Skocz do zawartości
Quattro

Motoryzacyjna Blabla

Rekomendowane odpowiedzi

@bergercs Ty masz dostęp do OE części FCA/Stellantis? Jaka cena u Ciebie czujnika wilgotności - 68440808AA, ewentualnie po starym numerze 55111389AD/AE/AF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak to jest możliwe, że w feldze nie mam czujnika TPMS a komputer wywalił mi błąd, że za mało powietrza mam? Kupiłem felgi zimowe bez czujników i mimo to elegancko pojawił mi się błąd gdy w jednym kole spadło ciśnienie do 1,8 bar.  Pacjent to poliftowy Mercedes w211. Trochę zgłupiałem bo myślałem że musi być czujnik w feldze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, larry.bigl napisał:

Panowie jak to jest możliwe, że w feldze nie mam czujnika TPMS a komputer wywalił mi błąd, że za mało powietrza mam? Kupiłem felgi zimowe bez czujników i mimo to elegancko pojawił mi się błąd gdy w jednym kole spadło ciśnienie do 1,8 bar.  Pacjent to poliftowy Mercedes w211. Trochę zgłupiałem bo myślałem że musi być czujnik w feldze. 

Pomiar pośredni przez ABS?

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Flik napisał:

To wygląda na jakąś totalną awarie komputerów, albo jakiś bug w oprogramowaniu.

Biorąc pod uwagę, że to Chiny to nie zdziwiłbym się jakby ktoś deptał gaz zamiast hamulca bo panika. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Marynarz napisał:

Pomiar pośredni przez ABS?

Masz rację. Poszperałem trochę i na mbworldz znalazłem wątek o tym. Są wersje z TPMS (i taki mam na lato w tamtych felgach) i teraz widocznie mimo wieku, na tyle ogarnięty samochód jest że przez pomiar pośredni wykrywa różnice w rotacji. Stąd też pewnie błąd dopiero przy 1,8 bar, z TPMS wykrywa szybciej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, huudy napisał:

Biorąc pod uwagę, że to Chiny to nie zdziwiłbym się jakby ktoś deptał gaz zamiast hamulca bo panika. 

Właśnie tam nie widać, by paliły się światła stopu. Być może cała elektronika tam zwariowała. Nie wiem. Ponawiam pytanie: czy taką autonomie można wyłączyć podczas jazdy?

Nie pytam o unieruchomienie auta, ale o przejęcie sterów.

To pomylenie gazu i hamulca to w ogóle dla mnie dziwna wymówka zawsze jest. Nawet jeśli już dochodzi do czegoś takiego, to ile czasu przeciętnemu człowiekowi zajmuje połapanie się w sytuacji? Pomijam staruszków za kierownicą i osoby nietrzeźwe.

Pamiętam swego czasu jakiś artykuł czytałem, że takie auta miały problem z "zobaczeniem" na drodze zwierzaków wielkości niewielkiego psa.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Flik napisał:

EDIT: To wygląda na jakąś totalną awarie komputerów, albo jakiś bug w oprogramowaniu.

 

"Producent poinformował, że dotarł do danych telemetrycznych z rozbitego Modelu Y. Informacje zarejestrowane przez czarną skrzynkę w samochodzie informują, że kierowca nie wciskał pedału hamulca, tylko pedał gazu. Służby będą teraz dokładnie wyjaśniać przyczyny zdarzenia i powołają niezależnego rzeczoznawcę w tym zakresie.

... Amerykański urząd odpowiedzialny za bezpieczeństwo na drogach (NHTSA) każdego roku prowadzi statystyki dotyczące samochodów, które zdaniem kierowców przyspieszają w niekontrolowany sposób. Wcześniejsze przypadki wynikały z pomylenia pedału gazu z pedałem hamulca. Podczas gwałtownego przyspieszania samochodu kierowcy zwykle popadają w panikę i jeszcze mocniej wciskają niewłaściwy pedał. Tylko w Stanach Zjednoczonych dochodzi z tego powodu do 16 tys. kolizji i wypadków rocznie."

Tyle w temacie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem mnóstwo kompilacji gdzie baba depcze gaz i zakrywa twarz rękami, ale tutaj to zbyt długo trwa.  Przez tyle czasu ktoś kto umie prowadzić auto nieogarnałby, że gazuje a nie hamuje? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, MT®©™ napisał:

 Przez tyle czasu ktoś kto umie prowadzić auto nieogarnałby, że gazuje a nie hamuje? 

Dołączam do pytania.  Na samym początku filmu, to wygląda jakby gość chciał zaparkować, ale auto po lekkim przyhamowaniu samowolnie ruszyło dalej. Nie widać by paliły się światła stopu. Dlatego pomyślałem o jakimś bagu w oprogramowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja pierwsza teoria się zgodziła, dokładam drugą - chińczycy uwielbiają dbać o swoje samochody wykładając je w środku tandetnymi matami - zakleszczony pedał? bo to wyglądało jakby ciągle na pełnej odcince jechał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, Trepcia napisał:

Jednak w calosci nie da sie wylaczyc, tak samo jak nie da sie wylaczyc ABSu, ESP, poduszek i pierdyliarda innych rzeczy

A pokazać Ci, że się da ? 8:E

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, huudy napisał:

moja pierwsza teoria się zgodziła, dokładam drugą - chińczycy uwielbiają dbać o swoje samochody wykładając je w środku tandetnymi matami - zakleszczony pedał? bo to wyglądało jakby ciągle na pełnej odcince jechał.

to ja dorzuce :) za kazdym razem kiedy tesla mowi, ze "logi" pokazuja, ze to kierowca wciska gaz, maja bug w sofcie, ze randomowo zostaje zamieniony adres przyspieszenia z adresem hamulca :) w logach wyglada ok - zmienna sie zgadza, ale dziala zupelnie inaczej - kierowca wciska dobrze, ale system zle reaguje  :lol2: 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie też ktoś pedały pomylił i tyle.

Berg fajne statystyki przytoczył, gdyby to nie była Tesla tylko jakies zwykle auto to już policja by stwierdziła że pedały pomylone.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany jakie amorki polecacie? Normalnie zakładam wszystkim Sachs, ale do mnie do A5 nie ma, chciałem Bilstein B6 włożyć, ale podobno ostro się zeszmacili z jakością. Oryginalnie niby Monroe idzie na pierwszy montaż, klientom też to czasami montuje jak nie ma Sacha, ale mimo wszystko do własnego auta ta firma mnie nie przekonuje :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamoka! Tylko kamoka:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Trepcia napisał:

W czasie jazdy wyjmujesz wtyczkę? :E 

Ziherungi Panie, czy tam bezpieczniki po twojemu :E

20 minut temu, Gang napisał:

Kamoka! Tylko kamoka:E

Denckerman, w końcu chwalą się, że są niemiecką jakością :E

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, katystopej napisał:

Ziherungi Panie, czy tam bezpieczniki po twojemu :E

Denckerman, w końcu chwalą się, że są niemiecką jakością :E

przebijam ! Magnumy :D !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniam koła i widzę, że w letnie żona znowu wbiła wkręt, nawet raz powietrze schodziło, ale po dopompowaniu trzymało juz z 2mc.

Ja przez 10, może więcej nigdy nie złapałem gumy.
a przez ostatnie 2 lata to jakaś masakra, w sumie to będzie 3 wkręt, (naprawione opony) i  2 czy 3 opony żona rozwaliła na ich boku. (wymiana)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mam być szczery to szału wielkiego w tej kuchni nie ma :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O chłopie, współczuje, ratunek przed worem i głęboką rzeką jest tylko w sypialnii, ale tu nie wnikam 8:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wasi znajomi też chyba pierwszy raz w życiu śnieg widzą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na skrzyżowaniu blisko domu co sezon to samo - pokaz głupoty. Skrzyżowanie podporządkowanej drogi, z której też prowadzi wyjazd z biedronki, z jedną z główniejszych ulic. Ruch w godzinach 13-17 dość spory. Świateł brak. Kierowcy próbuja na pałę zdążyć się wcisnąć na główną drogą dając gaz w podłogę, a wczorajsze opady sprawiły że zamiast tego połowa z nich skręcając w lewo stawała w połowie skrzyżowania i kręciła bączki :E 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, co ciekawego w Poznaniu jest do roboty? Siedzę tam do piątku i chciałbym spędzić miło czas po pracy. Jakieś kluby z muzyką jazz/funk na żywo? Meczyki z dobrym żarciem i kraftami? Ktoś ma koleżankę na zbyciu? :E Będę w okolicach Cytadeli 

 

We Wrocławiu miałem to wszystko pod nosem, w Poznaniu też znajdę? 

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...