :E IMHO poniżej /45 każde 5 robi różnicę w komforcie.

Edytowane przez huudy
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 23.09.2020 o 12:26, Rozbity_Bezel napisał:

Volvo V40 I gen 1.9D - na co zwrocic uwage przy zakupie? Typowe bolaczki? Wyjatkowo drogie czesci? 

Miałem 98r TD 90k i ostatni rocznik 2004 116km, oba kombi, łącznie zrobiłem nimi ok 200kkm, blacha leci jak szalona, chyba jest z konserwy. Silnik 116km nie do zabicia, części relatywnie tanie, świetnie się prowadzi - tył wielowachacz, z przodu nie lecą najczęściej poduszki amorów tylko gumy stabilizatora i łączniki. Dwumas ok 1800zł komplet, możliwa konwersja na jednomas - cały kit valeo 1300zł. Swoje 2 lata temu sprzedałem z przebiegiem 320kkm, 99% ma takie i większe przebiegi, raczej bliżej 0.5mln. Głupie i drogie rozmiary opon - 195/60/15 lub 205/50/16.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, huudy napisał:

Jeśli nie będziesz jeździł po bałutach, to będzie git, inaczej plomby stracisz. No i krawężniki na baaardzo spokojnie trzeba :E

Ano właśnie po Bałutach, a plomb kilka się znajdzie :D

Przechodząc z balona 205/55 na 225/40 miałem obawy, a jak się okazało jest znośnie. Jednakże zastanawiam się czy jeszcze niżej będzie bezpiecznie 🤔

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi