Skocz do zawartości
Quattro

Motoryzacyjna Blabla

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, marko125-91 napisał:

Co do pary, to z reguły są to 2 programy dodatkowe. 

U mnie do kazdego programu, oprocz ekspress 15 min, da sie wlaczyc funkcje pary. Pranie wydluza sie wtedy o 15 min.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przeczytałem instrukcje Amici z linka wyżej i to jest bez sensu. Pralka normalnie pierze wodą, by potem na chwilę włączyć parę. Po co? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pewnie dezynfekcja. Chociaż z pralką mam styczności tyle co przełożenie prania do suszarki to cieszę się jak dziecko, że w końcu będzie cisza 8:E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 godzin temu, bergercs napisał:

Taką kupowałem prawie 3 lata temu (maj 2018) za około 1700 i jestem bardzo zadowolony.

Tylko, że potrzebowałem slim - były odpowiedniki w "full size". Wtedy jak szukałem to z Boscha polecano serię 8 - ale te niedostępne w slimie, najwyższe slim to była seria 6 i tutaj bardzo dużo narzekań na awaryjność (tłumaczono tym, że seria 8 produkowana w Polsce, natomiast 6 pochodzą zza wschodniej granicy - czy to prawda to diabli wiedzą).

Ta ma bardzo dobre opinie.

mam tą samą 8:E jeszcze pamiętam że dostałem do niej zapas kapsułek, płynu do płukania z coccolino 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, marko125-91 napisał:

Przeczytałem instrukcje Amici z linka wyżej i to jest bez sensu. Pralka normalnie pierze wodą, by potem na chwilę włączyć parę. Po co? 

Nie ma pralek, ktore piorą tylko samą parą.

Tutaj masz wyjaśnienie po co pranie parą w pralce jest: https://www.neonet.pl/blog/pierze-odswieza-i-minimalizuje-zagniecenia-czym-cechuje-sie-pralka-z-funkcja-pary.html

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@bergercs
filmik widzialem, troche nie przemawia mnie uzyta nuta ale poza tym rzadko zdarza sie zeby ktos znalazl jakies minusy tego auta, poza tym ze trzeba sie przestawic ze takiego kloca napedza 1.6 ale "nowoczesnosc"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W sumie to wpadłem na forum poszukać info o laptopach, ale skoro już jestem, to zapytam.

Pacjent: Mercedes A170

Objaw: Urwana śruba mocująca tarczę hamulcową do piasty.

Pytanie: Czy stanowi to zagrożenie dla bezpieczeństwa, czy też śruby trzymające koło, ustawią też tarczę w odpowiedniej pozycji?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Teoretycznie nie w każdym aucie są śruby trzymające tarczę na pieście, praktycznie powinieneś to rozwiercić, nagwintować i wkręcić nową śrubę. Robota prosta i przyjemna, max 30min i zrobione.

edit@ właśnie w tym momencie pralka wyzionęła ducha, bęben przestał się obracać :lol2:

Edytowane przez katystopej
  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co do tarcz to spotkalem sie z takimi sytuacjami, ze w piescie byl otwor a w tarczy nie. Nie jest to wymagane.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ktoś ma jakieś doświadczenia, albo może korzystał z ubezpieczenia oferowanego przez beesafe? Pytam, gdyż w przypadku obu auta, kalkulacje wychodzą u nich wyraźnie tańsze. Nie są, to zawrotne kwoty, ale blisko 200zł do przodu w porównaniu do obecnego ubezpieczyciela i o około 140zł w sytuacji, kiedy wybierałbym np taką avive. Oczywiście mówimy tu o podstawie, auta są sędziwe (2003 i 2006).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 minut temu, zdunzdun napisał:

Ktoś ma jakieś doświadczenia, albo może korzystał z ubezpieczenia oferowanego przez beesafe? Pytam, gdyż w przypadku obu auta, kalkulacje wychodzą u nich wyraźnie tańsze. Nie są, to zawrotne kwoty, ale blisko 200zł do przodu w porównaniu do obecnego ubezpieczyciela i o około 140zł w sytuacji, kiedy wybierałbym np taką avive. Oczywiście mówimy tu o podstawie, auta są sędziwe (2003 i 2006).

jak mówisz o samym OC, to segreguj po cenie ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, Gang napisał:

jak mówisz o samym OC, to segreguj po cenie ;)

Tak, rozmawiamy o samym OC. Są, to auta typowo na dojazd do pracy, robię nimi śmieszne przebiegi (5-6 tysięcy).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Śmiało bierz tam gdzie najtaniej ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

i tak w razie czego nie ty się będziesz martwić :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@zdunzdun

Z ciekawości zerknij na https://www.axadirect.pl/quote/start 
Na samej górze w miejsce Promocja kliknij zmień / kod promo i wbij ST035Z4

Znajomemu na przykładzie dość młodego auta wyszło taniej niż obecnie;
Jak podpiąłem swoje dawne E38 z 96 roku to - mimo 1 szkody z 2019 roku - wyszło mi OC na poziomie ~350,00 złotych;
Gdzie ja płaciłem ~850-950 złotych OC za nią :E 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Plus warto sprawdzić na mubi. Przedłużyli promocję ze zwrotem 150 zł za zakup polisy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 4.03.2021 o 13:25, katystopej napisał:

A1, w Pyrzowicach na S1 i do samego Bielska

z powrotem jadę chyba 91, bo jakość asfaltu na A1 woła o pomstę do nieba :E ale przynajmniej zrobiłem 4,5/100km

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
20 godzin temu, Trepcia napisał:

Nie ma pralek, ktore piorą tylko samą parą.

Tutaj masz wyjaśnienie po co pranie parą w pralce jest: https://www.neonet.pl/blog/pierze-odswieza-i-minimalizuje-zagniecenia-czym-cechuje-sie-pralka-z-funkcja-pary.html

No ale w praniu parą o to właśnie chodzi. Bez moczenia odzieży i bez użycia detergentów. Para sama ma ogarnąć wszystko. Z tym, że trzeba się liczyć, że nie wypierzesz tak zabrudzonych rzeczy, tylko je odświeżysz i zdezynfekujesz. Wariacje typu pranie standardowe i krótki program parowy w trakcie, to nie jest stricte pranie parą. 

Ja zbytnio się na tym nie skupiałem, ale jakoś nie zauważyłem, żeby podczas prania parą w pralce stała jakakolwiek woda. 

Edytowane przez marko125-91

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

@marko125-91

Nie wiem czy jakikolwiek producent popularnych pralek ma program prania sama para. Z reszta para sluzy do zabijania alergenow i drobnoustrojow niz do usuwania tlustych plam (ok, przyznaje sie ze nie wiem jak dzialaja pralnie chemiczne, moze tam jest inaczej). Dlatego programy parowe wlaczaja sie po praniu zasadniczym jak caly brud, szczegolnie tluste plamy, zostal rozbity.

Edytowane przez Trepcia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 godzin temu, serwal4 napisał:

@zdunzdun

Z ciekawości zerknij na https://www.axadirect.pl/quote/start 
Na samej górze w miejsce Promocja kliknij zmień / kod promo i wbij ST035Z4

Znajomemu na przykładzie dość młodego auta wyszło taniej niż obecnie;
Jak podpiąłem swoje dawne E38 z 96 roku to - mimo 1 szkody z 2019 roku - wyszło mi OC na poziomie ~350,00 złotych;
Gdzie ja płaciłem ~850-950 złotych OC za nią :E 

Jutro ogarnę bo dzisiaj już jestem wyprany z sił, dzięki!

8 godzin temu, Grabarz14 napisał:

Plus warto sprawdzić na mubi. Przedłużyli promocję ze zwrotem 150 zł za zakup polisy.

Tutaj akurat sprawdzałem :) ale dzięki za poradę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na rynku gpu znowu patola i kwik :E Wychodzi na to, że gtx1080, którego ~~rok temu kupiłem za coś koło 1200zł teraz na olx ma ceny około 2k :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, DannyKay napisał:

Na rynku gpu znowu patola i kwik :E Wychodzi na to, że gtx1080, którego ~~rok temu kupiłem za coś koło 1200zł teraz na olx ma ceny około 2k :E

Daj spokój, od roku mierzę się z kupnem nowego kompa, ale na rynku po porstu nic nie ma za sensowne pieniądze :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mi chodzi po głowie zakup gogli VR do simracingu, tylko jakbym kupił takie hp reverb 2, to gpu do zmiany, bo 1080 nie poradzi sobie z taką rozdzielczością :/ 

Ale...

jimmer i automobilista w deszczu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja się cieszę, że udało się ostatniego w kraju ryża 3100 z b550 kupić w grudniu, bo na rynku patologia. Gtx970 zostaje na dłużej, bo nawet nie ma na co zmienić.

Za to ostatnio grubo wpadłem w No Man's Sky. Ta gra jest tak świetna dzisiaj, że całe godziny codziennie przepadają w gamepassie, udało im się tą grę odwrócić o 180 stopni i odjechać na mile od reszty "open world crafting". 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi