Skocz do zawartości
Quattro

Motoryzacyjna Blabla

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, seeba03 napisał:

Wczoraj/dziś miałem szkolenie z nowego, elektrycznego modelu Cupry.

Usilne szukanie plusów aut z napędem z gniazdka, podkreślanie na każdym kroku ich ogólnej zajebistości względem spalinowych sprawiło, że ...  póki jeszcze można, zamówiłem nowe auto ze starym, dobrym silnikiem benzynowym.

Teraz tylko poczekać jakiś rok na produkcję :E

Cupra spalinowa wjeżdża? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, DamianH napisał:

A jest jakiś europejski kraj, który da radę do 2035 roku przygotować się do np. zamiany 50% aut na elektryki ? UK nie liczmy, bo oni to chyba od zera muszą kable kłaść w większości kraju 8:E 

U mnie kładą kable pod ładowarki jak wściekli. Miesiąc w miesiąc przybywa ładowarek. 

11 godzin temu, seeba03 napisał:

Wczoraj/dziś miałem szkolenie z nowego, elektrycznego modelu Cupry.

Usilne szukanie plusów aut z napędem z gniazdka, podkreślanie na każdym kroku ich ogólnej zajebistości względem spalinowych sprawiło, że ...  póki jeszcze można, zamówiłem nowe auto ze starym, dobrym silnikiem benzynowym.

Teraz tylko poczekać jakiś rok na produkcję :E

Ja z kolei nie chcę żadnego auta spalinowego i tylko czekam na skok technologiczny z akumulatorami. 

Tylko to trzeba sobie jasno odpowiedzieć, czy będzie gdzie to ładować. Jak ktoś ma mieć problem z ładowarkami, to faktycznie pójście w elektryka, to szukanie sobie problemu

Edytowane przez marko125-91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już teraz gdybym mógł to drugie auto w domu [moje] to by był elektryk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj oddaje Nysę na serwis, to zapewne dostanę jakiegoś leafa. Wczoraj jeździłem nową A4 40TDI. W ogóle nie przekonało mnie to auto, szczególnie głupiejące DSG. I te mikro lustereczka. W suvie to przynajmniej coś w nich widać :D

Za to z multimediami, chciałbym! 

Edytowane przez marko125-91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, larry.bigl napisał:

To mnie teraz zniechęciłeś do zakupu :W nienawidze trzeszczących plastików :E

Fotka z oklejania, żeby nie być gołosłownym ;)

thumb_show.php?i=6b4fjk9dm

Ogólnie też zasada jest taka, że jak na konsoli środkowej jest gdzieś piano srak to niestety istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo trzeszczenia i to niezależnie od segmentu auta...
Naprawdę nie potrafię zrozumieć czemu producenci tak usilnie stawiają na ozdoby z tego tandetnego i łatwo rysującego się kawałka plastiku. Zero praktyczności, zero trwałości, ale cóż zrobić.

Słabe punkty według znajomego to cytuję:

 
"Zegary są gorzej zrobione niż we fabii" (porównanie do Fabii I generacji, chodzi o plastiki nad nimi)
"te zegary to dramat, żeby je podkleić filcem to by trzeba wyjąć radio, zdjąć listwę..."
"pukanie z tyłu auta, trzeba było obkleić uchwyt od zamka tylnej klapy"
 
17 godzin temu, marko125-91 napisał:

kupić licencje na stare auta

Oj jakby powstawał dzisiaj capri MK III z czymś nowym pod maską i odświeżoną mechaniką (ale nic poza tym!) to brałbym jak wściekły :)

Edytowane przez zdunzdun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, katystopej napisał:

VW, Toyota i Stellantis nie podpisały tej umowy, więc nie tak prędko. Polska leży i kwiczy pod względem infrastruktury dla elektryków, a co dopiero Afryka, południe i wschód Europy, zachód Azji, Indie itp. To jest nie do przeskoczenia nawet przez najbliższe 30 lat.

Pamiętaj, jakie auta są aktualnie produkowane na tamtejszy rynek. 

Ale kiedyś będzie przeskok na wszystkich rynkach, a gdzie nie będzie sensu robić infrastruktury ładowarek (a jest przecież multum odludnych miejsc), to skończy się na agregatach prądotwórczych. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, zdunzdun napisał:

Naprawdę nie potrafię zrozumieć czemu producenci tak usilnie stawiają na ozdoby z tego tandetnego i łatwo rysującego się kawałka plastiku. Zero praktyczności, zero trwałości, ale cóż zrobić.

oj tak byczku, ++1. Bartek Urban zawsze to podkreśla w swoich recenzjach, jak to tragicznie potrafi wyglądać już po kilkunastu tys. km. Przykładowo od 6:48, auto za pół bańki :E

 

Edytowane przez huudy
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, resistance napisał:

W jakims Audi S8 jest chyba to samo

W zdecydowanej większości nowych aut jest niestety.,zwlaszcza tych premium 

Edytowane przez huudy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jesteście na tych grupach gdzie coś trzeszczy to podrzucie temat pianki ? po co rozbierać jak gdzieś od spodu można piankę wpuścić. Może a nóż widelec ktoś to zrobi i zostanie gwiazdą internetu ;p.

Ps. Nigdy nie widziałem na grupie civica czy Accorda tematu o trzeszczeniu plastiku ?

Chociaż to może być spowodowane tym że szum opon i brak wyciszenia ogólnie zagłusza trzeszczenie.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden blok stali miał na oko 40x30cm i 6m długości, wychodzi ok 5 ton, na tyle 3 bloki spięte jednym pasem 5 tonowym, na przodzie ciut lepiej bo tylko dwa bloki spięte łańcuchem, też jednym :E jeśli pasy to powinny być co najmniej 4 na tyle i 3 na przodzie, jak łańcuch to po 3 by wystarczyły.

08e35e3cd65b.jpg

Edytowane przez katystopej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, zdunzdun napisał:

Fotka z oklejania, żeby nie być gołosłownym ;)

Ogólnie też zasada jest taka, że jak na konsoli środkowej jest gdzieś piano srak to niestety istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo trzeszczenia i to niezależnie od segmentu auta...
Naprawdę nie potrafię zrozumieć czemu producenci tak usilnie stawiają na ozdoby z tego tandetnego i łatwo rysującego się kawałka plastiku. Zero praktyczności, zero trwałości, ale cóż zrobić.

Słabe punkty według znajomego to cytuję:

 
"Zegary są gorzej zrobione niż we fabii" (porównanie do Fabii I generacji, chodzi o plastiki nad nimi)
"te zegary to dramat, żeby je podkleić filcem to by trzeba wyjąć radio, zdjąć listwę..."
"pukanie z tyłu auta, trzeba było obkleić uchwyt od zamka tylnej klapy"
 

Ale myślę, że przy zakupie w danym modelu da się wyłapać podczas jazdy i oględzin czy jest źle. Więc może ta sztuka która mam do wyboru nie będzie taka tragiczna :E jeśli jednak będzie to chyba pojeżdżę jeszcze jakiś czas srebrną strzałą.. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, katystopej napisał:

Jeden blok stali miał na oko 40x30cm i 6m długości, wychodzi ok 5 ton, na tyle 3 bloki spięte jednym pasem 5 tonowym, na przodzie ciut lepiej bo tylko dwa bloki spięte łańcuchem, też jednym :E jeśli pasy to powinny być co najmniej 4 na tyle i 3 na przodzie, jak łańcuch to po 3 by wystarczyły.

Do góry przecież nie poleci ;)

Poza tym... Ciesz się, że ktoś tego na busa z bliźniakami nie wziął :E

4 godziny temu, huudy napisał:

W zdecydowanej większości nowych aut jest niestety.,zwlaszcza tych premium 

Kurde, ale powiem, że jak ekrany pogaszone, to to wszystko razem wygląda prze kozacko. Jedna czarna linia bez przejścia. Nawet nie wiesz, gdzie kończy się piano, a zaczyna ekran

Edytowane przez marko125-91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że to są tylko memy. Zmienilimy nam dziś sposób logowania w piątek! A że wczoraj było wolne nie ma IT w pracy, bo długi weekend. Wszytsko stoi. Masakra.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczoznawca z pzu umówił się ze mną na oględziny samochodu na dzień, w którym mam umówioną wizytę w aso, w którym passat będzie naprawiany. Cieszyć się, czy nie, że będzie chłop miał dostęp do rozebranego auta na podnośniku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Gang napisał:

Myślałem że to są tylko memy. Zmienilimy nam dziś sposób logowania w piątek! A że wczoraj było wolne nie ma IT w pracy, bo długi weekend. Wszytsko stoi. Masakra.

Ch*jowa firma, że nie macie krzeseł.

Ty kiedyś pisałem, że to Automotive? To bardzo ch*jowa firma, że nie mają techników z dyżurem telefonicznym. W zasadzie niedopuszczalne w dużych firmach 

1 godzinę temu, DannyKay napisał:

Rzeczoznawca z pzu umówił się ze mną na oględziny samochodu na dzień, w którym mam umówioną wizytę w aso, w którym passat będzie naprawiany. Cieszyć się, czy nie, że będzie chłop miał dostęp do rozebranego auta na podnośniku?

Na tym polega rzeczoznawstwo. Poza tym oni i tak mają swoje sztuczki jak zobaczyć to, czego nie widać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyżur jest ;) Ale oni nie mogą bo to inny dział.
To po stronie centrali, więc nie mówimy o jednej małej firmie ;)

Ale patrząc na maile co się dzieje, to już ktoś kazał im wrócić :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, DannyKay napisał:

Rzeczoznawca z pzu umówił się ze mną na oględziny samochodu na dzień, w którym mam umówioną wizytę w aso, w którym passat będzie naprawiany. Cieszyć się, czy nie, że będzie chłop miał dostęp do rozebranego auta na podnośniku?

ASO i tak w trakcie naprawy będzie wysyłało korektę kosztorysu i to oni będą kopać się z koniem. Nie zapomnij, że zastępcze należy Ci się od pierwszego dnia pobytu auta w ASO, nie żadne 3,5 czy ile sobie wymyślą. Ja jeździłem Focusem miesiąc, chcieli wcisnąć mi kit, że na 7 dni mi się należy :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak  w temacie napraw z OC sprawcy:

Znajomy swoje X5 robi z OC sprawcy w ASO (auto w leasing, niedawno kupione jako nowe);
Czeka już 2. czy 3. miesiąc na naprawę (brak części), a Ubezpieczyciel sprawcy "radośnie" opłaca auto zastępcze :lol2: Podstawione przez Salon/ASO BMW.

Edytowane przez serwal4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, DannyKay napisał:

Rzeczoznawca z pzu umówił się ze mną na oględziny samochodu na dzień, w którym mam umówioną wizytę w aso, w którym passat będzie naprawiany. Cieszyć się, czy nie, że będzie chłop miał dostęp do rozebranego auta na podnośniku?

Oddajesz do ASO i naprawdę nic Cię nie interesuje. Ale to lepiej. Bo niektóre ASO przystępują do naprawy dopiero po akceptacji kosztów przez ubezpieczyciela, ale jak chłop będzie miał wyłożone na tacy co oni robią to nie powinien dyskutować. 

 

Z cyklu #przygody_ze_spalaniem.

Tak jak jakiś czas temu mialem 11,4/100 wracając A4 z Wrocławia tak wczoraj totalnie lajtowy trip Strzelce - Gliwice po DK94 :)

 

Darmowy hosting zdjęć i obrazków

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.11.2021 o 00:35, lycone napisał:

Cupra spalinowa wjeżdża? :D

Niestety, ale Cupra nijak mi się nie kalkulowała; szczególnie po ostatnich podwyżkach cen.

Będzie "uboższy" brat z innym logo na masce. Chociaż, są i Cupry z "mniejszym" silnikiem, więc ... :D

W dniu 11.11.2021 o 08:50, marko125-91 napisał:

U mnie kładą kable pod ładowarki jak wściekli. Miesiąc w miesiąc przybywa ładowarek. 

Ja z kolei nie chcę żadnego auta spalinowego i tylko czekam na skok technologiczny z akumulatorami. 

Tylko to trzeba sobie jasno odpowiedzieć, czy będzie gdzie to ładować. Jak ktoś ma mieć problem z ładowarkami, to faktycznie pójście w elektryka, to szukanie sobie problemu

Idea aut elektrycznych jest jak najbardziej ok. Niemniej na chwilę obecną wiąże się to z wieloma kompromisami. Posiadanie takiego auta ma sens wówczas, kiedy masz dostęp do prądu w domu; najlepiej fotowoltaikę i zainstalowanego WallBox'a. Wtedy, o ile nie robisz astronomicznych dystansów na co dzień, spokojnie możesz takowy użytkować ładując każdej nocy i mając prąd "pod korek" przed wyjazdem do pracy.

Jak z kolei ładować auto, kiedy mieszkamy w bloku i nie mamy możliwości bieżącego dostępu do ładowarki, bo nie ma takowej na Twoim osiedlu (np. wielka płyta) / deweloper nie zainstalował ładowarek?

Auto emisyjne szybko zatankujesz pod korek w kilka minut i masz z grzywy na ~600km, a "tankowanie" elektryka trzeba już z góry zaplanować angażując przy dobrych wiatrach minimum 30 minut by dobić do tych ~80%, o ile masz szybką ładowarkę nieopodal. To też nie jest do końca opłacalnym interesem, bo prąd takowy jest jakieś 3-4x droższy niż własny, z sieci domowej za KWh. Jeżeli do takowego nie masz dostępu, jesteś skazany na ładowarki publiczne - zabiera czas i jest drogie.

Edytowane przez seeba03

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, serwal4 napisał:

Czeka już 2. czy 3. miesiąc na naprawę (brak części), a Ubezpieczyciel sprawcy "radośnie" opłaca auto zastępcze :lol2: Podstawione przez Salon/ASO BMW.

Nic nadzwyczajnego. Przy obleganym serwisie to nawet standard ;)

36 minut temu, seeba03 napisał:

Idea aut elektrycznych 

Tak jak napisałem. Jak ktoś ma się szarpać z takim autem, to nie ma to sensu. Ale jak ma warunki, to nie ma lepszego auta. Miałem teraz 2 dni leafa i gdyby nie śmieszny zasięg, to na miasto jest to przekozackie autko. 

Ja czekam na realne 500km zasięgu i przeskakuję.  No chyba, że będą wołać 60k EUR, to poczekam :D

Co do cen paliw, to ja bym się już przyzwyczajał do 6zł z przodu i obserwował, jak będzie szło w kierunku 7.

Edytowane przez marko125-91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zima wrzucona. Zmieniłem wulkanizatora... Magicznie felgi się wyprostowały, wystarczyło je wyczyścić przed montażem. ;/

Jedna z felg potrzebowała tylko 10 gram z jednej strony :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...