Skocz do zawartości
Quattro

Motoryzacyjna Blabla

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)
11 minut temu, krzysiak napisał:

Ja rok temu dom kupiłem, w cholerę pochłonął, w cholerę pochłonie (mniej więcej jakieś nowe auto segmentu D lekko licząc, już nawet nie sam dom co dom i otoczenie), także C5 jeszcze z 5 lat musi pojeździć. Choć faktem jest, że ten 508 mnie utwierdził w tym, że nie bardzo jest sens zmieniać na takowego...niby ładny i w ogóle, ale nie lepszy, jedynie nowszy i w sumie tyle.

Adaptowalem poddasze w domu + docieplilem dach, tak z cwierc banki poszlo jak nic :D a wstepne zalozenia mowily, ze tak z 50-70k zl pochlonie. Jak sie zaczelo jedno robic to pozniej juz lecialo za koleja. Przestalem liczyc wszystkie wydatki, jak bylem przy 140 tys zl.

W tym roku wymienilem kilka rurek CO ze starych metalowych na miedziane - pyk 9 tys zl za 3-4 dni prac z materialem. Do tego jakies tam materialy aby pozniej zrobic gladzie etc ale na to sam nie wiem ile poszlo bo na biezaco kupowalem, wykonczeniowke sam robie.

Ogrodzilem sobie 50m dzialki i tez - pyk 8k zl. Robota we wlasnym zakresie bo by bylo kolejne 5k. Takze do wycen czegokolwiek podchodz bardzo ostroznie i mnoz wszystko razy 2-3.

Edytowane przez Trepcia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
19 minut temu, Trepcia napisał:

Adaptowalem poddasze w domu + docieplilem dach, tak z cwierc banki poszlo jak nic :D a wstepne zalozenia mowily, ze tak z 50-70k zl pochlonie. Jak sie zaczelo jedno robic to pozniej juz lecialo za koleja. Przestalem liczyc wszystkie wydatki, jak bylem przy 140 tys zl.

Skąd ja to znam 🤣

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jest w ogóle jakiś max limit przy wykańczaniu? przy 55mkw mieszkaniu po wydaniu 2,5k na farbę przestałem liczyć 8:E 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie ma maksymalnego limitu, bierze sie to glownie z roznej percepcji standardu, ktory chcemy miec. Jedni uznaja pomalowany tynk farba za spelnienie marzen i taki industrialny styl bedzie spelnial ich oczekiwania. Inni zas (m.in. moja skromna osoba) gustuja w naturalnych materialach i cieplych barwach. Schody tylko debowe, na scianach tynki naturalne (trawertyn, stiuk, ottocento, marmuritto), dodatkowo dodatki z kamienia naturalnego (albo chociaz z maczki kamiennej). Im rzecz bardziej kunsztowna i unikatowa tym drozej.

Dodatkowo dochodza osobiste "zachcianki" typu: "prysznic ma stac na tej scianie a kibelek na innej. Co z tego, ze jakis rurek odplywowych nie ma, ma stac i koniec!" :E

Generalnie "sky is the limit" :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No można i marmury wpi$#$#lać to na 120m dom bańki braknie :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mozna tez zrobic "zloto a skromnie" i wtedy budzetu panstwa braknie :E

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
43 minuty temu, DannyKay napisał:

No można i marmury wpi$#$#lać to na 120m dom bańki braknie :E

w Łodzi za bańkę to masz mieszkanie w bloku 70m^2 w stanie dev :E więc licz kilka baniek zapewne XD 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Teraz ogólnie materiały poszły w cholerę w górę...faktury z grudnia względem tego co liczyliśmy w październiku były +30%, a dopiero później poszło grubo w górę :E

• Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 25.09.2021 o 21:36, elkocuro napisał:

praktycznie udało nam się wyjść z pampersów u Córki, to dziś mnie Żona zaskoczyła... za 8 miesięcy Młoda będzie miała Braciszka albo Siostrzyczkę !! :)

Muszę zmienić obydwa auta na wiosne 8:E 

Witaj w klubie, 20 września przyszedł na świat syn, nasze pierwsze dziecko. Póki co jest pikuś bo przy jednym małym bez problemu wystarczy nam jeszcze obecny kompakt. Przy dwójce byłoby pewnie już trudno, ale... 

Kolega z pracy zmienił swoje kompaktowe kombi na fabie II w hatchu. Stwierdził, że nie potrzebuje dużego bagażnika i auta bo spokojnie przy dwóch (już nieco starszych) córkach w zupełności wystarczy mu taki samochód . Pojechał raz na wakacje i nic nie mówił negatywnego, w tym roku już jednak mocno narzekał. Stwierdził, że to był błąd bo ciężko się w takie auto spakować przy czwórce dzieci. 

Kolejna kwestia, to jak zwodniczy bywa duży bagażnik, ale w sedanie. Znajomy nabył A6C6 i stanowczo stwierdził, że przy dziecku wolał starego golfa bo łatwiej i wygodniej mi było przewozić klamoty :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
11 minut temu, huudy napisał:

w Łodzi za bańkę to masz mieszkanie w bloku 70m^2 w stanie dev :E więc licz kilka baniek zapewne XD 

Nie poniosło Cię trochę? Przejrzałem z ciekawości ogłoszenia i chyba grubo przesadziłeś.

Edytowane przez DannyKay

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 minut temu, krzysiak napisał:

Teraz ogólnie materiały poszły w cholerę w górę...faktury z grudnia względem tego co liczyliśmy w październiku były +30%, a dopiero później poszło grubo w górę :E

Chcialem sobie garaz od srodka wylozyc plytami OSB. Patrze na ceny, grubo powyzej 150zl za sztuke. Yyy... dziekuje, postoje. Jak strych obijalem plytami OSB to kosztowaly mnie one 46zl za sztuke, jakos 3-4 lata temu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
26 minut temu, DannyKay napisał:

Nie poniosło Cię trochę? Przejrzałem z ciekawości ogłoszenia i chyba grubo przesadziłeś.

kilka dni temu widziałem ogłoszenie o sprzedaży mieszkania we Wrocławiu - 37 mkw za 525000 zł. I to nie żadna wypasiona lokalizacja, tylko normalny, świeżo wybudowany blok. Także bańka za 70 mkw jest możliwa :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jak kupowałem mieszkanie do remontu ( 61m2 w bloku z 1982 )  w Radomiu to za m2 płaciłem 2900zł. Aktualnie sąsiad z klatki obok wystawia takie samo mieszkanie jak moje również do remontu i woła za nie 320k zł 8:E szok.....  

Nowe mieszkania aktualnie startują od 6500zł/m2, a jak kupowałem to były po 4400zł/m2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moje przybrało na wartości lekko 100k w dwa lata, chory rynek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Moje myślę, że spokojnie jakbym chciał dzisiaj sprzedać to w stanie w jakim jest (nieskończone) strzelam, że +50% względem tego, co płaciliśmy w zeszłym roku. Nawet doliczając koszty remontu to myślę, że lekko 150-200k do przodu. Masakra... Kupiliśmy i wykończyliśmy chyba w ostatnim dobrym momencie.

Edytowane przez lesiu155

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wszystko się zgadza. Oferty za 500-600 są, ale za milion nie widziałem ani jednej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

6-7 lat temu deweloper wybudował bardzo fajne osiedle u mnie, kumpel kupił nowe mieszkanie z ogródkiem 70m2 + 70m2, miejsce parkingowe za 270kzł. Obecnie te mieszkanie z parteru chodzą po 500k zł. Czytałem na biznesinsiderze, że deweloperzy już powoli się szykują do pęknięcia bańki, kto miał zarobić ten zarobił, teraz kroją leszczy bez zdolności spłacania kredytu jak stopy % wywalą w górę i będzie spadek cen.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
30 minut temu, katystopej napisał:

6-7 lat temu deweloper wybudował bardzo fajne osiedle u mnie, kumpel kupił nowe mieszkanie z ogródkiem 70m2 + 70m2, miejsce parkingowe za 270kzł. Obecnie te mieszkanie z parteru chodzą po 500k zł. Czytałem na biznesinsiderze, że deweloperzy już powoli się szykują do pęknięcia bańki, kto miał zarobić ten zarobił, teraz kroją leszczy bez zdolności spłacania kredytu jak stopy % wywalą w górę i będzie spadek cen.

Znjaomy, niegdyś najlepszy kumpel, właśnie kupił jakiś czas temu działkę. Trafiła się dobra cena, lokalizacja bdb no i mniej więcej rejony w które chciał wrócić. Miesiąc temu jak z nim pisałem, to mówił, że fundamenty jeszcze zaleje, ale co dalej? Ceny materiałów poszły tak mocno w górę, że będąc przeciętnym młodym człowiekiem ma się dosłownie przesrane. Ja w tym roku postanowiłem docieplić strych i dodatkowo obić płytą osb. Robiłem to sam z ojcem i wyszło nas grubo ponad dwa razy więcej nic zakładaliśmy, gdyby miał to robić ktoś, koszty byłyby znacznie przekraczające początkowe założenia. 

Jest u nas mieszkaniowa patola, ale z drugiej strony w krajach rozwiniętych bywa z tym znacznie gorzej. Szwecja i rynek mieszkań, to jest dopiero temat...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, zdunzdun napisał:

Jest u nas mieszkaniowa patola, ale z drugiej strony w krajach rozwiniętych bywa z tym znacznie gorzej. Szwecja i rynek mieszkań, to jest dopiero temat...

Ja przykładowo za 3 pokoje w nowym budownictwie musiałbym położyć 500-600tys. EUR. Po 350-400k chodzą mieszkania... z lat 60. Jakaś działka budowlana w mieście, to już koło bańki za kawałek trawnika

W Polsce wbrew pozorom ceny mieszkań (poza dużymi aglomeracjami) nie są takie straszne, nawet w stosunku do zarobków. Gorzej, że mamy istną patodeweloperkę. Budują, gdzie chcą i jak chcą, byle kasa się zgadzała.

Edytowane przez marko125-91
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, elkocuro napisał:

jak kupowałem mieszkanie do remontu ( 61m2 w bloku z 1982 )  w Radomiu to za m2 płaciłem 2900zł. Aktualnie sąsiad z klatki obok wystawia takie samo mieszkanie jak moje również do remontu i woła za nie 320k zł 8:E szok.....  

Nowe mieszkania aktualnie startują od 6500zł/m2, a jak kupowałem to były po 4400zł/m2

Rok temu sprzedałem swoje (wielka płyta) po 5700 za m2...w małej mieścinie bez żadnego przemysłu. Ludzie się wręcz bili, po podpisaniu umowy przedwstępnej jeden koleś proponował mi zerwanie jej za kwotę z ogłoszenia + kara umowna + 10k ekstra :E Dom kupiłem po 2200 od metra (jest ich 100), do tego w cenie jeszcze 8 arów działki (dla mnie idealna powierzchnia), garaż na 2 auta i 50m pomieszczeń gospodarczych.

edit

4 osoby czekały na info czy kupujący dostał kredyt czy nie, bo chciały od ręki za gotówkę łykać jeśli nie dostanie :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Robiąc małego offtopa i wracajac do samochodów miał ktoś styczność z nowym Hyundajem Elantrą? Ostatnio natknąłem się na ten samochód i na zdjęciach wygląda na sztos, szczególnie pod kątem wyposażenia (w samochodzie za 120 tys wentylowane fotele!).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
14 minut temu, Trepcia napisał:

Robiąc małego offtopa i wracajac do samochodów miał ktoś styczność z nowym Hyundajem Elantrą? Ostatnio natknąłem się na ten samochód i na zdjęciach wygląda na sztos, szczególnie pod kątem wyposażenia (w samochodzie za 120 tys wentylowane fotele!).

Zależy czego oczekujesz po Elantrze, to od zawsze był uczciwy, prosty sedan, który trochę wyładniał wraz z wcześniejszą generacją (obecna mi w ogóle nie podchodzi). Generalnie wóz jest trochę generyczny jeżeli chodzi o wrażenia z jazdy, typowe grzybowe silniki na UE bez żadnej mocniejszej wersji, ale mimo wszystko to kawał dobrego auta do przemieszczania się z punktu A do B. Szkoda, że dalej jest to sedan bo przy liftbacku Elantra miałaby więcej sensu, całkiem spoko wnętrze!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja tez sie juz powoli staje grzybem, ktory oczekuje od samochodu ze bedzie wygodnym pontonem :D generalnie za dwa lata bede yariske zmienial a patrzac na to, co dzieje sie z cenami aut obstawiam, ze za ten czas wszystko bedzie 10% drozsze. Myslalem o Camry ale pewnie cena wypikuje masakrycznie w gore, Corolla znowu plastikowa. A taka Elantra no kurde balans - ladne szare wnetrze, szara skora. Lo matko, dupowoz jak sie patrzy. A stylistyka zegarow w pyte. Ciekawe czy hak sie da zalozyc (na rowery)?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Trepcia do kompletu szarego wnętrza dla takiego grzyba obowiązkowo kamizelka starego purta  

8976d56eed6d.jpg

i saszetka pederastka pod pachę 

729abfe028ab.jpg

8:E

• Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi