Skocz do zawartości
Quattro

Motoryzacyjna Blabla

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, baQus napisał:

Używałem 2 razy e-tolla - nie da się podpiąć karty, więc przed przejazdem musisz się zalogować i doładować konto. Do tego musi cały czas działać w tle i korzysta wtedy z GPS i stale podświetla ekran, więc na drodze Gliwice - Wrocław zeszło mi ponad 30% baterii. Wczoraj już założyłem im ticket o zamknięcie konta.

Z kolei w Autopay dodajesz nr rej. samochodu, podpinasz kartę i wszystko działa z automatu - mijasz bramki i dostajesz tylko powiadomienie, że pobrało kasę - testowałem kilkakrotnie na drodze Gliwice - Kraków. Dzisiaj podpiąłem A2 i A4, ale jeszcze nie korzystałem.

Jadąc w wakację A1 korzystałem z Autopay poprzez aplikację banku millennium -  Mają to połączone tak samo jak i mobilet :) poza wpisaniem nr rejestracyjnego i podpięciem konta nic nie musiałem robić. Kasę ściąga automatycznie z konta wybranego czy też karty w zależności od ustawienia.

podobnie jest z zakupem biletów parkingowych, niestety pech że operatora u mnie w mieście zmienili i muszę teraz kombinować :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

w ogóle warto sprawdzić apki w bankach, tam jest zaskakująco dużo funkcji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Do tego autopay można podpiąć PayPal? W ogóle jakie waluty łyka ta apka?

Edytowane przez marko125-91

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wg ichniejszej strony możesz:

- wybrać płatność kartą płatniczą

- skorzystać z usługi Zapłać z Play (przejazdy doliczą do rachunku za tel.)

- zlecić pobranie opłaty automatycznej bezpośrednio z Twojego rachunku bankowego (opcja dostępna w Banku Millennium, EnveloBanku, Alior Banku, Banku Pekao, ING Banku Śląskim, Spółdzielczej Grupie Bankowej, Santander Banku)

Chyba tylko PLN.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, marko125-91 napisał:

Do tego autopay można podpiąć PayPal? W ogóle jakie waluty łyka ta apka?

z form płatności do wyboru mam Visa albo zapłać z Play

edit: właśnie założyłem konto, dodałem auto i kartę - wsio bezboleśnie i w przypadku płatności na trasie "Amber" ma się 30% tańszy przejazd, więc w sumie dobry deal.

Edytowane przez huudy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie tu.....

Edytowane przez bergercs

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, huudy napisał:

z form płatności do wyboru mam Visa albo zapłać z Play

edit: właśnie założyłem konto, dodałem auto i kartę - wsio bezboleśnie i w przypadku płatności na trasie "Amber" ma się 30% tańszy przejazd, więc w sumie dobry deal.

Zarejestrowałem się, skumało, że mieszkam w DE, mogę dodać kartę płatniczą. Muszę tylko skumać, jak z przewalutowaniem, żebym się potem nie zdziwił :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
20 godzin temu, huudy napisał:

@seeba03 słowa klucz - praca zdalna.

Nie każdy zawód da się wykonywać zdalnie. A nawet jak się da to... nie zawsze szef na to chce przystać

Edytowane przez seeba03
  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziś odebrałem mieszkanie. Skończył się czas oczekiwania, a nastał czas remontu :D

• Like 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
35 minut temu, seeba03 napisał:

Nie każdy zawód da się wykonywać zdalnie. A nawet jak się da to... nie zawsze szef na to chce przystać

niestety - brat od lat dojeżdża codziennie na trasie Łdz-Wwa-Łdz.

23 minuty temu, jarux napisał:

Dziś odebrałem mieszkanie. Skończył się czas oczekiwania, a nastał czas remontu :D

powodzenia, cierpliwości i grubego portfela życzę :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
38 minut temu, jarux napisał:

Gratki :D

Od siebie mogę dodać, że planowany budżet na remont przemnóż razy 3 i może się zmieścisz :E

• Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, Trepcia napisał:

Gratki :D

Od siebie mogę dodać, że planowany budżet na remont przemnóż razy 3 i może się zmieścisz :E

W tych czasach x5 trzeba liczyć :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, lycone napisał:

x5 dziś, jutro x6 po jutrze x.... :D patrząc na galopujące ceny, braki w hurtowniach i stanie w kolejkach.... ostatnio znajomy wspominał, że zapisał się na drewno potrzebne mu na budowie domu - najbliższy termin to kwiecień 2022...

btw miałem lekką kolizję ( chyba ) uszkodzenia widoczne to zderzak tylny, delikatnie wciągnięty do środka błotnik, listwa plastikowa błotnika ( sierp ). Dostałem dziś wycenę, ale pojawia się na niej pozycja "koszt naprawy rabat - 20%" Czy to nie jest bezpodstawna praktyka ubezpieczyciela? Czy nie jest to próba zastąpienia tzw. amortyzacji części? 

i dodatkowo czy wymagać od ubezpieczyciela obecności rzeczoznawcy podczas sprawdzania geometrii pojazdu? - auto uderzone w koło. Czy alufelga uszkodzona jak poniżej nadaje się do naprawy czy wymagać wymiany ( zdarte 3-5mm stopu z dwóch ramion ) 

lPGKebb38brB8tBqrOLDAcKlhDs0yLYsiP3uRdtOX7URcmcR_xm8cNRO54cGLKAuMB0aN03gCy0m3HQ7RdZBObJURW4gGO9pxlD_yyJF9LPMv7Dcam0VbbqLEEZGlxzwT0yoAD3Q_YOecHTkFw3U561brAnFfEPJ4cNO-JOTqPd-Z45K2H67GJPfQJ4Omj_kvX70nUX1n0C1i6hLi6o0MU5AQU6O0rHzccUxj_fjI9o-5bNSZ1sAL4Qg_Wjp-WFW5C_u1x995iV7higMht8yJ165ptCx5lVfwLSwO_j-mHGQ5Oh_JcxCzfuzYKNBn_312_KLL9ldkmztBPC3Xl7Q6YHf1bSCnwQHjgoG63qndxYCXQXgQdMcM1GvdUsWtJrPy3yB3QUV58YqpM6zuSk8V3DQbWOVyYCrz7zlu7tJdqwWsJwKiIF1KtUr6G2zl5wExJE6mbFTD40Cd_FiJj3wyr4bCRjQo7W97ssVY2A9UgE6x2rJoNOCyxW3SJe3ouR2Egxw7rTNbC-MqqpOiJsIKcXXE_R7ilgMz8bYxYtgUm5wWGM0LxHxLEtaj3L3u3DbYkvD4nUxh8tyYiY3K5SFmDsw6tbHHAR4UkTi5fEfSaydgwFRe-u8jqZjfyI9B0tlyLi7Oolk_2ZjX8H_-6OBvC13JhS9zCpHym5K5N4bdbXVsWANFApbSs0Iw3DvVycnk5mQAbTHc4InN0R0gngYqOqT=w1108-h832-no?authuser=0 

jeszcze mnie czeka walka o wymianę fotelika... ciekawe co na to ubezpieczyciel, bo wg producenta, importera i instrukcji fotelik należy wymienić bez względu czy wewnątrz było dziecko czy nie - kwestie przeciążeń i naprężeń powstających podczas uderzenia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 minut temu, lycone napisał:

Jak ja się cieszę, że praktycznie cały remont i wyposażanie mam za sobą. Czekam na realizację ostatniego zamówienia - łóżka.

* zwlekałem z tym na sam koniec, nie wiedzieć czemu. Żeby było śmieszniej, od pół roku śpimy na kanapie... bo nie chcemy tarpać materaca po podłodze, który kupiliśmy zaraz po przeprowadzce :E Czas dopełnić dzieła.

4 godziny temu, jarux napisał:

Moja siostra też dziś odbierała klucze do swojego mieszkania. Na samą myśl o tym co Was czeka, szczerze współczuję.

Choć na nowym mieszka się fajnie!

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 godzin temu, lycone napisał:

Na zasadzie bierz co jest, a nie szukasz kij wie czego :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 godzin temu, elkocuro napisał:

x5 dziś, jutro x6 po jutrze x.... :D patrząc na galopujące ceny, braki w hurtowniach i stanie w kolejkach.... ostatnio znajomy wspominał, że zapisał się na drewno potrzebne mu na budowie domu - najbliższy termin to kwiecień 2022...

btw miałem lekką kolizję ( chyba ) uszkodzenia widoczne to zderzak tylny, delikatnie wciągnięty do środka błotnik, listwa plastikowa błotnika ( sierp ). Dostałem dziś wycenę, ale pojawia się na niej pozycja "koszt naprawy rabat - 20%" Czy to nie jest bezpodstawna praktyka ubezpieczyciela? Czy nie jest to próba zastąpienia tzw. amortyzacji części? 

i dodatkowo czy wymagać od ubezpieczyciela obecności rzeczoznawcy podczas sprawdzania geometrii pojazdu? - auto uderzone w koło. Czy alufelga uszkodzona jak poniżej nadaje się do naprawy czy wymagać wymiany ( zdarte 3-5mm stopu z dwóch ramion ) 

lPGKebb38brB8tBqrOLDAcKlhDs0yLYsiP3uRdtOX7URcmcR_xm8cNRO54cGLKAuMB0aN03gCy0m3HQ7RdZBObJURW4gGO9pxlD_yyJF9LPMv7Dcam0VbbqLEEZGlxzwT0yoAD3Q_YOecHTkFw3U561brAnFfEPJ4cNO-JOTqPd-Z45K2H67GJPfQJ4Omj_kvX70nUX1n0C1i6hLi6o0MU5AQU6O0rHzccUxj_fjI9o-5bNSZ1sAL4Qg_Wjp-WFW5C_u1x995iV7higMht8yJ165ptCx5lVfwLSwO_j-mHGQ5Oh_JcxCzfuzYKNBn_312_KLL9ldkmztBPC3Xl7Q6YHf1bSCnwQHjgoG63qndxYCXQXgQdMcM1GvdUsWtJrPy3yB3QUV58YqpM6zuSk8V3DQbWOVyYCrz7zlu7tJdqwWsJwKiIF1KtUr6G2zl5wExJE6mbFTD40Cd_FiJj3wyr4bCRjQo7W97ssVY2A9UgE6x2rJoNOCyxW3SJe3ouR2Egxw7rTNbC-MqqpOiJsIKcXXE_R7ilgMz8bYxYtgUm5wWGM0LxHxLEtaj3L3u3DbYkvD4nUxh8tyYiY3K5SFmDsw6tbHHAR4UkTi5fEfSaydgwFRe-u8jqZjfyI9B0tlyLi7Oolk_2ZjX8H_-6OBvC13JhS9zCpHym5K5N4bdbXVsWANFApbSs0Iw3DvVycnk5mQAbTHc4InN0R0gngYqOqT=w1108-h832-no?authuser=0 

jeszcze mnie czeka walka o wymianę fotelika... ciekawe co na to ubezpieczyciel, bo wg producenta, importera i instrukcji fotelik należy wymienić bez względu czy wewnątrz było dziecko czy nie - kwestie przeciążeń i naprężeń powstających podczas uderzenia

Dokładnie :D

Co do fotelika to u mnie jest tak, że producent wymienia w przypadku kolizji na nowy. 

40 minut temu, marko125-91 napisał:

Na zasadzie bierz co jest, a nie szukasz kij wie czego :E

Miałem się budować w przyszłym roku, ale poczekam na lepsze czasy. Mam gdzie mieszkać, więc mi się nie spieszy, a kopę nerwów i pieniędzy zaoszczędzę. Mam taką nadzieję przynajmniej, że lepsze czasy nadejdą, a nie będzie tylko gorzej :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 30.11.2021 o 20:58, Yab napisał:

Pojeździłem po centrum w okolicach 16:00. Powiem tak: korki w Częstochowie w godzinach szczytu są takie jak we Wrocławiu wieczorem albo w weekend. Wszystkie główne drogi we Wrocławiu są rozkopane a remontów jest na raz tyle że to wygląda jakby miasto to robiło by zniechęcić ludzi do jeżdżenia autem. Nie dawno utknąłem w 1h korku w sobotę o 20:00 a innym razem w zupełnie innym miejscu w niedzielę na 40 min o 17:00. I to nawet nie było centrum. Jechanie gdziekolwiek we Wrocławiu o jakiejkolwiek godzinie wygląda obecnie tak:

Umowa na Legionów, szkolenie na Racławickiej, ale sama praca już dla jednostki wrocławskiej

Może między innymi dlatego prawie wszystkie działki koło Wrocławia poszły do góry, jakoś 2-3 lata temu. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 godzin temu, elkocuro napisał:

Ja wczoraj zamówiłem pustak, mają na miejscu, przywiozą w przyszłym tygodniu :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
19 godzin temu, marko125-91 napisał:

Zarejestrowałem się, skumało, że mieszkam w DE, mogę dodać kartę płatniczą. Muszę tylko skumać, jak z przewalutowaniem, żebym się potem nie zdziwił :E

Słowo klucz - Revolut lub Twisto

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dodzwoniłem się do chłopa z aso :E Jeszcze nie ruszył sprawy, może w przyszłym tygodniu :E

• Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 godzin temu, lycone napisał:

Dokładnie :D

Co do fotelika to u mnie jest tak, że producent wymienia w przypadku kolizji na nowy. 

akurat Axkid jako taki nie wymienia na nowy, chociaż wiem, że są firmy Besafe chyba? które rzeczywiście po kolizji wymieniają. 

Dostałem wycenę zakupu elementów wskazanych przez rzeczoznawcę w ASO... nie dość, że w wycenie kwoty 10% niższe to jeszcze na końcu chcą sobie obniżyć całą kwotę o 20% :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A kiedy byłeś na tej wycenie? Ja 2 tygodnie temu i jeszcze chłop nie ruszył tematu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 godzin temu, lesiu155 napisał:

Słowo klucz - Revolut lub Twisto

Za dużo negatywnych opinii, szczególnie jeśli chodzi o obsługę klienta. Może coś poprawili, ale jeszcze chyba koło wiosny była jakaś afera z regulaminem. IMO jak coś wydaje się doskonałe, to trzeba szukać haczyków. Zobaczę jak to wygląda w przypadku VISA i MasterCard

Kurde. To mnie sklep internetowy zaskoczył. Do paczki dołączyli... kawałek taśmy klejącej długości odpowiadającej wielkości pudełka. Cel? W razie zwrotu żebym miał czym paczkę zakleić :D

Edytowane przez marko125-91

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Korzystałem ostatnio z chatu obsługi klienta w Revolut: 

- prawdopodobnie telefonicznie problem bym rozwiązał szybciej, przez chat ok. 5 min

- obsługa w j. angielskim, dla innych języków używają Google translatora - dla mnie żadnej problem, ale rozumiem że niektórzy mogą na to narzekać

Edytowane przez baQus

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi