Skocz do zawartości
Quattro

Motoryzacyjna Blabla

Rekomendowane odpowiedzi

Bitches, 312kkm ori chłodnica klimy i chłodzi jak wściekła, ale jest schowana za ICkiem więc kamule i błoto jej nie straszne, w V40 była pierwsza i kamień ją ubił  8:E

U mnie fabryczną też kamień ubił :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W ogóle muszę się pochwalić, że z dniem 20 maja zakończyłem 12 letni etap w życiu, który przynosił mi dużo stresu i zabierał sporo czasu. W sumie przepisy mi z tym pomogły, bo weszła licencja na busy i stwierdziłem, że czas kończyć :D Podobno ciężko teraz na rynku w tym temacie :E

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A tacho już weszło czy to next step?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Chyba jeszcze nie ale jest licencja właśnie na busy na międzynarodówce, maaaaasa firm da sobie z tym spokój bo już nie wędzie dzikiego zachodu, Krzysiak dobrze przecież o tym wie, trochę Europy zjeździł Jumperem. Chociaż czytając ten cytowany tekst wychodzi, że tacho chyba będzie na międzynarodówce :E

"Pakiet mobilności zakłada, że przedsiębiorcy wykonujący usługi transportowe w Europie busami o DMC powyżej 2,5 tony (a poniżej 3,5 tony), będą musieli spełnić te same warunki, które dotychczas były przewidziane dla transportu ciężkiego (powyżej 3,5 tony DMC)."

https://licencjetransportowe.com/licencja-transportowa-do-35-tony-dmc.html

Edytowane przez katystopej

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Choć z tego co widzę nadal sporo firm inwestuje w busy, bo nie ma dnia żeby nie przyjechała nówka na badanie VAT. Mój były pracodawca jeszcze sobie 3 busy zostawił ale generalnie uderzył w solówki i głównie na nich opiera teraz transport. 

Co do jazdy po Europie, to czasem za tym tęsknię :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

A tacho już weszło czy to next step?

Tacho 2026 dopiero. 

Choć z tego co widzę nadal sporo firm inwestuje w busy, bo nie ma dnia żeby nie przyjechała nówka na badanie VAT. Mój były pracodawca jeszcze sobie 3 busy zostawił ale generalnie uderzył w solówki i głównie na nich opiera teraz transport. 

Co do jazdy po Europie, to czasem za tym tęsknię :E

Miałem jedną solówkę 18 ton DMC. Sprzedałem po 4 latach z przebiegiem 580k km gdy tylko leasing spłaciłem. Duże koszta utrzymania, kierowcy zarabiali na niej 2x tyle co ja. Olałem temat :E

Chciałem iść też w 12p Iveco Daily 7200kg DMC, ale szukałem kolejnego kierowcy na kat C przez miesiąc i nie znalazłem. Czasami dostałem tylko smsa w stylu "chooopie nie za takie pieniądze". Rozumiem, że była to kat C, ale u mnie te trasy wyglądały tak. Codzienny powrót do domu, spanie w kabinie może raz na miesiąc. Trasy po 400 - 600km 4-5 razy w tygodniu. Weekendy wolne zawsze. Oferowałem 4000 zł na rękę i nikogo nie znalazłem. Przy większej stawce byłoby to nieopłacalne. 

Teraz czuję się jak na emeryturze, bo odpadło mi 80% pracy, 90% telefonów i 95% stresu. Niestety razem z tym jakieś 50% zarobków, ale nie żałuję. 

Edytowane przez lycone

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kupiłem do civica nowe tarcze i klocki przód.

Nie mam problemów z hamulcami, działaja ok, tylko tarcze się kończą.

Pytanie: zestaw do regeneracji brać i wszytsko wymieniać czy nie ma potrzeby?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Chciałem iść też w 12p Iveco Daily 7200kg DMC, ale szukałem kolejnego kierowcy na kat C przez miesiąc i nie znalazłem. Czasami dostałem tylko smsa w stylu "chooopie nie za takie pieniądze". Rozumiem, że była to kat C, ale u mnie te trasy wyglądały tak. Codzienny powrót do domu, spanie w kabinie może raz na miesiąc. Trasy po 400 - 600km 4-5 razy w tygodniu. Weekendy wolne zawsze. Oferowałem 4000 zł na rękę i nikogo nie znalazłem. Przy większej stawce byłoby to nieopłacalne. 

Może 6 lat temu byś kogoś znalazł. Ja pracując jako logistyk-kierowca jeżdżąc ducatem 3.5T platformą zarabiam w okolicach piątki zależnie od ilości godzin, raz więcej raz mniej, będąc przeważnie o 15 w domu i z godzinę jeszcze wiszę na tel i mailu, czasem 16-17 przyjeżdżam ale rzadko, ostatnią sobotę zrobiłem 3 lata temu z musu, bo nie miałem jak inaczej inwentaryzacji na jednej z naszych budów zrobić, mając oczywiście wszystko opodatkowane i pełne składki. Te 4k na C to śmiech na sali, nie dziwie się, że tak Ci odpisywali. 

Edytowane przez katystopej

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mojego byłego pryncypała już głównie Ukraińcy jeżdżą, ale że ciągle zachód to zarobki ok są, obecny też ma transport ale on już tylko składy (koń+naczepa), jeszcze ciągle Polacy jeżdżą ale coraz ciężej o dobrego kierowcę...choć nie narzeka bo odebrał 2 nowe konie volvo, kolejne 2 w drodze i już na koniec roku planuje "koszty" w postaci dalszych sztuk. Tyle że on raczej z tych odświeżających flotę niż ją szybko powiększających, woli pilnować robotę na tym co ma (kilkanaście zestawów) niż brać cokolwiek żeby tylko auta jeździły jak to często jest przy dużych flotach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 25.05.2022 o 21:28, katystopej napisał:

Może 6 lat temu byś kogoś znalazł. Ja pracując jako logistyk-kierowca jeżdżąc ducatem 3.5T platformą zarabiam w okolicach piątki zależnie od ilości godzin, raz więcej raz mniej, będąc przeważnie o 15 w domu i z godzinę jeszcze wiszę na tel i mailu, czasem 16-17 przyjeżdżam ale rzadko, ostatnią sobotę zrobiłem 3 lata temu z musu, bo nie miałem jak inaczej inwentaryzacji na jednej z naszych budów zrobić, mając oczywiście wszystko opodatkowane i pełne składki. Te 4k na C to śmiech na sali, nie dziwie się, że tak Ci odpisywali. 

To było parę lat temu. Teraz wiadomo, że inaczej to wygląda. 4000 zł mają u mnie niektórzy na kurierce obecnie... 

W dniu 25.05.2022 o 22:47, krzysiak napisał:

U mojego byłego pryncypała już głównie Ukraińcy jeżdżą, ale że ciągle zachód to zarobki ok są, obecny też ma transport ale on już tylko składy (koń+naczepa), jeszcze ciągle Polacy jeżdżą ale coraz ciężej o dobrego kierowcę...choć nie narzeka bo odebrał 2 nowe konie volvo, kolejne 2 w drodze i już na koniec roku planuje "koszty" w postaci dalszych sztuk. Tyle że on raczej z tych odświeżających flotę niż ją szybko powiększających, woli pilnować robotę na tym co ma (kilkanaście zestawów) niż brać cokolwiek żeby tylko auta jeździły jak to często jest przy dużych flotach.

Też zawsze tak robiłem. Wymieniałem flotę na nową, ale dobre czasy transportu mamy już za sobą. Przynajmniej ja. Jakieś 8-10 lat temu był dla mnie najlepszy czas. Wszystko było tanie, a zarobki duże. Prosty przykład to taki, że mogłem kupić mieszkanie czy działkę za 2 msc pracy, a teraz wiadomo jak jest :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Niecały rok temu kupiłem simering Corteco do Iveco - płaciłem 6,70. Dzisiaj brałem drugi - ten sam producent, ten sam numer produktu - 26,30. Troszkę zdrożało....

Ceny aut "na zachodzie" szaleją bardziej niż u nas - Tucsony (model po 2015) w zeszłym roku w stanie "igła" chodziły po 12tys euro (13 to były najdroższe) teraz najtańsze zaczynają się od 15tys (mimo, że rok starsze).

Edytowane przez bergercs

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kolega chciał ostatnio kupić nowego golfa GTI. 54000 € :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

aż na otomoto wlazłem i oczy ze zdumienia przecieram 8:E

swoją drogą słyszałem, że na odsprzedaży slotu na np 911 gt3 można 200k lekko zarobić :E

Edytowane przez DannyKay

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

My ze znajomym sporo dumaliśmy, jak bardzo przestrzelone jest wydać 11.3tys. złotych na Lagunę MK2 w kombi... (produkcja 04.2007r, 2.0 F4R bez LPG, potwierdzone 238tys km przelotu, 2óch właścicieli za granicą, lepsze wyposażenie); Biorąc pod uwagę jeszcze ogólną opinię o nich :E 
W pamięci miałem, że za 11-12k to można wybrzydzać w MK2 z 2.0 Turbo...

Ale po oglądanych wcześniej autach ta Laguna była 1. autem, które faktycznie było serwisowane i zadbane, a sprzedający widnieje w papierach - i nie jest handlarzem;
I przez te niecałe 3 lata / 25 tys. km poprzednik w PL zajął się wszystkim; Więc poza wymianą filtrów i oleju za rok (bo krótko przed sprzedażą i to było zrobione) zostaje tylko czekać na 1. check na desce :E 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ceny szaleją ostro to prawda. Fajnie widać na przykładzie moim i teścia, on 2 lata temu kupił w211 sedan, ładny stan ale bez kilku bajerów i dał 21k. Ja za ten sam rocznik w grudniu 25 ale ciut lepiej wyposażony. Teraz już niektórzy tak płynąć zaczynają z ceną że widziałem 211 za 35-45k(!). Choooore. Dobrze że kupiłem w grudniu..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kumpel miesiąc temu kupił 508SW z 2012 za prawie 40k (nie bardzo było w czym przebierać w tym budżecie)...jeszcze we wrześniu 2021 brat za lekko powyżej 40 kupił też 508SW tyle że z 2015.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja za swojego 5-latka, wg tego co jest wystawione w DE, to mogę wołać lekko 22k EUR. Nie jest to co prawda cena nowego auta, ale kurde po 5latach nadal mega dużo. 

Jak kiedyś się śmiali, że auto po wyjeździe z salonu już traci na wartości, tak teraz takie głupie czasy, że kupisz i odsprzedasz z zyskiem :E

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ostatnio widziałem, że Yaris Hybrid był wystawiony na otomoto z 2018r za 62 tys zł. Ok, nie mam pytań, w styczniu 2021r daliśmy za swojego 78 tys zł :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W czwartek robiłem przegląd przed pierwszą yarisa w hybrydzie z 2015...poszedł za 50k bez paru "groszy" :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czekam na auto zamówione w listopadzie 2021.

Obecna cena takiej samej konfiguracji jest o 35tyś.zł wyższa względem tej z mojego zamówienia :E 

Oby tylko wreszcie pozbierali wszystkie śrubki i półprzewodniki dla niego.

• Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Porównywałeś może cenę listopad 2020 do 2021?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Outlandery takie jak mój 08r latają po 25-29, tyle dałem za swojego równo 4 lata temu :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
12 godzin temu, seeba03 napisał:

Czekam na auto zamówione w listopadzie 2021.

Obecna cena takiej samej konfiguracji jest o 35tyś.zł wyższa względem tej z mojego zamówienia :E 

Oby tylko wreszcie pozbierali wszystkie śrubki i półprzewodniki dla niego.

Szef jakoś latem 2021 zamówił BMW X3 dla żony,  2 tygodnie temu zadzwonił dowiedzieć się jak tam jego zamówienie... usłyszał że najwcześniej za 12 miesięcy, ale mocno prawdopodobne 18  :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
56 minut temu, krzysiak napisał:

Szef jakoś latem 2021 zamówił BMW X3 dla żony,  2 tygodnie temu zadzwonił dowiedzieć się jak tam jego zamówienie... usłyszał że najwcześniej za 12 miesięcy, ale mocno prawdopodobne 18  :E

Nie ma to jak zacząć cieszyć się salonowym, nowym autem z 2021r w 2023 (albo i 2024 jak będzie miał pecha) :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ludzie bardziej zaczną dbać o auta bo wymiana co 2 lata nie jest już taka łatwa;p

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi