Skocz do zawartości
Quattro

Motoryzacyjna Blabla

Rekomendowane odpowiedzi

Zjeb...em sprawę. Parkuje teraz Mercedesa od kilku dni pod chmurką. We wtorek wieczorem coś przy nim grzebałem, w środę nie ruszałem auta. Dopiero dzisiaj przed południem musiałem gdzieś jechać. Okazało się że zostawiłem otwarte okno od strony pasażera. W między czasie były ulewy. Teraz mam wykładzinę mokrą pod dywanikiem, za fotelem i przy progu. I z boczka drzwi się sączy. Niby wszystko działa i wygląda ok. Co z tym fantem zrobić? Na początek to jadę do garażu wyjąć fotel i sprawdzić czy pod wykładziną nie stoi woda. Co dalej?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Bez tragedii. Wyjmij wygłuszenia spod wykładziny, samą wykładzinę podeprzyj jakimiś kijkami, żeby tam ładnie obeschło. Reszta normalnie wyjąć i wywietrzyć. Na elektronikę za późno, jak coś miało skorodować, to już to zrobiło, a reszta wody raczej odparowała. Bez paniki. Od strony kierowcy byłoby gorzej, bo tam z reguły więcej pstryczów, przekaźników, itd.

Edytowane przez marko125-91

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Znajomy w Megane mk III miał uszkodzone podszybie + zatkane odpływy na dole auta i zrobił się 'basen';
Moduły i okablowanie podłogą (pod dywanem) też lecą...

Rozebrał z Ojcem wnętrze (dół deski, wyjęcie foteli, kanapy, dywanu, wygłuszenia pod spodem itd.) do gołej blachy, wytarł / osuszył, ew złącza / wtyczki rozpiął + kontakt w sprayu;
Potem ponowne składanie, poprawa podszybia, kanałów odpływowych...
Na początku wariowało podgrzewanie fotela pasażera (cały czas grzał / nie reagował na przycisk), po paru dniach się uspokoiło.
Zabawa na 3 dni wolnego (po rozebraniu chciał auto solidnie wysuszyć, a przede wszystkim maty / gąbki tłumiące pod wykładziną);

Od tego czasu minęło parę msc. i żadnych objawów in minus brak...

Edytowane przez serwal4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Ja w tym roku przy wymianie oleju będę kazał wyczyścić odpływy szyberdachu. Poczytałem po forach i niektórzy mieli już basen w aucie. Przedmuchać kompresorem nie zaszkodzi 

W przypadku zalania przez otwartą szybę boczną jest w sumie lepsza sytuacja niż z lejącego odpływu, bo nie leje się miesiącami pod deską, gdzie człowiek skuma problem dopiero jak coś zacznie śmierdzieć albo nie działać. 

Koledze w audi a4 puścił zgrzew między blachami. No i pięknie lało się na skrzynkę bezpieczników i przekaźniki. 2 miesiące dochodził, gdzie to cieknie, aż w końcu kupił barwnik UV i dopiero wtedy znalazł mikroszczelinę pod lampą uv

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Od osiemnastego podwyżki Castrola.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 30.06.2022 o 11:22, katystopej napisał:

Nie tylko my mamy takich asów :E

https://40ton.net/przeladowana-ciezarowka-nie-miala-hamulcow-jedna-osoba-ranna-i-pozar-laki/

"Jedno z kół przedniej osi zupełnie nie miało tarczy, do tego doszedł brak klocków po obu stronach."

Patrząc przynajmniej przez pryzmat naszej międzynarodówki...Niemcy mają gorszy sprzęt już od jakiś 20 lat :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Bo tam ciężarówki jeżdżą max kilkaset kilometrów. Dalej się nie opłaca, bo przyjedzie ciężarówka z Polski, Węgier czy Rumunii i rzuci taką ceną, że Niemcom opłaca się jedynie wozić żarcie do marketów, piasek na budowę i towar między sąsiednimi fabrykami. Więc porównanie jakiejś międzynarodówki nie ma najmniejszego sensu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chodziło mi tylko o to, że niespecjalnie mnie zaskoczyła ta informacja :E Nie jakieś brnięcie w głębsze dyskusje na temat kto lepszy czy gorszy ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No bo to nie jest nic zaskakującego. Szczególnie na wioskach. Tyle, że porównanie nietrafione. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co do tej ulewy i zostawienia otwartej szyby to chyba dramatu nie ma. Rozkręciłem trochę wnętrze, wyjąłem fotel pasażera, co mi się udało odchylić wykładzinę i zobaczyć podłogę to nie wyglądało tak źle. Na podłodze nigdzie nie stała woda, jedynie w kilku miejscach była trochę wilgota. Wykładzina jest zintegrowana z wygłuszeniem więc bez rozbierania całej kabiny nie dałoby rady tego wyjąć. Gąbki wygłuszenia gdzieniegdzie wodę wchłonęły. Jedne mniej, inne bardziej, tak, że dało się wycisnąć wodę. Co mi się udało wytrzeć i wycisnąć w mikrofibrę to zrobiłem. Zdjąłem boczek drzwi i w środku na szczęście sucho. Na razie byłem wyprać odkurzaczem piorącym tapicerkę po stronie pasażera. Wrzuciłem dwa pochłaniacze wilgoci i auto stoi z uchylonymi szybami i schnie w garażu. Z elektroniki raczej nic nie ucierpiało.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Poczekaj na jakiś upał. Postaw na słońcu z lekko uchylonymi oknami i nic mu nie będzie ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ogólnie to mam plan taki, że jak będę kiedyś w najbliższym czasie u rodziców albo teściów w odwiedzinach i będzie pogoda, to zdejmuję dach, wyjmuję fotel i niech stoi kilka h w słońcu na podwórzu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie mam na to żadnego dowodu, ale wydaje mi się, że suszenie na słońcu, to nie najlepsza opcja. Zawsze się mówiło, żeby suszyć w przewiewnym miejscu i unikać ostrego słońca. Czy w przypadku suszenia zalanego auta jest podobnie, to nie wiem, ale wydaje mi się, że mokry materiał narażony na ostre słońce (wręcz przypiekające), to słaba kombinacja. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Dzisiaj na powrocie z Bałtyku zapiąłem na A1 tempomat na 105km/h, po części cebula po części nigdzie mi się nie spieszyło. Po drodze na samej A1 zrobiłem 3 przystanki, i do samych Pyrzowic od wjazdu na autostradę kilkukrotnie wyprzedzały mnie te same samochody gnające 130-160 tak na oko 8:E

Edytowane przez katystopej

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 27.06.2022 o 22:45, elkocuro napisał:

kupuj LG nie będziesz żałować :)

No i ... kupiłem :D

Dorwałem na olx w dobrych pieniądzach LG C1 65' z matrycą Evo. Kupiony dwa dni temu w jakimś rabacie pracowniczym w Euro RTV AGD. Dwie strony zadowolone - win/win. Ja mam taniej niż najniższa rynkowa ever, a ziomek kilka stówek w kieszeni :)

• Like 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 godzin temu, marko125-91 napisał:

No bo to nie jest nic zaskakującego. Szczególnie na wioskach. Tyle, że porównanie nietrafione. 

Tak i nie, bo sprzęt na międzynarodowy czy zwłaszcza specjalistyczny transport (gabaryty) też mają raczej gorszy niż lepszy niż my ;) choć fakt, że wschód praktycznie zabił ich międzynarodówkę...teraz Litwa staje się potęgą ze swoją Girteką która zalała już całą Europę.

@Berg szukam pokrywy zaworów do 1.9cdti 120 dla brata... to jest tak niedostępna część, że nigdzie tego w nówce nie widzę?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Krzysiak, co mu się podziało, że pokrywę trzeba nową ? :o

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

VIN potrzebny - do nru nie wiem ile (na zamówienie, a sama membrana), natomiast od nru 600 netto w ASO.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
25 minut temu, katystopej napisał:

Krzysiak, co mu się podziało, że pokrywę trzeba nową ? :o

Generalnie odma walnęła ale zauważyłem, że też jest pęknięta pokrywa (ostatecznie skleję). Kupił niedawno Zafirę b do tłuczenia w firmie... mechanicy chcieli go naciągnąć na turbinę, bo niby z niej wyciek. Po dokopaniu się do niej wyszło że puszcza przed turbiną a sam olej pochodzi z odmy.

19 minut temu, bergercs napisał:

VIN potrzebny - do nru nie wiem ile (na zamówienie, a sama membrana), natomiast od nru 600 netto w ASO.

W0L0AHM758G060545

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, krzysiak napisał:

Tak i nie, bo sprzęt na międzynarodowy czy zwłaszcza specjalistyczny transport (gabaryty) też mają raczej gorszy niż lepszy niż my ;) choć fakt, że wschód praktycznie zabił ich międzynarodówkę..

Jak coś się nie opłaca, to się w to nie inwestuje. Poza tym Niemcy są skąpi. Więc co się dziwić, że jeżdżą, dopóki ktoś im pozwoli :E chińskie opony w s klasach czy litanie napraw przed przeglądem technicznym, gdzie auto powinno być naprawione rok temu, no ale do przeglądu jeszcze rok, to kij w to.

Wczoraj był u mnie elektryk podpiąć indukcję i piekarnik (trzeba mi kwity). Z ciekawości zapytał ile zapłaciłem, bo sam szuka. Ja taki dumny, że była promocja i wyszło mi bez vatu (to była naprawdę świetna oferta), ten się tak podrapał po głowie, że o nieee, on tyle to nie da :E skąpe ludzie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, krzysiak napisał:

W0L0AHM758G060545

Dopiero teraz bo na Amazonie zacząłem oglądać "Listę śmierci" i zeszło:

93184455 - 600,59 netto w ASO.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 godzin temu, bergercs napisał:

Dopiero teraz bo na Amazonie zacząłem oglądać "Listę śmierci" i zeszło:

93184455 - 600,59 netto w ASO.

Dzięki 👍

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chopy, ktoś chętny na Disney+ ? Chcę wykupić subskrypcję na rok, 2 konta będę miał wolne, płatność z góry albo co miesiąc ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 godzin temu, katystopej napisał:

Chopy, ktoś chętny na Disney+ ? Chcę wykupić subskrypcję na rok, 2 konta będę miał wolne, płatność z góry albo co miesiąc ;)

Kup z Turcji, wychodzi 90 zł na rok :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi