Skocz do zawartości
Quattro

Motoryzacyjna Blabla

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, zdunzdun napisał:

Leaf pierwszej generacji to był i wyglądało to na jednak jakąś samoróbkę. Nie wiem jaką funkcję ten kawałek maty miał spełniać...

Są naklejki dodające mocy spalinowej, to i powstały naklejki dodające mocy elektrycznej. Zawsze to +5kW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś ma obiekcje do zakładania zimówek w mieście "bo przeca tam som corne drogi, śnig leżoł ino czi razy w zeszło zima" to niech się ostro ciulnie w łeb. Nie wiem jak gdzieś indziej ale na śląsku od rana był armagedon, burze śnieżne co chwilę, jak z domu wyjeżdżałem to asfalt czarny zeby za 20min wpaść w zamieć. 

Potrącenie u mnie w mieście, przez te pasy 6 lat chodziłem do podstawówki, ten dzieciaczek też tam szedł.

https://ctmyslowice.pl/artykul/10-latek-zostal-potracony/1266263?fbclid=IwAR3U5vsF6DRdceJTldOJ_BKx1T7XpPoYae3eCWHcmT1Q0xwo1kRtzCCn7FU

Edytowane przez katystopej
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Polsce nadal nie ma obowiązku opon zimowych? Nigdy nie śledziłem tego tematu, bo sam zawsze zmieniam w zalecanym okienku czasowym.

Dobrze, że chłopak tylko poubijany. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, marko125-91 napisał:

W Polsce nadal nie ma obowiązku opon zimowych?

:hahaha: Chłopie, w Polsce nawet przeglądy robią "zdalnie" do tej pory 8:E

 

https://motofocus.pl/informacje/nowosci/98793/diagnosta-z-zarzutami-czy-jest-winny-smiertelnego-wypadku

Edytowane przez katystopej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Pan wyśle po zdjęciu z każdej strony i powie, czy coś stuka i czy światła świecą. Ale proszę powiedzieć prawdę!"

Ciekawiej jak będzie pewien typ kobiety. To wyśle... zdjęcia... i powie, że światło świeci. 

:E

Edytowane przez marko125-91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zima 2018/2019 wracałem ze świąt w DE, za Zgorzelcem 50km szklanki i zamieci na a4, wszyscy 20-30km/h, Outka miałem już pół roku, zimówki 4 letnie Blizzaki bieżnika 5mm, po przyjeździe do domu najpierw rozpaliłem w centralnym następnie zamówiłem nowe zimówki. Sąsiad się w głowę klupał i chciał odkupić ale rozmiar za tęgi do jego Sharana ale i tak bym mu ich nie sprzedał, te opony były plastikowe 8:E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, katystopej napisał:

Jak ktoś ma obiekcje do zakładania zimówek w mieście "bo przeca tam som corne drogi, śnig leżoł ino czi razy w zeszło zima" to niech się ostro ciulnie w łeb. Nie wiem jak gdzieś indziej ale na śląsku od rana był armagedon, burze śnieżne co chwilę, jak z domu wyjeżdżałem to asfalt czarny zeby za 20min wpaść w zamieć.

Mieszkańcom Szczecina, Trójmiasta i Poznania powiesz to samo? Bez przesady, jak tam żyjesz i 80% robisz miasto to klasowe całoroczne są idealne. Śląsk, Kraków, Olsztyn...to już inna historia.

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak ktoś mieszka w Poznaniu, to już nie wyjeżdża poza granice administracyjne miasta? Kurła, ale to musi być samowystarczalna metropolia. I nawet śnieg boi się spaść za tabliczkę "Poznań".

Edytowane przez marko125-91
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Everyman napisał:

Mieszkańcom Szczecina, Trójmiasta i Poznania powiesz to samo? Bez przesady, jak tam żyjesz i 80% robisz miasto to klasowe całoroczne są idealne. Śląsk, Kraków, Olsztyn...to już inna historia.

I będziesz na tych klasowych premium wielosezonach jeździł kilka lat, a na 3-4 zimę będą tak samo skuteczne jak Polski Ład.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mama, za pracą, (tym razem) wylądowała na jesień/zimę 2020/2021 w Morągu (pow. Ostródzki); Zjechała tam Puntem na letnich :E 
Z wysyłką kół zimowych nie śpieszyliśmy, bo lokalni "Paaani gdzie tam zima u nas ostatnio sroga".

Aż przyszły te dni kiedy zrobiło się biało, ponoć nawet lokalni byli zdziwieni ilością śniegu :lol2:
No i zostało dreptać na przystanek autobusowy, w drugą stronę od kwatery względem miejsca pracy;}

Tak, wiem - trza było w sierpniu zakładać (pod koniec) zimówki i jechać na nich...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak już jesteśmy przy oponach - oznaczenie na oponie M+S, ale bez tego znaczka 3PMSF. Jak do tego podchodzić? To wielosezon z prawdziwego zdarzenia nie jest. Traktować to jako letnie, które ewentualnie jako tako sobie poradzą przy załamaniu pogody?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje goodyear'y letnie mają właśnie m+s i o ile na śniegu nie dają rady bo to jednak letnia to z powidzeniem i BARDZO pewnym prowadzeniem jeździem po suchym i mokrym asfalcie w okolicach 0 i małego minusa, spisywały się zdecydowanie lepiej niż typowe lato bez tego oznaczenia.

Edytowane przez katystopej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Everyman napisał:

Mieszkańcom Szczecina, Trójmiasta i Poznania powiesz to samo? Bez przesady, jak tam żyjesz i 80% robisz miasto to klasowe całoroczne są idealne. Śląsk, Kraków, Olsztyn...to już inna historia.

To może jako mieszkaniec Trójmiasta się wypowiem, że tutaj typowe zimówki też się przydają. W tym tygodniu warunki w zasadzie takie same jakie opisał @katystopej na Śląsku. Wcześniej gdy mocno sypało to owszem, główne arterie dość sprawnie były odśnieżane, ale wystarczyło zjechać na boczną drogą by warunki były już typowo zimowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, wincek napisał:

Wielosezonowe .undefined

Mam w 3 busach wielosezon, ale dałem je na rejony, które jeżdżą po centrum. Narazie dają radę :)

Na wiochy tylko zimowe, czasami po opadach nie wiadomo czy się wjeżdża w drogę dojazdową do domu czy w pole :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś jeździłem na wielosezonowych (Goodyear 4 season) i sprawdzały się dopóki jezdziłem wkoło komina, po Bydgoszczy i ościennych gminach. Teraz jak częściej jeżdżę w Bory Tucholskie i inne rejony to nie wyobrażam sobie nie mieć zestawu na lato i zimę osobnego. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, używa ktoś miracasta? Próbuje się z telefonu i łapka połączyć z TV (sygnaturka) i ciągle wywala błąd i spróbuj ponownie... A przydałby mi się tv jako monitor... Już wielu rzeczy próbowałem ale ni huhu nie pajdjot ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niemcy oficjalnie krytykują i zapowiadają obrady na temat zniesienia braku limitu prędkości na Autobahnach po wyczynie Czecha.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bla bla bla... 

Jednak faktem, taka prędkość - mimo, że legalna - to już przesada. Przy 200-250kmh jeszcze coś tam się orientujesz, tutaj modlisz, żeby droga była czysta. A na tych niemieckich autostradach to lubią sobie różne przedmioty leżeć. Ostatnio nawet łopatę widziałem. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Karister napisał:

Niemcy oficjalnie krytykują i zapowiadają obrady na temat zniesienia braku limitu prędkości na Autobahnach po wyczynie Czecha.

i tak przez kilku jełopów wszyscy ucierpią...

  

39 minut temu, marko125-91 napisał:

Bla bla bla... 

Jednak faktem, taka prędkość - mimo, że legalna - to już przesada. Przy 200-250kmh jeszcze coś tam się orientujesz, tutaj modlisz, żeby droga była czysta. A na tych niemieckich autostradach to lubią sobie różne przedmioty leżeć. Ostatnio nawet łopatę widziałem. 

Dokładnie - inna sprawa, że prawo dot. autobahnów było projektowane jak "sportowe" auta wyciągały po 180km/h, a samych aut na drogach było 50% mniej. Teraz, gdy auta potrafią robić 2x tyle, są nie tyle nieaktualne, co zwyczajnie przestarzałe.

Edytowane przez huudy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko znowu ktoś przesadzi. Zawsze ze skrajności w skrajność.

jakby wprowadzili ograniczenie do 250 było by ok, ale nie oni jak wprowadzą to będzie 120.

To tak samo jak u nas na krajówkach ograniczenia do 60 na łukach. Ale na 2 pasach w mieście 40 na odcinku 10 metrów. Ewentualnie nowy most, 2 pasy w każdą stronę oddzielone konkretną przegrodą i 70 na odcinku 2km...

Niech kary za łamanie prędkości będą nieuniknione i 10x wyższe, ale niech te ograniczenia będą adekwatne! Amen!

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka dotycząca 2.0hdi 163KM (RHH) i tego czemu już przy stosunkowo niskich przebiegach na rolkach wypluwa okolice 150KM (nawet często mniej) i niższy niut niż wersja 140KM. Ktoś na grupie C5 się dokopał do informacji (włącznie z oficjalnymi bezpośrednio od PSA), że te 163 to jest dostępne tylko przez pierwsze 20h jazdy z pełnym obciążeniem silnika (szacunkowo 160k km "normalnej" jazdy) , później sterownik ogranicza ciśnienie na wtryskach z 2000 na 1800bar i moc spada własnie do 150 :E 

  • Confused 3
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...