Skocz do zawartości
Quattro

Motoryzacyjna Blabla

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, katystopej napisał:

Silnik na dotarciu, normalka, oliwa powinna być przy 3-5kkm zmieniona pierwszy raz, chyba że służbowe to wiadomka, wymiana co 30kkm i po 3 latach sell a później "Pa Halyna jakiego woza kupilim, serwisowany, ino 3 lata i 150kkm, tam siem ni mo co zepsuć, po firmie to porzondny, prywaciarz to nie dbo" 8:E 

Dokładnie tak, przez pierwsze 5-6 tyś.km jednostka może przepalić trochę oleju. Co więcej jednostka będzie bardziej "brzęcząca" z uwagi na zwiększone ciśnienie.

Fragment z instrukcji obsługi; co prawda Alfy Romeo, ale to to samo:
"Maksymalne zużycie oleju silnikowego wynosi orientacyjnie
400 gramów na 1000 km. W pierwszym okresie użytkowania
samochodu silnik znajduje się w fazie docierania, dlatego zużycie
oleju silnikowego powinno ustabilizować się po przejechaniu
pierwszych 5000÷6000 km."

2 godziny temu, resistance napisał:

Pierwszy raz będzie wymieniona przy 10 i generalnie chyba co 10 będzie wymieniana. Fiat zaleca co 15.

Czyżby FIAT poszedł po rozum do głowy? Dla 1.4 T-jet plan serwisowy zakłada/zakładał wymianę oleju co 35tyś.km ... przy ilości napełnienia 3,1l ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Pentium D napisał:

purK4tg.jpg

Normalnie ciężko rozbić się komunikacją miejską. Ale to Warszawka - kierowca autobusu zawsze może być naćpany :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, marko125-91 napisał:

Normalnie ciężko rozbić się komunikacją miejską. Ale to Warszawka - kierowca autobusu zawsze może być naćpany :E

To nie to, huudy może pamięta.

 

W sumie dzisiaj dwumiesięcznica pozbycia się złoma.

Edytowane przez Pentium D
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będziesz składał wieniec? :E

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Pentium D napisał:

To nie to, huudy może pamięta.

spawy trzymają :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, huudy napisał:

spawy trzymają :E

KUOWcF6.jpg

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, seeba03 napisał:

Czyżby FIAT poszedł po rozum do głowy? Dla 1.4 T-jet plan serwisowy zakłada/zakładał wymianę oleju co 35tyś.km ... przy ilości napełnienia 3,1l ?

To ja wymieniam (przy podobnej pojemności miski olejowej) co 12 góra 13kkm :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grande bardzo słabo grzało kabinę od pewnego czasu.

Ojciec: to termostat

Ja: nie bardzo, otwiera się normalnie, temp z górki jak się zjeżdża nie spada... jest jakiś syf na ściankach zbiorniczka wyrównawczego, pewnie nagrzewnicę zatkało

O:Termostat! Zamawiaj!

J: Ok,ok

Termostat wymieniony, wymieniony płyn chłodniczy - w ogóle przestało ogrzewanie działać. Demontaż nagrzewnicy - nie dało się wody przez nią przepuścić taka zarośnięta :P

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie może Wy mi pomożecie.

Moje dziadoskie Xiaomi zmieniło mi tło z czarnego na szary, w trybie ciemnym. Jak to wyłączyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.12.2020 o 19:46, lycone napisał:

A ja mam złe doświadczenia z Motorolą. Po czasie tak zamulały, że nie nadawały się do użytku. 

bo motorole mają głównie średniaki, stąd takie spostrzeżenie

W dniu 23.12.2020 o 21:35, jarux napisał:

Mam podobne doświadczenie z służbową E5. Po 2 latach muli niemiłosiernie.

to co wyżej, telefon nawet nie średniej - a niskiej klasy. 

W dniu 23.12.2020 o 22:06, lycone napisał:

Ta, ostatnio teściowa prosiła o wybranie jakiegoś telefonu. Doradziłem jej Huawei Nova 5T. Po przesiadce z jakiejś Motoroli z czystym androidem, który miał nie mulić, jest mega zadowolona i w szoku, że telefon może tak szybko działać. 

To jest P30 pod inną nazwą, czyli jakby nie patrzeć flagowiec. Jak tu porównywać średniaka do flagowca, to jakby wziąć skodę fabię do mercedesa klasy E :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, robił sobie ktoś oświetlenie taśmami ledowymi? Jest jakieś kompedium wiedzy na ten temat? Chcę sobie zrobić w kilku pomieszczeniach i o ile na korytarz pójdzie zwykła taśma w barwie neutralnej pewnie, tak w salonie chcę zrobić 2 strefy RGB+biały. Robił ktoś coś takiego? Jak ten temat ugryźć? Jakie taśmy są godne polecenia, sterowniki, jak rozwiązać kwestię 2 stref. Będę wdzięczny za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.01.2021 o 10:57, lesiu155 napisał:

Hej, robił sobie ktoś oświetlenie taśmami ledowymi? Jest jakieś kompedium wiedzy na ten temat? Chcę sobie zrobić w kilku pomieszczeniach i o ile na korytarz pójdzie zwykła taśma w barwie neutralnej pewnie, tak w salonie chcę zrobić 2 strefy RGB+biały. Robił ktoś coś takiego? Jak ten temat ugryźć? Jakie taśmy są godne polecenia, sterowniki, jak rozwiązać kwestię 2 stref. Będę wdzięczny za pomoc :)

Ten sterownik jest dobry i polecany https://www.amazon.com/dp/B07R32CS17/

 

Gdzieś miałem linka do jakiegoś sterownika który można sflashowaćy i tanio można go przypiąć do google czy tam apple home albo samsung. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie mam teoretyczne 2 pytanka.

1. Jest sobie autko z instalacja gazową (serwisowaną), ale to tu nie jest ważne.

Jazda po autostradzie. Nagle w aucie brakuje oleju ( auto bierze olej, właściciel nie sprawdza jego stanu). Mamy zatarcie silnika. Czy to może spowodować pożar auta?

Co się dzieje, gdy w trakcie jazdy dochodzi do zatarcia silnika? Jak to może wyglądać?

2. Jakie mogą być główne ogólne przyczyny pożaru auta:

1. Zwarcie w elektryce.

2. Nieszczelność w układzie paliwowym/instalacji gazowej.

Czy coś jeszcze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpisz w Google "przyczyny pożarów samochodów". A kontrolka braku smarowania zapewne była skutkiem pożaru a nie przyczyną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rodzice obrali kurs na "Grande Strategia" i weszli w posiadanie Alfy Romeo 147 :E Rocznik 2009, 1.6 TS, już po jednym obrocie panewki i generalce za całe 5k :E

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli 105-konna to w razie gdyby okazało się, że wałki rozrządu do wymiany to polecam przed wybraniem się do motoryzacyjnego łyknąć jakiś mocne środki uspakajające  :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moi za 2 tygodnie odbierają C5 Aircrosa a w poniedziałek Croma wywaliła checka, podpiąłem kompa - klapy wirowe, roboty na cały dzień, żeby zdjąć kolektor trzeba zdemontować pompę wtryskową, a pompa napędzana paskiem rozrządu 8:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Postrach napisał:

Ten sterownik jest dobry i polecany https://www.amazon.com/dp/B07R32CS17/

 

Gdzieś miałem linka do jakiegoś sterownika który można sflashowaćy i tanio można go przypiąć do google czy tam apple home albo samsung. 

Kurde - kupiłem kabel dla rgbw, a tu jeszcze widzę, że jest rgb+cct - nie miałem pojęcia, że coś takiego istnieje. Trzeba do takiej taśmy 6 żył podpinać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, bergercs napisał:

Jeśli 105-konna to w razie gdyby okazało się, że wałki rozrządu do wymiany to polecam przed wybraniem się do motoryzacyjnego łyknąć jakiś mocne środki uspakajające  :-)

no a jaka by inna, 77kW :E To i tak ma być tylko auto na dojechanie, w przyszłym roku mama przejmuje Mondeo, a ojciec coś nowego bierze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie wycieraczki niedrogie polecacie? Unipointów nie ma w moim rozmiarze i jestem w kropce. Boscha i valeo nie chcę. Motgumy po kilku miesiącach idą do zmiany właśnie. Unipoint kosztowały niecałe 40zł/kpl i fajnie, jakby coś w podobnych pieniądzach było. Nie mam zamiary znów kupować za 100zł coś, co po tygodniu wywalę z nerwów.

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Petru23 napisał:

jakie wycieraczki niedrogie polecacie? Unipointów nie ma w moim rozmiarze i jestem w kropce. Boscha i valeo nie chcę. Motgumy po kilku miesiącach idą do zmiany właśnie. Unipoint kosztowały niecałe 40zł/kpl i fajnie, jakby coś w podobnych pieniądzach było. Nie mam zamiary znów kupować za 100zł coś, co po tygodniu wywalę z nerwów.

Alca Special

Edytowane przez Grabarz14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, huudy napisał:

no a jaka by inna, 77kW :E To i tak ma być tylko auto na dojechanie, w przyszłym roku mama przejmuje Mondeo, a ojciec coś nowego bierze.

Nie wiem czy coś się nie zmieniło w ciągu dwóch lat - znajomy zakupił takie ustrojstwo, po pierwszej wymianie oleju okazało się, że żre olej na potęgę. Do wymiany oprócz pierścieni kwalifikowały się właśnie wałki - brak zamiennika, OE po około 3tys /sztukę :-) Wsadził używki i pchnął to truchło dalej :E

Sprawdziłem - wciąż nie rozpoznaje nigdzie numerów OE - 3600/sztuka. Ze 120tki nie pasują.

Edytowane przez bergercs
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, huudy napisał:

Rodzice obrali kurs na "Grande Strategia" i weszli w posiadanie Alfy Romeo 147 :E Rocznik 2009, 1.6 TS, już po jednym obrocie panewki i generalce za całe 5k :E

Na plus, że 1,6 uwielbia gaz. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja była miała 1.8 TS i tam jakieś cyrki były z wariatorami, że chodził gorzej jak mój tedeik na zimnym :D Oczywiście później wleciał swap, bo silnik trup.


Muszę u siebie oliwę wymienić. Zastanawiam się nad Motulem, konkretnie specyfik vs xclean. Ktoś coś pomoże? :D


A z tym 1.6 i lpg potwierdzam :D brat mojego kumpla miał 147 na 1.6 i na gazie to narąbał z 70k bez większych problemów. Swoją drogą, miał bardzo ładną wersję, bo jasne skórki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, KHOT napisał:

Na plus, że 1,6 uwielbia gaz. :)

instalacja za połowę wartości auta? :E 

59 minut temu, bergercs napisał:

Nie wiem czy coś się nie zmieniło w ciągu dwóch lat - znajomy zakupił takie ustrojstwo, po pierwszej wymianie oleju okazało się, że żre olej na potęgę. Do wymiany oprócz pierścieni kwalifikowały się właśnie wałki - brak zamiennika, OE po około 3tys /sztukę :-) Wsadził używki i pchnął to truchło dalej :E

Sprawdziłem - wciąż nie rozpoznaje nigdzie numerów OE - 3600/sztuka. Ze 120tki nie pasują.

pierwsza generalka już była, jak pisałem, gdy panewka postanowiła spaść z rowerka. Rozrząd w zeszłym roku był robiony. Wczoraj trochę go pokatowałem, w porównaniu do mojego premium to straszny muł :( Ale pracuje równo, oby im posłuzył. Zdziwiony byłem, bo oprócz standardowej rudej przy progach, to wyglądalo na całe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...