Skocz do zawartości
Quattro

Motoryzacyjna Blabla

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Gang napisał:

Ja też od razu w LR poszedłem :]

Czy to laptop, czy gniazdko, czy sonoff, tv, komórka, banan.
Nie ważne czy obok siebie czy daleko.

Wisi sobie jeden talerzyk w kotłowni   pod sufitem i w całym domu mam zasięg. (kotłownia w środku domu nie jest, tylko to ostatnie pomieszczenie w bryle domu)

ps. legenda głosi że przy 200+ urządzeniach dopiero wchodzi apek na swojej ulubione obroty :P



 

znany portal aukcyjny

Na BF jest promka ze 109 (ceneo) na 69.
Myślicie, że to ma szanse poprawnie działać za taką kasę?

+1

Mam 2x Ubiquiti i kilkadziesiąt urządzeń działa bezproblemowo. Wcześniej Asus RT AC86U się dławił. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie @bergercs, poleciłbyś prosze dobre amortyzatory na tył Audi A3 8P 2.0 TDI 2007? Byłem na spóźnionym :E SKP dziś i się okazało, że jeden wylał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, bergercs napisał:

Im sprzęt ma więcej "zapasu" tym lepiej. Tutaj praktycznie mieścisz się w budżecie a urządzenie bardziej przyszłościowe.

U mnie TL-WDR3600 sprawdzał się dobrze do momentu dołożenia więcej klientów - wtedy zaczęły się co pewien czas problemy z "zatykaniem" - a podłączeniu do niego dysku zewnętrznego można było zapomnieć. Wymiana na Netgear R6400 v2 to niebo a ziemia - wszelkie problemy zniknęły - a dokładam urządzeń cały czas.

Nie gubił ci czasem pakietów ten tplink ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Router przyszedł dziś rano kurierem dpd, podłączyłem go, konfiguracja śmiesznie prosta i przyjemna, sprzęty dużo szybciej połączyły się do nowej sieci, ciekawe jak mi lapek będzie na 5GHz działał, i o dziwo w tv Panasa z 2014r też mam 5GHz o czym nie wiedziałem :E a teraz siedzimy z żonką i się bawimy Roborokiem, świetne urządzenie z ogromem funkcji, polecam każdemu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.11.2020 o 00:29, Mroczny Nelu napisał:

Alfa w Julce stosuje Brake by Wire

A propos posta wyżej - śmiem wątpić. Zamiast podatków płaciłbym opłaty za tankowanie na sieci stacji kompatybilnych z danym producentem. Kupiłeś Mercedesa? To teraz tankuj na stacjach Mercedesa. Już mamy próbkę jeśli chodzi o elektryki. Kilka różnych wtyczek ładowania, systemów ładowania. Niby kompatybilne - a czytałem ostatnio jako gościu Renaul Zoe jechał z Gdańska do Zakopanego. Trafił na "niekompatybilną" ładowarkę. W efekcie auto zablokowało mu klapkę do gniazda ładowania i tyle było z jazdy.

Ten P22T jest stary jak świat...

 

Majfrendy odpadają? https://www.kimovil.com/pl/gdzie-kupic-chuwi-hipad-x

mam możliwość złapania iPada 6gen 128GB za 750zł.... zastanawiam się czy nie lepiej zamiast czegoś z Androidem? Czy coś fajniejszego w tej cenie się znajdzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.11.2020 o 19:08, marko125-91 napisał:

Dopóki miałem 3 urządzenia wpięte w sieć, tani router do 150zł spokojnie sobie radził. Jak jednak tych urządzeń zrobiło się kilkanaście, to trzeba było kupić inny router. Stabilne to już nie było i o ile tylko jakieś problemy z pingiem czy transferami, a tu router umierał całkowicie.

o to to. Ja mam asusa 1200g+ i TV+XO+PC jest OK. Ale gdy do tego dojdzie jeszcze jeden komp, 2 telefony i drukarka to router czasem coś wypnie z sieci, czegoś nie połączy, TV trzeba przepiąć na 2.4ghz.... Dlatego na nowe mieszkanie mam już kupioną szafeczkę rack, patchpanel i będę puszczał wszędzie skrętkę żeby odciążyć WiFi. Później wrzucę jakiś zarządzalny switch i AP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@damianh a nie lepiej porządnego apeka? Taniej, szybciej, mniej miejsca, bez kabli do ukrycia. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, DamianH napisał:

o to to. Ja mam asusa 1200g+ i TV+XO+PC jest OK. Ale gdy do tego dojdzie jeszcze jeden komp, 2 telefony i drukarka to router czasem coś wypnie z sieci, czegoś nie połączy, TV trzeba przepiąć na 2.4ghz....

TP-Link się dławił przy o wiele mniejszej liczbie urządzeń niż mam podpięte obecnie, gdzie Netgear śmiga bezproblemowo:

- po kablu: moja stacjonarka, mój drugi stacjonarny, TV, kino domowe

- bezprzewodowo: mój laptop, drukarka, Google Home, lampa, chromecast, jakiś chiński wynalazek do obsługi Miracast, mój telefon, stacjonarka młodego, laptop młodego, Raspberry Pi młodego, telefon młodego, tablet młodego laptop mojej, jej dwa telefony, lodówka, oczyszczacz powietrza

- USB: dysk zewnętrzny

Chyba wszystko, a na montaż czeka jeszcze 6 włączników światła  na wifi :szczerbaty:

47 minut temu, DamianH napisał:

o to to. Ja mam asusa 1200g+ i TV+XO+PC jest OK. Ale gdy do tego dojdzie jeszcze jeden komp, 2 telefony i drukarka to router czasem coś wypnie z sieci, czegoś nie połączy, TV trzeba przepiąć na 2.4ghz....

TP-Link się dławił przy o wiele mniejszej liczbie urządzeń niż mam podpięte obecnie, gdzie Netgear śmiga bezproblemowo:

- po kablu: moja stacjonarka, mój drugi stacjonarny, TV, kino domowe

- bezprzewodowo: mój laptop, drukarka, Google Home, lampa, chromecast, jakiś chiński wynalazek do obsługi Miracast, mój telefon, stacjonarka młodego, laptop młodego, Raspberry Pi młodego, telefon młodego, tablet młodego laptop mojej, jej dwa telefony, lodówka, oczyszczacz powietrza

- USB: dysk zewnętrzny

Chyba wszystko, a na montaż czeka jeszcze 6 włączników światła  na wifi :szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Gang napisał:

@damianh a nie lepiej porządnego apeka? Taniej, szybciej, mniej miejsca, bez kabli do ukrycia. 

Wifi zawsze będzie miało swoje ułomności. A kabel, dopóki nie popsuty, to będzie działał idealnie. No i nawet po moich urządzeniach w sieci widzę, że na kablu połączenie i czas odpowiedzi są zdecydowanie lepsze. Ja jestem zdania: wszędzie, gdzie się da LAN kat. 7 i koniecznie w peszlu (niby oczywiste, ale już różne cuda widziałem). 

Edytowane przez marko125-91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, DamianH napisał:

o to to. Ja mam asusa 1200g+ i TV+XO+PC jest OK. Ale gdy do tego dojdzie jeszcze jeden komp, 2 telefony i drukarka to router czasem coś wypnie z sieci, czegoś nie połączy, TV trzeba przepiąć na 2.4ghz.... Dlatego na nowe mieszkanie mam już kupioną szafeczkę rack, patchpanel i będę puszczał wszędzie skrętkę żeby odciążyć WiFi. Później wrzucę jakiś zarządzalny switch i AP

Switch zarządzalny, to będzie trochę przerost formy nad treścią. Wątpię, że wykorzystasz jego możliwości. A router od operatora nadal może się zatykać, nawet jako modem. Co do wifi, to z reguły starczy porządny AP, ale przy większych powierzchniach lepiej pójść w MESH. 

Ja mam aktualnie router od operatora, zmieniłem na nowszy model, bo stary umierał notorycznie, do tego wpięte Fritz Powerline 1260e + 1220,  do tego Switch 8 portowy z TP-Linka za Powerline. Router nadal ma czasem problemy, ale jest o niebo lepiej. Teraz czekam na dobrą ofertę na łącze 1Gbit i wrzucam  router Fritzboxa. Jakbym miał własne mieszkanie, to też poszedłbym w szafę rack. A tak to trzeba sobie radzić czym jest :D

Edytowane przez marko125-91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Berg jakie to włączniki?

https://forum.supla.org/viewtopic.php?f=24&t=7587

Przy dobrym sofcie możesz ustawić to tak że np jak naciskasz normalnie krótko to działa jak zwykły włącznik, ale przytrzymanie trochę dłużej otwiera bramę w garażu, albo gasi wszystkie światła w domu [podpięte pod inne takie włączniki np]

Edytowane przez Gang

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ma to chociaż jakieś certyfikaty bezpieczeństwa?

Szukam zestawu kluczy płaskooczkowych od 24 w górę, tak do 32 albo w górę. No i większość zestawów to max do 24mm. Jakieś pomysły, linki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, marko125-91 napisał:

A ma to chociaż jakieś certyfikaty bezpieczeństwa?

 

Napiszę w ten sposób: ja się jeszcze do DE nie przeprowadziłem :szczerbaty:

A dla upierdliwych - pewnie takie jak maseczki od Szumowskiego:

Hd14600b8224648c29979bdf535671c209.jpg

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DE nie DE. Ja tam wolałbym, żeby mi się chałupa nie spaliła, jak pojadę na urlop :E

Chociaż w DE to fakt. Jak czytam warunki ubezpieczenia i czasem słyszę, jakie jaja mają znajomi z odszkodowaniem, to wolę zapłacić 5x więcej za produkt i mieć święty spokój :E

Edytowane przez marko125-91
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, marko125-91 napisał:

Ja tam wolałbym, żeby mi się chałupa nie spaliła, jak pojadę na urlop

+1

 

Ogląda ktoś F1? Ale wypadek... Grożą nie wiem jakim cudem wyszedł bez większego szwanku z tego. Bolid eksplodował, przecięty na pół (!)
https://streamable.com/0ijuia

Edytowane przez huudy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Gang napisał:

@damianh a nie lepiej porządnego apeka? Taniej, szybciej, mniej miejsca, bez kabli do ukrycia. 

Dopóki nie mieszkasz w bloku gdzie każdy ma wokoło wi-fi może takie podejście zdaje egzamin. Mam złe doświadczenia z puszczaniem wszystkiego po Wi-fi po rodzinnym domu gdzie przez zagęszczenie sieci  DL był zbity bardzo mocno. Sam w nowym mieszkaniu kładę kabel gdzie się da i co tylko mogę podpinam po nim.

 

Ps. osobiście nie odważyłbym się puścić automatyki domowej po tej samej sieci co reszta urządzeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieźle wybombił. Dobrze, że nic poważnego się nie stało, bo wyglądało grubo :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, DannyKay napisał:

Nieźle wybombił. Dobrze, że nic poważnego się nie stało, bo wyglądało grubo :/

HALO już drugi raz w tym roku prawdopodobnie uratowało życie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to halo po raz trzeci... Kurna co tam się dzieje...

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, jarux napisał:

Dopóki nie mieszkasz w bloku gdzie każdy ma wokoło wi-fi może takie podejście zdaje egzamin. Mam złe doświadczenia z puszczaniem wszystkiego po Wi-fi po rodzinnym domu gdzie przez zagęszczenie sieci  DL był zbity bardzo mocno. Sam w nowym mieszkaniu kładę kabel gdzie się da i co tylko mogę podpinam po nim.

 

Ps. osobiście nie odważyłbym się puścić automatyki domowej po tej samej sieci co reszta urządzeń.

Ja dawałem wszędzie skrętkę. W garażu mam gniazdko światłowodu + router + Switch + Synology. Świetne rozwiązanie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, marko125-91 napisał:

A ma to chociaż jakieś certyfikaty bezpieczeństwa?

Szukam zestawu kluczy płaskooczkowych od 24 w górę, tak do 32 albo w górę. No i większość zestawów to max do 24mm. Jakieś pomysły, linki?

https://www.ceneo.pl/1434936

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś chciał to dziś będzie na allegro oled55bx3 za 4200 :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...