Skocz do zawartości
Quattro

Motoryzacyjna Blabla

Rekomendowane odpowiedzi

Czy merc w211 2006-2009 to kiepska decyzja ? Benzyna pod gaz 2.6 v6 e240 lub  3.2 v6 e320 ewentualnie e320cdi 3.2 r6, raczej sedan.

Edytowane przez katystopej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak 100% pewniak to  dobre auto. Jeśli z nieznaną przeszłością to może być strał w kolano.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W211 mam w kombi. Nie jest to auto super tanie w utrzymaniu. Nie psuje się często (mam v6 diesel) ale jak już coś się popsuje to potrafi zaboleć. Ogólnie autko komfortowe, dobrej jakości materiały. Ja jestem bardzo zadowolony, jedyny minus to spalanie :E

 

R6 nie znajdziesz w polifcie, były montowane do 2005 roku. A szkoda bo miałem R5 270 CDI w W203.

Co do V6 CDI to ma przyjemną kulturę pracy k naprawdę odczuwalny moment obrotowy. Minusem jest to, że jeśli ktoś kładł łachę na niego to może być w słabym stanie.

przede wszystkim szukaj auta z klarowna przeszłością. Nie bój się raportów ze szkodami, jeśli nawet jakaś była ale udokumentowana to zawsze można przeanalizować co było robione. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, larry.bigl napisał:

W211 mam w kombi. Nie jest to auto super tanie w utrzymaniu. Nie psuje się często (mam v6 diesel) ale jak już coś się popsuje to potrafi zaboleć. Ogólnie autko komfortowe, dobrej jakości materiały. Ja jestem bardzo zadowolony, jedyny minus to spalanie :E

A jak w zimie? ciezkie auto i naped na tyl... jezdzisz gdzies po gorkach w zimie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda przejeździłem aż jedną zimą :E - ale ważącą ~2 tony ze mną 7er E38 z tył napędem nie pamiętam problemów w zimie.
Ale no stricte rejonów górskich (strome podjazdy itd.) nie atakowałem. 

Mowa o aucie bez TCS/ASR, ESP i ze średnio skutecznym (w sumie lepiej w zimę) systemem ABS.
A na aucie były zwykłe fuldy zimowe, w testach nie zajmujące wysokich lokat, i to dość wąskie 215mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, kepler334 napisał:

A jak w zimie? ciezkie auto i naped na tyl... jezdzisz gdzies po gorkach w zimie?

Zimą jest ogólnie ok, nie miałem z nim czy też z porzednim tylnonapędowym problemów. 

Teraz jedyny minus to szerokie opony (245/45/17) i jak w większą warstwę śniegu wjadę to czuć że jest mniej "stabilnie".

Fabrycznie oprócz takich szerokich jak u mnie (Sportowe zawieszenie, kod 486 wyposażenia) wychodziły też na oponach 225/55/16 - na tych już jest lepiej ciut.

 

Myślę że zimą w zaśnieżonym terenie ważniejsze jest by mieć dobra oponę i ciut umiejętności ;) Auto samo roboty nie zrobi niezaleznie jaki to napęd. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szeroka opona zapewnia lepsze hamowanie i trzymanie boczne. Trochę (ale trochę - kto ma rower wie) węższa zapewni łatwiejsze ruszenie (większy nacisk na cm).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, ale za szeroka opona na wodzie i śniegu nie jest korzystna, większa powierzchnia do pokonania żeby powstał kontakt z twardszym gruntem.

 

Ogółem - W211 to dobry zakup pod warunkiem, że znajdziesz w miarę sprawdzony egzemplarz i masz z tyłu głowy, że czasami naprawy będą kosztować swoje. Jeśli wiążesz się z autem na dłużej to nie problem bo inwestujesz w sprawne auto. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, kepler334 napisał:

A jak w zimie? ciezkie auto i naped na tyl... jezdzisz gdzies po gorkach w zimie?

Miałem E61 z RWD - bez jakichkolwiek problemów. 

Byłem w Wiśle podczas ostrej śnieżycy i mieliśmy nocleg w rezydencji na stromym podjeździe - na dobrych zimówkach podjechałem prawie pod drzwi, na ostatnie metry już nawet 4WD by nie pomogło :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, larry.bigl napisał:

Jeśli wiążesz się z autem na dłużej to nie problem bo inwestujesz w sprawne auto. 

Bardzo możliwe, w przyszłym roku może coś będę szukał ale bez nacisku na "MUSZĘ KUPIĆ". Żona się zabiera za egzaminy na prawko jak pies za jeża, więc chyba coś dla siebie kupię dużego i wygodnego na trasy. Za 30-35k zł jak patrzałem po rynku to już całkiem ładną sztukę można kupić, raczej 2.6 v6 lub 3.2 v6 pancerne m112 żeby gaziutek zapierdzielić. Jakoś tak mi ta fura w oko teraz wpadła, duże, wygodna, bardzo dobrze zrobiona, fajne silniki i ponadczasowa linia która się świetnie starzeje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

211 w kombi zwłaszcza jest bardzo duża, komfortowo jedzie się z tyłu i z przodu. Bagażnik prawie 700L pojemności. Jeśli się nie mylę to największy w klasie. 

 

Jak jeszcze trafisz na fajne wyposażenie to tym lepiej. U mnie mam ogrzewanie postojowe (z funkcją wentylacji i pilotem), fotele podgrzewane przód i tył, wentylowane fotele z przodu, skrętne Xenony, chowany hak, nagłośnienie HK, szyberdach, 4 strefowa klimatyzacja, skóra Nappa (chyba najlepsza wtedy dostępna), zagłówki komfortowe (możesz regulować jak mocno głowę obejmują), pamięć foteli i lusterek, elektryczne sterowanie ustawieniem kierownicy, easy access (odsuwanie kierowcy przy wsiadaniu i wysiadaniu). 

Mankamentem było to że była obcieraka drzwi i nadkola, pomalowane tak sobie (bez cieniowania, ale sam lakier ładnie położony) i musiałem poprawić w swoim zakresie. 

Poszedłem na kompromis i w sumie nie żałuję dopóki nie stane przed dystrybutorem bo spalanie w mieście to tak 10-14L :E za to w trasie schodzi do 7,2-8L. 

 

Inna kwestią jest to, że MOIM zdaniem w211 starzeje się najlepiej z całej gamy generacji E klas. Ma w sobie to coś, że nawet po latach wygląda dobrze. 

Edytowane przez larry.bigl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kombi chyba nie chcę, walczyć z airmaticiem to nie dla mnie, bardziej sedan, tam i tak jest ogromy bagażnik, na urlop się zapakuje a na ryby będzie w dalszym ciągu obecny zimowy wojownik z japoni :E  Wentylowanych foteli na pewno będę szukał, i w zasadzie tyle z wyposażenia mnie interesuje z dodatkowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, larry.bigl napisał:

Inna kwestią jest to, że MOIM zdaniem w211 starzeje się najlepiej z całej gamy generacji E klas. Ma w sobie to coś, że nawet po latach wygląda dobrze. 

Przykro mi. W211 wygląda tak samo beznadziejnie jak W210. Praktycznie żaden przeskok z designem. Jedynie wnętrze zmienili z kwadratowego na obły kredens. I serio zastanawiam się, które wnętrze lepiej się prezentuje. 

PS: nie komentuję wyposażenia wnętrza i funkcji, bo tutaj wiadomo, że zrobiono postęp.

Edytowane przez marko125-91
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdanie jest jak dupa, każdy ma swoje. W211 ma wielu zwolenników i fanów. Wszedłem na grupę w211, napisałem post mniej więcej taki jak tutaj, i o dziwo nie było ani jednego hejtującego komentarza, każdy w miarę rzeczowo dodał coś od siebie. Patrząc po samej kulturze wypowiedzi, może uda się coś fajnego znaleźć. Diesela się trochę obawiam, bo to jednak trzeba liczyć pod pół bańki przebiegu i może być układ wtryskowy do roboty, a 6 wtrysków zaboli bardziej niż 4 w Outlanderze 8:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gust jest jak dupa :P ja odniosłem się jedynie do tego, że auto absolutnie nie przetrwało próby czasu pod względem designu. W212 już też ma kupę lat i nadal wygląda świeżo. 

Jak auto jeździ, jakie ma funkcje, to całkowicie inna sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W212 jest kanciaste jak wszystko teraz i przód ma jak skoda octavia 3 przedlift, na co byś nowego nie spojrzał to jakby to dziecko od ekierki w podstawówce projektowało 8:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marko jezdzisz suvem, nie masz prawa się wypowiadać co do gustu i wyglądu aut :E

 

 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ostatniej kolizji tym bardziej przekonałem się do SUVA. No i w sumie cieszę się, że nie wszyscy chcą SUVa - lepiej dla mnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wiosnę wjechała mi w tył przy jakichś 15-20km/h babka corsą e, trafiła akurat w koło zapasowe pod podłogą, na zderzaku tyle co starty brud, u niej zderzak, gril i pęknięta chłodnica 8:E

2 godziny temu, Gang napisał:

Marko jezdzisz suvem, nie masz prawa się wypowiadać co do gustu i wyglądu aut :E

 

 

też jeżdżę :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu nie mogłem nigdzie znaleźć Tungsramów Megalight H7 +90/+120 w normalnej cenie. No i się okazało, że Tungsram ogłosił upadłość. ?

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany, jak mam aku 110ah, to jak wsadze 120ah to ma szansa się coś złego zadziać? To tylko prąd rozruchowy no ale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś w moje małej mieścinie pogrom pieszych przez policję. 

Mamy rynek, dwa pasy na około, jednokierunkowa, na jednym wszyscy parkują, drugim jadą. Z rynku są 4 wyjścia z pasami. Przez ostatni mc, polowanie na kierowców którzy parkowali bliżej niż 10 metrów od przejścia, ale tylko od jednej strony, tylem można było przejścia dotykać, moim zdaniem słusznie podejście, ludzkie, ogólnie ok.

Rynek jednak ma też 4 wyjścia [przerwy w krzakach] bez pasów... No i dziś każdy kto przechodził przez jezdnię nie po przejściu 50zl mandacik.  

Teść dostał mandat, teściowa zobaczyła że rozmawia z policją, podeszła też po drodze i... też dostała;p policja mówiła że daje rowno każdemu. W końcu jakaś akcja wymierzona nie tylko w kierowców.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • witam..panowie doradzcie jakis fajny monitor do 4000 zl .musi miec tuner tv (najlepiej dobry smart)  glownie do gier strategicznych i ogladania tv  przekatna najlepiej 28-34
    • Faszysta Żyd Zelenski. Jeszcze tylko Niemca brakuje.
    • Gdyby Ukraina była świetnym krajem do życia to nie trzeba by było nikogo nakłaniać do jego obrony , w pierwszej Rzeczpospolitej nie było problemu zeby stanąć w potrzebie , w USA w 19-20 wieku było aż nadto chętnych do służenia w wojsku  Ukraina Kraj z kartonu z ogromną korupcja gdzie prezydentem jest faszysta Żeleński, popieram w 100% Ukraińców którzy uciekają z tego chorego kraju  @hubio i bardzo dobrze że nie chcą uczestniczyć w teatrze wojennym gdzie bogaci wykorzystują biednych @8V32 u nas wystarczy że w TV powiedzą że Putin zaatakował to już będą w Niemczech, covid pokazał że ludziom można wmówić wszystko używając do tego telewizora Gen. Koziej wskazuje, że taki żołnierz będzie pełnił rolę uzupełniającą czy pomocniczą. - Będzie też tym "mięsem armatnim". Na wojnie niestety żołnierze muszą ginąć, od tego nie da się uciec. Rzeczywiście z niewolnika branego z przymusu nie ma pożytku. W warunkach wojny nie ma innego wyjścia. Należy brać takich "niewolników", wcielać ich w te struktury i liczyć na to, że w jakimś procencie będą pożyteczni - podsumowuje gen. Koziej. Kolejny profesor z armii przyznaje wprost że to niewolnicy i mają na siłę być wcielani  @kalderon https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Faszyzm Przeczytaj i porównaj z tym co robi Żeleński 
    • No cóż, każdy ma własne formy rozrywki Ustawa otwiera drogę do rozpoczęcia procedur, które mają kosztować £1.8M za każdego jednego deportowanego. Trzeba dużo fikołków, żeby uznać to za zabawne, do tego chyba za wygraną? PS. Początkowo zagrożeniem deportacji do Rwandy mieli być również...Afgańczycy, którzy wcześniej byli objęci rządowym programem...pomocy dla Afgańczyków, którzy pracowali dla Wielkiej Brytanii przed wycofaniem się z Afganistanu (ARAP). Po fali krytyki rząd się wycofał z tego, zapewne cię rozśmieszającego do łez, pomysłu.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...